CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7943|Reply: 46

my x-perience

Pengalaman aku  sebenarnya banyak gak. Berjumpa ngan mende2 ni.  Entah nak kata aku ni
penakut  tak pun ... entah rasanya2nya aku ni sensitif skit pasal entiti2 ni ..Kalo aku rasa x sedap  hati  selalunya mmg mende2 ni ada.  aku nk share pengalaman aku ...

Pengalaman aku yg 1st sebenarnya waktu umo dalam 5 tahun. Nenek aku  sakit nazak  tp sebabkan
bapak aku askar, so kitaorang x sempat nk balik .. dah ler jauh tuh ... dr selatan nk ke utara
(waktu tuh PLUS x da lagik ..). KItaorang balik pun dah malam , nenek aku pun dah selamat disemadikan.
Aku lak letih sgt, dalam kete 8-9 jam. Aku tido ngan abg aku kat tingkat atas guna tilam/ bantal / kelambu
nenek aku (waktu arwah masih idup, kitaorang suka tido ngan dia.). Tengah malam tuh aku terjaga
dan aku nampak arwah dkt luar kelambu dengan mamainyer aku pun panggil dia tido sekali .
Tapi arwah  senyum ngan geleng kepala ... dan aku pun sambugn tido .. Esok pagi aku baru  sedar yang
nenek aku dah x da . X pasti sapa yg dtg malam tuh ... x scary pun ... tp masih menjadi misteri bagi aku .

Pengalaman aku yg menakutkan waktu aku umo 7 thn. Sebab bapak aku pegawai askar , kitaorang ddk kat umah atas
bukit.. rumah bekas askar british yg lama.. mmg umah tuh besar. Umah tuh bentuk L.. kira kalo nk panggil
dr satu hujung ke satu hujung pakai sistem laung aaa..Sebab aku waktu tuh skolah petang,  
aku br nk mandi. Mak aku ddk ujung umah kat dapur. Aku mandi kat master bedroom sbb air kat sana
kuat skit tekanan.. sambil mandi2 tuh aku besembang ngan mak aku ( dalam hati kecilku cuak beb ..)
Bilik tuh mmg 'keras' skit, even parents aku x tido .. agak spooky , gelap n sunyi ..(sebab bilik tuh keras..nanti aku citer )
Dah mandi2 tuh aku pun beralih aa nk amik towel tergantung  kat pintu.. Jeng jeng2 elok aku beralih nk  amik towel ..
aku nampak satu lembaga (more like skeleton) pakai baju kot hadang pintu .. selama 2-3 minit .. aku terpaku
dia terpaku (aku agak aa sbb dia skeleton, x ada mata tp badan dia hanya separuh) ...Elok mende tuh ilang ...
dengan sepenuh hati aku jerit panggil mak aku , berapa kali ntah  aku jatuh kat hallway ..
badan x lap  lepas tuh lari mmg tergolek2 aaa.... ahhahhaha macam toyol je ... mak aku g tgh masak
pun terkejut . Trus demam seminggu ....  lepas tuh aku trus mandi kat toilet tp dapur...  x berani
aaa  pergi bilik tuh ... mcm  selangkah ke alam angker jer .....

ada lagik..... nih baru mukhadimah je .., tp aku x tau kenapa aku senang rasa kehadiran derang... fyi aku x pernah kene rasuk
setakat ajak bersembang ada aaa

Rate

1

setakat ajak bersembang ada aaa

Erkkk

Ceritalah lagi.. Best la

Ce cite ce cite

salam..

menarik... harap ada cerita lagi dan olahan yg lebih thrill.. hehehe...

Sambunglah lagi.......

bile nk sambung ni.. x sabor

Follow Us
menarik..
baru 1st page...dgr tt kate byk citer harus brpage2 nnt..
citer lg ye tt..

nak tawu sangat pasal umah tu.. cam skeri meri je... TT cite lagi!!!

kalau umah bekas askar british memang scary.tak tau napa.lelebih2 lagi zaman jepun dulu.

besh..besh ..nak lagi TT

Bila nak sambung ni.. Huhuu

Reply 10# ilahkhatibrani

Cerita Cik Poc Ilah tu pun best jugak

Teruskan TT....storyline yg best

umah lama mmg skeri...lelagi umah zaman british...cantik tapi serammm

bile nak sambung ni weii? tak menyabo teman....

=dah 2 hari tunggu ni

mana tuan tanah kedaung ni..

Post Last Edit by outcast at 20-3-2011 23:15

Kisah 3 - Masterbedroom yg scary

Yang masterbedroom aku  1st encounter tuh mmg scary. Al-kisahnyer, sebelum famili aku ddk sana, ada satu famili ni.
Dia ada 2 orang anak  laki . Yang tua dalam 10-11 thn , yang kecik baby dalam 2-3 thn. Mula2, anak dia  normal macam
budak2 lain. Satu hari, dia pergi main jauh gak aaa... dah maghrib br balik. Waktu tuh mende2 pelik  bermula.
Waktu malam , parents dia dengar bunyik kecoh2 kat dapur. mula2 ingat cik-T (T-kus), Ye aaa  umah  lama kan. Mmg dah jadi
umah warisan diaorang. Malam2 leh dgr diaorang main kejar2 kat atas bumbung. Esok pagi parents  dia tgk dapur abis kecah,
periuk tonggang terbalik, dapur terbukak.. gula berterabur.  So parents dia mcm pelik aa. Diaorang ingat Cik-T lagik.
Tapi bila asik berulang 2-3 malam mende yg sama diaorang amik keputusan tabur tepung (nih semua  org tua punya keje, tabur nk tahu orang atau mende lain  yg kecahkan umah dia.). So , esok pagi seterusnya bila
tgk kat dapur ada tapak kaki kecik... banyak lak tuh. Bila tgk lama2 diaorang rasa  anak laki sulung punya keje, Bila
cek kat kaki dia , mmg ada tepung. Tapi dia ckp yng dia x buat.Waktu tuh anak dia dah mcm lain, dah berubah.
          Yang klimaks bila  tetiba budak laki tuh x balik rumah satu malam, puas aa parents dia cari. Cari area umah  pun tak jumpa.
Sekali ada orang jumpa dia kat seremban (umah aku kat PD .. kalo jalan kaki ke seremban tuh, mmg sangat jauh). Waktu jumpa
tuh dia  dah mcm x sedar. Parents pun  dia x kenal.  Parents dia buat keputusan , kurung dia kat master bedroom tuh (yea aa takut anak dia lari  lagik) Budak tuh pun  makin lama makin ganas, mcm x suka parents sendiri. Tapi yang peliknya, bila dia ngan baby brother, dia layan baik .  X pernah pukul/sakiti. Kira leh tinggal bb brother ngan dia , mmg selamat. Main mcm biasa ngan adik dia. Aku x tau kisah seterusnya sbb lepas 1-2 thn macam tuh , diaorag pindah dan famili aku masuk. Bilik tuh mmg scary. Dahler kat ujung  sekali, bukak tingkap pun rasa gloomy.spooky .. Kitaorang pernah import nenek aku tido sana. Tapi entah aa.... mcm x da sapa yg nk tido bilik sana. Last2  semua  org x guna bilik tuh. Parents aku tido luar jer. Sampai kitaorang pindah.
           Rasanya budak tuh kene antar balik kampung g berubat kot. X tau apa yang tumpang ngan budak tuh. Memang x  nak lepaskan budak tuh. Kesian gak  kat budak tuh.

*Rumah aku skang dah ada pagar , civiliian x leh masuk sesuka hati dah.

Post Last Edit by outcast at 20-3-2011 23:22

Aku balik umah akak aku, x bawa lappy .. sori ek
aku x reti nk olah2 sangat ni ...nanti aku cuba olah kasik thrill ok ...

Post Last Edit by outcast at 21-3-2011 12:04

KIsah 4 - Rumah Atas Bukit.

Aku masih kat umah lama aku, satu malam kitaorang tgh tgk tv ramai2. Abah aku pun join sekali.
Tetiba nk bukak tingkap, (Aku xingat kenapa nk bukak tingkap, citer ni dah 20 thn lalu .. )
Tingkap umah aku nih lak, buka dari tepi, tingkap kayu. Atas bukit berhadapan ngan aku ni, ada satu umah.
Aku tengok, lampu depan umah dia .. bukak tutup... bukak tutup. Aku pun panggil la abah aku. Ye aa  budak2 ,
ingat diaorang main lampu aaaa, Sekali bapak aku tgk  dia gelak  lepas tuh suruh aku tutup tingkap. Aku pun tutup ar
sbb ngan abah aku nih  garang.. takut woooo..esok tuh mak aku cerita, umah tuh sebenarnya ada penunggu. Dulu kisah  percintaan dihalang keluarga. X silap aku famili indian. Anak perempuan dia bercinta ngan seorang askar melayu  tp famili x kasik. Last2 , dia bunuh diri gantung dalam bilik. Tuh yang start jd mende pelik2. Selepas tuh asik ada gangguan , satu family ustaz ddk tp x lama, sbb mende tuh ganggu anak2 ngan isteri dia. Askar buat lak post command ( hhehe bapak aku askar, kitaorang duduk area mcm kem askar). Askar pun x tahan jugak sbb asik ganggu. Waktu dia lampu tuh, mmg x da orang stay kat umah tuh dah pun.  Lepas tuh x berani aku nk bukak tingkap ngadap umah tuh.