CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5281|Reply: 28

Edisi Serabut Kepala: Kenapa parents aku nak tentukan jodoh aku??

Aku bukan anak dara lagi.. dah ada anak dua pun...umo pun dh 30 lebih...kenapa mak bapak aku tak nak tgk aku bahagia dgn pilihan pasangan aku sendiri?? kenapa selama 6 tahun aku menjanda ni, mak bapak aku tak pernah pula bukak mulut langsung pun supaya aku mencari pengganti, TAPI bila aku bgtau derang yg family pilihan hati aku nak dtg lepas raya ni, langsung mak bapak aku carikan org lain....dan katanya esok lusa org tu dh nak umah.

Sbbnya tak suka dgn pilihan hati aku tu sbb dia org jauh tak sama negeri dgn aku...kenduri kendara sakit demam payah nnt...itu jer alasannya....sebelum ni 2 tahun lepas aku dh bgtau mak pasal dia, masa tu alasan mak anak2 masih kecik...ni lps dah 2 tahun aku sabar menunggu nak bgtau berita ni, tup tup tiba-tiba ja esok lusa dh ada org nak dtg menengok! aku pun tak tau sapa dia...aku pun tak nak ambik tahu....mak aku tu berkenan sgttt kat cikgu....katanya senang hidupp...selama ni pun hidup aku dah senang..alhamdulilah...cukup makan pakai tanpa bantuan sapa2...(kecuali bantuan bank lah sbb pakai kereta dan beli rumah)...cuma skrg ni dah smp masa utk melengkapkan hidup aku dan rumah tangga aku yg skrg ni masih tak ada tangga! aku hanya mengharapkan keberkatan dr perkahwinan dan kebahagian akhir hayat...kenapa mak bapak aku tak faham perasaan aku??? adakah cerai hidup dan cerai mati ada perbezaan? kalau cerai mati aku masih tertakhluk dgn ibu bapa?

ini baru stage pertama....dah ada crisis....nnt stage kedua bab2 mas kawen dan hantaran percayalah akan ada lagi crisis besar yg akan melanda....(based on past experience) .. skrg ni tak tahu lah mcmana...nak benci pun mak bapak aku sendiri juga....kalau tak da derang tak da lah aku.... mcmana nak buat eh?? mak kata tgk dulu nnt baru buat pilihan.....igt nak pilih ikan kat pasar kaa??

Ko kawen lari je........

bincang elok2......
ko boleh wat pilhan sendiri....

Reply 2# braincell

hahaha...tunggu masa nak lari jer....

Reply  braincell

hahaha...tunggu masa nak lari jer....
anna_natasha Post at 29-5-2011 11:04

kalau nak kuda......nick kudajantan boleh supply...

kalau nak tempat berteduh..... go into hiding...boleh tanya puan minah saudi...dia ada banyak rumah yang tak didiami......

Reply 5# braincell

chet....buat serabut jer kawin lari....aku masih waras dan boleh pikir lagi lah....kawin lari bukannya solution... thanks for your idea ;)

Follow Us
Reply  braincell

chet....buat serabut jer kawin lari....aku masih waras dan boleh pikir la ...
anna_natasha Post at 29-5-2011 11:16

Anytime......

ada apa2 kekurangan yg yr parents x berkenan kat yr bf selain dari negeri jauh?

Reply 8# Lily_Savage

duda.....

mak saya nak yg bujang terlajak....
(parents yg memilih...padahal anak dia pun janda...)

perangai2 yg x berapa elok?
ye lah kot parents takut jd masalah kemudian hari?
sbb kalau betul pun, takut bila dah kawin parents pulang paku buah keras lak..
kena elakkan tu

dan kalu ikut agama, janda berhak tentukan pilihan sendiri kan?

dah besar pun parents layan cam budak kecik?
kena pandai2 la yakinkan parents...
kalu pasal kes penat nak kenduri, TT la keluar belanja segala supaya ur parents duk goyang kaki je...cuma sengih2 melayan tetamu je oklah...

Aku bukan anak dara lagi.. dah ada anak dua pun...umo pun dh 30 lebih...kenapa mak bapak aku tak nak ...
anna_natasha Post at 29-5-2011 10:54

terus terangla dgn mak ayah...yang kita ada pilihan sendiri...tp mak ayah tahu yang terbaik untuk anak2nya...

apa salah TT tengok dulu pilihan mak ayah... dan bandingkan dgn pilihan TT...

dan bincang baik2 dgn keluarga...

You've got style..........
braincell Post at 29-5-2011 13:23

sebut pasal berlian teringat citer blood diamond ...
  tu pasal jawab camtu...
takde kaitan ngan yang masih hidup or dah takde...

buat semak jaa...

Reply 26# braincell

aku kata kt hang laa....buat semakkk thread ni...adios amigos santos

Aku bukan anak dara lagi.. dah ada anak dua pun...umo pun dh 30 lebih...kenapa mak bapak aku tak nak ...
anna_natasha Post at 29-5-2011 10:54

sabar je lah...tu seme ujian

mak abah cuma nak tenguk anak depa epi jek..depa carik pilihan sendiri tu ntahkan nak test nko dan idola ko tu..banyak2 sabar

lai pun..anak ada hak menolak kalo tak setuju , mak bapak tau ni, bukan di anggap derhaka pun kalo menolak pilihan depa

yang penting camna nak buat depa terima pilihan kamu tu..tu yang penting, biar ler sesapa nak datang risik ko tapi ko dah ada pilihan sendiri..kalo berdegil btui2 kerana Allah swt , saya yakin ibu bapak akan lama2 cair dan terima calon pilihan ko tuh

bukan nak kata pilihan ko terbaik dan bukan nak kata pilihan depa terbaik

kekadang kene pikio gak, maybe apa kita pilih ni sebenarnya bukan pilihan bagus..apa kita tak suka tu kekadang baik haaa so kene pikio lagu tu gak

ibu bapa salu cam tu..pada depa, depa lagi tau apa terbaik untuk anak depa sampaiiiiiiiii depa mati dan tokleh cakap lagi baru stop

so kene pandai jaga hati perasaan depa jangan sampai terguris gak

pada saya paling penting USAHA pilihan kamu tu..camna dia usaha dan how serious is he..itu yang mungkin leh jayakan dia

usaha abis sedaya mampu kendian tawakal..lepas tu kene terima hakikat lah.

so toksah buang penat layan pilihan lain tu..bior je kendian ko rejek je..sampai pilihan ko..di masa sama ko salu2 ler bincang dan pujuk mak ayah suh depa buka fikiran dan cuba tenguk dari sudut kemahuan diri ko

Rate

1

Haih braincell ngan minahsaudi, harap dapat bertenang.. Janganla kasik serabut threat TT.. Kasihan beliau sedang meminta pandangan dan nasihat tuh...

dah mak ko suh tengok, tengok ajela yg dia rekemen tu.. bukan dia leh paksa ko nak kawin ngan sape pon..

suh le pilihan hati ko tu kerap sket mai umah ko.. beli hati org tua kata ko.. smooth talk.. beli mamee ke jajan ke amik ati anak2 buah ko.. kasi tudung arianni kat mak ko ke, beli kain pelikat kat ayah ko ke.. kalo usaha takde, cemana la org tua tu nak berkenan ngan pilihan kita..

pada aku lah.. tak ada sorang pun orang tua yang waras yang nak nyusahkan anak2 mereka.. mak pak ko neh tt, ,musti ada sebab kenapa dorang buat cengitu.. mungkin mereka tengok keberadaan ko tuh tidak menyakinkan untuk ko pilih SEKALI LAGI teman hidup tuh haaaa..

orang2 tua neh, mereka bukan saja memerhati.. tapi mereka juga merasa.. bonding neh tidak ada siapa2 boleh nafikan.. walaupun kadang2 ada orang tua yang annoying, tapi believe me, NIAT mereka cuma ingin tengok anak mereka terbela.. cuma maybe cara itu tidak kena ngan cara kita..

bawak bincang baek2 laa.. bukan ko sorang jah yang terasa dengan kegagalan rumahtangga lalu.. tapi rasanya parent ko juga.. sbb tuh mereka amik pusing ngan pilihan baru neh..

tak perlu lah keruhkan keadaan.. mak suruh tengok, tengok2 lah dulu.. kalau tak serasyi, nanti boleh cakap ngan parent tuh mana yang tak ngam nya.. musti mereka faham laaa kan.. since ko kata, ko pun bukan budak2 lagi.. so, act like one..

Rate

1

12Next
Return to list New