CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BeeHaa

staff teraniaya

x salah ko kate ? mmg lah x salah...tp dia tu creepy tau tak  ??  rs mcm di stalking ...
BeeHaa Post at 18-4-2011 23:58

yelah2..mungkin ko rasa ko teraniaya..tp cuba ko lak letak ko kat kasut boss ko juga..dgn perangai pun mcm boss ko..mungkin ko pun akan buat cenggitu..

tulah..fb ni mmg boleh buat org bcerai berai...apatah lagi antara kawan2...

yelah2..mungkin ko rasa ko teraniaya..tp cuba ko lak letak ko kat kasut boss ko juga..dgn perangai ...
hanahani5865 Post at 19-4-2011 08:51

aku rs terainaya pasl aku xde buat salah ape2 kat bos aku tu..ape yg tulis dlm fb cuma luahan perasaan x puas ati geram ngan sikap ladyboss dia tu..mcm la ko x penah nk share ape2 kot dlm fb kan ?? lainlah aku straight ugut dia nk pancit tayar ke ape ke...mcm mana aku x rs teraniaya..sampai kena pgl polis bagai kena suspend pulak lg tu....siasat dlu x de..straight ckp kat management aku ni ugut dia...tah ape2...mentang2 dia bos tah ape dia ckp kat management pun aku tatau kan..lgpun aku bukan sorang je mangsa keadaan...sebelum ni pun dia penah guna kuasa bos dia tu nk transfer kan staff lain....yg aku tau dia tu saikopat !!~~ dia demand respect tak tentu arah !!~ even auditor yg soal siasat aku ckp bos aku ni ladyboss !!~~ so aku rimas lemas bila org accuse aku ni bersalah ok....berjuta umat manusia share their feeling dlm fb masing2...

ko tnye klu aku kat tempat bos aku ...hahahaha...aku xde masa nk busybody mcm dia tu..im  not that kind of person sibuk nk godek barang2 personal orang lain...

btw aku pelik bena napa ko beriya2 nk bekap bos aku tu ?? sepai die hek ??

aku rs terainaya pasl aku xde buat salah ape2 kat bos aku tu..ape yg tulis dlm fb cuma lua ...
BeeHaa Post at 19-4-2011 13:21

sape ek boss ko?kalaulah aku sepai dia...mau aku mintak 2/3k sebulan... aku x bekap boss ko lah derrrr...buang karan...banyak lagi keje aku nak buat.. sbnrnye aku pun pelik dgn situasi ko ni..bkn situasi ko lah,tp situasi kes ko ni..korang gosip2 tu ada ke mention nama dia sampai dia terperasan gosip2 tu ditujukan kat dia..tp mungkinlah kot...sbb dia lady boss..boss2 aku sume lelaki...so mcm biasalah, perangai lelaki & pmpuan x sama kan...nasib ko lah biha dapat boss pompan..sbb boss pompan kat tempat aku consult ni pun lain macam perangai..suke bisness..habis aku kene kuarkan 3k utk beli produk dia...kalau boss lelaki x de pe'el cenggitu...aku x bekap sape2 lah..aku harap ko mendapat pembelaan sewajarnye..boss ko mesti cina kan?

kak yaya..hehehe..tu kes HR lopong tu...nak2 dapat orders pun dari boss lopong..cer tanya depa t ...
hanahani5865 Post at 18-4-2011 16:46

a'ah kan hana....itu la akak pun heran gak...
beeha...cer tanya...cer tanya..   

one more thing hana u patut bersyukur x dpt bos cam aku ni haa !!~~ bos ko ada x sms pd ari cuti aha ...
BeeHaa Post at 19-4-2011 00:05

beeha...ni sebijik mcm ex-boss akak dulu !!
suka nar dok sms berjela-jela masa weekend, tak senang dibuatnya, mcm le tak sempat tunggu hari senin...
pehtu ada 2-3 kali dok sms tgh mlm, pkl 3 pagi pun ada!! sekali-dua terlepas gak, masuk kali ke 3, asben akak kol balik, siap bagi tazkirah pkl 3 pagi tu!! hah..padan muka...geram sgt, kot ye pun penting, takkan tak boleh tunggu esok pagi...kita pun nak tido le jugak..lepaih tu takdak dah...he..he..dan akak pun resign n keje kat tempat lain...tak pro langsung.

beeha...ni sebijik mcm ex-boss akak dulu !!
suka nar dok sms berjela-jela masa weekend, tak sen ...
yayaji Post at 19-4-2011 15:49

walao weh !!~ gilak punye bos !!~ ni nama bos gila kose namanye.. kebanyakkan nye pompuan yg buat pangai camni lah kot ?? tp x leh nk ckp gak..tmpt keje adik kite..bos nye cina lelaki..pun buat pangai camni..haiz..PELIK2. org mcm ni demand respect kot ?

Follow Us
sape ek boss ko?kalaulah aku sepai dia...mau aku mintak 2/3k sebulan... aku x be ...
hanahani5865 Post at 19-4-2011 14:17

bos gua POMPUAN MELAYU BERTUDUNG hokay !!~ tp aku dpt rskan lah..dia jeles ngan aku kot ?? heheh perasaan je..ok mcm ni..aku dah banak pinak (so 2 la anak aku psl banak dan pinak kan !! hahahaha ) sedangkan bos aku ni..umur dah 30++ hampir ke 40 belum beranak2...mungkin la dia ada masalah dr segi mental skit kot? who knows? kat opis seyes aku ckp kitaorg buat2 x nmpk je ngan bos tu..staff bukan ramai pun 7 org termasuk dia...tp sorang pun dia x penah cuba nk buat berkawan ..psl dia rs diri dia bos kot x sesuai nk buat kwn ngan staff ? ada org mcm ni tau dlm dunia nih..siap dia penah ckp ngan aku dulu dlm 2 bulan lepas camni : aku ni BOS kau ! kau kena RESPEK aku ! perghhh..mmg panas aku time tu..aku jwb la dgn beraninya so what ??? pastu gado laa skit2..aku berani bersuara..malangnya yg lain2 harapkan aku bergado bg pihak dorang...psl yg lain2 sume 25 thn ke bwh..ada yg fresh grad..so dorang x bape ada sgt pengalaman alam bekerja ni..aku lah jadi wakil utk adik2 staff kat opis aku tu..

bos ada company sendiri sesuka hati dia nak staf yg dia suka yg boleh meningkatkan keuntungan company, setegah bos tunggu masa yg sesuai atau alasan/sebab yg sesuai utk berhentikan pekerja, cthnya jika  staf mencuri/mengugut/ponteng/salahlaku akan diambil tindakan bg alasan pekerja diberhentikan. sbg bos serta manager tak boleh bercampur gaul dgn staf krn boleh menampakkan kelemahan bos dan gossip/usikan/dll. fb bahaya jika bergosip kalangan pekerja boleh huru hara/bergaduh sesama staf dan manager. ini tidak bagus dalam persekitaran bekerja

cuba berada di tempat bos, yakni jika u buka company sendiri dan dapat staf yg suka melawan, malas kerja, tak hormat bos, byk cakap dari buat kerja dll. bos biasa x suka staf bermasalah remeh temeh, perlukan staf yg berdaya berprestasi meningkatkan keuntungan company u.

bos gua POMPUAN MELAYU BERTUDUNG hokay !!~ tp aku dpt rskan lah..dia jeles ngan aku kot ?? ...
BeeHaa Post at 19-4-2011 21:23

boleh dibuat motif ni..  manalah tahu satu hari nanti rezeki TT nak naik pangkat ganti tempat bos sekarang, dapat staf yg suka melawan plak..  

ps: pelik bila staf yang suka melawan + malas buat kerja ni seolah-olah mcm kena kerahan tenaga..

bos gua POMPUAN MELAYU BERTUDUNG hokay !!~ tp aku dpt rskan lah..dia jeles ngan aku kot ?? ...
BeeHaa Post at 19-4-2011 20:23

aduiii,org mcmtu pun ada..dia dato ke datin ke puan sri ke?
mmg susoh..susoh...btl lah aku rasa dia mentally ill lh...mcm ms aku study dulu..ada sorg lecturer aku andartu...xpnhnye senyum...asyik mengamuk je...hari2 lak tu..aku & mmbr2 senang je "xdapat lah tu.."

pastu aku rasa boss ko tu spesis yg "i'm the boss"..so staff2 yg kene approach aku..so kes ko ni dah brp lama sbnrnye...digantung x btali tu..

Reply 131# hanahani5865

minggu ni cukup la sebulan aku makan gaji buta dok umah..best woo   kaka yayaji pun jeles tau aku dok umah saje x yah kuar duit minyak g keje..janji ada gaji.. jimat 3-4 ratus tau !!~~ jgn jeles mula2 je aku depress 2-3 ari pertama kena suspend..laa ni syok pulok dok umah saje main ngan anak2..rs cam : x pe lah klu HR call nk call lambat lg pun lagi ai sukeeeeeeeeeeeeee weeeeeee   cuma x syok nye x de komisyen lah aku bulan depan..psl x de buat sale ni..   harap gaji basic jo lah..

td budak opis tepon ngadu hal bos tu buat taik lagi..hmmm..ape lah yg den leh buat ..tlg dengar je buleh la..sian nasib dorang kat opis tu..asik meroyan bos tu..agaknye klu sampai umur nk cecah 40 msh x banak2 lagi lg teruk kot dia meroyan ??

boleh dibuat motif ni..  manalah tahu satu hari nanti rezeki TT nak naik pangkat ganti temp ...
katakpuruz Post at 20-4-2011 01:00

alah katak dlu2 den penah jd bos kat kampeni bapak sendiri.. adalah dlm 4 thn aku jd tokei a.k.a BOS ..ada staff dlm 2-3 org jer..sempoi je..jd kwn2 kamceng lepak..pslnye aku x penah praktik kan im the boss..x de beza sama2 kuli..sama2 buat keje walaupun aku yg bayar gaji dorang..mak aku pesan jd tokei jgn sombong diri..rezeki allah beri..nk org respek bos , bos kena respek pekerja jugak..aku belajar byk dr mak aku lah..psl dia manager bank..lg pulak handle 20-30 org satu branch berbanding ngan bos aku kat opis cuma 6 org je staff termasuk aku ni haa..tp demand lebey..nk buek camno..

aku x suka lah ko anggap staff lwn bos..mesti staff tu pemalas nk buat keje ..hmm aku lwn bos psl aku rimas lemas dgn bos aku tu..FYI keje aku buat sales..setakat ni alhamdulilah tiap2 bulan belum penah x dpt komisyen..so komisyen kami2 staff ni bos overriding..dia gak dpt credit dpt nama walaupun staff2 ni lah yg turun padang cr customers..sedangkan dia hmmmmmmmm....

Reply 131# hanahani5865

pastu aku rasa boss ko tu spesis yg "i'm the boss"..so staff2 yg kene approach aku

haa ayat ni dia penah ckp 2 kali kat aku..sekali dlm meeting ramai2 sekali waktu confront sorang2..dia punye lagak mcm laa dia yg bayar gaji..chet !!~~

boss TT ni spesis LONELY AT THE TOP....agaknya dia dpt keje kt situ pasal ada org dlm tolong tu...hakikatnya dia bukan layak pun jadi boss...he he he...

Reply  hanahani5865

minggu ni cukup la sebulan aku makan gaji buta dok umah..best woo  ; ...
BeeHaa Post at 20-4-2011 18:23

wei, ko sorg je ke kene gantung?mmbr2 lain yg layan fb tu ape citer?

Reply  hanahani5865

minggu ni cukup la sebulan aku makan gaji buta dok umah..best woo  ; ...
BeeHaa Post at 20-4-2011 18:23

jelessssss....tersangat le jelesssssss...

wei, ko sorg je ke kene gantung?mmbr2 lain yg layan fb tu ape citer?
hanahani5865 Post at 21-4-2011 08:57

yg bergosip 4 org.. sume 1 opis..2 dah benti sendri x tahan ngan pompuan tu..so tgl lah 2 org yg bernasib mlg kena gantung ..

salam beehaa...

macammana kes, dah settle lom?
skrg dah naik kerje atau masih bercoti-cotian dirumah?

tumpang tanya jap...BeeHaa masih disuspend lagi ke? dalam D.I lagi?