CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

selamat pagi kawan2... kang sebelum aku g solat jumaat...aku sambung k...sabar ye
United Post at 3-6-2011 08:51

cepat la... x sabo menunggu...hhuhuhu

Ape TT buat pukul 3 pagi tak tidur lagi. Hik hik.

biasa dengar harimau jadian je.
ni anjing jadian pulak..

seram2

imthegirl Post at 3-6-2011 09:28

qiamullail....

imthegirl Post at 3-6-2011 09:28

haha... kaki bola cam aku ni...mmg dah bese tido lewat...

haha... kaki bola cam aku ni...mmg dah bese tido lewat...
United Post at 3-6-2011 10:11

hik hik patutlah, aku kalau hari kerja pukul 11 dah out dah. hik hik

Follow Us
Reply 14# yenil95

skang ni msih ade lg org amal ilmu utk mencuri... raya thn lps family husband br je kecurian.. yg peliknye ms org tu msk umh xsorang pn perasan atau tersedar... bukannye mlm sgt pn ms tu... yg lg best, pencuri tu msk bilik my sister in law, amik handphone, sedangkn ms tu die ade dlm bilik tu... pelik kan... xkan la die xsedar langsung kan... tp itu la yg berlaku... smpi skang xtau sape yg buat...

baiklah aku sambung skang....

Dengan pantas n serentak dorang toleh.... sumenya dah terpaku, dorang nampak PONTIANAK!! betenggek kat atas rumpun buluh tu...sume pandang sama sendiri.... cik lalo bg isyarat mata je, nak suruh lari... x sempat kira sampai 3 pun , sume lintang pukang lari...sampai kat depan umah kak noma dorang pun benti, kat situ dah terang ckit kawasannya, tapi xlah jauh dari umah aku pun .... dah tecungap-cungap... ( aku rasa masa ni kalau usain bolt race ngan dorang pun , kompem kalah )...

Ingatkan sume dah selamat... rupanya si jenal ( adik kerol ) lak xde!... kerol dah sebe salah xkan nak biakan je.... cik lalo tanya " TADI MASA KITA CABUT, BUKAN DIA PUN LARI SKALI KE?"... ...... lebai " NTAH! AKU DAH X TGK KIRI KANAN MASA TU "..... kerol... " KITA KENE PATAH BALIK !! "...... lebai " KAU GILE KE APA!! "... si lebai ni mmg penakut ckit...... kerol " KAU TU YG GILE, XKAN AKU NAK TGGAL ADIK AKU CAMTU JE !!!" .... dah begaduh plak dorang ni, di pendekkan cite...dorang patah balik, bila sampai balik kat blakang umah aku tu.... rupanya jenal masih tecegat sama kat tempat dorang tepaku tadi, memula dorang nak datang dekat x brani...takut kang bukan 'jenal' plak yg bediri tu.... pelan2 dorang jalan, bila dah makin hampir dapat tgk muka dekat2... baru kerol panggil... " NAL... NAL..." ... dia x menyahut pun... kerol datang dekat lagi, trus dia tampar muka jenal... masa tu baru jenal sedar... dorang pun cepat2 blah dari situ n berkumpul balik depan umah kak noma....

Sampai kat port tadi... dorang tgk jenal langsung x cakap apa... senyap je duk menung, ......cik lalo " NAL KAU OK TAK NI? NAPE KAU X LARI TADI?... NAPE DIAM ".... dorang sume cuba bg masa kat jenal nak tenangkan diri dia.... pastu barulah jenal cite " tadi masa kau  bagi isyarat nak lari tu ... aku rasa cam ada angin sejuk kat tlinga aku... belum sempat aku nak cakap , korang dah cabut!! aku pun nak lari...tapi kaki aku ni dah macam kene pasung, mulut ni dah kelu...xleh grak... ... korang pun satu, nape tinggalkan aku..... bila korang dah ilang dalam gelap tu.... 'benda' tu datang kat aku... BETUL2 DEPAN MUKA AKU.....  YA ALLAH wajah 'dia' aku xtau camane nak gambarkan ngerinya.... x sampai dua saat pun aku tgk, trus aku pejam mata serapat-rapatnya.... sampailah aku dengar suara kerol panggil nama aku.... tapi aku xleh grak gak, pastu aku rasa kene penampar.... masa tu baru aku leh grak..." .......... kerol " AKU LA YG TAMPAR KAU TU " ...

Tgh dorang duk becerite tu, tetiba ada bau busuk menusuk idung.... perhati keliling xde apa pun... bila cuba di hidu betul2, rupanya si jenal ni dah tekencing dalam suar... dah telampau takut punya pasal...dia sendiri pun x sedar.... sampai situ je kisah ni... lepas pada tu, camane yg org boleh jangka.... si jenal demam truk... yg lain tu sume dah tobat xnak jadi RELA lagi.... tapi itu kisah dorang belima abis kat situ je.... 'benda' tu masih ada gak...

Kat situ lah bemula pulak kisah aizat ( member kampung aku )... masa ni dia skolah menengah , skang dah kawen pun... besenya tiap2 hari mmg aizat akan lalu kat blakang umah aku kira jalan sodkat le ...nak menuju ke bus stop tgu bas g skolah... so satu ari tu dia dah terbangun awal sangat , besenya bangun kul 6.... tapi aritu dah terawal kul 4 lebih dia dah bangun, adik dia duk wat main jam loceng tu agaknya.... dia pun x pasan langsung... so dah bangun pepagi buta tu, dgn mamai baru bangun tido... mandi pun tak, basuh muka je.... dia pun besiaplah nak g skolah... masa nak kua umah tu, dia ada rasa pelik gak nape mak ngan abah dia x bangun lagi... bese pepagi bangun wktu lebih kurang sama je, coz nak g keje... tapi dah mamai punya pasal.... plus mmg jenis x mandi pagi.... camane nak rasa segar kan.... dia pun buat dekkk je kua umah jalan kaki cam bese.....

So akhirnya sampai la kat area blakang umah aku tu.... dalam samar2 tu dia nampak kelibat org tgh bediri (membelakangkan aizat )... kat bawah pokok cempedak, nampak gayanya cam org tu tgh kencing... dia xde rasa pape pun... dia pikir mebi 'mat pit' agaknya... bila dah makin dekat... dia tgk dari belakang macam kenal ... dalam hati dia bekata " LA ROSLAN KE NI... ( roslan ni mmg org paling popular kat area umah aku, dia ni ada sikit 'short' )... .... WOI LAN!!! BUAT APA TU.... " x ada jawap pun .... so aizat ni datang dekat tepuk belakang dia... bila dia bepaling ... YA ALLAHUAKBAR.... matanya satu , tegak kat dahi.... idung xde , gigi bertaring panjang...( ni mengikut gambaran aizat bgtau )....

Cam bese lah ....pengsan kat situ gak... sampai takat tu je la yg aizat bgtau... dalam masa sama kat umah dia.... famli aizat duk tecari-cari aizat xde dalam bilik... dorang pun heran la... kat mana si aizat ni tido... abah dia dah risau ... trus kua umah cari kat laluan yg aizat guna nak g bus stop tu... masa tu lah abah dia jumpa aizat dah telentang kat bawah kat bawah pokok cempedak tu.... abah dia papah bawak balik umah.... penuh la org kat umah dia pagi tu...abih sume org dalam umah tu tak g keje n tak pegi skolah.... dekat stengah jam gak baru dia sedar... lepas abah dia dah sapu2 air yaasin kat muka dia... mujurlah dia xde meracau yg bukan2...

Lepas dah sedar tu la baru aizat citekan balik apa yg jadi.... ( cam yg aku stori kat atas tu le ).... dari hari tu sampai la skang ..aizat ni xleh kalau duk sorang2 ... kalau sensorang tu dia mesti tringat balik....

Camtu la lebih kurang kisahnya...xtau la aku korang seram ke tak.... tapi tujuannya bukan nak bagi rasa seram...tapi lebih pada nak share kisah benar yg belaku.... ada lagi kisah2 lain....

Seperti biasa ...maaf kalau ada yg salah tulis tu.... hope korang enjoy baca...

NANTI AKU AKAN UPDATE LAGI... CITE LAIN YE....

Rate

1

Reply 1# United

tahniah united..  
cter ko ni sama je cam kes yg tgh kecoh kat JB skarang..
kes pecah rumah yg melibatkan seekor kucing hitam..
dah ramai kata bila kepung nak tangkap, yg diorang jumpa bukan orang, tapi kucing hitam tu..

Reply 50# cloudy_83

haihh...skang kt jb ada kes kucing jelmaan ke?dia nyakat je ke..ada wat benda xelok kt sape2?
pelik2 ilmu dorg ni cari....cpt pikap plak tu benda2 cmtu
ai bet kalo blaja add math blum tntu pass...

Reply 49# United

kiranye byk gak kjadian yg jadi kt bakang umah TT ek...
ai wait for the next storiiiii......

best layan cite TT. bile free2 update lagi yea~

Reply 1# United

scary-mary la TT..aku yg bc ni pun blh meremang bulu roma..

kalau family rapat...boleh offer khadam through mimpi lg  ...
siputsedut Post at 2-6-2011 17:21

ermm.. pnah gak camni..
b'brape mlm str8 aku mimpi ade yg offer "harimau putih" die kat aku..
k'kdg mimpi harimau tu sndri yg dtg m'main..
cite kat mmber yg same..
die scan sok nye die kate btol ade yg nk bg..
pastu die psan kat aku.. klau dtg lg mmpi camtu tolak jer elok2 sbb slame mmpi tu aku x decide lg nk trime ke x..
die kate bnda yg x elok.. baik d'jauhkan..
start pastu dh xde mmpi lg..
wallahualam..

terbaik..pergh..lu mang berani la bro..
kalau aku..harus  tanggal pale lutut...

best crite tt...
sambung lagi k...

sekali lagi thanx kawan2 yg bg support... so far xleh nak update lagi ...keje tgh banyak, dan satu lagi kalau cite2 yg aku x pasti sangat kebenarannya...aku kene tanya dulu ngan org betul2 tau ngan kisah tu ( besenya org kampung le )... barulah syok cite.... bila dah ada isi yg sebenar... yg lain2 tu ada la yg tambah n tolak ckit2.... supaya cerita mudah di fahami sume yg membaca...( maksud aku guna bahasa yg mudah n sesuai )....

Post Last Edit by cloudy_83 at 3-6-2011 16:20

Reply 51# chicmushroom

Sori TT, mod ye..  nak tunjukkan bter yang seakan2 dgn cter TT nih.. pasal org pecah rumah pakai ilmu mistik2 ni..

Dapat bter ni dari SINI

Kucing hitam mengganas lagi

SKUDAI – Kegusaran penduduk Jalan Laksamana, Taman Ungku Tun Aminah di sini, masih belum menemui titik noktah apabila sebuah rumah di jalan berkenaan cuba dipecah masuk dipercayai oleh jelmaan kucing hitam berkenaan malam semalam.

Terdahulu, akhbar ini melaporkan kucing berkenaan dilepaskan atas dasar perikemanusiaan di tepi sungai di kawasan berkenaan.

Wakil Penduduk, Ahmad Tahir Mohamed berkata, kejadian yang berlaku tengah malam semalam disedari penduduk yang mengawasi kawasan berkenaan.

“Selepas mendengar jeritan penduduk, beberapa orang penduduk bergegas ke rumah berkenaan dan mendapati bumbung rumah berkenaan dikopek. Penduduk di situ nampak kelibat manusia lari namun apabila dikejar rupa-rupanya kucing hitam.

“Kali ini penduduk nampak kelibat dua kucing hitam namun gagal ditangkap kerana kucing berkenaan melarikan diri,” katanya.

Menurutnya, penduduk akan bekerjasama dengan polis dalam memastikan misteri kegiatan pecah rumah ini dapat dirungkai.

“Pelbagai ikhtiar kita lakukan, namun perkara ini masih lagi berlaku kita minta kepada sesiapa yang boleh membantu tidak kira melalui cara tradisional ataupun moden untuk beri bantuan kepada kami,” katanya.

Ahmad Tahir berkata, apabila perkara ini didedahkan oleh pihak media, dia dan penduduk kampung ditertawakan oleh pihak yang menganggap perkara ini sebagai ‘main-main’.

“Saya masih ada akal, penduduk di sini juga masih boleh berfikir yang mana betul dan yang mana tidak. Kalau ingin membantu memang kami alu-alukan, datang sendiri ke sini dan lihat sendiri bagaimana keadaannya.

“Kami percaya perkara-perkara sebegini memang berlaku terutamanya oleh pengamal-pengamal ilmu hitam,” katanya.

ada lagi satu link, http://greenboc.blogspot.com/2011/05/penyamun-menjelma-jadi-kucing.html

TT rasa ada persamaan tak dgn cter TT tu yek..
mula2 baca dulu ingatkan cter ni cam tak betul je..
rupa2nya mungkin memang ada org amalkan ilmu2 sebegini rupanya..

Reply 53# SangPertala

sampai 4 tahun....lamanya.... camane skang dah pulih ke?

kawan2 aku tumpang tanya ckit bleh x... kalau aku nak sambung cite lagi... aku patut klik kat REPLY ke atau kat NEW... kalau aku klik kat NEW tu .... nanti akan kuar satu benang baru lagi ke? aku xnak banyak benang kalau leh nak cite aku dalam satu benang senang aume nak baca, lgpun mod dah bgtau ... nape buat sume cite dalam satu benang... bleh x kawan2 tolong ajarkan.......thanx in adv