CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stingerkaypoh

[Politik] Ahli parlimen pembangkang kini jadi B40!!

Aik, bayar ratu naga semua tu boleh pulak, nak kasi sedekah orang meninggal, sakit semua tu berkira pula.  Tu mintak chairman bersatu dia banyak duit, lagi satu yg anak business seludup minyak ke negara jiran tu pun banyak duit.

Perwira2022 replied at 21-3-2024 07:44 AM
Just sharing apa yg aku tahu berlaku kpd pakcik aku yg pernah jadi MP. Sebelum MP dia kerja cikgu  ...

menarik. i love reading this. share some more will ya.

Sumer parti sama jahh.. yg dok kata takpe kita undi setiap 5 tahun tu lupa ka deme dpt pencen lepaih tu.. apa deme peduli lepaih tu.. agak2 la..

sebab tu negeri yg dipegang kena maju jaya, boleh bantu geng2 sdn yg x dpt peruntukan mcm DAP buat. EKONOMI tu penting baru boleh maju dari segi agama dan education. ni negeri pon hidup segan mati segan. alasan penyokong bodo neh plak ohh kami takmau kemajuan kat negeri kami, biarlah mcm ni. oii babi mak pak ko adik yg takleh keluar cari rezeki tempat lain tu kena jaga, ko bersenang lenang kat negeri lain balik sekali sekala konon tengok mak pak, cakap pung pang2

Edited by jari10 at 21-3-2024 12:06 PM

Pandangan peribadi aku..nak jadi pemimpin ANTARA kriterianya biarlah kau mmg dalam golongan orang kaya…sebab? Dalam byk situasi kau kena gunakan duit dan sumber drp poket dan dana kau sendiri terutama utk membantu org2 yg kau pimpin. Aku cakap ni berdasarkan penemuan undirectly masa aku turun ke kampung2 buat temu bual kajian satu masa dulu.

Perwira2022 replied at 21-3-2024 08:15 AM
So apa bezanya parti suci murni macam PH drpd parti2 jahat lain?

Tindas & diskriminasi orang juga ...

Dey, PMX suruh pembangkang pi berbincang dgn TPM2 pasal peruntukan kawasan parlimen ni. Tp pembangkang jadi pembangang tak mau. La ni menyalak jadi b40. Bodoh ka baghal MP mcm ni?

Follow Us
Baru perasan ustaz latif jadi ahli parlimen kuala krai. Abang dia dr basit tak payahlah join politik.

Just sharing apa yg aku tahu berlaku kpd pakcik aku yg pernah jadi MP. Sebelum MP dia kerja cikgu  ...

Baru hg tau apa perasaan MP pembangkang bawah yiddin dulu. Time Tun jadi PM zaman PH1.0, semua MP dapat peruntukan. Naik si penebuk atap Yiddin & Hadi Awang, semua peruntukan kpd pembangkang tu kena stop. Klu nak, sila join PN. Style dajjal kan?

nampak sgt membongak jadi MP tak ada funder politik ke nak sponsor. Masa jadi calon tak kan tak ada yg hulur duit

Apa nak buat. Dah diri sendiri sanggup menawarkan diri menjadi MP. Masalah rakyat berbeza ikut kawasan dan bergantung kepada taraf sosioekonomi,pendidikan dan demografi penduduk. Masalah penduduk di parlimen Petaling Jaya sudah tentu tidak sama dengan penduduk di parlimen Kuala Krai.
Di kawasan kampung expectation kepada wakil cukup rendah, setakat datang kenduri dan hulur bantuan sudah memadai. Kalau wakil rakyat tak mampu tarik pelaburan dan wujudkan peluang pekerjaan pun tak mengapa. Biarlah rakyat berkorban dan pergi cari kerja di kawasan parlimen lain.

tin milo...coming soon..

Simunggu replied at 21-3-2024 09:45 AM
Ini semua salah BN/UMNO & DSN...1MDB lagi...Jo Lo lagi...

rasanya peruntukan kpd YB pembangkang memang x der sejak zaman Pee Een & Bee End..

dulu ko gomen, ko x kasi peruntukan kat pembangkang

la ni ko pembangkang, ko bising plak x dapat peruntukan

ko wat orang lain bole

orang lain wat kat ko x bole plak..

Apoo replied at 21-3-2024 04:13 PM
Baru hg tau apa perasaan MP pembangkang bawah yiddin dulu. Time Tun jadi PM zaman PH1.0, semua MP  ...

YA BTOL..

what u give, u get back

Tinot7 replied at 21-3-2024 11:14 AM
Sumer parti sama jahh.. yg dok kata takpe kita undi setiap 5 tahun tu lupa ka deme dpt pencen lepaih ...

sumer parti sama?

PAS ngan DAP sama tak?

Tu dah kenape tadah tangan tu minta sedekah ke apa?

pengecatbintang replied at 22-3-2024 01:52 AM
sumer parti sama?

PAS ngan DAP sama tak?

Nampaknya hang dah mula putar belit..

Politicians yg nak amik duit tak kira dari parti yg mana.. mebbe menda ni nak kena tukui masuk kapla hang baru hang nak paham

menekan kawasan2 yang tak menyokong. ikut sama macam pimpinan dahulu. secara tak langsung bersikap kejam kepada rakyat. hujung2 rakyat tu jugak yang minta dipangkah kertas undi tuh.

ntah mana letak hati penghut. ingatkan baikkkkkk lah sangat rupanya keluar mulut buaya masuk mulut naga lah pulak. dah lah semua subsdi ditarik. harga barang melambung. apa lagi nak hadap pas nih.

politik menekan-nekan yang tak matang

dah tau diri tu miskin takyah la ngengada nak jadi MP.

PH,Dap sume tu berpuluh tahun jadi pembangkang sesen pun tak dapat peruntukan,takde plak dorg melalak mcm pemintak sedekah mcm Pee End skrg.Pfffttt

Tinot7 replied at 22-3-2024 10:42 AM
Nampaknya hang dah mula putar belit..

Politicians yg nak amik duit tak kira dari parti yg mana.. ...

aku plak yg putar belit?

ko yg kata sumer parti sama..

bukan aku..

aku je rengsek ngan pengundi2 yg mintak bantuan tah pape ni? dafuq la mintak yb bayar bil, sewa, susu anak bla bla? kalau kena timpa bencana tiba2, atap terbang ke ape boleh la diterima akal mungkin tak mampu nak baiki segera. aku cadangkan para yb stok banyak2 kondom kat rumah, dtg seko mintak duit susu pampers bagi dia kondom tanda sila berhenti membiak!