CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: kenari2101

Rupa-rupanya ramai ahli keluarga anak yatim!

Close [Copy link]
Reply 19# BingkaUbi

kalu u nak merge kan dgn hak anak2 tu pun ok jer...

Post Last Edit by ruffleen at 25-5-2011 16:37
Reply  ruffleen
itulah kan, ruff... akak blh agak ada posting u neh...
teringat satu thread baru2 ni pasal Hak Anak2 (Utk Bapa Yg Pemalas) tu... patutnya k'jaan kena implement hak2 anak2 ni supaya parents yg cuai tu b/tanggungjawab pada anak2.
ini dgn bapa yg bercerai dgn anak2 bila menceraikan si emak la, yg cuai hingga menyebabkan kematian anak la (kes baru ni lemas dlm keta)...
dgn budak2 yg ramai terbiar, yg tak cukup perhatian ni.. nak risau kelahiran tak cukup? apa kes?? budus!
Mulan Post at 25-5-2011 16:15

kak Mulan ada dapat pm saya?
yg tinggalkan anak dlm kereta tu mmg bangang tahap cipan. bayangkan la perasaan isteri dia @ mak arwah, how is she going to take this?

sorry to say la kak, saya tak percaya dgn kajian bodoh yg jadi headline sokkabar tu (psl trend kawen lewat). iye ke rakyat malaysia makin berkurang sbb makin ramai org lambat kawen? yg saya nampak, rakyat malaysia makin berkurang sebab:

-pelbagai penyakit yg mostly berpunca dpd gaya hidup/pemakanan (contoh: penyakit yg berpunca dpd rokok, dadah dan seks bebas)
-kadar jenayah yg tinggi (selalu sgt kuar berita pembunuhan. apa kes?)
-kadar kemalangan jalan raya (especially bila tiba musim raya. sampaikan ada iklan kat TV berbunyi JANGAN JADIKAN JALANRAYA KITA SUNGAI MAUT!)

Skrg ni kos hidup melambung. semua mahal. Lagi mau risau pasal rakyat malaysia tak cukup ramai? Trafik jam kat bandar2 besar mcm KL ni dah cukup menyakitkan jiwa semua penduduk. Apartment setinggi 70 tingkat rancak dibina di sana sini sbb dah tak cukup tanah kalo semua rakyat malaysia nak beli landed property. (kalo ada pun tanah bekas lombong, sape yg nak? Nanti lepas 20 tahun, mendap). Barang2 kawalan disorok time nak raya, siap kena catu lagi, lagi mau cakap rakyat malaysia tak cukup ramai?

itulah.. rasa seolah2 pihak bewajib/berkenaan ni tembak tak mengena sbb tak jumpa target... hantam sajalah!

dah reply dah..

Reply 19# BingkaUbi

tutup je la. kalau setakat nk mengutuk je..aku tak nampak faedahnya.
dlm paper dh tulis..madrasah tu bkn utk anak2 yatim je..tp kelas mengaji dan byk aktiviti2 lain.
sbb tu ada mangsa tu, anak doktor dr putrajaya. yg kisah 11 thn terpisah tu, sbb bapanya yg dpt hak penjagaan..dan terus berpindah randah utk jauhkan anak2 drpd ibu kandung.

aku meluat betul org suka hentam sana sini..tp tanak fikir dr sudut org yg menerima musibah.
sendiri nk ambil pengajaran, ambiklah! tp yg suka sgt dok condemn sana sini tu pehal..

Reply 22# ruffleen

suka baca pendapat akak..I Like!!

citer mak anak x jumpa 11 thn tu, based on the paper tu la, mak yg tinggalkan anak dan hsbd..
mana  ...
doodee Post at 25-5-2011 15:47

paper maner ko bacer? lain dari citer yg aku bacer

Follow Us
Post Last Edit by doodee at 25-5-2011 17:00

"Menurutnya, selepas berpisah dengan suami, dia membawa diri ke Hulu Klang dan tinggal di sana dengan meninggalkan Muhd Aizad dan anak sulungnya, Mohd Alif Zafran Abd Rahim, 15, bersama suami. "

aku tertanya2.. apsal x nak jaga anak dia ek?? sllu ibu yg jaga anak hangkut skali.. tp laki dia lak yg jaga??

kikilalat...
ke aku baca paper planet Marikh??

Thread close.... salurkan keprihatinan anda ke thread 'hak anak2'....

12
Return to list New