CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Ramadan Bakal Tiba:Lelaki ini bagi pesanan pada peniaga Bazaar.Jangan meniaga sambil lewa.Apa pengalaman pahit anda yang tak mahu berulang?

Pastikan tahu bergedil tak masam. Harga bukan calang2 RM7 ya.

Nak senang pegi je lah berbuka kat masjid. Sbb kat masjid mmg sediakan berbuka utk 300 jemaah (ikut bajet). Meols adalah hantar puding2 setiap hari. Pihak masjid ada lah bg makanan kat meols. Alhamdulillah.

Selagi ada bulan d bintang, Ramadhan tetap datang dn pergi.  Ramadhan tetap wujud di hati orang yg beriman, dn Ramadhan tetap ada pd mereka yg bernama Ramadhan.

Iols akan beli kt kedai restoren dekat2 rumah je la...dapur dia situ...air paip apa dah ada...kalo kt bazar tu...ke mano peniaga tu nak rqjin cuci tangan?

B40tastePosh replied at 19-2-2024 11:08 AM
Kenapa...masalah rumah tangga?

rumah tangga aman damai..

adik beradik x sebulu..adoi..tersepit as paling sulung...

org tua pulak tinggal 1 ..tp side fav anak kesayangan shj... akulaaa jemmmmmmmm kepala nak pk

renko replied at 19-2-2024 09:32 AM
apa2 pun masalah anda
semoga dipermudahkan semuanya

amin...moga ada sinar...

haku nk try bebuka puasa kat masjid berdekatsn umah haku la.. bwk sekali ank2.. maklum la nk kenal2 ngan org2 baru kat kws nie

Follow Us
lama dah tak p bazar sejak pkp sampai last year. malas nak berasak org ramai. biasa kalau malas msk beli lauk kat kedai yg biasa mkn je.mkn je la mcm dinner biasa.
iols bawak blk stok mknan frozen dari kg penuh fridge.gigih mak&mil iols cari utk anak+cucu2 dia dah tau husband tak puasa skali.

acikhan replied at 19-2-2024 11:47 AM
haku nk try bebuka puasa kat masjid berdekatsn umah haku la.. bwk sekali ank2.. maklum la nk kenal2  ...

Mengimarahkheun semejid surau boleh datang dlm banyak bentuk.....termasuk makan free waktu iftar ramadhan....

Gitewwww

Kahkahkahkahkahkah

nolya replied at 19-2-2024 11:21 AM
Selagi ada bulan d bintang, Ramadhan tetap datang dn pergi.  Ramadhan tetap wujud di hati orang yg ...

Anak jiran aku tanya.....dlm syurga nanti ....ada bulan ramadhan atau penghuninyer berposa jugak keww walau bukan ada penetapan kewajipan lagi sebagai rukun agama? Coz after all we are already in heaven?

jas7512 replied at 19-2-2024 07:29 AM
Rasanya mmg dah puluh thn x gi param sbb bln posa patut mkn ala kadar je..yg penting tingkatkan amal ...

Tunggakheun  posa tertinggal tahun lepas dah settle?

green~tea replied at 18-2-2024 08:14 PM
Tak terpikir aku nak jejak bazar ramdan

ye la uols gi buffet ramadon...

iols pergi jugak la bazar time ni la awek2 dari ceruk tok kun keluar menonjol kan diri hahaha...

tp gua lebih suka beli kt kedai yg mmg dah biasa meniaga..berbanding yg bulan ramadon baru nak meniaga...

stingergrumpy replied at 19-2-2024 04:11 AM
BULAN RAMADHAN adaler BULAN PESTA PERUT, kata anak jiran aku yg 3 tahun....

itu la , agak bersetuju
ramadhan makan sedap, syawal pn makan sedap lg...

orang melayu beraya 2 bulan...

salimrock replied at 19-2-2024 12:32 PM
ye la uols gi buffet ramadon...

iols pergi jugak la bazar time ni la awek2 dari ceruk tok kun kel ...

Gerai MEE TONGGEK ini memang hanya akan hadir  dibulan ramadhan...dan hanya akan berada di param putrajaya....pernah digantung satu tika tak lama dahulu....tapi kembali semula...even stronger...

The one gerai that anak jiran aku yg 3 tahun sanggup tunggu sebaik datangnyer ramadhan...

dah berbelas tahun x jejak bazar ramadan ni. serik aku kena diarrhea sbb mknn basi. masak sendiri je, yg simple2. klu nasik, 1 protein, 1 sayur dah. klu x nasik, buat sanwic je pun cukup - sadin ke tuna ke telur ke. balik kpg je aku berbuka extra sikit, sbb kt sana famili aku mkn nasik masa sahur je, berbuka mkn sanwic or kuih--muih or bubur (bkn bubur nasik).

salimrock replied at 19-2-2024 12:34 PM
itu la , agak bersetuju
ramadhan makan sedap, syawal pn makan sedap lg...

Nabi SAW bersabda...kemenangan serta kegumbiraan mutlak org org yg berposa iteww ada 2.....yg pertama ketika mereka berbuka posa...dan yg kedua...ketika mereka mengadap PENCIPTA mereka di akhirat kelak....

Mungkin atas pemahaman iniler...kebanyakheun dari kita will go full force/throttle waktu bulan ramadhan especially...melantak like there is no tomorrow, tika waktu berbuka posa......

Gitewwwww...

stingergrumpy replied at 19-2-2024 12:28 PM
Tunggakheun  posa tertinggal tahun lepas dah settle?

Biasa settled sekali dgn puasa 6 or dlm bln syawal lg..nevee know bila Tuhan jemput jumpa Dia so better ganti awal...skrg ni nak mati fikir hutang rumah x abis byr lg...klu dah xde hutang barulah blh senang lenang jumpa Tuhan..huhu

stingergrumpy replied at 19-2-2024 12:27 PM
Anak jiran aku tanya.....dlm syurga nanti ....ada bulan ramadhan atau penghuninyer berposa jugak k ...

Entahlah........... tak dpt nak berikan pendapat yg seutuhnya. Tak pasti, apakah di dlm syurga nanti manusia akan kembali dihidupkan semula berjasad. Dn kalau sesudah di dlm syurga segala hukum-hakam tentu tidak lagi terikat. Tiada pahala, tiada dosa kerana sudah di dlm syurga.

nolya replied at 19-2-2024 02:17 PM
Entahlah........... tak dpt nak berikan pendapat yg seutuhnya. Tak pasti, apakah di dlm syurga nan ...

2 jam soalan ditanya...ingat bila reply...ko dah ada jawapan.....

Duhhhhhh

jas7512 replied at 19-2-2024 02:14 PM
Biasa settled sekali dgn puasa 6 or dlm bln syawal lg..nevee know bila Tuhan jemput jumpa Dia so b ...

Pernah teringin utk dapat posa utk sebulan penuh tak?

stingergrumpy replied at 19-2-2024 02:21 PM
2 jam soalan ditanya...ingat bila reply...ko dah ada jawapan.....

Duhhhhhh

Hahaha.....2 jam ko tunggu jwpn aku ke?  Baru terbaca sebab tadi tak ngadap PC, ada urusan di luar le....
Aku jawab begitu kerana setakat itu yg aku tau. Kalau dah dlm syurga mana ada dosa-pahalanya.