CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: b_n_c

Toilet dlm Bilik Tidur - Share/Not

maybe, tuan umah kalau buat majlis kenduri kat dewan atau kat hotel kot..
jadi, takder orang dtg berkampungan.
Hana Post at 9-3-2011 08:44 AM

takpon buat mcm sedare sepapat my mom, ade adik badik die nak tompang 1 night only, die kate..takpe saye sewakan otel utk semua, saya tanggung beres....alasan nanti anak2 & wifey die takde privacy.......padahal umah 3 tengkat...ntah le noks....

ooo........gitu ker...jadi adakah ahli kuarga suami awak yg awak cintai tu (ataupon ahli kuarga  ...
hairanaz Post at 9-3-2011 07:36

aku masa wat kenduri masuk rumah baru, ramai jer berkampungan rumah aku. dah aku jemput, kalu diorang tak datang, aku lak yg kecik ati. both sides. memandangkan bilik2 dah penuh, aku ajak adik2 ipar, iaitu adik pompuan laki aku tidor sekali dalam bilik aku. diorang tido kat bawah. aku ngan laki aku serta anak tido atas katil. ok jer. bukan selalu pun. tapi maybe ader yg rasa kisah kut, masing2 ada perangai sendiri kan....

aku suka orang datang rumah aku......terutamanya keluarga terdekatlah.

motepp kak hana..iols tak kawen lagik  takde mak pak mertua lagik..  tp nyebok nk nu ...
siputsedut Post at 9-3-2011 08:45

tu aku nak pesan, kalau jenis berkira sgt kat keluarga orang lain baik toksah kawen dgn orang ada keluarga. kawen dgn anak yatim ajek..

tu aku nak pesan, kalau jenis berkira sgt kat keluarga orang lain baik toksah kawen dgn or ...
Hana Post at 9-3-2011 13:58

tu lar, aku pun nak yang yatim nie tapi tak dapat........

tu aku nak pesan, kalau jenis berkira sgt kat keluarga orang lain baik toksah kawen dgn or ...
Hana Post at 9-3-2011 13:58

iols kah? hubungan iols dengan bakal mak ayah mertua bahekkk jahhh tp akan iols ingat nasihat kak Hana ittewww ..insyaAllah akan sentiasa jaga hubungan..biar rapat gitu

tu lar, aku pun nak yang yatim nie tapi tak dapat........
gticute Post at 9-3-2011 14:02

patut tunggu tunggu dan tunggu sampai jadi andartua ajekk..

Follow Us
patut tunggu tunggu dan tunggu sampai jadi andartua ajekk..
Hana Post at 9-3-2011 15:13

takleh tunggu dah. dah gatal nak kawin...he...he....

kalo bab toilet pun berkira payah laa....
mintak2 la aku xmcm ni... xreti aku nk berkire dgn org.. tp kalo kt umah mertua tu.. aku tau la jaga adab. sbbnyer sebelum masuk bilik derang aku ketuk pintu dulu.. bole kire dgn jari aku masuk bilik in law aku.. sbbnyer bg aku xde keje nk masuk bilik org tanpa sebab.. lg pun kami semua dpt sorang sibilik.. toilet je share.. tp xde la jd isu..nama pun family kan... bukan org lain pun... keluarga maa...

bagi je diorang guna. tetamu kena layan dengan baik kan.

Reply 55# hairanaz

bkn psl paranoid..
family sy kuarga kecik, parents sy pun dlm 1 tahun x tentu lg dtg ke x, pastu klu diorg dtg, kompem dtg berdua je...
kalu sebelah sana dtg, sekampung dibwk utk menetap di umah sy selama seminggu lebih...
sekali sekala is ok, tp kalu sebulan sekali dtg ramai2 camtu phm2 je la...
sy perlu paranoid terlebih dahulu sblm bla diorg dh nai kpala baru nk take action dh x gune dh.

Reply  hairanaz
kalu sebelah sana dtg, sekampung dibwk utk menetap di umah sy selama seminggu lebih...
sekali sekala is ok, tp kalu sebulan sekali dtg ramai2 camtu phm2 je la...
b_n_c Post at 11-3-2011 16:55

x psl2 terpaksa buat peruntukan khas utk melayan mereka dlm bajet bulanan. adeh, sakit. koyak poket

kalau aku dah kawin esok2,seboleh2nya aku xmau orang tengok bilik tidur kami sebab sangat2 private tempat tu.so tt,aku setuju dengan tindakan ko,kalau terdesak je boleh.bagitau je,kalau nak guna bilik air dalam bilik ko,mintak izin dulu.

Taim ada kenduri jer ai share my toilet... kalo tak sorry ler.. toilet lain melambak.. Siap wat kat luar rumah sebijik untuk kegunaan taim orang ramai..

Post Last Edit by ParinAmat at 14-3-2011 10:10

Abangkasim n wife memang tak kasi tetamu masuk bilik beradu ... banyak sangat privacy

aku takmo offer pada dorang melainkan dorang yg bukak mulut dulu.. dan kalo bagi pon, pada PIL je..
bedroom is our privacy.. bukan utk org suka suki masuk dan tgk, walopun niat asalnya utk pinjam toilet.. tapi mata orang sape yg leh halang dowh..

Reply 75# ParinAmat

tau xpe. aku pun xsuka masuk bilik org. dulu masa kecik2 selalu gak bertandang tido bermalam umah sedara mara. (kekdahnya terpaksa pegi sbb kenduri kendara). mmg x selesa la sbb punyalah ramai org termasuk kaum kerabat belah sana yg kita x kenal.. segan lagi sbb kita perempuan.

bila tiba masa nak balik ke rumah sendiri, akulah org yg paling gembira. my freedom is back! hahaha

kalau ko tanak laki ko syak bukan2, apa kata, ko implement dulu IDEA ko nie terhadap keluarga  ...
Hana Post at 8-3-2011 16:19

sokong apa yg hana cakap ni....jgnlah berkira sgt lgpun korang tu kan satu family.....
bg aku memang takde istilah privacy ni...ala bukan selalu pun dorang dtg umah dan lg memasing dah tau kalo takde tujuan apa2 memang takkan masuk bilik tido kami..lgpun kalo depa guna toilet tu hanya untuk melangsaikan keperluan mereka je...takde lak depa landing atas katil atau selongkar baju2 lam almari aku.....so bagi aku no hal kalo toilet tu nak digunakan time depa dtg bertandang kat umah aku.....

bg jer masuk, nnt ada yg terlepas hajat kat ruang tamu tu sape susah... ;-b

mama lak bergantung pada keadaan. Kalo yg dtg rumah skdr mak mentua sorg, mmg soh je dia guna toilet dlm master bed room. toiletries dlm toilet luar X complete, klo skdr sorg nk keluarkan sabun, shampoo, ubat gigi baru mcm sayang la pulak. Lagipon my MIL tahu masa bila nk masuk bilik tdo kita. Mandi pon skdr 2 kali je shari. Urusan kecil-kecilan pakai toilet luar.

Kalo tetamu2 lain, mcm adik beradik, ipar duai, kawan-kawan, sepupu-sepapat. Sila guna toilet luar. Tapi bergantung pada keadaan jugak, klo panjang sangat Q nyer, pakai jugak toilet master bed room.