CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missyME

Awek2 cun mekap tebal slalunye bukan pembersih??

iols pun cun juga.. (????)
mekap2 juga..
melaram juga bila keluar rumah..
and dress up approriately jugak dlm rumah..

nak kata pembersih sangat tu tak le..
tapi tak suka lantai kotor.. mesti nak sapu n mop
tak suka perabot berabuk.. mesti nak lap selalu
tak suka dapur berminyak.. mesti lap lepas masak
tak suka rumah berselerak.. mesti nak kemas elok2

masalahnya;
iols malas betul  part cuci baju.. kekeke kalau penuh 1 bakul baru cuci
agak malas jugak cuci pinggan.. kumpul banyak2 sket dlm sinki baru cuci
soalannya, adakah saya ni pengotor..?

Reply  cik.panda

motip soklan cik pan macam pengacara wanita hari ini....
manganini Post at 2-4-2011 13:56

praktis, tahun depan nak odisen

ada betulnya jugak pasal awek yg suka mekap tebal sbb kakak aku slalu citer pasal housemate dia yg pengotor tapi bab melaram mmg tip top.

x suke pompuan yg bermekap... natural beauty is good...
in my family... x der sorang pon yg bermekap... even my kaklong n my mom...

tak setuju sgatlah... sebab rase samenyer... samada org tu bermekap atau tak, kalau dah malas/pengotor tu, sama jer... tapi sebab thread nie untuk org bermekap, byk lah citer buruk ttg golongan bermekap nie...

cuba bukak thread yang opposite... akan ada cite yang sama... byk jer org yang tak bermekap tapi pengotor dan pemalas jugak..

so semua terpulang pada individu tu sendiri...

pernah tegur tak wife tuh gituh? adakah masa kenal sebelum kawen memang dia memang menten c ...
cik.panda Post at 2-4-2011 08:15

sblm kwen and lepas memang menten.
semua cara teguran da buat. cuma marah je tak buat. tak  suka na gaduh2. lebih kpd praktik depan dia. dia ucap trimakasih je sebab tolong dia

Follow Us
Perempuan mude jaman skrg majoriti bgitu..........

yups, setuju gak ngn tajuk thread.. roomates i, nk kuar mkn kt kedai padahal dekat je ngn umah, mak ai mekap ngn dress up mcm nk g shoping, siap ngn blusher lipstik bagai padahal nk g mkn tuh dlm 20 minit je. tp katil diorg, bersepah baju yg dh basuh ngn tak basuh, cmpor2 skali, takdenya nk lipat, rasanya lipat pon, letak kt ujung2 katil je, bkn nk simpan dlm almari, kita yg tgok ni pun sakit mata.

mls jgn ckp la, sepanjang kitorg duk umah sewa ni, skali dua je sapu smpah, tu pun terpaksa.
cuci tandas pun haremmm.. buang smpah pn berkira. semua benda la dia mls. so, next sem i nk pindah umah, tak tahan la asyik2 i je yg yg buat semua, nk duk sama2.

biar lah i duk sorg2 drpd mkn hati ngn org cun la kononnya tp pemalas n pgotor.

muka cun,, mekap lagilah cun.. body mantap power... tengok meleleh beb... kaki pon putih... tapi montot berkerak ... jem jugak...

Awek kalau mekap tak pandai pas tu tebal lak, jadi buruk la pulak.

ni anak dara. kalau perempuan berkahwin pengotor gak?

mcm aku pernah ada hosmet yg dah kawin. tp duk berjauhan ngan laki la. aku bajet minah ni mesti lah mcm mak-mak kite, jenis yg pembersih, suka sapu sampah...

ni sampah pun tak pernah buang kt tong luar, bungkus air selamba je tinggal kt ruang tamu, dahle makan atas lantai tak berlapik, sisa-sisa makanan jatuh kt lantai wat bodoh je....camnelah die ni kt rumah ek?

steno masa blajr dulu ada mmber cam nie... mmg malas giler. kalu  dia rendam baju sampai kering air sabun. baju tu jd keras. last2 buang je baju tu sbb dh x sanggup nk basuh dgn bau dan bertahi lalat penuh.

hahahha tu yg bestnya..lawak tgk awek2 muka putih tp leher,tgn,kaki gelap
john_pablo Post at 28-3-2011 20:33

Ni kes byk sgt tepek fair n luvly la ni...hahaha

aku mekap dan aku suka kemas rumah. Aku rasa nak marah kalau tengok rumah bersepah

tapi aku tipu, aku tak suka sangat mekap pun. just yang basic2 buat hilang jerawat sajork

tapi dah selalu dengar pasal isu ni. Contoh best: Nasha Aziz. Orang cakap bilik dia yang orang letak kamera tu, bersepah. Ye ke? Entah

Ni kes byk sgt tepek fair n luvly la ni...hahaha
ziehan09 Post at 4-4-2011 14:12

ee tobat dh aku dok rmai2 ngan housemate ni..
ckup la 2 taun..pastu aku pindah balik kg, dok ngan family

ex housemate aku sorg tu mmg cantik..natural beauty kate org.. tak suke bermekap..
tp die kalu kuar umah, musti pkai bedak tipis ngan lipgloss
bau pon wangi sentiase..tu kalu kuar umah la..
tp kalu kat umah.. ya ampunn hazabedahh
mandi sminggu skali (termasuk cuci rambut la gaknye kot)
siyes taim pi keje, aku xpnah nmpk die mandi..
sbb mase aku dh siap2 nk pi keje, die baru bangun, then die masuk bilik air, xsmpi 2 minit dh kuar.. ape yg die wat ek.. ptg pon xmandi... balik keje trus terbongkang tido..
ari sabtu atau ari ahad baru dier mandi...
pastu kejenye gasak berkemban jer..dgn nampak tali bra kat bahu..
kalu masak, berkemban... kalu tgk tv, berkemban.. (fyi, die ni rajin masak. tp aku geli la pulak nk makan sbb gasak berkemban jer even taim masak. so aku masak sndiri)
kekadang die tinggalkan jgk makanan soh aku mkn. tp aku tolak. aku ckp, aku dh makan. ataupun aku dh masak.
kekadang tu aku masak banyak..aku tinggalkan la utk die mkn. kekadang die dh mkn, tp mknan tu tak abis, die biar je smpi berkulat. kalu aku kusus sminggu, sminggu la bende tu berulat..
pinggan mangkuk pon tak berbasuh..kekadang die dh masak, die biar jer pinggan mangkuk tu.. kekadang aku bebel2 kat die, die basuh tp tak bersih..cam tak iklas gitu.. pastu sinki tu die biar jer tersumbat ngan mcm2 hampas mknan, dgn air bertakung lg..
adoi..sib baik dh lepas seksa aku...

ee tobat dh aku dok rmai2 ngan housemate ni..
ckup la 2 taun..pastu aku pindah balik kg, dok ngan f ...
JulietTheOrange Post at 5-4-2011 09:03

em.tumpang tanya..mcm ne dorang ni boleh still melawa n orang yg yg jumpe dorang kat luar xperasan pun their true colours tu eik.klu ikut logik kan, bila dah xmandi tu surela rupe cam cik ponti .dengan rambut berbau, badan berkelarah xsental.letak la perfume byk mana pun,still bau kot. ni my experience gak la kot coz dlu pnh ade sorang kwn masa study perangai camni.perempuan hokay.mmng kitorg avoid dok jauh2 dr dia dlm kelas.n ade 1 geng lg dlm kelas kitorang gak tu (xnak mention geng dr negeri mana),klu mekap mng tiptop.gaya pun ala2 prmpuan melayu terakhir.pernah sekali tu, makeup n grooming pnye psal smpi dorang lewat masuk kelas n akibatnya lecturer kunci pintu xbg masuk .rumah dorang,xtau nak ckp pe..lantai melekit,bau kepam,smua ada..huhu.ada yg dah kawen gak rasenye skrg ni.i wonder how they manage their family..

Reply 197# ziehan09

xtau la nk katenye.. bdn mmg ade bau sikit..tp die kaver ngan perfume.. sebotol kot sbb dr luar pon dh boleh bau perfume die kat dlm.. pastu tang rambut, dier pkai tudung.. ntah ek aku pon tak pnah nk dekat ngan dier.. sbb bile dekat jer atau dier lalu jer, otomatik aku akan tahan napas..aku pon xtau kenape..

Reply  ziehan09

xtau la nk katenye.. bdn mmg ade bau sikit..tp die kaver ngan perfume.. sebotol  ...
JulietTheOrange Post at 5-4-2011 09:55

Sebulan berapa botol la perfume dia agaknya.

Reply 199# ziehan09

xtau la tp die memang pelanggan setia Avon
tetiap isu katalog avon, ade jer perfume yg dibelinyer