CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 14295|Reply: 21

TERTIPU DGN PEMAJU.RUMAH DH BAYAR TAPI PEMBELI KENA BAYAR INTEREST PULA.

Saya membeli Condominium Aman Heights under construction dgn Pemaju (Premier Consortium Sdn Bhd). Sebelum beli rumah macam2 janji manis yang diberitahu oleh Sales Officer. Kononnya Pemaju tak akan kenakan late interest. Bila dah sign S&P lain pulak jadinya. S&P disetemkan 1.1.2010. tapi 5.1.2010 Pemaju dah keluarkan progress billing kena bayar dlm tempoh 21 hari. Bayangkan lah..nk apply loan lagi..Bank Lawyer nk siapkan dokumentation lagi.mesti ambik masa. Skrg rumah belum siap..kunci belum dapat, Pemaju dah hantar surat suruh bayar Interest. Sgt2 tak puas hati. Skrg dh buat aduan dekat Jabatan Perumahan. To all purchaser, pasni korang kena hati2 beli rumah under construction. Pemaju memang suka janji manis sebelum beli...Sblm beli pastikan Pemaju dh establish.Jgn jd mcm sy tertipu dgn Pemaju last2 kena byr penalty.

Rate

1

aku pun ader masalah mcm ko . tp lg teruk . dok bayo interest dh 10 thn sampai skrg tp umah tak siap2.. aku skrg tgh kumpul documen tuk sue itu syarikat. kalu aku tak mampu carik lawyer aku nk try gune tribunal plak.. bile aku call pemaju tu kate ader financial poblem n tak leh nk refund duit interest.. tp syok2 leh wat pojek baru kat tempat laen.. kuang ajo kan?? so dlm hal ni, yg ruginyer kite.. yg untung tu pemaju n bank.. wtf!.

lokasi kat ner ....cer tempek ckit gambor umah yg tak siap tu...
kalu ramai2 yang kena senang cikit nk buat keja...
wawarkan je nama pemaju tu...toksah dok rahsia2...

kalu ada konsep buat dulu baru jual kan senang....

Lokasi kat Serdang Heights. Rumah dh nmpk ropanya tp asik tak siap2 dr 2009..betul...memang aku nk highlight nama pemaju tu..biar org lebih berhati2...Sesiapa yg ada masalah dgn Pemaju ada beberapa cara :-
1) boleh buat aduan dekat website ni ..http://www.kpkt.gov.my/kpkt/.. pastu click kat bahagian aduan. Kat sini, klu kita buat complain, effect dia pemaju susah nk renew lesen..
2) Kalau Claim kurang dr 5000.00 boleh bawak kes ke Mahkamah (Tribunal) free je..try tgk website ni :- http://www.kehakiman.gov.my/html/faq.shtml
3) Klu Claim lebih dr RM5000.00 kalau tak mampu hire loyer boleh pegi Biro Bantuan Guaman (Bar Council), lokasi kat Leboh Pasar Besar, KL

Jgn tunggu lagi..FIGHT FOR YOUR RIGHT okey..

tanx 4 da info...

ha cepat2..sape yg seangkatan yg beli umah kat situ...yg masuk cari ni...
p fight sama2...

Follow Us
Thats y sy takut sgt nk beli rumah under construction.

I just bought a single storey terrace di Kuantan.
Pemaju MH Setia (Ming Hooi). This developer hanya jual rumah yg dh siap & dh ade CF complete, mmg ready utk duduk.
Mmg puas hati cz I apply loan bln 1, once loan approved, after a week dh dpt kunci.
sampai skrg monthly installment blm start byr lg tp dh pindah 2 bulan dh. cm dok umah free plak...

I do hope pemaju2 di Malaysia ni ikut mcm Ming Hooi ni. xde nk tipu2 org bagai.
Patutnya gomen or bank kene ttpkan undang2 supaya pemaju mesti jual rumah yg at least 80% complete.

nk tnya ckit, kalau kita rumah under construction, mmg bulan2 kita kena bayar interest bank tu ke?
pastu tempoh pinjaman kita start kira dari 1st kita byr interest ke bank @ start kita dapat kunci??

Thats y sy takut sgt nk beli rumah under construction.

I just bought a single storey terrace di  ...
Divine Post at 26-5-2011 11:42

divine bli area mana? projek ming hooi ni area2 kuantan kat mana lg selain beserah, ikang bli kt kuantan jgk tp pemaju lain..

Reply 7# Divine

bestnya camtu..2 bln dh blh duduk umah...pasni mmg kena hati2 beli rumah under construction..kena wat research pasal   developer..klu tak parah kita dibuatnya..

aku pun ader masalah mcm ko . tp lg teruk . dok bayo interest dh 10 thn sampai skrg tp umah tak siap ...
plainjane Post at 24-5-2011 20:28

umah kt mane?
mcm kes aku umah sloowwwwwww sgt..xsiap2..patutnya siap thun 2006 skrng dh thun 2011..gerraaammmm..sgt..
aku bli kt aprtment kristal, ulu yam. developer dia nama DELPURI CORPORATION S/B..
tension btuel..

nk tnya ckit, kalau kita rumah under construction, mmg bulan2 kita kena bayar interest bank tu ke?
tempoh pinjaman kita start kira dari 1st kita byr interest ke bank @ start kita dapat kunci??
ikangpiana Post at 26-5-2011 16:21

masa saya beli umah dulu,

1st payment bulanan kita start bayar bila keseluruhan progress loan pinjaman bank
    telah bayar kepada pemaju.
    andaikata loan awak buat 150K. rumah progress 70% pemaju claim pd bank 100K..
    sebegitulah sehingga rumah siap 100%, pemaju pun habis claim pd bank.
    so bulan berikutnya kita dah start bayar bulanan sebab bank telah membayar
    keseluruhan pinjaman kita kepada pemaju.

masa saya dulu Al-hamdulilah takder interest @ penalty lewat bayar baik dari bank atau pemaju.
   sebab pemaju cepat siapkan rumah, serahkan cf, pemasangan api air dah serahkan kunci 3 bln awal dr tarikh yg sepatutnya...

...
ikangpiana Post at 26-5-2011 16:21

biasanya mmg camtu la, once bank release duit pada pemaju je kita dah kene bayar interest pd bank.
macam kes saya, bank release duit pd pemaju ikut peringkat.
contoh, lepas sign SNP bank release 30% duit pd pemaju utk start project, so kita kene bayar interest 30% dr jumlah yg bank bagi duit pada pemaju tu.
Once 30% peringkat rumah tu dah siap, pemaju akan mintak duit lagi pd bank utk naikkan project tu let say lagi 20%
So bank akan release lagi 20% duit pada pemaju, automatik kita nye interest bulan2 bertambah
macam tu la seterusnya...

kes rumah saya, sign SNP bln 8, 2006. Janji dlm tempoh 2 thn boleh siap, tp sampai skrg still blum siap lagi.
tapi disebabkan committee phase rumah tu rajin turun naik jumpa pemaju & government yg berkaitan (saya lupa bhgn mana), so rumah tu akan siap dlm tempoh 2 blni. Tu pun kalu pemaju tak postpone lagi la. Ni saya x tau kali ke berapa diaorg postpone to complete the project.

Bila tgk rumah dah nak siap, hati berbunga2 riang. Tak sabar nak masuk rumah baru

untuk pengetahuan, rumah yg belum siap kita x boleh tuntut kat Tuntutan Tribunal Pengguna.
suami saya pernah pergi pejabat TTP dulu, tp diaorg cakap kalu rumah belum siap kita x boleh tuntut. So, nak tak nak kalu nak tuntut kena la tunggu sampai rumah tu siap.

*itu dulu la, 2-3 thn lepas... tak tau kalu skrg diaorg dah tukar procedur.

tuan tanah dan kepada yang lain2..one of the I0I sales advisor bagi tahu saya..selagi loan tak approved, sila jgn sign S&...dah approve baru sign..kalo tak mcm nih lah jadiknya..sebab bank memang lambat gileee....kene follow up bla bla..tu belom masuk dapat officer yang sengal.....so after bayar booking fees, kene cepat2 apply loan, then baru sign S&...(i think there is a time constraint between date kita bayar booking fees dgn date kita sign S&..i thinklah..tak ingat sangat dahh)

Reply 14# eryne81

hah? tak leh ek? baru nk gi wat report kat saner.. waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Reply 11# risza29

then? ko pun kene bayo interest sampai sikalang ek? umah tu kat kulai, jb. mati la kan kalu nk kene bayo interest tu seumuq idup..

Reply 3# arenis

aku kan nak carik pembeli2 yg laen tu.. takkan dieowg tak komplen.. ni kan nk dekat pilihanraye.. mase ni la nk mintak tolong..

Reply 3# arenis

yg aku nyer kat kulai jb. developer tu renewed development , sikalang sudah jadik renewed global. taman permate impian name umah tu.. cissssssssssssssss...

Reply 8# ikangpiana

ko kene bayo interest slagi umah tu tak siap.. duit interest yg kite dok bayo tu takkan kurang kan harge principal umah.. so first payment loan tu start biler dpt kunci.. aku dh bayo interest setakat ni dh dekat rm30k.. dh leh dpt satu bijik umah.. aku nyer loan rm52700.. giloooooooooooooooooo..

12Next
Return to list New