CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 39609|Reply: 188

Kisah Mengarut Aku & Famili Mertuaku

Aku nak berkongsi ngan korg kisah yg berlaku pd famili mertua aku yg kadang2 membuatkan aku bengang, gelihati, marah n bosan. Pendek kata berbagai-bagai perasaan dtg dlm hati aku.

Aku bukan xpercaya kpd hantu, syaitan, jin n amalan sihir nie. Aku sangat2 percaya kan ‘kebolehan’ penghuni alam yg lg satu tu dlm mengharu-birukan kehidupan manusia. Dlm quran pun ada surah al-jinn jd mustahil aku tolak kewujudan ‘diorg’. Tp aku jugak percaya yg makhluk Allah yg ‘sana’ pun makhluk n sehebat2 makhluk adalah kita, manusia. Betul x?

Aku mulakan dengan gangguan yg berlaku pd aku dulu (mengarut jugak ni. Mula aku xnak percaya tp aku mcm ‘terpaksa’ percaya). Aku ni dah setahun lebih kawen n belum dikurniakan anak. Bulan-bulan awal (xingat bulan ke bape) aku kwen pernah gak aku dtg period lewat. Sepatutnyer 5hb dtg tp dah seminggu xdtg. Aku test kencing ngan test kit yg aku beli kt farmasi n 2 jalur!! Aku xde la pegi ke klinik utk mengesahkan lagi sb aku malu (suami aku keje kat klinik tu). Aku bajet nak tunggu dlm sebulan lewat br g. Tp malang 26hb tiba2 Makcik P tu dtg melawat aku n bermakna aku xpregnant. Mungkin cuma false alarm. N slps tu Makcik P dtg tiap2 bulan secara konsisten.

Anak jiran mertua aku, Noni pun kwen dlm thn yg sama ngan kitorg. Susah nak pregnant jugak n dia pergi berubat ngan sorg pakcik ni. Alhamdulillah dia pregnant n dia suruh suami aku bwk aku jumpa pakcik tu. Kitorg setuju. Pakcik tu mintak la nama penuh aku dr Noni. Noni bg, pakcik tu scan la aku. Pastu pakcik tu bgtau yg aku ni ada ‘org buat’ n dia suruh aku cepat2 dtg jumpa dia. Ms ni aku bergaduh ngan suami aku sb aku rs mende ni mengarut. Siapa la yg nk dengki kat aku yg baik hati ni. Aku xde musuh. Aku ckp aku xpercaya pakcik tu boleh scan dgn guna nama saja. Ramai lagi manusia nama mcm aku kat dunia ni.

Esoknye di tempat keje, aku PM eazzad. Entah nape tergerak hati utk tnya eazzad sendiri. Aku terkejut bila eazzad jwb “mcm ada gangguan org”. Tp aku xbgtau suami aku. Then suami aku pegi jumpa dgn sorg pakcik lain kat rumah kami n tnya pakcik tu, jawapan yg sama. Pakcik yg dok dekat rumah kami ni kebolehan dia cuma terhad utk scan org n mengubat org yg kena sampuk atau keteguran saja. Yg kena buatan org atau saka dia xboleh. Sbb dah 3 org ckp mende yg sama aku pun percaya.

Kebetulan eazzad turun KL. Aku ingat nk g jumpa eazzad senyap2 tp xsampai hati nak membelakangkan suami aku tu. Bila aku ckp nk jumpa eazzad suami aku suruh cuba org dekat dulu iaitu pakcik yg Noni jumpa tu.

Rate

1

Rabu (16/03/2011)

Aku n suami pergi ke rumah pakcik tu. Menurut pakcik tu dah lama ‘mende’ ni dok ganggu aku. Sejak aku belum kawen lg. Dia dihantar oleh seseorg. Tugas dia memakan benih suami aku jd persenyawaan xkan berlaku. Sbb tu aku mengalami senggugut yg teruk n berketul2 (maaf korg sb ckp mende kotor). Aku ada jugak buat rawatan kat hosp. Doktor yg rawat aku ckp vaginal discharge aku ‘berasid’. Bila sperm terkena je terus mati on the spot. Apa yg pakcik tu ckp konsisten ngan eksperimen doctor tu. (aku xbgtau pun kat pakcik tu apa yg doctor ckp) doctor jugak ada bg ubat utk vaginal discharge yg ‘membunuh’ ni.

Aku mls nak tnya pakcik tu siapa yg ‘hantar’ sbb tujuan aku jumpa dia bukan nak tahu sape yg khianat aku. Aku jumpa dia sebagai ikhtiar utk ‘mengubati’ segala gangguan yg aku alami ni. Dan aku xnak peduli sape atau apa yg dok kacau aku.

Utk pengetahuan korg semua aku tinggal kat kuarters klinik kesihatan tempat suami aku keje. Tiap2 mlm mesti kami akan dihiburkan dengan bunyi pelesit yg panjang. Tp aku xkisah sbb aku anggap pelesit tu cuma serangga yg berbunyi waktu mlm. Lg pun ms aku bujang, kt rumah parents aku jugak ada bunyi pelesit ni. Kitorg dok kampung mestilah banyak serangga beserta sound efek dia. Selalu jugak dlm rumah aku tu kadang2 aku nampak ‘kelibat’ melintas kat pintu bilik tempat aku n suami aku semayang. (rumah tu ada 3 bilik) tp bila aku g jengah bilik tu x de apa2. Jd aku anggap tu cuma khayalan aku je.

Pernah jugak suami aku ckp ms aku tdo pernah sekali ada sekor serangga pelesit ni dok kt dinding atas kepala aku sambil bunyi2. Suami aku tangkap n bunuh. Aku selalu tdo awal dlm kul 10.30. Satu mlm tu aku terjaga tp entah pukul berapa. Masa tu suami aku xtdo lagi. Dia suka renung aku ms aku tgh tdo. Bila aku bukak je mata, aku nmpak bukan suami aku tp muka ‘org’ lain yg sgt pucat. Muka tu sgt cengkung mcm tulang dibalut kulit je. Mmg aku terkejut beruk la. (aku bukan jenis yg menjerit bila terkejut.) Mata aku otomatik la terbuntang sb terkejut. Tp kejap je dia beransur2 jd muka suami aku. Suami aku terkejut gak bila aku pandang dia mcm org nmpak hantu.

Aku jugak selalu sakit bahu n tulang belikat. Rasa mencucuk2. Puas pegi bergosok xsembuh jugak. Selalu terjaga tengah2 mlm tanpa sebab. N suami aku kata aku selalu mcm org mengigau smbil mengapai2 tgn ke udara. Kdg2 dlm tdo aku berbisik2. tp suami aku xtahu apa yg aku bisikkan. Bila jd gitu dia akan kejut aku.

Pakcik tu tnya kitorg ada x bunyi pelesit kat rumah kitorg. Aku jwb la tiap2 mlm. Ms ni br suami aku pecah rahsia yg sejak kami kawen n aku pndah masuk rumah tu tiap2 mlm ada bunyi pelesit. Ms dia bujang dulu xde pun. Dia jugak pernah tny kwn dia yg dok sebelah rumah kami tang bunyi tu n kwn dia kata xpernah plak dia dengar bunyi pelesit tu dr rumah dia. Sedangkan rumah kami kembar dua. Mustahil la kat rumah aku je boleh dengar ‘pesta’ pelesit tu tiap2 mlm sb bunyi nyer sgt kuat, sgt dekat, sgt panjang, n sgt jelas.

Pakcik tu diam je xd explain apa2. Aku pun xtnya sb aku xnk explanation. Dia bg aku buah limau nipis utk dibuat mandi selama dua hari berturut2. Dia bg air minum. Dia jugak ckp jgn risau la sb yg ganggu aku ni xkuat. Mcm yg suami aku ckp, x otai. Bila aku balik je dr jumpa dia mlm tu sekor pelesit pun xberbunyi.

Sabtu (19/03/2011)

Aku dtg period. Mmg aku terkejut sb ni bermakna aku dtg 2x dlm sebulan. Bermakna 11 hari je aku suci dr hadas. Aku pergi Hosp. Doktor pun pelik kenapa period aku jd xteratur. Doktor syak rahim aku lemah jd dia scan n dia ckp “rahim awk ok. Xlemah. Tp sy bg jugak la ubat menguatkan rahim sb period awk terlalu kerap”. Ms ni aku mmg give up utk dptkan zuriat. Doctor ckp vaginal discharge aku yg ‘membunuh’ tu dah xde. Yg tu aku tahu sb yg ‘membunuh’ tu berbau mcm muntah manusia. Korg bygkan apa yg aku terpaksa lalui. Pernah member aku tegur “korg ada terbau x mcm muntah? Mesti ada slh seorg dr kita yg terpijak muntah tadi” aku tahu bau tu dtg dr aku tp aku xngaku la. Malu. Ingatkan cuma penyakit perempuan yg biasa je.

Jumaat (01/04/2011)

Aku n suami aku pergi jumpa pakcik tu buat kali kedua. Aku bgtau pakcik tu yg period aku dtg 2x. Pakcik tu termenung n then ckp “Dia marah tu. Xdpt cara memusnahkan benih suami aku, dia buat cara aku nyer period kerap dtg.” Dia nak bg suami aku marah. Jd pakcik tu bg aku 'tali pinggang' kaler ijau. (aku tgk mcm tangkal plak). tp dia mintak aku pakai selama 3 bulan je. pastu janji kena pulangkan pd dia. kalo aku xjanji nk pulangkan dlm tempoh tu dia xnak bg. adeh berat ni.aku jd risau takut jatuh syirik plak pakai tangkal ni. dgn berat ati aku pun janji la ngan dia yg aku akan pakai selama 3 bulan n pulangkan.

pakcik tu ckp lps ni aku dtg dia nk 'beralin' telur kat perut aku. korg tahu x beralin telur tu mcmana?golek2 telur tu atas perut kite.haa mcmtu la.

Rate

1

wahhhh..agak scary jugak ekkk citer tt neh..takde follow up lg ke dgn pakcik tu?

mcm bomoh je... kan ramai perawat islam zmn skg ni...

alin telor. ye la tu, golek2 telor

Follow Us
tunggu TT sambung cite... seram nih...

dh abih ke cter nie TT........

sambung-sambung cepat tt..

Khamis (10/04/2011)

Mlm tu aku balik ke rumah mak mertua sb mak mertua aku sakit. xleh makan.bila makan je muntah.mujur la rumah aku ngan mak mertua aku dekat je.dlm sejam perjalanan dengan kereta kancil buruk aku tu.kalo korg pakai kereta lain maybe pendek sikit masa perjalanan tu.

Jumaat (11/04/2011)
pg tu aku g keje mcm biasa.pak mertua aku plak call suami aku bgtau mak mertua aku start meracau2.depa satu famili (mak2 sedara suami aku n jiran terdekat dia) baca la yasin.suami aku keje half day je terus balik umah mak mertua aku tu.aku xikut.mlm tu suami aku tido kat umah parents dia aku tido kat umah parents aku (rumah parents aku dekat jugak.dr rumah aku cuma 15 minit perjalanan je)

Sabtu (12/04/2011)

Pagi tu menurut suami aku mak mertua aku makin parah.menjerit2 n mengamuk2.sampai 4 org lelaki dewasa pegang dia.pak mertua aku bg cadangan bwk balik ke kampung dia iaitu rumah nenek suami aku.nenek sebelah ayah dia.jd diorg pun bwk la. memandangkan esok aku xkeje,mlm tu aku nak ikut la suami aku.suami aku janji nak jemput.walaupun masa tu aku pinjam kete ayah aku.dia xbg aku drive sorg2 sb jln ke rumah nenek dia bengkang bengkok,gelap n sunyi.dia janji nak jemput aku.tp smpai mlm dia xjemput gak aku.mlm tu katanyer ada org berubat mak mertua aku tu.aku pn call suami aku.ms tu aku dgr suara mak mertua aku menjerit2.menurut suami aku dah 8 ekor hantu dikeluarkan dr bdn mak mertua aku.

aku paksa suami aku jemput jugak aku.sb aku nak tgk pakcik tu keluarkan hantu dr bdn mak mertua aku.ni pakcik lain bukan pakcik yg aku jumpa tu.nama dia pakcik yie.so aku tgk je la.perasaan aku ms tu....xde perasaan.walaupun aku dok tepi mak mertua aku tp aku sikit pun xtakut.xd langsung perasaan seram.bulu2 roma aku pun xd yg berdiri.ms aku sampai pakcik yie dah keluarkan 13 ekor hantu.dia sumbat hantu tu dlm botol.

Rate

1

sgt dahsyat

bila dpt tangkap 13 ekor hantu botol yg ada pun abih.tp pakcik yie tu ckp ada lg yg dok dlm tubuh mak mertua aku tu.tiba2 aku rs mcm mengarut.sini hantu..sana hantu..letih la nak berkira ngan hantu je.huhuhu

makteh suami aku suruh suami aku g cari lg botol.dia suh pegi rumah lama nenek dia kat atas bukit sebelah rumah yg diorg duduk skang ni.then suami aku yg penakut tu ckp,"keh (saya dlm bhs pahang) g sorg?"aku terus la ofer diri ,"meh syg teman abg".suami aku xbg sb takut 'berjangkit' ke aku.sepupu suami aku temankan dia.

mlm tu dpt la tangkap 15 ekor hantu.mcm2 jenis.sampai ke 15 ekor mak mertua aku masih xok.kata pakcik yie ada lg 2 ekor tp dia dh xleh lawan sb dh kehabisan peluru.dia nk sambung hari selasa mlm rabu plak.pakcik yie ni xleh mengubat org siang hari.aku xtahu kenapa.pelik kan?dia boleh dr slps mgrib ke atas.

botol2 berisi hantu2 tu dia suruh tanam kt area rumah mak mertua aku.katanyer ada org 'buat' mak mertua aku sb dengki.org tu tanam kt pintu masuk rumah mak mertua aku n mak mertua aku terlangkah.jd mlm tu pukul 12.30 mlm aku n suami aku bwk botol2 tu balik ke rumah mak mertua aku.rumah mak mertua aku kat felda.kena lalu kawasan kelapa sawit.dah la jauh.tp sb mlm tu aku pinjam pajero ayah aku jd kitorg bwk botol2 tu dgn pajero ayah aku.

perasaan aku masih sama.xde perasaan walaupun aku tahu kat seat belakang ada 15 ekor hantu yg berbagai2.aku siap ckp lg kat suami aku,"bang..kita ni bwk hantu mcm2 jenis pukul 12 tgh mlm tp xd la plak rasa seram ke takut ke kan?"xpasal2 aku kena marah ngan suami aku sb mulut cabul.mlm tu kitorg tdo kat umah jiran mak mertua aku sb pakcik yie tu xbg kami masuk umah mak mertua takut terlangkah.

Rate

1

mengarut ke....rsnya TT kene tukar Tajuk ni.....ini bukannya mengarut..

smbung lagi tt...uhhh scary

Sangat best cerita ini!

Sila sambung!!!!

mengarut ke....rsnya TT kene tukar Tajuk ni.....ini bukannya mengarut..
medangmru Post at 13-4-2011 18:08

asal mod masok cini, mmg haku xde can dahhh!!! kijammmmm!!!

asal mod masok cini, mmg haku xde can dahhh!!! kijammmmm!!!
missnourell Post at 13-4-2011 06:39 PM

kene buat OT jaga BOD .....esp BOD ni...

kene buat OT jaga BOD .....esp BOD ni...
medangmru Post at 13-4-2011 18:40

sila balik umah dan tunggu hapdet..

mod medang kijammmm!!!   :@

sila balik umah dan tunggu hapdet..  

mod medang kijammmm!!!
missnourell Post at 13-4-2011 06:44 PM

hari ni mmg depan PC....cutiiiiiiiiii......tungggguuuuuuuuuuuuu...jaga2...

hari ni mmg depan PC....cutiiiiiiiiii......tungggguuuuuuuuuuuuu...jaga2...
medangmru Post at 13-4-2011 18:44

motip momod berebot tacang ngn poremer :@

donia ini semakin kijamm