CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missyME

Awek2 cun mekap tebal slalunye bukan pembersih??

aku rasa ni semua pembawakan diri. bukan kira mekap tebal ke tak, kelantan ke, johor ke. aku nak cerita sikit pengalaman aku zaman duduk bujang dahulu kala.

kami ni bercampur byk negeri, ada kelantan, terengganu, selangor, pahang, perak. batch pertama, amatlah pembersih. ada akak sorang ni, orang terengganu. lemari baju dia kemas tersusun. kalau tgk susunan baju dia tu, perrghhh sama sekata je. dapur pun dia yg rajin bersihkan. bilik air pun dia juga yg sental sblm org lain sempat sental. kadang2 kami ni ada la tinggalkan selai dua baju kotor dlm timba memasing. berderet timba dlm rumah tu. tiap sorg ada timba memasing. satu hari aku nk cuci baju kotor aku yg 2-3 helai tu lepas balik keje. sekali hilang! rupanya dh siap bersidai kat ampaian. bukan baju aku je dia basuhkan, baju hosmate lain yg tinggal selai dua dlm timba pun dia sentalkan sekali. esok lusa ada terserempak dia nak cari kain kotor aku dlm timba, aku tak kasi. malu seh dia cucikan. dia ni tak suka mekap dan sangat rajin.

ada sorg lagi pun rajin jugak. budak kelantan. dia pun tak suka mekap sgt. just tepek bedak + lipstik je selalunya. tapi kerajinan dia ni tak la sampai geledah timba nak basuhkan baju hosmate lain. tapi kiranya peti es, mop lantai tu tanpa segan silunya dia buat tanpa tunggu lantai sempat berhabuk.

kitorg time tu kalau petang blk keje, angkat kain kat ampaian, longgok satu tempat dan lipat sama2. kadang2 dorg berdua ni yg lipatkan kain baju hosmate lain. hujung minggu je kami operasi pembersihan rumah. lepas tu masak sama2, mkn sama2, cuci dapur sama2. kami ni tak mekap sgt. tapi kami menjaga kecantikan kulit dgn penuh dedikasi la. krim2 tu mesti sapu. tp mekap, kadang2 kalau ada mood saja. itu pun tidak keterlaluan.

lepas 2-3 org yg rajin keluar rumah, sbb kawen dll, maka masuklah batch kedua. yg ni tak la malas, dan tak rajin sgt. dan dorg ni pun tak mekap sgt. tp dlm masa tu masuk la dua org lain yg kuat mekap dan agak malas nak mengemas. kalau jumpa pakwe mekap tebal 3 tingkat. baju gosok sampai blh luka. wlupun begitu tak la pengotor sgt. mungkin sebab masih ada kami yg rajin dan sederhana rajin ni. namun keadaan tidak sekemas masa ada puak2 yg rajin dulu tu. aku pun sudah mula jaga kebersihan bilik, harta benda aku saja. wlupun begitu keadaan masih terkawal sebab acara gotong-royong masih dilakukan setiap minggu.

batch ketiga, ya ampuunnnn... time tu aku sudah keluar dari rumah tu. sekali aku mau ambik barang yang tertinggal, masyaAllah... sudah jadi macam tongkang pecah rumah tu. dan hampir kesemua penduduk rumah itu kaki mekap tebal!

walau apapun aku tetap tak mengatakan pompuan mekap tebal ni pengotor.

housemate aku orang johor.. kulit itam.. pengotor... suka kumpul seluar dalam bergulung dal ...
TulenBang Post at 29-3-2011 20:40

gulung kecik2 ke gulung besar2?

bg aku xsume pmpuan make up tebal ke,suka make up ni pgotor..aku banyak gak jumpa yg xsuka make up n ...
fire_place Post at 29-3-2011 18:50

ye.. itulah yang sebenarnya kan..

Reply 134# kawankau

lu laki ape tau?bile ckp kate jeles..ape jadahnye nak jeles ngan insan begitu brader oi??
sebab cantik? wa tepuk tgn tepuk kaki skali la kalo kate ade ppuan nk jeles ngan insan2 cun begini tapi kat umah org2 tertentu je tau perangai sebenar..
tak kuase nak jeles..tepok tgn je kat laki yg dpt tuh

aku ada masa make up natural...........
tapi jarang nak make up sgt...
rasa buang duit jek.... sbb nak solat cuci muka...
so pakai bedak pon tahan sampe kul 1 jek....
tp nak tido aku pentingkan pakai SK II....
bab kebersihan... aku sederhana je kot...

hahaha.. hellooo jeles wat aper... aku tak kenal pung bebudak tue... cakap kelantan tau laa kelantan.. yg drg dok mandi celup air dalam singki ramai2 tue buek apo.... dier ingat tu perigi ke... dahlaa kiterorg kena besihkan bilik air tetiap mingguu.. ade jadual... sesuka hati jek diorang mandi macam tu.... tak bersihkan balik.... pastu keluar bilik berkemban plak tu... dengan... kain batik bsh2 walau pung tutup dengan tole... aku yang nak masuk bilik tak jd masuk.... tu perkara yg aku sendiri alaminyer... bengang giler sbb aku yg selalu simbah bekas buih2 sabun yg dorang dah mandi... sebab aku geliiiii..... bukan cemburu.. takde maknenyer... hahahahaha

Follow Us
sian kat awek2 cun.....dah dicop pengotor plak ek..dulu housemate aku org kelantan gak...cantik budak tu...dan juga pembersih giler.....skang dia dah kahwin....kalau aku pegi rumah dia...kagum aku tgk rumahnya sentiasa bersih....dah la ada nak kecik lg

bukan semua tapi selalunyee larrrr..dah bnyk sesangat pengalaman dengan osmet, rummate, sume met2 la ...
missyME Post at 27-3-2011 00:58

pastu lagi satu, kalo yg mekap tebal ni, sah2 die tak semayang..huuuhuu

walaupun tidak berapa setuju tp aku dh pnah jumpa org mcm ni...kakak ipar aku sdr..ms mula2 diperkenalkan wah..aku sdr teruja...punyala cantik ditambah dgn mekaup nye..bajunya yg glamor...aku plak yg beriya2 menerima dia sbg kak ipar...dia muda 3 thn dr aku...pastu bila dh kawin dia dok serumah ngn kami (keluarga aku)...wah..punyala pemalas...bgn tdo jam 12-2 ptg...masak jgn ckp la..sume tgu mak aku masak or klu mak aku tak masak bungkus je...tp makeup tetap tak pnah hilang walaupun mlm hr...baju2 kotor sume main sumbat je kat blkg pintu...tp tiap2 hr dia sembur bilik dia ngn febreeze..mungkin dia sdr dah perasan bau kot...heheh

psl kain baju sume abang aku yg uruskan drp membasuh, menjemur dan mengangkat...dia hr2 sakit kepala...tp klu kuar berjalan sakit kepala pun hilang...heheh...itulah serba-sikit yg ada kena-mengena ngn topik nih...

mcm aku plak..makeup ala kadar sbb tak pandai make up sgt...tp nak kuar mestila berbedak sekurang2 nya...kebersihan plak sederhana je sbb aku bukanlah cermat sgt orgnya...aku buat sume psl tanggungjawab bukan sbb mmg aku rajin...

setuju sesangat..
dulu mase sy study,pg la satu umah kwn ni..dorang ni mmg terknal dgn mekap tebalnye..blushernye,bedaknye tebal bebenor smpai tahap 'baby face' la kunun~

mase msuk umah sewa dorang,mak aiii~~sarang tikus ke,sarang tebuan nih?semak gilee..
dgn slumbernye sy ckp,bersepahnye umahhh~
dorang sume pndang sy slek je..

mase duduk umah sewa dulu,mmg selalu laa dapat housemate pengotor nihhh.

ade sorang tuh,jenis ulang2 pakai baju yang dah pakai.habis jer kelas,gantung balik dalam almari.minggu depan pakai balik.kalau kelam sejam 2 takpe gak...ini kelas dr pagi sampai petang.boleh dia ulang pakai baju tak basuh..

yang lagi sorang pulak,jenis suka pakai lawa2,make up tebal2.tapiiiii...nak tengok basuh baju sebulan sekali pun susah.hantar dobi pun tidak.bawak balik kampung pun tidakk.spender ke bra ke semua tak basuh.kalau dia basuh spender pun time dia period jer.tu pun sebab bocor.hadoiii.yang dia taw,sembur perfume mahal dia tu.

Reply  kawankau

lu laki ape tau?bile ckp kate jeles..ape jadahnye nak jeles ngan insan begitu br ...
missyME Post at 30-3-2011 01:20

ni sontap apa hal pulak ni? bila masa aku kata jeles tak jeles? tak payah jadi laki ke pompuan nak paham logik ni.
tak, tak, tetap tak betul. personally, sekali lagi, macam ramai orang lelaki.. aku tak gemar awek mekap tebal.
tapi mekap tebal takder kaitan dengan pengotor. Takat hidup dengan 2-3 awek perangai macam tu, tak layak nak pukul rata semua orang. ada paham?

ps: jelas sangat kalau tak setuju dgn tajuk ni, mesti kau nak cop jeles... apa daa... keluar la sket kotak tu.

gulung kecik2 ke gulung besar2?
bdkminangn9 Post at 29-3-2011 23:54

gulung besarrr punyaa... mueheheheheh......

tumpang lalu.....
aku sll lepak mall...yg aku sll perhatikan awek2 yg xmekap tebal je yg kuar masuk surau..

ahaKs...tue laa terpk gak pasal ni sebab dulu housemate kite punya kawan nie memang manjang muka dia ...
cinta_ungu Post at 27-3-2011 01:13

melampaunyerr... hantu make up??:re:

tumpang lalu.....
aku sll lepak mall...yg aku sll perhatikan awek2 yg xmekap tebal je yg kuar masuk ...
azhar83 Post at 30-3-2011 22:42

yela dh make up tebal2 syg nk buang make up kekdahnyer... pastu letih nk tepek berjam2 balik...

Reply 152# kawankau

bukan 2 3 org jer masalahnyetapi ramai namun bukan semua yg mekap okay
harap paham perkataan bukan semua tuh..tapi memang selalunyeeee...
leh gerenti laaaa dlm 5 org yg mekap tebal neh, 4 nye ade ciri2 bukan pembersih neh okay?
sbb sibuk membelek diri sendiri so takde mase nak jage bilik rumah dsb esp mende2 yg org luar takleh tgk dgn mate kasar..

tgk la gamba awek2 cun yg bersepah kat tenet neh..tgk gamba dlm bilik mst kain sangkut sane sini
baju selonggok..nmpk simple tapi dorg tak ambik kisah sgt pasal baju2 yg bergelimpangan

dah banyak bace gak kalo ade awek2 mekap yg suke tayang gamba kat fb myspace n etc,
mesti ade yg komen pasal baju yg bergelimpangan kt lantai, yg selongggok kt katil, bra yg terjuntai kat kerusi
n mcm2..

org yg tak kisah benda2 camtu, takkan pandang ape yg kat blakang tu
pandang awek cun yg tgh posing kat depan sudah laaa kan..
tgk mekap die camane tgk mate die camane idung die mancung dsb
tp kalo org yg kisah mende kt blakang tu la yg nmpk dulu
bukan nye nak menyibuk ke ape..tapi lain org lain titik fokus nye..

ade je yg tak mekap pun bukan pembersih sgt
tp skrg cop tu lagi bnyk pade awek2 yg mekap sbb dah ramai sgt mcm tu..

yg tak setuju takpe..just mengutare kan pandangan..so yg dah tau, leh kongsi2..
yg tak tau, leh cube2 perhatikan n nilai betul ke tak betul..yg tak terpk slame ni, leh amik tau..
yg tak setuju, leh bg pendpt lain..

yg setuju..give me 55555555

sy rasa kn.... sepatutnya bkn camni topiknya.. "awek2 cun mekap tebal slalunye bukan pembersih??".. tp mcm ni lg sesuai.. "awek2 sekarang jarang yg pembersih?"

teringat mak aku cakap kalo nak tengok pompuan tu pembersih ke tak, pi jenguk toilet umah dia ....ren0_0 Post at 27-3-2011 12:00 PM

klo camtu aku ni kategori pembersih la sbab tiap2 ari aku berus bilik air... tu pon sbab kucing aku berak dlm tuh...

Reply 159# whadda

agak la. kalo ko pengotoq baik ko tunggu je kuceng ko yg berus taik dia sendirik

aku pun konpius gak. dorg tak rasa geli ke tgk toilet berkerak berlendir bagai....euww