CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18483|Reply: 133

between being fashionable atau mangsa fesyen

as we can see nowadays, byk sgt fesyen yg abit pelik kita blh npk. latest trend, of course ala2 hana tajima/ yunas head cover. n to those yg tahu about d scarflets, u'll kno fesyen yg i ckp kn ni. baru2 ni i npk ada diz 1 gurl tepek rama2 kt atas tudung dia. i was like ' apo bondo eiii tuh..? '. then few days later, i saw ada diz 1 kakak ni. dia pakai tudung mcm hana tajima tuh then dia tarik bhgn blkg tudung tu ke sisi kanan dia. (kiranya kalau rambut pjg tu, mcm u tarik then sisirkan ke depan to 1side tuh) pastu kt2 hujung tudung dia telak ribbon clip besar. so kalau skali pndg, npk mcm rambut pjg siap ber ribbon la. then she wears sampai 3 layers of bj kt tgh2 panas. huhu! isnt simplicity is brilliant? << bak kata ada sorg forumer tuh

to b honest, til now i still cant define wut fashion is all about. would like to hear any opinion about diz so dat i x terjebak dlm golongan mangsa fesyen. sbb kdg2 terpk gak, 'haku ni yg kolot xtahu berfesyen ke ataupun fashion ni is actually sumthg about being noticed walaupun bj or pape yg kita pakai tu sbnrnya nan hado je..? kita je yg perasan lebih2 btw mod, kalau dh ada, sory la ye. sbnrnya still terkejut lg lps npk ada minah ni tepek rama2 dgn bunga besar kt atas tudung dia tuh. fashion la kata kan.huhu!

Rate

1

ai suka je fesyen derang...
nampak ceria dan unik...
best je tengok...

kalau ada gambar baru senang nak komen.....

tepeklah TT beberapa gambar...

tepek bunga la kumbang la rama2 la

sesetengah orang pakai cantik. ni takat nak pegi kelas pun pi tepek rama2 tuh apahal

nanti petang2 sikit aku post lagi pasal topik ni, pagi2 ni busy sket

sesetengah orang pakai cantik. ni takat nak pegi  ...
cik.panda Post at 9-4-2011 08:59 AM

post jgn x post......

sesetengah orang pakai cantik. ni takat nak pegi  ...
cik.panda Post at 9-4-2011 08:59

haa..!! tau xpe! ku menanti post mu cik panda.   bkn apa, mmg pening la bila tgk trend skrg ni. mmg ada yg pakai tu npk cantik, tp kdg2 npk cam.. erk! ntahhhh! peninggg!
btw,hehe..ampun ye en madang. xsempat nak snap la pic akak dgn bdk rama2 tuh. terpegun sgt..

Follow Us
dan lagik...

knp ada sorg tu npk cam maid...

lawa ke en mod..? ke mata beta yg rabun...?

cam hantu jer aku tgk...

lawa ke en mod..? ke mata beta yg rabun...?
intuitable Post at 9-4-2011 10:07 AM

Alamakkkkkkkkkkkk.................

mcm pelangi daaaaaaaaaaa

macam2 gaya..

ada sorang kawan aku ni pakai tudung pusing sana pusing sini.. akhirnya nampak leher.. i was like, apa motif ko bertudung sebenarnya... aku rasa sekarang ni org kita bertudung mengikut fesyen.. sedangkan aku tengok yang bertudung bawal tu lagi cantik..

macam2 gaya..

ada sorang kawan aku ni pakai tudung pusing sana pusing sini.. akhirnya nampak l ...
masterudeng82 Post at 9-4-2011 01:21 PM

kennnnnnnnnn.........nampak aurat semata2 nak ikut fesyen..........{:1_143:}

bukan setakat yg bertudung je. yg tak bertudung pun sama. fesyen yg menyakitkan mata. orang berfesyen dia pun nak berfesyen. ni contoh yg penah aku tengok

- 2,3 tahun dulu, fesyen goth. budak lelaki. muka hitam, tepek tepung putih  kat muka. pastu pakai seluar hitam dotted putih
- ppuan gemok pakai skirt pendek kembang & boots. nampak makin gemok le...
- skarang fesyen org pakai skirt panjang kann.. terutamanya yg bertudung. tapi pakai skirt atas pd pusat, baju masuk ke dalam. wtf??
- pakai baju berlapis2, camisole+ sleeveless+ jaket. seluar? seluar pendek smpi nak nampak kulit bontot
- pakai tudung+legging. dahla bontot besar
-macam2 lagi

Post Last Edit by intuitable at 9-4-2011 15:10
bukan setakat yg bertudung je. yg tak bertudung pun sama. fesyen yg menyakitkan mata. orang berfesye ...
MinyakAngin Post at 9-4-2011 14:39

ha'ahh..penah npk sbnrnya yg bdk perempuan 'besar2' ni pakai skirt pendek tu. sungguh la nk mata awok melihatnyeeeee..
segala kulit oren jelas kelihatan lak tuh.. kalau kutuk kang, kata 'saiz badancist' lak kang! masalahnya ure not dressing accordingly.. menyebabkan penyeksaan yg teramat la sgt kpd mata2 yg terpaksa pndg. yes, hak berfesyen adalah utk semua tp kalau dh sampai thp mato den ni buleh jd ghabun warno ngan buto, sapo nk tanggungjawab nih..?

haha! nnti sure ada org kata, its a free runway out there, sukati dorg la.. kalau xcantik xyah la pndg.. abih tu xkn jln nk pakai tungkat...? sure akan terpaksa pndg pny laa.. ghabun warno la den pasnih..abih laaa..  

Reply 14# intuitable

haah kann.. melayu cina sama je. 2-2 ni aku penah tengok. selulit berselirat

Reply 8# intuitable

sori tak reti nak copy paste gambar.. yang tgh pakai tudung bulat2 tu apa motif dia bertudung tu.. dah le pakai seluar nampak lurah depan segala... habis cun dah kot...

Reply 16# masterudeng82

huhuhu! tu laa..memula xperasan yg tuh. cuma perasan yg hujung tu je. yg bj merah tu.. posingnya yg sgt 'sederhana' tu telah menampakkan... erk.. segan lak nk type.. sbb most of them suka tuck in bj dorg.. kalau kena tiup angin or slh kepit, mmg akan npk la. haihhhh.. dahsyat2! << bak kata man RL5

n lg satu trend laki skrg suka pakai skinny jeans..!! kalau yg kurus2 tu xde la obvious sgt. tp tembam2 pun nk berskinny2 jugekk.. kdg2 tu kt 'situ' dorg cam obviously kelihatan gak kott! tp ye la, kang xpakai kang, kena kutuk outdated lak kang. tp kita pun kena bear in mind gak la.. doesnt mean anythg yg look gud on sumbody else, wil look gud on u ya miss n mr fashionista sekalian..

dlm ni pon rmai
tp buat2 xtau jer

tadi jalan2 kat kl Sentral, byk nampak pkai yg mcm dlm gambo diatas..
terpikir gak, dorang ni tak panas ke, pkai slendang belapis, dgn bju blapis2,
i terbayang mlaysia ni ada musim sejuk, da mcam kat negara 4 musim nun...
i yg pkai t-shirt n jeans pon da bepeloh2, can't imagine how they feel...
tak paham den...

aku tulis mana yang terlintas je la ek. tak dan nak ingat sume
kalau nak pakai shawl yang ada batu2, ada rama2, boleh, tapi ikut masa la. kadang2 aku nak pergi kelas, nampak awek pakai shawl taruk rama2 la, kumbang la bukan aku je, member laki aku pun kutuk gaks nak pergi kelas je kot, bukan nak pergi shopping, tak perlulah nak bergaya sangat

pakai tudung tapi pakai legging seriously out. buruk.

aku tak minat pesen pakai tudung tapi baju masuk dalam. buruk jugak.

la ni ramai la yang tiba2 pakai pesen hana tajima. pada aku la, hana tuh dah memang lawa, so dia pakai pesen apa pun lawa je la. masalahnya kat sini ialah, bukanlah nak kata tak lawa, cuma ramai awek2 yang pakai tuh tak sesuai dengan muka dorang. pada mata aku yuna pakai pesen tuh pun tak cantik.

ada jugak pesen pakai tudung, tapi pakai skirt singkat, pastuh pakai plak suar panjang mesia ni panas weyhhh lagi satu, nak berpesen gituh selalunya memerlukan belanja yang banyak mana nak beli suar, beli skirt, baju, belum masuk rama2 kat kepala lagi

fesyen is something that is moving. kalau sentiasa nak up to date, ikut pesen sokmo, pedih woo. itu dah jadi hamba fesyen. define fesyen tuh : adakah kalau pakai rama2 di kepala itu fesyen terkini? adakah pakai tudung lilit2 pesen hana tajima itu pesen? adakah pakai seluar hok tinggi2 pastuh masuk baju kat dalam itu pesyen?

bergaya tak salah, cuma berpada-pada. lagipun cantik itu subjektif. tak semestinya kita pakai cantik, kita rasa kita cantik, orang lain pandang kita cantik. jangan paksa diri untuk ikut2 sangat apa yang orang lain pakai sampai kita rasa tak selesa. mangsa fesyen namanya

gambar hiasan: