CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shalin2011

manusia dan masalah kehidupan...

masalah??? masalah ni ibarat batu batu dijalanan ajek....life must goes on beb. things that wont kil ...
tina^^ Post at 17-3-2011 09:00

amboihhh mak muizzz...lamaaaaaaaaa tak nampak macik ni haa

mai2 terus jadi ostazah..sejukkkkkkkkkkk ati suami ye macikkk

anak cina pegi pasor
pegi pasor pagi pagi
kalo tina nak belajo
takdokkkkkkk cikgu yang setanding abe aji

ahak ahak

ade 1 masa elah

satu.............baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanyakkk

dua.................sikittttt sikitttttttttttttttt

tigaa............jaaa rang  jaa rangg

ampat........kaddddddd dang kaddddd dang

apa diye?

ade 1 masa elah

satu.............baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanyakkk

dua.................sikittt ...
ajinomotonosuga Post at 17-3-2011 21:22

alah mengade lah ko pak aji soklan teka teki camnie anak aku pon pandai jawebbbbb......

skrip nujum pak belalang, bujang lapok aper sumer tue dier hapall...eiii tak mencabar minda kasik teka teki mcm nie....wakakakakak

mmg benar bila di pk pk balik tadek aper pon masalah sebenonye

if masalah yg org panggey as in "real masalah" tue bila diamati balik, it just a tool that will uplift someone's thinking, dignity, efforts and such. in short, 'masalah" nie is just a tool to make someone a better person of which at end of the day, the matlamat nyer hanya satu untuk mencari redha dan rahmat Dia.

kan ke tuhan ada cakap, "tidak diuji kamu ini selain dari ujian yg kamu mampu".....and how to relate dgn kata kata tuhan yg ini pulak bila dia kata, " aku tidak akan mengubah nasib sesuatu kaum, selain kaum itu sendiri mengubahnya"

first, tuhan dah cakap...dia akan uji kita dgn sesuatu yg kita mampu hadapi. so, ari2 smayang kan kita vow to god, "cukuplah Allah bagiku" tp allah dah cakap, kalau ko tak usaha, aku tak tuko naseb ko.... dgn erti kata lain, masalah yg hadir nie is just a stepping stone to make someone a better person.....hadiah dari tuhan tue.....utk menjadikkan kita hamba allah yg lebe baik...

tak diakui la....ironinyer, kita manusia nie, mcm tak penah cukup....dari kancil nak kembara dari kembara nak beli pikap trak dlm zoo negara...misalnyer. but its ok what.....idop kena ada improvement. dari a ke b, b ke c, kita dok giat pk camana nak improve further.

mcm aku skang nie, kemaruk nak beli birkin. dulu ingat dah dpt LV dah cukup, bila dah dapat LV gedik nak chanel. bila dah beli chanel..now terpk hari hari camana nak realisisikan dreams nak beli birkin pulak. haihhh....carik masa elah ler kan....but its ok, it give me drives to strive on something. walhal kalau org tak paham, beg plastik pon cukup haper??? mmg mencarik masaelahh...but to me, its not real masaelah.......

samalah jugak mcm perjalanan hidop yg lain....kekadang spouse gitu gini....kalau tak diuji mana nak tau tak kasih setinggi gunung everest ker haper...dah kena uji boleh ler measure dah sampai tahap mana....kalau flat and monotone ajek....ah tadek excitement ler...walau hakikatnyer masa tue mcm nak berjujuran air mata darah gitu, but its ok beb.....kan ker we can only see stars when the sky is dark???....ha...dah tue.....aper masalahnyer?? tadek masalah la....sumer itu pelajaran di dalam hidop.....to make us a better khalifah...

Rate

1

alah mengade lah ko pak aji soklan teka teki camnie anak aku pon pandai jawebbbbb..... ...
tina^^ Post at 17-3-2011 22:34

alaaaaa yangg...oang nak expand feminine side ler ni...wat pe kasik susah2..senang2 laa

abis tu ..awek je leh ngader? lelaki kene bijak ngader gak tau tina...haaa

kalo lelaki asik macho je..busan laaa , sesekali kene ngader manjeeee seme tuh..baru besh

alaaaaa yangg...oang nak expand feminine side ler ni...wat pe kasik susah2..senang2 laa

abi ...
ajinomotonosuga Post at 17-3-2011 23:22

wakakakak pak aji...

ko kan ala ala jejaka not yet virgin, melentik lentik jari jentik garam & gula dalam masakan....expanding feminism hapernyer lagik

tuai pada antara masak
esok jangan layu layuan
oit pak aji arini lauk apa masak?
takkan asek lauk sambal belacan??

hahahahaha

Follow Us
wakakakak pak aji...

ko kan ala ala jejaka not yet virgin, melentik lentik jari jenti ...
tina^^ Post at 17-3-2011 23:37

eeii tak senonoh nya diaa..ada ka patut..tak bayek taw tina

elee ko pun tau tahap mana feminine side aku..ekekekkee

kalau tuan mudik ke hulu
belikan saya bunga kemboja
kalau tuan pergi dahulu
nantikan saya di pintu sorga

adussssssss hihihihi

eeii tak senonoh nya diaa..ada ka patut..tak bayek taw tina

elee ko pun tau tahap man ...
ajinomotonosuga Post at 17-3-2011 23:45

wakakakak pak aji

hendak gugur, gugurlah nangka
jgn menimpa si ranting pauh
kalau saya masuk ke syurga
saya baibai pak aji dari jaoh jahhhh

hahaha

wakakakak pak aji

hendak gugur, gugurlah nangka
jgn menimpa si ranting pauh
kalau saya masu ...
tina^^ Post at 17-3-2011 23:50

tak sempurna iman kalo tak sayang saudara seislam macam sayang diri sendiri tau tina haaa

ai don wan to pren u !

tak sempurna iman kalo tak sayang saudara seislam macam sayang diri sendiri tau tina haaa

a ...
ajinomotonosuga Post at 18-3-2011 14:52

pen merah,
pen biru,
u marah,
i slap u!

hahahha

pen merah,
pen biru,
u marah,
i slap u!

hahahha
tina^^ Post at 18-3-2011 15:18

siji loro telu papat
tina pras kejo aji tak dapat

ekekeke

siji loro telu papat
tina pras kejo aji tak dapat

ekekeke
ajinomotonosuga Post at 18-3-2011 15:22

siji loro telu papat
lima nenem pitu wolu
kejo pak aji aku tak dapat??
heiiiiii tak kuasssssssssaaaaaanyer akuuuuuuuuu

siji loro telu papat
lima nenem pitu wolu
kejo pak aji aku tak dapat??
heiiiiii tak kuassss ...
tina^^ Post at 18-3-2011 15:37

tina ko de beg lui buton ekkk..ewah2 macik nih..mude2 dah macam oang tua ..apa barang tina? tu brand macik2 la tina hihihi

sib baik ko tak jadik bini aku haa..

kalo jadi bini aku..aku kasik beg rotan jek..sesuwei lah ngan ko tu

paling gelemer pun nanti aku kasik ko pakai beg mengkuang haa..aku reti buat..budak kampung ler katakannn

lui buton laaa..birgin laa..eleeeeeh, dalam isi kosong jek..wat peh

apek cina tu suo pendek labuh tak basuh berminggu ngan singlet jek ..cangkung makan derian tepi jalan tapi duit berkoyan2 haaa

ni ler mayu..sik bergayaaaaaaaaaaa jek haa walhal utang ptptn pun tak abis bayo lagi eeei kussssswandinata semangattttt

tina ko de beg lui buton ekkk..ewah2 macik nih..mude2 dah macam oang tua ..apa barang tina? tu b ...
ajinomotonosuga Post at 18-3-2011 16:22

kuassser la pak aji utang ptptipuuu tue i tak mainlaaaa....nama i clearrrrrrrrrr, as clear as a bluuuuueeeee sky

kalau i melaram tue, sumer my hard earned money wokehhh....

ooo...ko nak kasik aku pakai bag mengkuang, u mean u nak kasik pakai bottega veneta ker bebeh?? wahhhhh......i loikkeee!! i lom sampei hati lagik nak beli bag mengkuang ribu ribu gitu, tp pak aji, u got tasteee ahak ahak!!

kuassser la pak aji utang ptptipuuu tue i tak mainlaaaa....nama i clearrrrrrrrrr, as clear as  ...
tina^^ Post at 18-3-2011 17:00

ngader la ko..bottega plak doh..sib baik tak bot ikan ko mintak

sib baik ko ni lawo tau tina..kalo tak , lama dah aku sumpah jadi hantu mak limah...

bako bako..kita bako ajeee..

Reply 52# tina^^

err....tafsir mana nie tina?....bukan ke maksudnya, pada MU aku sembah...pada MU aku mintak pertolongan

celah mana ada perkataan cukup tak cukup....care to share

sbb tu bahagia kita ni bgantung dgn mcm mana kita mensyukuri apa ygkita miliki..dan bukan mengukur dgn apa yg tidak kita miliki...
hereana Post at 17-3-2011 16:31

indeed....

bahagia tu datangnya dari DALAM.....bukan carik ke LUAR

kadang hati ni degil jgk kan... hati la yg patut kita didik dulu.. kadang kita tak dengki kat org , org lak dengki kat kita.... huhuhuhu... kadang kita ok jer dgn situasi diri kita .. tapi org lak duk cucuk .. " ko ni sampai bila nak pakai kereta buruk, gi la beli baru.. " atau " ko tgk dia tu.. pakai itu.. ini.. bla bla bla.. " org mcm ni boleh membuatkan kita jadi tak bersyukur,  atau mengeluh dgn keadaan diri kita... tak boleh ke comfortkan kita, tenangkan kita,, lagipun rezeki org tak sama... pernah ada member mcm ni... huh sakit jiwa raga...

Nafsu itu adalah ibarat gedung yang tak pernah penuh....pepatah Arab....

Apabila ada nafsu... maka adalah masalah....

ada masaalah .....ada lah  tekanan....macamana nak selesaikan....

ahli pemikir ( falsafah )....... mencari jalan penyelesaian tentang masaalah .... masaalah yang akan timbul dan juga masaalah semasa.... tetapi bukannya masaalah yang remeh....

masaalah remeh...masaalah sengal.... jangan terlalu serius....

terlalu memikir masaalah.... dan tak berpuas hati tentang apa yang kita ada.... menyebabkan penyakit heart attack....

memiikirkan masaalah remeh temeh... seolah-olah ia terlalu besar dan rumit... menunjukan kecetekan fikiran kita....

Masaalah sebaliknya kita tukarkan kepada cabaran untuk kita berfikir.... sama ada yang kecil atau besar.... remeh atau tidak.... bermoral dan juga beragama... atau sebaliknya...

Dunia akhir zaman.... lagi banyak penyakit kronik.... sebab semakin maju ....

semakin complicated....

Zaman Adam sebelum diturunkan ke dunia... semua dapat.... tapi dia kesunyian.... tak de pasangan hidup.... masaalah simple aje.... tapi apabila dah dapat Hawa... masaalah juga....  ikut kerenah pompuan.... makan buah kholdi... dah satu hal...

Manusia nak diujudkan pun masaalah.... ada tentangan ....

tak de makhluk pun masaalah... sebab hanya ada Tuhan....

So..apa benda atau perkara yang tak de masalaah....

Semua tu hanya cabaran....

Nak luahkan sesuatu sedikit,rasa terbuku sangat kat hati ni.

Masa sem 2 semasa belajar kat b.pahat,Johor pinjaman pelajaran start dapat.Time itu merasa dapat gedebuk katakan hampir dekat 4k.Biasanya dgn duit itu akan di gunakan beli laptob or something untuk pelajaranlah katakan.Tapi saya beli motor,panther 1.5k.Start dari situ,duet mulalah keluar untuk meng okkan moto ni.Sanggup tahan makan,semata-mata nak moto tip top bersport rim market bagai.

Sehinggalah selasa lepas,moto ni rosak lagi.Dah overhaul,tetap rosak.Hati dah mula tawar dengan family start bising.Terus buat keputusan nak sadaikan moto ni.Tapi tak nak sampai jual,kenangan kat moto ni terlalu dalam.Tapi hati punyelah sedih tuhan je tahu.Mula-mula rasa macam meroyan pon ada.Lama-lama dah tenang.Walaupon hanya hal moto.

Igat lagi,beli moto tahun 2008,sekarang 2011 hitung-hitung dekat 18k abis kat moto.Tapi moto tetap macam itu jugak jadi.Bila di uji begini rasa down sangat.Padahal moto ni lah berjasa sehingga nak dapat diploma.

Mungkin ada hikmah ini semua terjadi,dan moto ni akan tersadai dan tidak akan dijual.Moga-moga saya mampu untuk meng okkan moto ni semula..