CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12396|Reply: 89

Penggunaan unsur mistik untuk overshadow anda

Post Last Edit by zi_trone22 at 6-5-2011 10:35

Salam,
Apa yang zi nak ceritakan ini adalah mengenai apa yang berlaku kat kakak zi yang sedang buat PhD di sebuah universiti tempatan.

Ok let me start...

Kakak zi ni,zi namakan 'R' okay.'R' sedang wat PhD straight away after she finished her MSc kat local U..Kiranya dia wat MSc and PhD under same supervisor (which I named as Dr I) @ the same uni.Ketika R ni dalam process writing thesis for her MSc,datang lah seorang new student, 'S' yang register as MSc student under Dr I.So Dr I ni pun introduce lah 'S' to 'R' dan suruh 'S' ni refer kat 'R' for help since 'R' is her senior.Okay hubungan antara 'S' dan 'R' ni pun bermula lah tapi at this stage they are not close fren lagila..just kata org baru nak kenal2.

Then after a week selepas diorang kenal,diorg berdua diminta untuk go for a training together.Masa kat training ni la, 'R' start rasa macam ada gangguan datang kat dia.Okay zi bukan nak puji my sis la but it is the fact she is kinda person yang sembahyang lengkap 5 waktu la dan salu baca Al-Quran.Tapi masa kat training tu,'R' selalu mengadu kat zi yang dia rasa macam malas sangat nak solat dan selalu macam ada halangan setiap kali nak bangun amik wudhu'.Kira byk kali la 'R' solat tak lengkap 5 waktu dan tak baca Quran sepanjang training tu.'R' realized something was definitely going wrong with her but masa tu 'R' tak seek any help la sbb dia tak pasti apa punca gangguan tu.

Satu lagi masa training,'R' salu kna mcm electrostatic shock bila dia pegang besi(tombol pintu).Mula-mula 'R' ingat benda tu biasa ja sampaila ade seorang trainee (a guy) bagitau kat 'R' yang kalau kita selalu kena electrostatic shock bile pegang besi maknanya ade gangguan jin dalam diri kita.'R' pun bagitau that guy she suspected the same thing but she wondered how come dia boleh terkena gangguan tu tiba-tiba.Lepas tu,that guy replied dalam nada bergurau "Ada orang dengki dengan ko ni".'R' pun jawab "Eh takkan kot".The guy balas balik "Of course la,why not..Ko kan excellent student".The conversation stopped there but deep down in her heart, 'R' started to consider kata2 that guy.She suspected few people but she just kept the names to herself sebab takut timbul fitnah.

Time passed by....During the training,she was being careful to those people yang dia suspect ada niat tak baik kat dia.Selalulah juga 'R' ni sakit-sakit masa training.But she survived the training.At the end of that training,a best trainee is selected based on the written exam and project presentation skill.Guess who is the best trainee.......Nanti aku sambung lepas korang guess

Rate

1

of coz la si S kn..ssh la bg la nama kn senang...joyah ke,,semah ke..klu xnk buh nama sebnar...

Manusia dah sampai ke bulan nak dekat 50 tahun.
Albert Einstein dah tulis pasal Teori Relativiti nak dekat 100 tahun.
Isaac Newton dah discover graviti tah berapa ratus tahun.
Di sini org yg belajar PhD masih lagi menggunakan kepercayaan tahyul utk explain apa yg berlaku kat sekelilinh kita.
Malaysia nak maju tahun 2020. Agaknya time tu kau mungkin ckp org yg berjaya dan bergerak ke hadapan minta pertolongan jin dan org jadi kaya sebab bela toyol.
We go to university to get educated and not to become dumber. Period.

aku igt artis2 je yg guna unsur mistik nk dengki2 ni, rupa2nye student pn ade ...nsb baik la xda org2 cmni kt keliling aku

uik...bukn elektrostatik tu mende normal ke..
sbb bdn tiap2 org lain
mcm aku la..kalo kt opis ni..aku la org yg plg slalu kene 'shock' tu
pntg terpegang kt kubikal tu..

Reply 3# MACD

Thanks for reply MACD..bukan zi yang cakap tapi Ustaz...zi tak abis cerita lg..Mungkin Ustaz betul atau tak...Bukannye zi cerita ni nak suruh orang kat forum ni percaya tapi zi cuma nak share sebuah kisah yang jadi dalam family zi.

Follow Us
Reply 6# zi_trone22

adakah ustaz yg brcakap tu mmg tauliah dlm hal2 jin...
skrg ni byk sgt kot ustaz yg ngaku pandai tp sebenanye tipu jek..

just my 2 cents sbb dh pnh pegi seminar on Perubatan Islam..;)

Post Last Edit by zi_trone22 at 6-5-2011 10:56

okla since dah ada yang reply zi sambung cite ni balik

‘S’ telah menjuara takhta best trainee tu which surprised few people yang close with ‘R’ sebab diorang sume expected ‘R’ yang akan jadi best trainee.Yela diorang terkejut (termasukla ‘R’ sendiri) sbb ‘S’ came to the training with very little knowledge compared to ‘R’ and banyak belajar dengan ‘R’. However, tak boleh dinafikan ‘S’ memang ada potential nak win over ‘R’ sbb ‘S’ ni memang jenis rajin berusaha and mempunyai semangat juang yang tinggi.

Setelah tamat training, both of them pun back to campus. Masa tu ‘R’ duk berkira-kira samada nak kerja atau sambung PhD after MSc. Lepas bincang dengan Dr I,’R’ pun decided nak buat PhD and Dr I suggested ‘R’ shared topic dengan ‘S’.’R’ pun agreed but ‘R’ nak ade clear boundary sbb takut nanti scope diorang mixed-up.So ‘R’ pun pergilah discuss dengan ‘S’…

Ok sebelum zi cite content of their discussion, zi nak elaborate sket pasal ‘R’.
1.        ’R’ ni adela beberapa perkara yang dia kurang puas hati dengan supervisor dia, Dr I especially the way Dr I manages things. Almaklumlah, professor kan asyik busy, jadi kekadang ter’miss’  untuk entertain masalah ‘R’ ni.Tapi kalau nak ikut pandangan zi (yela kakak zi,’R’ mmg share sume benda dengan zi),zi rasa Dr I dah try his best to provide almost all requests from ‘R’.Dr I pun manusia biasa of course he’s not perfect and tak mampula nak tunaikan every request yang ‘R’ made.
2.        ‘R’ ni pun satu hal jenis expressive.Kalau ada perkara yang tak puas hati tentang sapa2, selamba je luahkan tak kira kat sapa2.Zi rasa tulah silap ‘R’ sebab tak sume orang especially yang kite baru knl boleh dipercayai.

Ok sambung balik kepada content of discussion between ‘R’ and ‘S’.’R’ pun bagitaula kat ‘S’ tentang shared topic tu.’S’ mcm okay je to accept ‘R’ to work with her tapi adalah kadang-kadang masa diorang tengah discuss tu, ‘S’ mencadangkan ‘R’ gi wat PhD kat oversea. Mungkin ‘S’ suggested macam tu mungkin sbb ‘R’ pnh luahkan problem yang dia faced with Dr I kat ‘S’. Tapi ‘R’ was firm on her decision to proceed her PhD under Dr I. Lagipun ‘R’ selalu bagitau zi yang dia looking forward nak work with ‘S’ because ‘S’ ni jenis orang yang ada effort.

Nanti sambung balik..

Reply 7# hafieza

tu zi tak tau nak cakap sebab zi takleh nak reveal nama ustaz tu...Macam zi cakap mungkin Ustaz betul atau tak...Takpe u decide when the story ends.

citer yg menarik... cepat sambung

thanks kepada sudi mendengar..harap at the end of the story,bolehlah dapat pandangan dari forumers2...tak kirala yang positif or negatif..

ok...zi continue lg with the story

So bermula episode revelation setelah both of them start to work together. Revelation yang pertama berlaku dalam 2 ke 3 bulan lepas, masa ni ‘R’ pergi discuss dengan ‘S’ kat café. ’S’ bawak kek kat ‘R’ and pelawa ‘R’ makan.’R’ pun bantai jela sambil2 duk discuss tu.Then lewat malam lepas ‘R’ solat Isyak (perangai malas solat masih dibawak dari training).Masa dia tengah berdoa tu, dia dengar suara bisik kat telinga dia “……kotor”.Terus dia kejutkan zi sambil terketar-ketar bagitau yang dia dengar something.Zi tanya dia apa yang dia dengar,dia jawab dia dengar tak jelas sangat perkataan depan.Apa yang dia dengar jelas is the word ‘kotor’.

Pastu lama sket kami pun tdo balik…Terjaga je dari tidur esok pagi tu,mulalah si ‘R’ duk guess the front word yang dia dengar tu.Zi tak taula dia dapat ke tak guess the front word tu sbb lepas tu dia tak bangkitkan issue tu pada sapa2 lagi.Tapi after 2 weeks mcm tu,’R’ bagitau zi yang dia rasa ada something tak kena dengan dia.Kali ini my parents bwk dia gi jupe sorang ustaz ni.Ustaz ni kata ada ‘R’ ni terlangkah (terlangkah apa zi tak tau).Setelah selesai berubat,’R’ okay sket tapi tak cukup okay la..masih lagi malas solat.

Satu hari lepas solat Subuh (yang near miss la),’R’ dengar lagi suara ‘amal ayat (satu ayat Al Quran yang zi rahsiakan dulu namanya)’.’R’ pun amalla…nmpk la progress sket (hilang bykla malas dia tu).Masa berlalu lagi sehinggala something happen kat adik kitorg (zi namakan H).Satu hari ’H’ ni gi makan kat café kat tempat keje dia.Tengah dia makan2 tu,tiba-tiba gelas air dia pecah berderai.Pelik tol sbb gelas tu tiba-tiba je disintegrate.Parents kitorg ni risau terus telefon ustaz aritu.Ustaz tu kata kemungkinan terkena santau and minta bawak ‘H’ ke klinik dia.So masa bwk ‘H’ tu,zi dan ‘R’ pun ikut skali.Masa tu ustaz scanla kitorg sorg2, didapati ada gangguan kat ‘H’ dan ‘R’.
’R’ tanya ustaz “Camane saya boleh kna?”.
Ustaz jawab “Terlangkah”.
’R’ balas balik “Ler takkan asyik terlangkah”.
Ustaz tny ‘R’ “Awak pergi mana?”.
’R’ jawab “Faculty”.
Then tiba-tiba…
“R” terus bgtau Ustaz “Ada sorang kawan saya ni ada bagi makanan kat saya.Boleh saya tahu okay ke tak saya ambil makanan dari dia”.
Untuk pengetahuan sume,’S’ ni mmg selalu bawak macam2 makanan kat office.
Ustaz tanya sapa nama dia. ‘R’ terus mentioned nama ‘S’.
Ustaz diam kejap then Ustaz cakap “Dia tak jujur terhadap kamu dan berniat tak baik pada kamu”.
Kami sume pakat terkejut because ‘S’ is a very nice person.
‘R’ balas kat Ustaz “Tapi ustaz, ‘S’ ni baik la dengan saya. Orangnya pun is very nice and pleasant”.
Ustaz kata “Sekarang ni awak wat solat taubat dan hajat minta kat Allah perlihatkan siapa sebenarnya kawan awk tu”.

Tak abis lag tau...Continue later..

pesanan ustaz tu...kalau aku..dh menggeletar bdn

nice story....habes la aku melenggak kt sini je la hr nie

tak sabar plak aku nk bace yang terbaru2x cme on tapi time aku bace yang tetibe suara "kotor" aku agak meremang la bulu roma! hehehe

erm, yg bab gelas pecah tu yes, it is santau...

ok...tunggu lg next chapter from TT

come on TT come on.. peh mcm menunggu cite movie seram...

but kalau cite real mmg meremang bulu roma den

ala2 mcm baca benang kat MPS

Reply 16# awan_kelabu

kisah TT patut masuk dlm board misteri

Reply 17# mimi77

itu la pasal.. siap ada sambung2 lagi, mcm episod kat tv lak.

sama2 saspen bersama TT

tak sabar plak aku nk bace yang terbaru2x cme on tapi time aku bace yang tetibe suara "kotor" aku ag ...
gujiwa Post at 6-5-2011 11:11

aku pun agak seram di situ. tapi suara yg sama gak suruh amalkan baca surah tu kan?
ke ada 2 suara yg berlainan? that's even scarier

tak sanggup aku nak bace kat MPS sungguh menyeramkan tapi aku pun ada misteri kisah telipon..