CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missyME

Awek2 cun mekap tebal slalunye bukan pembersih??

aku suke mekap..lite ke tebal ke sume aku sesuaikan ikut acara..bile x mekap muke pucat cm org sakit.tapi kat umah dan2 letak handbag terus aku lap mekap tersebut..so mekap ni utk keluar jela.lagipun aku suke bile tunang aku puji aku nmpk cantik..n dulu ade kawan2 yg keluar dgn aku, ade yg jenis x mekap n aku tau diorg pandang slack dekat aku.keserasian tu x ade.so aku dah jarang2 kuar dgn diorg sbb aku x mampu nak ubah diri aku yg gemarkan kecantikan mcm ni.

lagi satu masalah, kawan2 aku sume free hair.aku sgt jeles bile diorg pegi buat rambut, muke fresh stkt tepek bedak je dh nampak berseri n cantik. pkai shorts, singlet..aku??minah tudung ..baju lengan panjang/3 quarter.nak x nak kena gak pkai mekap. ni yg aku rase bile aku tgk diorg iaitu JELES.bile diorg tgk aku?kaki mekap.
so skrg aku hang out dgn bdk2 umah aku je.diorg pun dh belaja teknik mekap dgn aku.pakwe diog pun puji n cakap TQ kat aku.wawawa

aku xtau pasal org lain, n self esteem aku dah cukup tinggi bagi aku walaupun i need a little help to achieve it.but it's one trick that i picked up when staying and working in KL where girls became 18 years old every day, and they are waaaaaaayyy more experimental and bold compared to me.i HAVE to keep up.

tapi nasib baik aku pembersih jugak la..xde la smpai nampak habuk sket terus capai kain nak lap.cuma make sure org x serabut dgn barang2 kita, kemas katil n brg2 b4 g keje n b4 tido, n to make sure that i pick up after myself.aku paling anti org yg tinggal pinggan mangkuk tepi sink sbb nak basuh later.PEMALAS GILERRRR!!!  :@

sy seorang pemekap(tak smpi tahap pakai bulu mate pelesu) dan sy sgt rajin

Reply 103# cik.panda

ko try la pegi umah dia secara mengejut...hahaha....dia msti tak expect ko nak datang, kalo time ko terjah umah dia bersih, mungkin dia memang pembersih, tapi if time ko pegi umah cam tongkang pecah, ada 2 kemungkinan....mungkin sebab dia bz, tak sempat nak menyimpan, atau memang sejak azali dia memang pemalas, harap muka je lawa tempek mekap...hakikat, pengotor....hahahaha....

tapi mak ak ckp, nak tgk org tu pembersih ke tak, tengok 2 tempat, dapur & bilik tidur...tapi, selalunyer bilik tido tu susah sket la nak masuk kan, ko tengok dapur dia...tersusun tak...kalo kemas, takde pinggan kotor kat sinki, memang dia seorang pembersih...hihihih....

sok2 dan berkahwin berubah la perangai pemalas tu, insyaallah.. kalau telupe, sang suami boleh tolong ingatkan, begitu gak sebaliknya, mudah2an.. {:1_134:}

Reply  cik.panda

ko try la pegi umah dia secara mengejut...hahaha....dia msti tak expect ko na ...
violet_ingrid Post at 29-3-2011 12:26

kira cakap kat awek, nak melawat kawasan la ek?

Sampai skrg sy masih tak tau apa maknanya mekap tebal ni… sy suka mekap..ada org ckp sy mekap tebal..ada org ckp mekap sy natural jer…konpius la… tp kalau nak kata org bermekap tebal ni pemalas..tak semua k..sy pun rajin gak curi masa pi mekap2 ni..kenkadang sanggup bgn awal semata..tp cuba check umah i..tersusun kemas harum sentiasa k.. sume sental abis… Cuma kain baju jer antar dobi sbb mesin basuh rosak..kikikiki…sy terasa tau dgn statement yg suka kondem kami suka mekap ni adalah pengotor…kat umah tetap sinsing lengan baju berpeluh2 bt keje umah… mungkin ramai yg tak bertuah nak dpt housemate mcm sy kot??kikikiki…

Follow Us
Reply 125# cik.panda

jangan cakap, nanti msti dorg menyimpan...pg senyap2...smpai depan pintu, kol cakap dah de depan umah dia...hahaha....macam lipas kudung dia nanti, main campak je baju2 kotor ke kat tempat yg tak nampak di pandangan mata...haha..kantoiiii

Reply  cik.panda

jangan cakap, nanti msti dorg menyimpan...pg senyap2...smpai depan pintu,  ...
violet_ingrid Post at 29-3-2011 12:49

maka langkah pertama ialah kena cari awek la ni

Reply 128# cik.panda

Selamat mencari....Nanti jangan lupe terjah rumah awek ko...tengok, leh buat bini ke tak....hihihihi

Reply  cik.panda

Selamat mencari....Nanti jangan lupe terjah rumah awek ko...tengok, leh buat  ...
violet_ingrid Post at 29-3-2011 14:21

kalau boleh pun takmau la buat bini.

Post Last Edit by kawankau at 29-3-2011 17:10

takder 'selalunya' dee...

sebenarnya kau tak puas hati dengan seseorang. dah kebetulan pulak dia suka mekap tebal. Aku benci mekap tebal, tapi tak de kaitan mekap tebal dgn pengotor.
sodah la kau.

hahahaha.. betol2X... kalu korang nak tahu budak2 kelantan yg comei2 tu yg korang puji putih2 mcm siam.. tu laa yg selekeh.. baju bersepah, bilik air kotor... korang pg je laa kat kltn tue... nampak kotor kan.... penanh dulu aku blaja kat poli jb... ader 3 orang budak pom kelantan mandi dekat singki... bilik air kan.. ada.. dah abis kotor dengan sabun dengan bekas2 daki diorang bersepah atas lantai... bilik jangan cakap laa.. bau bauan.. yang memeningkan kepale aku... tapi kalu pg kelas. perrrrrrrrrrr wanggii... macam anak raja.... tapi korang suke yg putih mcam siam kan.... hahahahahah

Post Last Edit by neeria at 29-3-2011 17:25
hahahaha.. betol2X... kalu korang nak tahu budak2 kelantan yg comei2 tu yg korang puji putih2 mcm si ...
erin_mafia Post at 29-3-2011 17:11

ni mcm ayat orang jeles je.... by the way, bkn semua bdk kelantan pengotor hokey.. bdk2 negeri awk x pngotor ke.. cuma budak kelantan ni dia comel2 and putih2.. (awak yang ckp).. nk wat mcm mana....dah rezki comei. pengalaman saya, yang tak mekap n mekap ada je yg pengotor. takde kene mengena langsung yg mekap lawa2 dan tebal tuh pengotor..

tapi korang suke yg putih mcam siam kan....
erin_mafia Post at 29-3-2011 17:11

ni pun sama kes.
siapa korang yang cakap suke putih mcm siam tu? kau sebenarnya sound kat seseorang ni. takder..takder... org klau nak cakap putih, jarang cakap mcm siam.
sodah la kau.

senang cakap, payah la nak kait mekap tebal cun ni dengan pengotor , sebab  takder kaitan la. kalau busuk, ye memang pengotor... kalau wangi tapi baju berdaki pun pengotor...
mekap tebal? pengotor? issh..

bg aku xsume pmpuan make up tebal ke,suka make up ni pgotor..aku banyak gak jumpa yg xsuka make up ni pengotor..ada gak yg pergi mgajar dgn muka pucat lesi mcm mayat..konon2 xmau make up..pastu keadaan rumah pun xterurus..lpstu ada lg satu keadaan yg aku nampk..kdg2(segelintir)org yg xsuka make up ni ada perasaan iri hati..mcm aku suka makeup dgn kakak aku..kalo kita org make up sepupu aku akan tgk n perhatikan je..lps tu ckp ee..aku ni xsuka make up tebal2..rimas..aku suka simple2 je..sekali satu hari aku nak pergi bilik dia nak ambil beg makeup aku,aku nampk dia tgh mggunakan make up aku..aku perli je ckp eh kata xsuka makeup..tsentap dia..kan ke bagus ckp eh..aku xreti make up..teringin make up..ko ajar aku boleh x..daripada konon2 xsuka. lg satu masa kat asrama,dan keje kejap dulu pun gitu..konon2 ckp aku ni suka makeup lah..dia org xsuka..aku senang je org gini..aku bila ada masa lapang aku ckp eh jom aku make upkan ko..bila tgk muka sdiri dah make up jd cantik..baru tkeseng2 nak mintak ajar,tgk dah mgalahkan aku plak..YG AKU XSUKA,ORG MCMNI..KALO XTAHU NAK MAKE UP..JGN CKP XSUKA JUJUR JELAH.

hehhee...lama2 jadi matang...ok tuh..bukan setakat pakaian..rasanya tingkah laku pon jadi matang ...
tuah_r Post at 29-3-2011 08:39

betul2...cara pembawaan diri pn dh lain..dulu nk huha huha je kejenya...skrg tidak lagi   x sngka,dh matang rupanya aku..

*ps: eh,mcm dh lari topik ja

ni mcm ayat orang jeles je.... by the way, bkn semua bdk kelantan pengotor hokey.. bdk2 negeri a ...
neeria Post at 29-3-2011 17:19

housemate aku orang johor.. kulit itam.. pengotor... suka kumpul seluar dalam bergulung dalam bilik air...
tapi spesis yang suka mekap, bergaya sakan macam mak datin lah..

jangan ingat orang kelantan yang putih tu je yg pengotor okey..

agak laa. sebab some of my friends memang cemtu. muka cantik, keluar kemas. bilik sepah.

aku ada sorang kawan.mukanya cantek,hidung terletak,ramai peminat,barang branded,baju bergaya..blh kata sumenye perfect la.klu lelaki tgk tu mesti toleh 2 kali la..

kalau pegi umah dia kan,ya rabbi..mengucapla dlm hati byk2.sbb memang tunggang langgang la.bersepah,berbau n sume ada,siap bela kucing lagi.kuar masuk umah..memang tak sangka sgt2 dia blh duduk umah mcm tu tak setanding ngan muka..

kalau nak tau dia ni org kelantan..