CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blanco

Salah Anggap/Pandangan Negatif ttg org dr M'sia Timur (Sabah/Srwak)

Reply 99# AbangSidi

Looking forward. Hehe nak jugak merasa epal tanah tinggi. Dengar kata sedap.

haha.... ya satu2 nya negeri yg ada tanam buah epal dgn ketinggian 3000 kaki dr aras laut hanya terletak kat bekalalan ni.... jenis epal rome beauty ranggup dan sedap, berwarna hijau kemerahan sikit.... dan mampu meninggkatkan jumlah pelancong sehingga 3000 setahun hanya untuk melihat epal khatulistiwa... hahaha...

tp lum pernah mkn lagi....

"Korang kat sana makan ulat tak?"
"Ko tinggal kat rumah panjang eh?
"Kenapa bahasa Sabah mcm bahasa Indon?"

... diantara benda2 yg diorang suka tanya... mcm palui ja'...

Reply 102# Cybersetan.

stuju..cam palui ja..huhu..

iya..sy pernah ditanya juga soalan bodoh 2...!!!apalah...

Reply 104# Edwanator

panas kan telinga...apa la reaksi ko bila drg tanya begitu?

Reply  Edwanator

panas kan telinga...apa la reaksi ko bila drg tanya begitu?
cmf_blanco Post at 1-7-2011 10:23

hahah..itu soalan sioul bioul..mau kta tembak atau kta karate sm dia.. haha..

Follow Us
Aku telah terjatuh chenta sama ex-classmateku yg berketurunan sino dusun. hehe.

tu pandangan sebahagian kecil org2 yg x pernah naik kapal terbang n org yg dunianya hanya semenanjung malaysia....kitorang yg dh pernah sampai borneo x kan berfikiran mcm tu n tanya soalan2 cmtu

annoyed bila dgr or baca org smnjung ckp mcm ni.... >>>> 'SABAH BAHHH!'

hahahah mcm pelik jer macam pelik jerrrrrrr....

Sama je mana2 pun, aku waktu baru dtg borneo, org borneo sebut org malaya malaya, rasa mcm masih di zaman komunis malaya pulak..hehe
Pastu duk tanya aku seronokla dtg borneo sebab malaya bahaya, banyak jenayah..padahal tak semua tempat kat malaya tu berbahaya..haish kuno betul..dahla tak habis2 isu org malaya mkn harta borneo, mcm la aku rakyat marhaen ni yg makan hasil minyak korang..hasil minyak tu pemerintah yg makan la..takde kaitan dgn kami pacal yg hina ni..

Tapi antara sabah n sarawak, aku lagi suka sabah, sbb orgnya friendly sgt..berbanding sarawak yg agak defensif org2 nya..esp the malays n melanau..iban n bidayuh mmg bagus walaupun berlainan agama dgn aku, sgt supportive berbanding melayu n melanau yg islam tapi prejudis..

Apapun sabah 100 kali bagus dr sarawak, dr segi orgnya, bandarnya, makanan n segala galanya....sebab tu ramai gak org semenanjung yg bertugas di sabah taknak keluar...berbanding sarawak, mmg rasa cepat2 nk keluarje..sabah memang best!

finasophie posted on 29-11-2013 05:15 PM
annoyed bila dgr or baca org smnjung ckp mcm ni.... >>>> 'SABAH BAHHH!'

kenapa pulak,aku dulu pernahduk sabah, terikut2 ikutla jugak sabah bahhhhh...aramaiiteee...sebab kawan2 sbhan selalu ckp mcm tu kan..tak perlu la nak rasa annoyed ke sbb tu tandanya diorg mesra n blh join korang...unless korang masih penuh semangat assabiyah yg tak suka org luar join komuniti korang...hehe..

pumpkingirl posted on 2-12-2013 10:50 AM
kenapa pulak,aku dulu pernahduk sabah, terikut2 ikutla jugak sabah bahhhhh...aramaiiteee...sebab k ...

because thats what i feel hehe.. ;) sy dkt kedah 4 years. pengalaman lain2 kan. huhu.

Wahahhaii! kawan sy pernah kena tanya
Q: Are Sabahan live on the tree?
terus kawan sy ckp : Kesian kan kau teda internet even tv di rumah?
Jahahahah! itu tiapa lagi, ada pula tu kawan sy masa dia buat air milo 3in1 di dapur,
kbtulan saudara kkak ipar dia yg dr smnanjung ada disana trus dia tanya soalan cepu emas,
Q: Ehh, kamu pun ada juga pula itu (smbil tnjuk di packet milo 3in1)
kawan sy xlah balas apa2, diam2 seja

Tp, tu suma biasa sudah la kan dlm kehidupan rakyat sabah. Biarlah dorang judge kita berdasarkan sejarah kita. yalah kan sabah ni lambat sikit merdeka. So, maybe ada ssetengah tu pkir yg kita ni masih di bawah tempurung,.. so, sabar2 seja lah kan? Hidup bah ni (cehhh! cm teda kaitan kan? ) Life must go on (lagilah teda kaitan) Hahahahah~ tp, sy bukan lah mau salahkan org smenanjung.. kita sama2 malaysia. 1Malaysia bahhh. kununlaa Last edited by CikAffi on 25-2-2014 06:36 PM

Ohya, cerita pasal negeri dibawah sabah tu, bukanlah apa,
cuma, ini berdasarkan my bro's experiences masa dia msih skolah di situ.
Dia ckp,
kselamatan Sabah jauh lebih baik dari di sana. Bukan apa, da 1 kali abg sy jalan sorang2 pg bandar,
tiba2 dia kena tahan ngan mcm genk sespecies geng yakuza di Jepun. Dia minta smua yg ada dlam wallet my bro. Jd, takkan la mau bagi seja kan? abg sy pun xmau mgalahlah (abg sy ni kira paling ganas dlm family sy), dia try la mau lawan.
Tiba2 tu org kasi keluar samurai you alls.. wahahhaahaiiii! mati la, naseblah abg sy bagi ja drang duit. kalau ndak, mmang pendek la umur dia. Nauzubillah..
Apa2 pun syukur la jadi rakyat Sabah.