CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

aiii seramnye cite ko TT....mase bace cite ko aku terbayangkn suasana kg arwah ayah aku...mmg seram kg tu....aku da x igt nama kg tu tp kat Relau,Penang....lpas ayah meninggal 15 tahun dulu x penah dah aku ngan adik aku jejak kg tu....huhuuhuhu...aku pon byk cite gak pasal kg sane tu.....ade aku igt2 lupe je....tp mmg seram...kalo 3 ari dok kat sane...mmg 3 mlm tu aku x lelap tido...hhuhuuhuh

Reply 77# CincinKristal

tu le kengkadang...ada tempat2 yg kita rasa cam syok je nak duk lama kan.... xtau le prasaa sendiri ke or tempat tu mmg skeri ke...hmmm...macam2...tapi kalau di bagi pilihan...aku kalau bleh nak elakkan la g tempat2 yg x bape nak 'best ' ni.... aku sebelum penah menginap dalam 4 malam kalau x silap kat ada satu hotel kat gua musang.... stiap malam mmg payah nak tido...kadang2 tu aku duk kat lobi sampai kul 2-3 pagi...dah betul2 ngantuk baru naik bilik.... w'pun lobi tu sebenarnya bukan ada apa pun ....sunyi je...

ok dah merge dgn pasal cerita kepala anjing...yang kena rasuk tu nak merge jugak ke TT?

oh! dah di mergekan.. patotlah aku tgh syok2 bace pastu tros hilang.. ingatkan benang TT ni misteri...

sile sambung cerita anda lagi TT...

pengalaman TT yg menyesakkan dada aku...paling tak menahan saka yg menyerupai ayu tu...pergh...

Reply 202# sepaileman

boleh je...en:mod....

Follow Us
Ai tekan butang LIKEE tuk benang niee,,,TT eruskan bercerita k!!

esok Insyaalah aku ada cite baru.... baru dapat stori dari ateh pasal kisah kat bilik mayat tempat keje dia....

en. mod tolong merge kan yg tajuk 'kene rasuk ' tu...mekasih

salam semua kawan2....

aku baru dapat kisah ni dari ateh malam tadi.... kisah ni belaku kat tempat keje ateh....

Malam kelmarin ( isnin malam selasa ).... ateh dapat call dari tempat keje.... ( untuk info sape yg ada baca kisah sebelum ni, ateh keje guard kan.... tapi skang dia dah keje spital private kat utara semenanjung ).... lepas dia dapat kol tu cam bese la... begegas la nak grak pegi keje... ateh ni keje bahagian bilik bedah & mayat.... so malam tu ada kemalangan maut melibatkan dua lelaki melayu dalam umo 40an...tunggang moto pastu langgar belakang lori...sorang meninggal on the way ke spital ( putus tangan ).... sorang lagi dah nyawa2 ikan.....

Macam bese sebelum kuar umah ateh baca la pape ayat yg patut2.... yelah nak mengadap mayat pastu dah lewat malam plak.... ateh ada sorang kawan sekeje Talib ( nama samaran je ).... besenya memang dorang bedua je yg menguruskan pekara2 pasal bilik mayat ni.... x ramai yg nak keje camni... kalau ada pun , tahan sehari dua je.... sambil drive dalam kete tu ateh try contact talib guna walkie talkie.... talib bgtau dia pun on the way gak.... sampai je kat spital... tgh begegas nak naik lif ( yelah kang lambat marah plak doctor )... tetiba talib contact bgtau tayar moto pancit plak... ateh pun ok kan je la... coz dia tau talib ni bukan kaki kencing punya org....

Sampai kat floor bilik bedah tu .... ateh tgk dah ada gak la staff spital dalam 2-3 org yg ready tggu mangsa sampai ( mebi dorang dah trima panggilan dari ambulan kot )...x sampai lima minit doctor ngan mangsa pun sampai.... so pembedahan pun bejalan la cam procedure bese.... mangsa agak truk gak la kcederaan dia... mangsa yg satu lagi dah tolak masuk bilik mayat.... x lama pun doctor wat keputusan mangsa ni dah xleh di selamatkan ... coz telampau banyak urat yg dah putus... so doctor decide untuk stop!.... so paham2 je la kan.... lepas doctor n staff2 lain dah kua dari bilik bedah tu ...masa ni tugas sebenarnya ateh bemula....

Masa ni talib x sampai lagi.... ateh try contact lagi...  kali ni langsung x bejawap... so ateh truskan la keje cam bese , nak kene jahit mana2 bahagian yg dah kurang sempurna tu .... maksudnya kene buat mayat tu dalam keadaan yg elok sekurang-kurangnya.... kata ateh tempat dia keje ni memang skeri ...kalau dengar macam2 bunyi tu dah kira bese.... pastu lokasi bilik mayat & bedah ni... memang agak jauh gak la dari wad bese.... kalau sebelah malam lagi la xde org...ada la bape kerat je yg keje.... lepas dah siap pape yg patut , masa ni dah dekat pukul 2 pagi.... ateh tolak le mayat tu ke bilik sebelah ( untuk info bilik mayat , bedah ngan satu bilik rehat staff, sumenya bersebelahan ).....

Talib x sampai2 lagi.... pas ateh dah letak troli mayat tu ... dia pun masuk la bilik rehat staff... ateh xleh nak sambung apa2 keje coz nak mandikan paling kurang kene bedua... tgk duk lepak menunggu tu, ateh layan la tgk t.v.... sambil tu cuba gak contact talib tapi still x jawap.... tetiba ateh dengar bunyi troli kat bilik mayat...dalam hati dah tedetik, mebi talib dah sampai ...pastu dia sengaja nak mengusik kot... talib ni memang suka begurau.... so ateh pun wat xtau je.... kot2 kang talib mesti jengah kat bilik rehat tu.... ateh pun heran nape la famili mangsa2 ni sampai lagi.... tgh mengelamun tu dengar lagi bunyi sama kali ni lagi kuat... ateh memang cam sangat bunyi tu ...bunyi troli yg sama ateh tolak tadi.... so nak kan kepastian punya pasal ateh .... ateh pun jengah la keluar pintu ...xde sape pun.... meleset la jangkaan yg si talib dah sampai...

Ateh pun kua dari bilik rehat tu dengan niat nak jengah la dalam bilik mayat tu... kot talib ada dalam tu... pintu bilik mayat ni jenis kaca yg ada langsir kat belah dalam tu.... pintu bilik mayat ngan bilik rehat sebelah2 je.... ateh pun cuba la jenguk la kat pintu.... YA ALLLLLLAAAHHHHHHHH....... BEDEGUP LAJU JANTUNG..... ....rasa cam dah xde lutut kata ateh.... ateh nampak MAYAT YG DIA BARU JAHIT & TOLAK MASUK TADI , TGH DUDUK KAT SINKI ...DENGAN KEPALA TEKULAI TUNDUK KE BAWAH ...TANGAN PUN LONGLAI JE.... .... menggelupur ateh lari masuk dalam bilik rehat .... mengucap panjang ateh ... x putus2 baca ayat kursi.... dalam ati duk pikir mana talib x sampai2 lagi....

Sambil ateh tgh duduk tekup muka tu .... abih bepeluh satu badan.... tetiba dengar suara talib " kau x apa2 ke.... sabar la dugaan tu"..... ...ateh rasa lega gak la.... ateh dongak .....ALLAHHUAKBAR!!!!!!!!.....RUPANYA BUKAN TALIB , TAPI MAYAT TU TEGAK BEDIRI DEPAN ATEH.... .... ateh dah x pikir panjang lagi ...trus belari sekuat hati munuju lif.... tekan2 butang lif lambat plak .... ateh cuba betenang kalau nak ikut tangga lagi skeri.... dalam ati duk cakap besenya kalau lif lambat mesti ada org yg naik.... memang betul telahan ateh .... bukak je pintu lif .... talib ngan 7-8 org lagi ntah sape  dah sampai.... tanya pun cakap la sori lambat sangat naik...pastu tanya ateh pehal pucat semacam ..... ateh cakap xde pape ...sambil kenyit mata...so talib pun memang dah paham sangat la....tapi ateh xleh nak cite sebab ada org kat situ....

Talib bgtau sebenarnya dia dah dekat setengah jam sampai ...tapi duk kat bawah .... 7-8 org yg datang ngan talib tu famili mangsa2.... so ada la salah sorang daripada dorang tu ada bau2 bacang ngan talib..... pendekkan kan cite lepas sume urusan selesai.... dorang borak2 la bedua...ateh pun bgtau la apa yg dah jadi tadi.... dorang bedua ni memang dah bese gak kene kacau tapi xlah truk cam tadi tu.... tapi talib rilek je dengar ..... dah abis ateh cite.... baru talib bgtau yg sebenarnya.... tadi sedara mangsa yg ada bau2 bacang ngan talib tu ada stori masa kat bawah tadi yg salah sorang dari mangsa tu ada bela saka.....

Geleng kepala ateh dengar ... di sebabkan ketaksuban org lain menuntut ilmu salah dia plak yg kene kacau..... camtu le kisahnya....

MAAF KALAU ADA SALAH TULIS OR ADA YG KURANG PAHAM.... SEKALI LAGI PESAN UNTUK KITA SUME.... JGN LAH KITA DEKATI ILMU2 YG MEMBINASAKAN NI....

INSYAALAH AKU CUBA CITER LAGI KISAH2 YG LAIN2 PLAK...TERIMA KASIH....

Rate

1

huhu seramm.kalo aku sumpah benti keje terus

hadoiiiiii.... ateh ko tu mmg cekal lah united.. siap menjait mayat tu sengsorang lagi..
kalo aku pon same mcm dorby, terus benti keje..tak sanggup nak keje kat situ

dorby & barbette.... cakap pasal benti keje....ateh ada cite .....dlam minggu lepas kalau x silap.... ada sorang budak baru masuk keje...badan sasa, muka pun garang...so nampak steady la nak keje ..... last2...ada satu malam tu.... ateh datang on call dalam kul 1 pagi... pas dah setel keje ... ateh nak balik, talib plak nak g makan katanya..... pastu talib suruh la mamat ni jaga kejap.... w'pun dah banyak kali talib bgtau nak g makan....tapi mamat ni....asik tanya je.... "abg nak g makan ke?"..... berulang-ulang tanya..... sebenarnya dia takut nak tggal sorang jaga mayat yg baru pas bedah siasat.... sampai menangis mamat tu.... " aku xnak keje cni , korang kene kan aku..... , aku nak benti!" ....tersedu-sedu nangis....hihihihhihih macam2 ......

Reply 212# United

dasatla keje2 ateh TT..dua2 pun skeri meri..
erm..nk tanya...private spital ada gak terima mangsa accident ye?
ke ai yg salah paham?

Reply 213# chicmushroom

ada je trima mangsa kemalangan... aku sendiri kurang pasti tentang procedure spital camane... tapi mengikut cite ateh , memang salu je ada kes2 kecemasan.... macam kemalangan jalanraya, pergaduhan pape je la yg melibatkan kecederaan serius...

Reply 209# United

aduiihhh berderau darah dengar bila yg bercakap tu bukan talib tp saka tu...
kalau saya mau pengsan kat situ jugak

Reply 209# United

alahaiiiiiiiiiiiiiiii....seram nyer!!!!!!!! meremang bulu roma wei...nasib baik bace waktu siang huhuhuhuhu

salam semua...mana la en. mod kita ni...masih menunggu benang "kene rasuk" untuk di merge kan....mekasih en. Mod... maaf ye ....

TT oh TT nak citer baru boleh takkk...

nak cite baru jugak tt.....cite best sgt~