CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mahmudah

artis upah samseng kutip hutang

ni maklumat iaitu gambr artis tu kawan aku kasi

info terbaru artis ni dah ambik 30k cash dan  k ...
mahmudah Post at 7-4-2011 14:28

dia ni dah ada anak ke?

pnah tngok minah tu tapi tk knal pun.
klam kabut sngat cta tt nih gaknya type sambil kencing kat to ...
ford1 Post at 7-4-2011 18:24

kencing berdiri kot!!
adoiyaa.. pecah perut mek gelak!!

lawak ler ngko ni... dah tak pasal aku gelak sorang-sorang tau...
dynaz_zhalia Post at 8-4-2011 13:30

khen?? thread ni lawak arr...
jenuh tergelak2..

penah jmpa kat kfc shah alam mlm2 buta mekap tebal ... bw ank sorng dgn pa dia kot bawak harrier putih ... muka mmg mcm sombong la ...

kalau nak suruh org teka baik baca bipopopo je..tak payah sibuk2 nak post kat forum ni!!!poyo betul ank suruh org teka2 ni

x silap carly, dia ni pernah jd GF roy azman awal2 tahun 2000 dulu.....

Follow Us
Reply 44# mahmudah

die ni sebenarnya penyanyi nasyid..aku lupe la name grup ape....dulu kemain tutup litup....siap berlakon mcm2 gadis lindungan kaabah je..pehtu lame2 dah hilang dh tudung..siap kaler lg rambut....

n

fukimawati nih blakon cite ape??
z_k Post at 7-4-2011 14:00

ade ke orang nama gini ... saje wat lawak

f*i*a??

lupa nk letak satu lagi * kot..

f**i*a.. FARIDA.. maria farida..

ke f*i*a*? FAIZAH. ...
z_k Post at 7-4-2011 01:28 PM

F*kimawati kot.......
chep Post at 7-4-2011 01:52 PM

ye laa.. dok teka teki memanjang, jawap je la yg hampir sepadan...

dah ade jawapan ek? fukimawati...ooo x kenal sape die

Oooo maksud ko cerita kat thread sebelah ni ya..ni link dia -->http://carigold.com/portal/forums/showthread.php?t=214707

Tarikh bagi deposit - 5 October 2010
Jumlah deposit : RM60k
Kos aku repair kereta tu sebab condition teruk : RM10500
Perjanjian : Dalam masa sebulan paling cepat bleh setel
Deal untuk kereta : Porsche Cayenne

Cerita : Pada 5/10/2010 adik aku jumpa Aurafx n bagi cheque RM60K untukdeposit bagi pembelian Porsche Cayenne.Everything look genuine at thefirst.Tapi condition keta teruk.Aku antar p bengkel kena repair dalamRM10500.Then keta aku bagi balik pada Aurafx sebab katanya untuk prosesdocumentation n inspection.Kalau dah sampai 3-4 bulan tak dapat balik nlangsung tak nampak bayang kerea apa cer?So deal dah dikensel dantunggu deposit.Samapi hari ni 3/3/2011 aku tak dapat haram satu sen pundeposit aku balik.Macam2 alasan dibagi.

1)Member kastam dia wat biz loan untuk bayar balik kat aku , kena tunggu (fine , aku tunggu)
2)Loan dah approve , tunggu cek (tunggu lagi!!)
3)Cek dah bank in tunggu clear
4)Tiba hari cek tu patut clear ''member aku salah bank in , rupanya post dated cek bertarikh 1/3/2011
5)Hari ni supposed cek clear tapi haram aku tipun/msg HP da tutup

Aku bersabar sampai hari ni sebab ko kata hari ni cheque member KASTAMko clear untuk bayar balik deposit aku.Tapi hari ni langsung ko takupdate.Sabar orang pun ada had gak.Esok report polis akan dibuat danaku akan pastikan aku dapat balik duit aku tu by hook or by crook !!!

[B]Detail pasal Aurafx :
[/B]

[B]Latest photo !![/B]

Post Last Edit by hipokrit at 8-4-2011 23:02

Quote from sangbadut -

Salam semua,

Firstly aku nak mintak maaf bebanyak kat Eboss sebab serbu tempat ko semalam.Lepas dapat info je aku terus gerak ke Bangi.Aku paham kalau ko tak inform aku pasal aurafx ni nak datang jumpa ko..Ye lah ko pun kena jaga kredibiliti n adil sebagai orang tengah.Aku dapat tau dia kat tempat Eboss pun pasal ada orang bagi info pasal kereta dia.Alhamdulillah aku dan orang2 aku sempat sampai.

Berikut adalah kronologi hasil perjumpaan aku ngan Aurafx semalam :

1)6.30pm - Aku dan orang2 aku dapat pegang aurafx sebelum dia balik.Aku cuba untuk setel tanpa gaduh2 atau berparang.Sebab aku cuma nak duit aku je balik.Kalau lembik ko kena pun tak guna kalau aku tak dapat balik refund.

2)7.00pm - Lepas bincang , status keta menurut aurafx keta ada di balai IPK Kelantan sebab aku dah wat report.So polis dah sita kereta tu untuk siasatan.

3)7.30pm - Aku bagi aurafx 3 jam untuk cari 30k dulu.Aku still bleh consider hari ni hari Sabtu bank pun dah tak bukak n kalau withdraw n transfer satu acc bank leh maximum 10k je.Aku dan orang2 aku bawa aurafx ke bank.

4)9.30pm - Aurafx hanya mampu bagi aku 23k dalam bentuk transfer acc dan cash 5k.Semua patut dah settle untuk sementara dan aku akan pegang kereta Camry yang dia bawak sebagai cagaran untuk tempoh seminggu sampai dia dapat bagi full refund aku , baru aku akan pulangkan balik kereta tu.

5)10.15pm - Abang aku turun ke Bangi dari Puchong n insist takde tolak ansur untuk pembayaran kali kedua.Dia nak semuanya settle malam ni gak.So cara seterusnya aku , Aurafx dan 3 orang termasuk abang aku bawak keta Camry tu ke Balai Polis Taman Teknologi Kajang untuk wat report followed by 2 bijik keta orang2 aku.Anak bini aurafx naik skali satu keta ngan Razman8.

6)10.30pm - Dalam keta ,baru tau kereta tu bukan atas nama aurafx tapi atas nama member kastam dia aka Bob.Abang aku panggil Bob tu turun ke balai kalau nak amik keta dia.

7)11.00pm - Abang aku tanya pendapat polis sebelum nak pegang kereta.Ikut kata polis kami takleh pegang keta tu sebab atas nama orang lain.Kalau wat gak semua ke dalam.

8)11.15pm - Bob sampai ngan member polis dia 3 orang.Perbincangan dibuat kat sebelah balai polis di kedai mamak.Time tu lebih kurang 20 orang semua skali.

9)12.00am - Keputusan dibuat.Balance bayaran refund sebanyak 47k akan dibayar selewatnya 28 Mac 2011.Sebuah kereta pajero atas nama Bob beserta geran dan dokumen berkaitan aku pegang sebagai cagaran.

10)12.30am - Agreement dibuat dalam bentuk hitam putih yang antaranya menyatakan tarikh balance refund sebanyak 47k perlu dibuat selewatnya 28hb Mac 2011 dan ditandatangani oleh seramai 3 orang saksi dari pihak aku dan 3 orang saksi bagi pihak aurafx melibatkan perjanjian bertulis antara pihak aku dan aurafx.

11)01.00am - Aku ke JPJ Semenyih untuk cek kesahihan geran Pajero tu dan ternyata betul.

Masa perbincangan tu yang ada orang2 abang aku , Aurafx , Razman8 , Bob kastam dan kawan2 polis dia , pegawai atasan balai polis tu , pegawai jpj dan dua orang daripada KDN yang datang memanntau hasil rundingan.

Kat sini gak aku nak tegaskan dan minta maaf pada sahabat2 CG sebab kat first post aku tulis yang mengatakan report polis dan SPRM dah dibuat.Macam dalam rakaman aurafx kata kereta tu sekarang ada di Balai IPK Kelantan untuk disiasat.Bila aku kata macam mana kereta tu kat balai n member ko disiasat sedangkan aku tak pernah pun wat sebarang report polis dan sprm.Aku amik action by my own hand...so terpulanglah..

Hafis_81 - kalau ni lah nick ko aka member aurafx semalam , ko sendiri dah tengok apa cara yang aku guna.Jangankan kata pukul , jentik pun takda even keadaan semalam dah tegang masa aku mula2 tarik n pegang dia kat tepi tangga ofis Eboss (ampun skali lagi Eboss ).Dan ko sendiri tengok macam mana perjalanan kes ni dari mula sampai akhir semalam dari time aku sampai sana.Aku cuma cakap aku nak sekurang2 nya 30k untuk dia hand over kat aku dalam masa 3 jam yang aku bagi.Pasal anak bini aurafx kami sedaya upaya elakkan diorang nampak.Kami pun ada otak n perasaan.Dengan keadaan wife ko dan anak2 yang kecik tunggu lama dalam kereta.In fact kami offer untuk keluar dari kereta n makan dulu kat kedai mamak tu tapi family ko taknak.Aku paham maybe sebab trauman takut ngan situasi masa tu.Bagi pihak aku dan sahabat2 lain aku minta maaf kat wife n anak2 ko  sebab kena lalui situasi ni.

So sekarang aku tunggu 28hb Mac untuk penyelesaian.As follow up yang ko request mcm dalam rakaman , aku dah remove first post aku regarding personal details and your particular sehingga kes ni selesai.

Pada semua forumers lain yang bermasalah ngan aurafx korang leh try settle ngan dia regarding apa2 isu pun.Terpulang pada budi bicara dan tindakan dari kedua2 pihak.Kes ni aku anggap belum selesai sepenuhnya hinggalah balance refund aku dapat baru aku akan minta MOD tutup thread ni.Terpulang pada mod macam mana.

Sehingga sampai 28hb Mac ni aku akan update lagi..dan sekali lagi terima kasih pada semua pihak yang banyak membantu aku dari segi nasihat , info dan doa2 yang mengharapkan kes ini selesai ngan cara baik.Allah SWT je yang dapat balas budi baik sahabat2 sekalian.Jadikanlah pengajaran dan iktibar dari kes aku ni sebagai panduan dan teladan...Apa2 perkembangan terkini aku akan update lagi nanti.

Post Last Edit by hipokrit at 8-4-2011 23:03

Update terkini leh rujuk thread forum sebelah ---> http://carigold.com/portal/forums/showthread.php?t=214707

ahahha... si mahmudah ni sebenarnya nurhaidi tukiman.. saja bikin kecoh sini .... refer url hipokrit bagi tu

khen?? thread ni lawak arr...
jenuh tergelak2..
elorna Post at 8-4-2011 14:12

lorna,aper cter thread ni?cer cter,cer cter

oooh adakah sang badut nickname artis tu

oo rafiena ni...baru2 ni belakon kat Di Garisan Takdir... dia ni kurang glemer mungkin sebab dah kawen...tapi seksi bukan main..aritu penah nampak dia ngan fiza elite... kalau betul janda maknanya jantan yang dia berkepit tu future husband la kot..ni gambar dia ngan ex-husband

http://suhaidan.fotopages.com/?entry=1013957

broker ni pun satu, dah tahu artis kenapa nak deal jugak...kan dah tahu artis ni banyak songeh...belagak diva... pakai kete2 mewah padahal beli murah... dah banyak masuk paper orang jual kereta murah tapi problem bila nak renew rotex... by the way kereta apa artis ni beli???

ni lagi artikel pasal artis ni... mesti dah biasa dididik dengan cara UMNO ni, sebab tu upah gangster...sikit2 upah samseng....tak guna ada undang2 kalau tak digunakan....kalau rasa dah deal blackmarket tu, senyap2 suda... bila kecoh mcm ni..sama2 la malu....kui kui kui.... adik aku pun penah kene tipu pasal beli kete2 murah ni, tapi cepat2 potong jual sparepart...orang yg jual pun tak dapat contact...serah pada Allah je la..Dia lebih Mengetahui

Fiena hanya lima bulan bercinta

F*i*a??

Feika?

Mm..brapa agaknya upah samseng ni eh?
Tapi rasanya retis tu ada hak juga nak tuntut baki hutang tu
yerlah mana tau juga dah d janjikan sekian-sekian hb
Dari guna samseng baik guna loyer