CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

ekekeek tignat sepupu aku masa jaga arwah atuk aku sakit.. dia ni gi tidur kat sofa kat ruang  ...
want2bhappy Post at 13-4-2011 11:30

die tak bukak mata tu yang tak tahan.. hahahaha...

die tak bukak mata tu yang tak tahan.. hahahaha...
auntymelly Post at 13-4-2011 11:35

sepupu tu dah la ada lelah... nasib baik tak sadaqallahhalazim....

oopps lupa lak atuk aku landing atas dada lagi.... kalau atas perut mau keluor taik hijau... ekekeke...

hahahaha.. semput dada den ni hah.. macam2.. truskan citer want..

Reply 197# auntymelly

adoihai aunty sampah rupanya tulerr sapa suh lupa buang pastu sendiri kasi suspen tapi sy tak suka style buang sampah atas keta ni nanti org lupa buang jatuh kat lantai berselerak jadi sampah tu huhuhu.panggil sy PT pun takpelah mana2 yg berkenan di hati aunty hehe.pic avy tu anak buah saya

Reply 205# pinktriangle

itu jela cara tercepat time tu.. da uncle letak atas kete.. aunty pun tak pasan.. salu die angkut nek moto jek..hehehe..

Follow Us
oh ye kisah adik aku masa jaga atuk tu jugak... atuk aku ni sakit makcik ada ambik air kat ustad... so masa nak bagi minum tu tlg la bacakan ayat2 al-quran.. surah apa tak igt la pulak... satu malam tu adik aku ni tlg la buatkan mender tu semua... dah la buat kat tingkap bukak luas2 lak tu.. sedang dia membacakan pada air tu... tiba2 dia menjerit.. suspen wa... rupa2nya ada kelawar serang dia da... dia tu mmg... lipas terbang ataih paler pun jerit semacam je.. badan je besar, nampak cam ganas.. benda mcm tu pun jerit lebih... aku kelakar ckp kat dia... " ko baca ayat apa?.. panggil kelawar ke?" ekekekeke....

Reply 200# want2bhappy

hahahahahahahaha ni lagi lawak...atuk sendiri ko ingat antu..sabo je la

Reply 208# afira

meh ler kongsikan citer skali afira...

Reply 209# auntymelly

aku ade citer kat thread ni ari tuh..tapi kalau bab "misscomunication" ni mmg banyak laa hahahahha

Reply 210# afira

apalagi kasi hupet citer la......

Reply 211# auntymelly

haaa ok2 kalau ade citer lain aku tepet kat sini wokeh

huhuhu.. nk citer gak la.. masa lyn baru pindah masuk umah baru dgn family, first time dapat bilik air sndiri, before this bilik air jenis yg kongsi dgn bilik adik kat sebelah..  

Lyn ni jenis ganah gak aah, klu tolak pntu bilik air tuh selalu mcm kuat, smpai belaga dgn dinding belakang pintu.. dan , klu stakat nk basuh muka ke apa, lyn tk tutup pun pintu bilik air. cuma bila kluar lyn akak rapatkan pintu, tp tk tutup habis.

Jadii.. ada 2-3 kali, lyn perasan, bila nk bukak pintu je, mcm terlock dri dalam.. aik?? rasa sapa lak gie lock pintu bilik air nie.. seb baik tk tutup rapat.. cumaa tkleh nk pusing habis la..pelikk gile.. mmg rasa ada entiti lain la nii..nk tumpang2 guna.. maklumla rumah baru.. lyn smpai takut tido dlm bilik, siap gie baca yassin lagi.. lama gakla..

Pastuh dah dkat sminggu baru mcm teringat.. hmm.. ntah2 pintu tu terlock sndiri sbb masa bukak tolak kuat sgt, so, dia mcm tertekan button lock tuh dgn dinding belakang?? jeng jeng jeng.. hahahaha.. so , lyn pegi la eksperimenn.. mmg betull hampeh!!.. bukan hantu pun.. sndiri jadi hantu..

Rate

1

lynn kalau buat nyer takde org dlm rumah masa ko terlock tu... jadi ju on la ko cam budak dlm locker tu...

adui gelak sungguh aku baca pasal nak darah tu.... kalau aku la mau aku buat2 pengsan seminggu.. malu siut...

Tengah jalan-jalan tadi terjumpa dengan Mak Cik Normah... Dulu Mak Cik Normah ni pernah kerja dengan mak kat kantin... Bila mak dah bersara.. (tutup kantin) dia pun terpaksalah cari kerja kat tempat lain....

Mak Cik Normah pernah cerita dekat zad pasal pengalaman dia kerja kat kantin sekolah... Kerja kat situ ok jugak katanya.. sebab taukeh kantin tu baik cuma yang tak berkenan skit dia kupik skit.... (kedekut la...).. semua benda kena bajet... tak boleh guna sesuka hati tanpa approval... maksudnya tak ada kebebasan la kalau nak gunakan kreativiti sendiri dalam penyediaan makanan buat cikgu-cikgu mahupun untuk budak-budak sekolah sekalipun.... {:3_84:} bawang guna ikut sukatan... cili kering sampailah ke tepung dan susu sekalipun... memang tahap kedekut pahit la..

Pagi-pagi tu dalam pukul 5 pagi.. mak cik Normah dah ada kat kantin sekolah... Selain Mak Cik Normah ada taukeh@ bos dengan Ani sepupu bos... Mak Cik Normah tengah mencuci ayam dan juga ikan yang nak digoreng buat masak nanti... manakala Ani pulak siang sayur...

Bila dah siap... Ani nak la pergi cuci sayur dekat singki kat depan.. sebab sinki yang satu lagi Mak Cik Normah guna.. Masa nak pergi tu dia terdengar macam ada bunyi2 plastik... makin lama makin kuat... mungkin kucing kot... pastu dia jenguk la kat luar... tak berapa nak nampak sebab lampu depan tak dibuka.... bila diperhatikan lama-lama... Ani nampak macam satu lembaga hitam duk selongkar sampah... Lembut lutut Ani bila dia nampak makhluk tu... cepat-cepat dia lari masuk kat dalam.... sebab takut sangat dia pi peluk Mak Cik Normah nih...

Punyalah Mak Cik Normah terkejut...  siap kena marah lagi dengan Mak Cik Normah... Ani cerita la kat Mak Cik Normah apa yang dia nampak... Ani siap baca apa yang patut... sebab dia selalu jugak dengar ada jugak terjumpa macam2 kat sekolah nih... pak guard pun ada terjumpa... Bila dah jadi macam ni menguatkan lagilah cerita2 seram kat sekolah nih....

Pastu Mak Cik Normah tanya kat mana? Ani macam nak nangis bagitau dekat mak cik Normah...Apa lagi Mak Cik Normah ambik la air bekas basuhan ikan dan ayam tu... Lepas tu dia curah kat tempat yang Ani cakap ada makhluk tu...{:2_75:}

Lepas curah tu terdengarlah  "Hoi... hampa curah ayak apa nih"... bila suara Mak Cik Normah dan Ani macam kenal aja suara... Tu suara bos.. Pastu Ani dan Mak Cik Normah cepat-cepat pergi tengok.... Yang bos tu dah siap2 nak marah la. tapi masih nampak cool dia lagi...

"Yang pi curah ayaq tu pasai apa..."
"Laa... mak cik ingatkan kucing yang dok menyelongkaq" Mak Cik Normah nak coverline...
"Yang duk pi slongkak sampah tu pasai apa..."..Bos tak jawab... tapi nampak la sudu2 plastik yang dah dibuang dikutipnya kembali.... tau dah nak save kos la tu.. Ani tersenyum-senyum... malulah tu... sepupu sendiri dikata hantu... Mak Cik Normah minta maaf kat bos... nasib baik la.... tak kena marah teruk2... pastu bos balik mandi sekali lagi...

Zad sempat usik Mak Cik Normah nih... nasib baik tak kejar dengan penyapu lidi... sebab Mak Cik Normah pernah halau hantu raya dengan penyapu lidi..

Rate

1

Reply 196# seeri_7843
betul seeri... monyet memang suka kejar... penah jugak le kena kejar dengan monyet.... lari macam tak cukup tanah.... seeri ada cerita share lah lagi ye...

bookmark page 6...

wahhh...lamanye rasa xjenguk kat MPS..timbul umah ni pun xperasan tp bestla cite2 kat cni..xsempat nk baca sume lg...tapi gian nak share cite2 seangkatan ngan tajuk kt sini..

ok ni aku share kisah adik pompuanku.cite ni jadi masa kitaorg kecik2 dulula..hujung minggu..xtau nak buat apa so aku ngan adik badik ni main la sorok2.tapi masa tu sbb ktaorang main sama2 ktaorg je..jadiknye main sorok2 dlm rumah jela.xkuar..masa tu main nyorok tu akula yg paling tua..

yela abg n kakak aku xjoin pun.abg aku plak masa tu rasanye da remaja2 gitu..xde kt umah pun.kakak aku duk hostel kot ms tu.aku main ngn adik2ku jela..so masa tu ntah sape yg jadi tukang cari..aku ni kenala menyorok.

tapi sbb main dlm umah...mana sgtla nak menyorok pun.bawah katil,dalam cupboard baju,kt lam toilet..bilik air..situ2 jela..so aku ni kunun nk bg tukang cari konpius..aku pi la amek bantal peluk (saiz besar tau) adik aku n balut ngan blanket(blanket tu kaler pink cerah)...ala2 org berselimutla..aku dudukkan bantal peluk tu kat katil bawah(katil double decker).

katil bawah ni mmg kurang cahaya sket..sbb kedudukan katil ni kat penjuru bilik,rapat plak tu ke dinding...n hujung katil tu ada almari baju lagi..so mmg malap n suram je...(kalo wat main camping kt dlm tu mcm real je..hehe)jadinye..bila aku letak bantal peluk kt ctu dgn ala2 mcm org duduk berselubung dgn harapan nanti tukang cari tu lambat sikit jumpa ktaorg..tapi akhirnye,senang je tukang cari jumpa ktaorg yg menyorok ni...x challenging mana pun haha..

so time dah ptg2 hari tu...parents aku nak pi umah sedara kami sorang ni..aku tak tau pasal apa tp ktaorg yg anak2 ni x dibawak pun..tapi adik pompuan aku sorang ni nak ikut...parents aku xkasi..so melalak la dia nak ikut jugak time parents aku da gerak tu.tapi x dilayan pun...

so adik aku ni kuciwala sgt2 xdapat ikut..dia pun lari nak mbungkam mrajuk dalam bilik ktaorg.aku mmg da biasa ngan peel dia so xlayan sgt pun bila dia wat drama lari2 masuk bilik tu tapi tiba2 aku dengar dia jerit..

"hantu!!!!!!!tolonggggg!!!!"

masa tu gak dia lari kuar bilik smbil mraung lagi kuat dr tadi....ms tu abg aku ada kt umah tgh layan tv..dia da mula nk marah sbb adik aku mngarut camtu.aku plak masa tu kesian n lagi takut kt abg aku marah...cepat2 ajak adik aku masuk bilik,suh tunjuk apa kebenda antunye...

dia bawakla aku..tunjukkan antu tersebut kt aku.

aku tengok.ada hantu bungkus.

atau sebenarnye bantal peluk bungkus blanket pink ittew...hasil kerja tangan aku tu..hehe

Rate

1

Reply 197# auntymelly
tau tak auntymelly...nak tunggu orang balik ye nih.... nak guling2 dekat atas lantai... tak tahan sangat dah nih... cam mana tak leh sedar sampah tu ada atas keta... tak jatuh pulak sampah tu ye....

Reply 199# auntymelly
bau... bauan nih memang cukup sensatip.. Silahlah hupdate lagi auntymelly... memeriah lagi hidup zad yang tengah tension nih...