CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lazyboy

lelaki tiada kereta..

kata kan seorg itu brumur >25,berkejaya dlm sektor swasta..gaji nya kurg 2k sebulan..dan tiada keret ...
lazyboy Post at 16-3-2011 00:44
tgh simpan duit nak beli rumah dan hantaran kahwin

for me? loser

aku..pompuan..before 25 thn da ade kete n gaji lbh 3500..
sitisitu25 Post at 31-1-2012 10:19

rezeki masing2 le kan..tak kan semua loser kan..

zaman skang ...kereta adalah 1 kprluan....ala bli kete yg bese bese ckup la..

bf ieja xde kete agy........p moto ada laa...g ngedate naik moto..hantar n jemput ieja pon ngan moto dye tue haa.......p ieja xkisah....(bukan aiman tak kisah ye)p ada sebab nape dye tak nak beli kete agy...dye ngah kumpul wit untuk kawen....pas kawen,bawu dye angkat kete sebijik......

kata kan seorg itu brumur >25,berkejaya dlm sektor swasta..gaji nya kurg 2k sebulan..dan tiada keret ...

bagus la...dia buat baju ukur badan dia sendiri....
lg satu dia bukan jenis yg biar bergaya sekalipun papa....

at least ko keja..adat larr pakai motor dulu kang pelan2 kalo economy ko da stabil upgrade larr beli keta..bukan apa,bagi aku penting tuk ko ader keta tuk d masa depan esp. kalo da kawin..kalo still berdua mase ok tapi kalo uda ader anak payah sket..tapi tu larr..kalo mase x bleh nak maintain cost nyer pakai jerr motor..apakan daya..x kan nak membebankan diri pada benda yg buat kita susahkan diri sendirik kan...
aku dulu pun time mula keja xder keta abang O akak aku yg tolong antarkan..hampir setahun lebi laa baru aku beli keta....sekian,time kasih.

Follow Us

Just like my hubby dulu2 .... dan berderet pompuan nak kat dia walau bermotor honda cup aja pergi kerja.

beli kereta 2nd hand masa pregnant anak pertama sebab aku asyik komplen anak melambung dalam perut bila motor langgar bumper

iols kawin dulu,beli keta pun tiap2 bln iols bayar sendiri sebab masa tu en somi baru start keje,gaji pun kecik..ok aje..beli keta kelisa time tu..kalau nak terus beli kete besau,nmpk sgt tak reti ngukur baju kat badan sendiri!lelama bila dah ok,barulah tukar kete..dari kecik ke besau...sesuwailah dgn anak dah 4 org skrgni...

depends pada perancangan memasingla sbnrnya....mesti ada sebab musabab n diorg tahu apa yg terbaek utk diri sendiri kan...jgn plak biar papa asal bergaya..kete kemain lagi,tapi poket asyik kosong manjang..lagi hampeh!

bagi aku penting tuk ko ader keta tuk d masa depan esp. kalo da kawin..kalo still berdua mase ok tapi kalo uda ader anak payah sket
akuyangcute Post at 2-2-2012 11:14

tu la pasal.....tak paham aku ada lelaki yg menganggap perempuan ni MATERIALISTIK bila tiba bab kereta...kalo bini dorang sarat mengandung, tergamak ke bwk naik motor jugak?? tak sayang bini dan anak ke??

ramai jah lelaki mcm ni ..........gf ade kete, bf x de kete ramai jugak
haitt Post at 16-3-2011 09:51

pompuan skg dh x kesah pun lelaki tu ada kete ke x.. as long dia pk long term. ex sy dlu pun x de keta, kalau kitaorg keluar slalunya dia akan letak moto dia kat umh sy, and drive keta saya... so not a big issue pun.

aku x kesah la..
mgkin rezeki die blm ada lg..manataw nnt die ada rezeki lbh sekali beli lambo haa melompong semua pompuan yg prnah reject die tu..haha..
xper pelan2 kayuh...hidup ni mcm roda..sekejap kt atas sekejap kt bawah..so jgn riak sgt..
erm.. teruskan berusaha yek..

tp..tertanya2 jgk...
pd pompuan2 yg nak laki WAJIB ada kereta sebelum kawen nie..kalo ditakdirkan bf tu tetiba bankrup ke..kena buang keja ke..keta kena tarik ke kan..so secara automatik uols semua akn tinggalkan bf uols terus ke??
yelaa..xde keta kan..susah hidup dan bla bla blaa....
erm..ape laa nasib laki xde keta nie kan.....

tkadang nk salahkan laki sebab xde kreta pun xleh gak
mgkin dia tanggung parents n sibling.
gaji dia byk pun kalo tanggungjawap byk mcm mana nk beli kreta,baik dia reserve duit untuk mak ayah dia yg lg memerlukan

Kawan opis aku dia ni chinese, dia kata melayu ni ok je kalu nak bercouple, takde keta terima je, tak kisah pon, tapi pompuan chinese jgn harap la nak tackle kalu takde keta. Aku ckp dgn kawan aku, pompuan chinese so smart sbb dari awal dia dah ajar lelaki pasal tanggungjawap so dah kawin nanti lelaki tu tau la tanggungjawap dia sbg ketua keluarga. Takla mcm melayu terima seadanya, last2 merungut kene sara anak n laki skali

for me ade kereta and tau bawak kereta tu penting.. kot2 ade emergency ke hape ke, ...
nuryakmal Post at 16-3-2011 08:32

yup, kot2 emergency nak balik kampung tgh2 malam ke, bini nak bersalin ke, takdelah panik pi ketuk2 rumah jiran

tapi kalu lewat sgt berkenderaan pun susah gak. lagi lambat buat loan, lagi payah dan membebankan sbb semakin lama hidup semakin tinggi hutang sbb keinginan dan keperluan pun bertambah.
aurelia Post at 16-3-2011 03:54

setuju. same goes to rumah.

maybe dia nak simpan duit byk sikit untk pakai downpayment, so bila byr bulan2 nanti dia tak byr banyak,,, hehehe.. kot nak beli cash ker.. hiehi

orgkpg Post at 1-2-2012 14:20

beli cash? hihi..kete baru boleh ke...2nd hand bolehla

Takla mcm melayu terima seadanya, last2 merungut kene sara anak n laki skali
Peya Post at 7-2-2012 15:54

hidup dgn chenta, chenta utk hidup

tu la pasal.....tak paham aku ada lelaki yg menganggap perempuan ni MATERIALISTIK bila tiba bab ke ...
ruffleen Post at 5-2-2012 21:00

tu larr..sekarang ni keta tu satu keperluan
pompuan ni bukan materialistik tp kena realistik..
mind set lelaki ni kekadang perlu d perbetulkan..
apa sangat larr pun kalo kita demand patner kita ader keta?
memula nak menbina idop kalo pakai motor xper..pahamm..
tapi lelaki tu sendirik kena ader initiative tu memperbaiki idop yg lebi baik dari sebelum nyerr kan..
aku kalo tgk satu family dok satu motor anak 2 himpit d tengah2 aku rasa simpati sgt..
tapi ya larr berat mata memandang berat laie orang tu memikul nyer kan..
adv. aku gak larr, kalo bulih cari larr patner yg ader keta x payah pun keta mewah asal bulih d guna cukup larr..
d ulangi bukan materilistik tp realistik...

adv. aku gak larr, kalo bulih cari larr patner yg ader keta x payah pun keta mewah asal bulih d guna cukup larr..
d ulangi bukan materilistik tp realistik...
akuyangcute Post at 7-2-2012 16:45

kalo perempuan yg sebut "nak lelaki yg ada kereta MEWAH" , tu baru materialistik

ok je kalo laki xde keta kot.. kalo dh dia byk komitmen (nk bayar mcm2 utang).. then ade moto sebijik jdk la.. tp kalo bini dh peknen better ade keta la semua.. plg2 pon viva ke.. xde la mahal sgt...

Reply 118# ruffleen

...kalo demand camtu baru larr minah high maintenance..materilistik..mata duitan kan?
ini kalo setakat cuma nak ader keta sbg keperluan family tuk masa depan apa larr materilistik sgt pun...