CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: b_n_c

Toilet dlm Bilik Tidur - Share/Not

kaklong,

kalo mak pak/mertua or not...bg je la dorg guna...
tp kalo adik bradik sedare mare tu just biarkan aje dorg gune toilet luar..

yg penting mak pak d dahulukan...dorg yg melahir dan membesarkan kita..
emmm emo plakk kalo masuk bab mak pak ni..im soriiiiiiiiiiiiii

Reply 21# Sagoo

ya memang, aku pun emo bab parents ni...
tp x ke kalu parent dh guna, yg lain2 pun akn ikut masuk skali..
last2 xde privacy dh la bilik tdo aku, baik aku tdo blik kecik jah..

tp x kisah la, korang semua dh bg baikk punya idea kt aku, tqvm, cuma nk luahkan perasaan aku yg terbendung je kt cni..
tq uollss....

cam kak ipar aku kn bilik umah die memang terlopong cam tu xdela nak tutup2 ke hapa..byk kali gak la aku masuk bilik die tumpang solat & bilik air tp minta izin la walaupon ade bilik air kecik kt dapo

Reply 23# cemp

aku x bleh kot mcm ni..
x menahan aku org masuk bilik tdo aku mcm tu jer....
ko ni nk kena ni....
tp klu ad aorg x kisah xpe la....

skrg ni aku cuma di dalam dilema sbb aku x kisah parents nk guna, cuma aku takut kalu aku bg keistimewaan tu utk parent akan di ambik kesempatan/ atau adik beradik lain akn gunasama keistimewaan tu ha...
tu yg aku pikir xnak terjadi...

so sblm jd aku nk cegah, tp aku tgh pikir n curiios sama ada tegahan aku ni btl ke x...huhuhuhuh

dlm keluarga aku tadek istilah bilik privasi bagai...rumah akak2 aku da mcm rumah aku kaedahnya..., semua gunapakai..sekali berlongggok 5 family, dari sebesar2 ke sekecik2 umat, kalau takat nak tumpu 1 toilat tu mmg payah la...nak tanak kena guna toilet masterbed..ghumah akk aku sorang lagik tu ada 2 toilet luar dr masterbed, tp aku sengaja pilih toilet masterbed dia ..leh lepak2 sembang2 gosip2...yg kecik2 sila buat hal masing2, sementara kaum ibu bergosip (terlajak topic lak )

pada aku, ok je kalau nak share toilet ni...sharing is caring

Reply 24# b_n_c

tula kan...

aku bukan sesaje nk masuk bilik die kang die ckp cemp kalo nk solat masuk la bilik kak long, family dorg memang x kisah..aku yg rase janggal..dorg x suke kalo aku wat cam malu2 x b'tempat..dorg memang open gile..maka nye kt umah aku pon kena cam tu kang x pasal2 kena bambu

Follow Us
xkan gan mertua pon ko nk bkire sgt..klo ko xbg mmg ko selfish..

mcm umh famili haku..toilet dlm setiap bilik..xde disediakan toilet kat lua pon..tgu bajet fmili lebeh bru berangan nk wat toilet kat dapur..

bile sedara mara haku dtg..memaseng xkesah pon sedara mara gune..jnji dorang selesa..

Assalamualaikum....

topic aku hr ni ckit je nk tanya..

1- umah aku ada 3 bilik tido, 2 toilet. ...
b_n_c Post at 2-3-2011 10:16 AM

kalo me, mmg bagi je...bukan diorg nak gune toilet sampai 4-5 jam.....
so far, gi umah adik/kakak/sedare yg biasa2 ni ...semua jenis tak kisah pasal mende2 gini...tapi kalo ade adik badik camni, confirm kami tak jejak kaki dah umah depa...

kalo me, mmg bagi je...bukan diorg nak gune toilet sampai 4-5 jam.....
so far, gi umah  ...
MrsJohn Post at 4-3-2011 10:22

rumah aku pun sama. memandangkan  aku n hubby dalam adik beradik saja yang tinggal kat kl, so memang kerap famili datang. aku pun tak kisah diarang nak guna toilet bilik aku walaupun ada 2 lagi kat luar. kami adik beradik memang tak berkira la bab tu. kalu ada saper yag berkira, mesti kami takmo gi rumah diorang. adik i yang lelaki siap landing atas katil i main ngan anak dia n anak i. mak i pulak guna meja solek i untuk bersiap. kami semua riuh rendah kat dalam bilik tuh.laki aku pun join sekali sama camane kitaorang terjah bilik makbapak i kat kampung.he...he.....

umah aku selalu gak sedara mara dtg.. sapa pon tak berani masuk bilik aku atau toilet aku dan aku pon tak pernah terfikir (isk, selfish ke aku ni ek)

ni termasuk la side aku atau side somi.. adik aku yg tinggal dgn aku setahun pon, tak pernah sekali masuk bilik aku..

toilet guest kalau ada org, diorg gi toilet blakang dekat dapo.. ayah aku lagi suka toilet belakang tu.. cozy kata dia nak 'beroperasi'.. kehkeh..

aku train diri aku x sesukati masuk bilik tido org lain..
dan aku pun train org jgn masuk bilik tido aku sesukati..
nk masuk ketuk pintu dulu..

sb bilik tido jer tmpt aku bukak tudung dan bukak segala2nya...
spentot, bra tersidai2.. aku x nk org tgk private property aku dan husband..

again dlm thread yg lain... aku ada mention..
saper yg x jaga aurat mmg benda ni kecik jer...
bagi aku perlu di amik perhatian..

klu MIL, SIL ok la..
klu FIL, BIL.. excuse me... sila guna toilet lain...

kalo star,ok je....x kisah nak kasi org guna toilet msteroom...yelah,kalo dh ramai2 tu,
nak2 kalo nak g jejalan...xkan nak tunggu sorang demi sorang guna bilik mandi kan....nak cepat,suruh je diorg guna bilik mandi kat masteroom...xde nyer nak rahsia bagai...bkn ada benda curi pun...asalkan bilik x bsepah...kalo bsepah,itu yg bleh wat hangin satu badan tu...

Baru kawin ... kalau terdesak aku bagi mak ayah atau adik beradik je kot.  Orang lain tak boleh.   

Kalau dah pengantin lama macam aku ni, dengan bilik aku nilah bilik solat satu keluarga, memang takde privacy dah.  Semua orang boleh masuk.

standard r baru kawen

aku penah benggang giler ngan adik ipar aku sorang ni.cam ni citer nye..

bilik aku ada almari yg pintunya cermin kaca.dan betul2 mengadap pintu.agak besar ada 5 pintu n maknanya ada 5 cermin la..yg dijadikan hal nye skang ni ialah,bila kita dok belakang pintu,org luar pintu sure akn nampak dalam bilik even kita nyorok belakang pintu sekalipun..sbb pantulan cermin tu kan..

satu ari tu,masa mula2 kawen adek ipar aku sorang ni memang ada sejenis perangai yg mcm tak penah di ajar.senang citer perangai menyakitkn hatila..ada ke patut,satu ari tu aku baru pas mandi,tgh nak lap2 badan la.pas tu pintu bilek diketuk.memula aku ingat laki aku ke la kan.aku pun trus la bukak dengan hanya tutup bahgian depan dada tapi belakang terbukak.waktu tu aku sorok belakang pintu..

bila dia ketuk tu,aku pun bukakla.memang dlm fikiran aku,laki aku yg nk masuk.rupa2 nya bukan laki aku tapi adik ipar aku yg tak paham bahasa tu yg masuk.dngan selambernya dia trus masuk toilet bilek aku tanpa mintk permision atau cakap ooppsss..sbb ternampak aku 70% yg dalam keadaan vogel tu.dah tentu2 dia nampak sbb cermin almari tu kan..

aku terkedu kejap n trus menyirap.aku cepat2 siap n trus kuar.tgk toilet lagi 2 kosong.time tu memang muka aku ketat arr sampaila adek dia kuar toilet tu,aku trus masuk bilek n panggil laki aku.berperang kejap dsbbkan dia baking adek dia yg hampeh tu..trus aku cakap " u ni bodoh ke apa..? i yg dlm keadaan separuh vogel u kata apa salahnya adek nak tumpang mandi."..? memang benggang giler time tu..

yg aku herankan tu,apesal dia mesti nak mandi dalam bilek air aku..? sedangkn kat luar masih ada lagi 2 toilet kosong.apa kes..?? start dr ari tu,aku pesan berkali2 kat laki aku.bilek air aku jgn ada sesapa yg gatal nak masuk mandi.tak kirala mak ayah dia ke,adek bradek dia ke..sbb family aku tak penah dtg tido umah aku,petah lagi nak mandi bersiap..

n for ur info,adek ipar ku itu seorang lelaki..:@

ada kawan aku tu mak dia tersangat la paham bahasa ok..percaya tak,yg mak dia tak penah masuk bilik kelamin anak pompuan dia..klu ada cucu dok nangis2 dlm bilek pun,mak dia hanya akan berdiri kat luar je panggil si cucu..tak penah sekali masuk..

wah..penah jgk aku hint2 n cerita kat mertua pasal mak kawan aku ni,tapi sepatah pun tak paham bahasa.mak mertua aku lagi best,klu aku tgh baring berdua ngan laki pun dia dgn selamber tak ketuk pintu trus masuk toilet bilek..:@

benggang tau..

pendapat aku la..

bilik kelamin/toilet suami isteri, org luar tak blh simply2 nk masuk.aku tak taula pada org lain cemana.sbb memang dr kecik mak ayah aku ajar supaya jgn masuk bilek org..

pendapat aku la..
bilik kelamin/toilet suami isteri, org luar tak blh simply2 nk masuk.aku tak taula pada org lain cemana.sbb memang dr kecik mak ayah aku ajar supaya jgn masuk bilek org..
daiman Post at 7-3-2011 07:44 PM

agree with u...... & ur BIL sangat le kurang ajor nye.....even my MIL /mom takde nak redah masuk our bedroom even kalo pintu terbukak...., diorg ketuk pintu, or panggil......

kes TT ni pulak, bile sedare mare ramai kat umah....so cam my house ni..ada 3 toilets, 1 kat bawah, 2 kat atas...so, kalo ramai umat kat umah ni (contohnye, umah jadi persinggahan nak gi kenduri kawin ke), bagi je la pakai toilet attached dgn master bedroom tu, kalo setakat 1 family yg dtg.....pakai je le toilet lain........

oppss.. aku pun mengutamakan privacy. time duk ngan adik2 aku, aku x pernah masuk bilik diorg n diorg x pernah masuk bilik aku without permission/guided. parents aku pun mcm tu gak. nak masuk bilik diorg kena ketuk pintu n mintak permission. most extended family aku yg lain pun mcm tu.

bagi tau from the beginning dgn bahasa mudah "nie privacy, jgn masuk". sbg tetamu , x kan aaa diorg x paham...

ada benda boleh share, ada benda x bleh share.

Reply 35# daiman

adeh mmg x beradab langsung adik ipar ko tu. malu wehhh:@
aku pon x suka masuk bilik org....bilik aku, ofkos la aku lagi x suka org masuk.