CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 12197|Reply: 26

Disebabkan .............aku panas baran

Sorry ler kalau benang ni dah ader,,

Aku nk citer skit kisah dir aku yg terlalu panas baran:@ :@ ,dulu aku xberperagai mcm ni,,tpi sejak setahun 2 ni aku jadi pns baran,,marahku xleh di control2.Hinggakan rumahtangga aku pun dah xberapa aman..
Mana taknyer..skit2 marah..skit2 melenting..Kadang2 aku tahan rasa marah aku dengan buat kerja2 umah..contohnyer menyapu,basuh pinggan..
   Ader 1 hari tu aku rasa baran sgt kat suami aku,,aku cuba control marah aku tu dgn fokus pada kerja lain,,aku meyapu,,punya la aku than marah aku tu,,smpai patah 4 penyapu aku tu,,,,duit laagi,,,,kikikikiki
Lps tu dah penyapu pth aku ambik kuali..aku berus kuali smpai yg hitam jadi putih bersih.Jadi aku memberanikan diri cuba berubat di Pusat Rawatan Darussalam (ustz Ismail kamus).Sebelum memulakan seisi rawatan aku mnceritakan masalah aku kpd Ustaz..dia membaca ayt al Quran sebelum scan badan ku mengikut rawatan cara islam,,selesai tu dia duduk dan bertanya kat aku
   "awak ader bljr silat ker?"
aku jwb ler xder,,cuma ayh aku yg guru silat.Dia cakap ader something yg dah msuk dlm bdn aku..bnda tu dari amalan silat..
HUHUHUHU....aku sndri xsangka...dia ckp mungkin something tu nk sudi aku sbb tu aku jadi baran semacam jerk..
Seingt aku ayah xpernah ajr aku n adik2 amalan silat.Cuma aku xleh dgr paluan gendang n cerana semasa silat berlangsung..romakau habis menegak..hati aku berdebar2..org ckp naik hantu..
Diringkaskan cerita..Ustaz bagi limau untuk aku mandi selama seminggu sebelum mghrib..balik semalam aku terus mandi limau..
   Hahhhh..mlm tu aku jdi pns bdn,,aku tetiba demam..sakit kepala bukan kepalang..aku ingt pesan Ustaztu kalau rsa sakit,,ambil limau yg dah diperah tadi kemudian sapukan pada tempat yg rasa sakit..
Dlm benak2 aku ni mcm2 yg timbul...byk tanda tanya...???????  

Ader x org yang pernah mengalami situasi mcm aku ni,,leh share citer x?

Rate

1

Reply 1# mamamanis

wooooooo..hmy3: ganasnya sampai patah riuk penyapu...
me dulu penah ja panas baran lagu tu.. tp x la sampai patah riuk penyapunya...

tang gendang silat tu.. kadang2 ja rasa cam asyik nak mdengarkan..
tp slalu me wat x dengar jah.. sbb rasa xde motip nak dengar.. hahahahaha..

kalu ayahnya guru silat.. x pelik la.. wp ayahnya x penah ajar tt bsilat..
acah mengacah tu bese ja blaku.. nanti senang nak turun.. wp x dperturunkan..

xtau ler ni ader kena mengena atau x,masa anak saya berumur 3thn++, saya attend cousin hubby kawen kt kg dier. Malam tu ader persembahan kuda kepang,saya memang syok ler tgk persembahan tu without pikir apa2.anak saya pon dok ikut gak tgk.Mula2 anak saya berdiri sama2 dengan saya.then dia dok kt atas kerusi.saya masih lg khayal tgk budak2 kuda kepang tu makan kaca la,kopek kelapa pakai gigi la,makan bedak la.tau2 jek anak saya ni dah tertido kt kerusi.

hubby panggil soh angkat anak masuk rumah. sebelum dia join saya tengok tu,kata mak cik hubby saya anak saya dh dok angkat2 kaki sibuk menari jugak ikut rentak kuda kepang tu.skali persembahan tu habis,saya pon masuk ler kat rumah.tiba2 anak saya bangun terus dari tido,menangis2 nak keluar, seboleh2 nk berdiri kat luar sambil tgn dia tunjuk2 kt tmpt persembahan kuda kepang tu dibuat.tangisan dia tu xberhenti2 adala dlm 2 jam jugak.muka saya jgn citerla,memang dah cuak giler.bayangkan budak nangis xberhenti sampai tahap dia tersedu2..nenek hubby bwk dia ke bilik air basuh muka,bdn dia sumer..xjugak berkesan.last2 pakcik g panggil balik ketua kuda kepang tu.dia tanya nama anak saya and nama saya then baca2 kt air,pastu bg anak saya minum and usap kt rambut,badan dia semua.barulah dia senyap and tido terus. MIL macam marah jugak sebab saya biarkan anak tgk Kuda Kepang tu.

Kesan dari tu,anak saya xleh dengar muzik Kuda Kepang,mesti kaki dia dok bergoyang cam nk ikut sama.satu lagi dia pon jadik panas baran tau nak mengamuk jek...sampai sekarang nih (umo dah 4 thn)..

Persoalannya,adakah ini semua kesan sampingan mcm TT kena  atau mmg anak saya tu panas baran? Sorry lau story ni xde kena mengena ngan citer TT.....

Rate

1

xtau ler ni ader kena mengena atau x,masa anak saya berumur 3thn++, saya attend cousin hubby kawen k ...
seroja_pagi Post at 31-5-2011 13:59
ni pendapat akulah, jangan percaya sangat, atau kalau boleh jangan percaya terus...

Kuda kepang biasanya ada upacara pembukaan dan penutup yg berunsurkan ala ala penyembahan, dan kebanyakkan golongan jin yg akan berkerumun untuk 'menyedapkan' lagi persembahan adalah golongan jin dari jenis dewa..

Kemungkinan ada diantara dewa tersebut dah memasuki tubuh anak itu, dan masih berada didalam tubuh si anak... usahakan jumpa perawat terhampir yg mampu mengeluarkannya dari tubuh secara total

ni pendapat akulah, jangan percaya sangat, atau kalau boleh jangan percaya terus...

Kuda kepa ...
hantukiller Post at 31-5-2011 14:49

hantukiller....kalau mcm TT..ayah dia guru silat kan...
kalau atuk yg guru silat...bole tak cucu yg jadi baran (maksud saya..."benda tu" tak ikut anak...tapi ikut cucu..)

hantukiller....kalau mcm TT..ayah dia guru silat kan...
kalau atuk yg guru silat...bole tak c ...
aku_tulip Post at 31-5-2011 15:33
ilmu silat nih kebanyakkannya(hampir semuanya) ada jin jin dampingan terutama yg ada upecara upecara buka gelanggang dll.... so kalau tok guru tentulah lebih banyak jin dampingannya dibandingkan anak murud, dan jin dampingan ni pastinga akan menjadi saka kepada anak cucu dia(setiap anak cucu pasti dapat bahagian saka, walhal yg sepatutnya didambakan ialah harta pusaka)

Follow Us
xtau ler ni ader kena mengena atau x,masa anak saya berumur 3thn++, saya attend cousin hubby kawen k ...

kalau anak seroja umur 4 tahun dan panas baran rasanya lebih kepada sindrome temper tantrum yg biasa dialami oleh sesetengah budak, anak iols yg kecik pun kuat mengamuk dan baran, ingatkan genetik tapi rupanya sbb tantrum dia tgh naik, apa yg kena wat adalah banyak bersabar dan berdoa pastue kena cakap kat dia elok2 supaya dia pun x jerit2 bila cakap dgn kita atau org lain

nie info yg iols leh jumpa pasal tue

A temper tantrum is the emotional equivalent of a summer storm — sudden and sometimes fierce, but often over as quickly as it starts. One minute you and your child are enjoying your dinner in a restaurant, the next she's whimpering, whining, and then screaming to go home. Two-year-olds are especially prone to such episodes.

Though you may worry that you're raising a tyrant, take heart — at this age, it's unlikely that your child is throwing a fit to be manipulative. More likely, she's having a meltdown in response to frustration. Often, your 2-year-old's language skills — or lack thereof — are to blame. "Two-year-olds are beginning to understand more and more of the words they hear, yet their ability to articulate their feelings and needs is limited," says Claire B. Kopp, professor of applied developmental psychology at California's Claremont Graduate University. As a result, frustration builds when your child can't express how she feels.   

pasal kuda kepang tue, iols x berani nak sentuh sbb iols pun pernah kena gak dan mmg x dinafikan leh terikut2 gendang dan muziknya, may be seroja leh bacakan ayat2 suci kat dia supaya dia x terleka dan terbuai dgn muzik kuda kepang tue

Rate

1

Maaf ye TT saya tumpang cerita sikit..

Peristiwa ni berlaku pada tahun 1979 masa pak sedara saya kawin. Ada pertunjukan tarian kuda kepang. Masa tu arwah mak saya pakai baju kebaya merah. Saya tak pasti ada org nasihatkan arwahnya atau tidak mlm tu supaya jgn pakai baju merah. Saya perhatikan arwah mak begitu asyik tengok tarian tu sampai habis. Malam tu kami tak balik rumah tapi tidur rumah arwah nenek di damansara. Bila saya naik kereta sama arwah mak, memang terasa seram yg amat sgt mcm ada 'sesuatu' dlm badan dia. Sampai je kt rumah arwah nenek, berlaku kekecohan. Tetiba je arwah mak pengsan & mula meracau2. Kami adik beradik terperanjat & mula panik. Ada sedara nasihat baca Al Fatihah byk2 & duduk diam-diam kt satu sudut. Jgn tegur klu nampak apa2 yg pelik. Arwah datuk saya mula merawat arwah mak..pak su saya mula bukak langkah silat lincah dia konon nak melawan benda yg merasuk arwah mak saya. Dekat 3 jam akhirnya benda tu setuju nak keluar..saya nampak mcm bebayang laju meluru keluar dari tingkat atas rumah turun ke bawah & terus keluar. Kat pintu depan nampak macam satu jalur merah seakan2 darah mengalir dari atas ke bawah..

Bila arwah mak dah pulih dia cerita apa yg berlaku..memang ada org nasihat dia jgn tgk tarian tu sbb dia pakai baju merah..tapi dia nak tgk jugak. Bila balik tu dia dah rasa semacam..badan seram sejuk dan mula terasa demam. Pastu dia rasa mcm berada di alam lain..nampak kuda mata merah, dgn pelana kuning nak bawak dia lari ke tempat lain tp dia melawan tak mahu ikut.
Pengajaran drpd peristiwa ni: Ada pantang-larang yg kita perlu patuhi jika nak tgk tarian kuda kepang & jgn taksub sgt tgk..nanti lain jadinya.

salam seroja,

anak yang menjadi panas baran ada 3 kemungkinan, pertama sifat semulajadinya , kedua sindrome temper tantrum seperti yang fatehana katakan dan ketiga kerana unsur jin.

setelah membaca keterangan seroja diatas dan setelah membandingkan dengan ketiga tiga kemungkinan ini, saya lebih cenderung menyatakan bahawa anak seroja telah dirasuki semangat kuda kepang. ini kerana saya berpendapat :-

1. sekiranya anak seroja seorang yg panas baran, tentu seroja tidak akan posting disini mengenai anak seroja kerana sudah tentu dari umur 1 thn keatas seroja telahpun maklum bahawa anak seroja memang panas baran. seroja tidak akan kaitan bhawa seroja perasan dia menjadi panas baran selepas kejadian menyaksikan kuda kepang tersebut.

2. ini lebih menguatkan hujah saya dimana kiranya dia memang panas baran atau ada sindrome temper tantrum, mengapa setiap kali dia mendengar paluan kuda kepang, kakinya akan mula bergoyang mengikut rentak paluan tersebut. sekiranya dikatakan dia terhibur sambil goyang kaki adalah normal, adakah lagu lagu kanak kanak atau apa saja lagu yg lain dia juga melakukan perkara yang sama.

jadi, anak seroja telah dirasuki semangat atau jin kuda kepang adalah tinggi kemungkinannya. saya cadangkan seroja bawa dia berubat dengan segera kerana semakin lama ia ditubuh anak, makin sebati dan akan menjadikan keadaan lebih sukar dikemudian hari.

tapi saya juga harus mengingatkan seroja, carilah perawat yang bebetul merawat dgn kaedah yg dibenarkan Islam, jangan hanya melihat luaran dan kata kata manis perawat yg rata rata mengaku merupakan perawat islam. sedangkan hakikatnya tidak.
jika seroja tersalah pilih perawat salah satu masalahnya ialah perawat menggunakan jin masuk kebadan anak seroja untuk mengusir jin kuda kepang itu, memang benar jin tu kuar....tetapi didalam tubuh anak seroja pula dihuni oleh jin perawat ni kononnya untuk menjaga keselamatan anak. dan pada satu masa dan hari nanti (mungkin bulan, atau tahun) masalah yg sama akan berulang. malah lebih sukar kerana jin tersebut telah beranak pinak didalam tubuh anak. sebab itulah apabila nak cari perawat haruslah sangat cerewet dan memilih.

semoga seroja dan sekeluarga akan dilindungi Allah swt.

Berkaitan dengan panas baran sebab belajar silat, itu aku tak pasti, tapi kalau tiap kali dengar bunyi gendang silat, mmg aku meremang bulu  tengkuk, terus rasa macam nak masuk gelanggang bersilat sama.. FYI, masa kat sekolah dulu aku masuk belajar silat selama hampir 5 tahun start form 1 sampai form 5, takdelah mahir sangat sebab pergi latihan pun campur ponteng/tuang serba ada...

Jadinya bila aje dengar ade mana2 pertunjukan silat yang guna bunyian gendang silat asli, mmg kena belah awal-awal... takut tak terkawal... La ni, bila dah lama tinggal gelanggang silat, perasaan tu dah makin kurang... Tak tahu kenapa...

salam seroja,

anak yang menjadi panas baran ada 3 kemungkinan, pertama sifat semulaja ...
Saat Post at 1-6-2011 02:30 AM

Thanks pada semua yang beri pendapat. actually saya dah tergerak hati nak bawak anak saya berubat dgn mana2 perawat islam untuk kurangkan baran dia.tapi, selalu sangat asyik tertangguh2,sampaila saya terbaca kisah TT. satu lagi yang saya perasan selepas peristiwa tu,anak saya kerap mengigau. siap ada skali tu masa tido kt rumah MIL, dia nangis tapi mata pejam sambil tangan dia tunjuk2 kt penjuru bumbung bilik kt umah MIL. Saya x syak apa2 masa tu,just assume dia penat main and terbawak sampai tido jek..(actually sebenarnya seram gak time tu...cuma malas nk pikir bukan2).

Satu lagi peristiwa,masa tu kitaorg bawak dia g kedai makan (dalam pukul 10++),dia macam nk something,tapi saya xbraper nk faham.saya tanya dia lagi,terus dia mengamuk and tunjuk2 kat satu pokok bunga sebelah gerai tu.saya tengok muka hubby,hubby tgk muka saya. time tu hati saya ni btul2 sakit sebab xpaham apa dia nk..last2 saya marah dia kat situ jugak sampai dia nangis xberenti2..hubby pujuk2...then dia senyap sendiri..

yang buat saya geram tu,anak saya sebenarnya dah pandai cakap,pelat sikit2 la...tapi setiap kali peristiwa mengamuk dia tu,dia jadik mcm xbley nk berkata2..saya ingat dia sengaja,tu yang saya marah...kadang2 terlepas jugak tangan ni pukul dia...

insyallah,kalau xder aral melintang saya akan usahakan bawa anak saya berubat.tapi kt area jb ni kat mana yg saya boleh jumpa orang yg mengubat betul2 mengikut cara islam?

Reply 6# hantukiller

thanx hantukiller..for the info,,hari ni demam lagi,,namun mam tetap akn habiskan madi limau sampai seminggu..dah tnya ayh mam tapi dia ckp dia xder turunkan ilmu silat kat aku,,,lau betul pandai silat xpe gak,,ni bersilat pun xpernah...tpi kalau dgr org wat upacara buka gelanggang,,huh,,siap ler,,hati ni nk melompat msuk gelanggang jgk,,tpi aku kena buat2 xtau jer,,xpun usaha untuk pergi jauh dri gelanggang..hisshhhh,,,harap2 lps ni aku dah xbaran lagi,,,

ye tu pn seroja elok di  bawak anak tu pegi berubat..jgn di biarkan lama.

ilmu silat nih kebanyakkannya(hampir semuanya) ada jin jin dampingan terutama yg ada upecara upecara ...
hantukiller Post at 31-5-2011 15:40

kalau tak salah saya...kalau dampingan ni slalu pilih anak dari nombor ganjil...kalau betul laaa..saya pun tak berapa pasti...

Reply 4# hantukiller

haku sokong ko bro...patut di bawa jpe perawat terus...(mcm "si dia" tu dah berkenan je ngn anak awak)

Ini masalah kepang... anda  harus buang saka ini, sebelum melarat, kalau dah melarat, bile dengar aja gamelan, gong, bertalu, anda akan bersilat dan berkepang.. segeralah mebuang sebelum melarat...

huhuhu minat giler dgn kuda kepang ni, kt kampung dinda dulu memang ada satu group yg selalu buat latihan dan show.. klu time balik kampung, dengar jer bunyik gendang dia tu... meloncat dinda terjun dari ruah berlari ke padang beakang sekolah semata2 nak tengok dorang punya latihan, kdg2 sampai dorang pengsan, lari nak anjat pokok kelapa pun ada, tp memang syok, sampai terangkat kaki...

p/s: hehehe TT pernah gak dinda rasa panas dan nak marah, tapi sumer lepas kt dlm tandas jer,, biasanya gayung la jd mangsa pecah kena ketuk kt simen.. nk show off takut lak sebab bapak dinda giler garanggggg,.... tp sumer tu msa remaja la, skang ni dah slow down, cuma pnh 2-3 kali bila rsa nk mrh yg teramat sgt oleh sebab sesuatu hal yg memang xleh control, badan, tangan, bibir dinda dan berckp pun jd mengigil... apasal ek...

ngeri betoi..bwk la g berubat sblm tjd bnda yg lbh buruk..

aku pun jenis panas baran gak...
mungkin waris dr perangai bapak aku kot...
kesian laki aku esek kene marah...

tapi bila aku start pregnant neh, dah kurang...
tinggal perangai majuk jek la, tapi x sekuat dulu...

aku ada amik ubat homopati gak, mungkin membantu gak...

dlm mimpi aku leh jadik garang giler, belasah org la, laki aku pun aku belasah...
tp bila terjaga aku tau dlm mimpi tu bukan laki aku wpun nampak serupa...

kalo aku kene gangguan masa tido aku akan jadik baran giler la siap maki2 & marah2...

Post Last Edit by mbhcsf at 4-6-2011 18:45

saya demgaq citer dari arwah tok saya  yg org org yg nak buat persembahan seperti mak yong, kuda kepang depa puja something tapi setakat tu lah saya dimaklumkan. tapi bila menonton citer hantu puntianak sundal malam tu [ napa pokok tu dinamakan sundal malam , tak rasa menghina ke nama pokok tu sundal ???]  then saya baru tahu yang semua ni calon calon syirik rupernyer .... ya rabbi ke jahannam ni  kan?  jer sebab ya allah syirik ni ye...

12Next
Return to list New