CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maklukpenggoda

[Jenayah] Anda boleh disaman membuka, menyebar aib orang yang enggan boikot

green~tea replied at 18-4-2024 04:22 PM
Nape sampai cancel beli rumah..

U beli rumah.. spur economic growth malaysian locals... merancak ...

sbg saudara seagama.. berkongsi Nabi yg sama... saudara sedarah.. walo berlainan bangsa.. teda istilah ekonomi growth utk i... tgk anak2 palestin teda rumah padahal mereka amat perlukan tempat berlindung yg selesa & selamat...

sedang anak2 aku...ko..dan semua manusia hidup senang selamat hepi tak terkata...
apa aku nak JAWAB pd Allah nnti???  bila di tanya UTK APA BELI LAGI RUMAH.. SEDANG SAUDARA SEAGAMA MU TIADA APA PUN YG TINGGAL???

koko2 replied at 18-4-2024 08:12 PM
sbg saudara seagama.. berkongsi Nabi yg sama... saudara sedarah.. walo berlainan bangsa.. teda ist ...

nape masih lepak2 kat malaysia, sedangkan saudara kita di gaza berjuang?

baik akak pindah terus ke gaza

koko2 replied at 18-4-2024 08:12 PM
sbg saudara seagama.. berkongsi Nabi yg sama... saudara sedarah.. walo berlainan bangsa.. teda ist ...

Kalo kita nak bersedekah pun.. kita kena utamakan kerluaga kita, orang2 sekeliling kita yang susah..

Kalo kita boikot bisnes2 malaysian... sampai melingkup...
Apa kita nak jawab pada Allah?

Utamakan saudara² kita yg terdekat dulu.
Tak payah penin² pikior apa orang Palestin nak makan nak tido apa semua.

Saudara terdekat tu.... orang seagama yg koje kat franchais yg kalian boikot, dah takde koje esok, dorang nak makan tinggal mana?

Atau level kesian kat Palestin takde makan minom umah bagai lagi membuak, tapi hat oang melayu yg kena buang koje sebab kedai tak laku kena boikot lantak pi sama dorang pepandai la carik koje lain kat mesia nan permai nih?

Semorang pun prihatin dengan rakyat Palestin, tapi prihatin tu bior berdiri atas justifikasi yang konkrit.

Kalau saman walaun2 boleh bayor ke? Bila jd pembangkang mesti akan kuar isu2 mcm ni kan?!!

koko2 replied at 18-4-2024 04:17 PM
mmg TAK DAK HATI PERUT manusia yg pi melantak keepsi.. mikdi.. & produk2 israel yg len.. aku ni sang ...

Apa ke bangangnya cancel beli rumah sebab palestine. Padehal harga rumah dan tanah makin naik sampai nanti anak2 kita tak mampu ada rumah sendiri di masa depan. Apa jumlah bayaran loan bulan2 tu acik koko derma ke palestine baru lah berbaloi cancel beli rumah. Nak kesian tu pakai akal dan bukan emosi.

Follow Us
Budu amat kan. Org punya privasi tu. Geng2 acah terpaling la ni nk malukan org.

kemaruk replied at 18-4-2024 08:14 PM
nape masih lepak2 kat malaysia, sedangkan saudara kita di gaza berjuang?

baik akak pindah terus k ...

amboi bang kemm... kalo nk menjawab/menyoal jgn la nampak sgt bodo tu...
Dah kalo sesenang jer boleh masuk negara org .. aku mmg nak pi jer gaza ... bukan aku jer yg nak msuk gaza.. malah jutaan umat Muhammad yg ada hati perut bila tgk  SENGSARAnya rakyat palestine nak masuk jer gaza

MissVixen replied at 19-4-2024 12:29 AM
Apa ke bangangnya cancel beli rumah sebab palestine. Padehal harga rumah dan tanah makin naik samp ...

sbb aku pakai AKAL la aku SANGGUP kansel beli rumah dan reta benda yg lain..sbb aku tau..
AKU TAKKAN SANGGUP DAN TAK ADA JAWAPAN UTK JAWAB SOALAN ALLAH NNTI..

rezeki : Duit/ Harta/ Kesihatan/ Kebahagian yg tak terhingga semuanya akan diTANYA balik oleh DIA YG MEMBERI.. apa yg ko buat dgn rezeki yg aku bagi?

hidup ni bukan takat diri sendiri/anak/famili saja.. hidup ini adalah BERKAITAN dgn kehidupan org lain juga..

aku mungkin tak dpt masuk gaza utk sama2 dgn rakyat palestin utk RASA apa depa rasa... tapi sekurangnya AKU TAK KEMARUK UTK LONGGOK HARTA PADA KETURUNAN KU .. dlm mana ada saudara seagama sedarah senabi dgn ku TEDA APA UTK MENERUSKAN KEHIDUPAN...

moga dgn JIHAD KU INI ALLAH REDHA PADA KU.. itu lebih MENCUKUPI BG aku.. moga dgn REDHA ALLAH INI ...

DIA MENCUKUPKAN KEPERLUAN ANAK2 KU DARI SEGALA SEGI...

Amin...

dari kl ke melaka pada hari raya pertama, kedai makan sah2 la takde yang bukak so paling senang berhenti makan kat mcd. mata dok perati dekat sorang pekerja melayu  OKU, sayu je tengok dia.

yang dok bangga memboikot tak pernah rasa kesian ke kat pekerja2 OKU yang di MCD & KFC ni ekk? Tak semua tempat nak terima pekerja OKU ni. Dalam tak sedar sebenarnya korang pun perangai tak ubah macam ISRAEL la..

airfilterkotor replied at 18-4-2024 09:57 PM
Utamakan saudara² kita yg terdekat dulu.
Tak payah penin² pikior apa orang Palestin nak makan nak  ...

Kan..Terpaling prihatin, sampai nasib bangsa sendiri pun diorang tak hiraukan. Tapi ye la..boikot tu satu pilihan. Tapi janganla sampai memandang jijik orang yang tak boikot.  Ni konon terpaling prihatin, tapi bab mengutuk, mengata, melabelkan dan menyamakan orang dengan anjing tu dia lupa terus pasal dosa pahala.

koko2 replied at 19-4-2024 10:09 AM
sbb aku pakai AKAL la aku SANGGUP kansel beli rumah dan reta benda yg lain..sbb aku tau..
AKU TAKK ...

jgn nnti ada yg BUTA AKAL bg jawapan org palestin telah ALLAH PILIH UTK merasai derita dgn mengganti SYURGA pd mereka...

mmg Allah PILIH palestine utk sengsara sbg UJIAN PADA SEMUA MANUSIA bagaimana kita MELETAKKAN DIRI/ANAK/FAMILI/HARTA/KESIHATAN/KEBAHAGIAAN & KESELESAAN HIDUP berbanding mereka..

Palestin itu utk MENGUJI TAUHID KITA PADA DIA..

Benda halal kau nak haramkan. Orang taknak boikot lantak kat dia lah.. terpaling boikot sampai marah orang pergi makan benda halal tu kenapa bengap oii

boikot2 ni bukan pd yg dihebah2kan tu jer..bnyk lagi benda2 yg kita guna sehari2 pun kalau nak mmg kena boikot. tp tak jadi apa lah. mmg dok diam jer lah. lain lah kita ni bangsa pencipta. semua kita cipta. mcm bangsa jepun tu.satu diunia ada barang2 dia. boleh lah nak sikit2 sebut boikot

Jika kesian, apa beza ke antara orang Palestin dengan Somalia/Rohingya?

Atau sebab kulit tak berapa nak putih, maka teda sapa peduli?

Sebab tu kalau nak boikot, justifikasi kena konkrit. Takleh la main semborono pukul sama rata.

Saman pun boleh bayor ker?

Edited by asmurai at 19-4-2024 01:10 PM
green~tea replied at 18-4-2024 04:25 PM
Nak boikot biar dengan ilmu..

Rokok dengan vape tu yang sepatutnya paling keras diboikot sebelum boikot mekdi kepci. Rokok yang paling kasi untung banyak dekat tauke Yahudi Israel. Dahlah rokok haram dalam Islam.. Tapi sebab ramai lelaki Malaysia dah ketagih rokok semua buat diam je. Dengan rokok je pun dah kalah macamana lelaki lelaki Malaysia nak melawan Israel nih? Satgi Dajjal offer rokok je dah lembik lemah longlai.

green~tea replied at 18-4-2024 04:25 PM
Nak boikot biar dengan ilmu..

Memang byk yg boikot sbb emosi je lbih... ckp membabi buta kan marah pulak...

sara_thrash replied at 19-4-2024 10:11 AM
dari kl ke melaka pada hari raya pertama, kedai makan sah2 la takde yang bukak so paling senang berh ...

I dh pernah bangkitkan isu OKU staff kt McD, KFC sblum ni... kemain ada yg kata kita yg x boikot ni less human lh, x malu lh etc...
Padahal McD, KFC ni depan mata dlm kejiranan rumah kot..hari2 lalu nmpk..kita msuk beli dorg greet ada customer, boleh nmpk lh air muka dorg mcm mna happy ada sales masuk, ada keja utk dorg... tolong lh yg depan mata ni dlu..