CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honam

[Tempatan] EDISI KESONTOTAN BERMULA - BANK NEGARA TIDAK PERNAH LULUSKAN SEBARANG AKTIVITI QUANTUM METAL

Sapa dah terjebak? Aiol ha ha ha kan je korang.

kesontotan maksud ape...
jgn bukan2 ye bg tajuk....aku mikir lain jahhh

Hari tu sepeupu ajak join QM ni. Dia tunjuk la komisyen yang dia dapat setiap kali berjaya recruit orang join bawah dia. Makin ramai, makin banyak la komisyen yang dia dapat.
Dia ada apps dia yang kita kena daftar dan pantau duit komisyen masuk.
Bila nampak mcm tu, terus terfikir pasal MLM. Lebih kurang jugak konsep dia tu. Patut ramai yang rajin cari orang..bukan nak melabur sangat..nak duit komisyen tu.

sangbara2020 replied at 23-1-2024 09:35 AM
kesontotan maksud ape...
jgn bukan2 ye bg tajuk....aku mikir lain jahhh

Kalau tersontot je mesti berkait emas hahaha

Baik la join acik forum bincang pasal dividen ASB tetiap akhir tahun. Ada gak pekdahnya

qm ni register utk cari member je untung... kalau masuk melabur mmg telokop la jawapnya

Follow Us
ada kawan ajak join masuk QM ni, bila try login kat portal tu ada one part tu ejaan wording tu huruf dia kecik besar, mmg sus sgt terus I abort abort abort....minah tu mmg sunyi sepi skrg, tau2 baru ni nak invest kat kompany geng batu caves yg ada track record kutip duit geran dekat nak 10 tahun.....pastu I mmg tak caya langsung dgn dia, padahal kawan dah lama tu...hampeh betul...baru I tau sebenarnya she selama ni borak je pandai, tp otak udang...phuiii...geram plak tiber...

Hmmm atas sekali tauke Cina.. capo di tutti capi.  Yang underboss melayu cari mangsa dikalangan melayu, guna modal tolong melayu.  Nak cakap macamana, sedih tu sedih tapi meme melayu paling senang nak kena tipu dek sifat malas & tamak.  Kerja taknak, duit/untung nak.  Tak payah cerita rakyat marhaen la... PM melayu pun kena cong dengan budak Cina... dia masuk jel, budak tu lepas hidup dengan duit yang dia lipat tu..

aciksenah replied at 23-1-2024 09:55 AM
Hari tu sepeupu ajak join QM ni. Dia tunjuk la komisyen yang dia dapat setiap kali berjaya recruit o ...

Berapa ٪ komisyen agent dapat, untung lah

ladyxez replied at 23-1-2024 11:37 AM
Berapa ٪ komisyen agent dapat, untung lah

Masa tu dia baru start...masa tu dah belas2 orang dah join under dia..termasuk kawan2 satu ofis. Dia tu pegawai kerajaan. Jenuh la dok promote pelaburan yang ntah apa2 ni..apa nasib dia agaknya sekarang ni. Kalau pegawai kerajaan terlibat dengan pelaburan mcm ni tak dikenakan tindakan tatatertib ke? Mana nak tau ada orang bawah dia yang tersontot dan buat aduan..

rikiruj replied at 23-1-2024 11:24 AM
Hmmm atas sekali tauke Cina.. capo di tutti capi.  Yang underboss melayu cari mangsa dikalangan mela ...

nak tolong melayu tu mesti ayat dia camni ' berapa lama lagi nak kerja makan gaji', 'takkan taknak hantar mak ayah pergi haji/umrah'.. ada member aku dulu mmg aku join MLM vitamin sbb aku mmg makan supplement... rajin dia call, msg aku..pastu tanya 'bila nak berhenti kerja , aku dah berhenti ..'..wah2...rumah aku kau nak bayor ke? sdp je suruh org berhenti kerja. yang lagi sorang dok promote ajak aku join apa tah yang simcard tu.. ayat dia nak pancing aku join sbb nak hantar mak dia pergi umrah..ko taknak ke? dia tanya aku..

bottombikini replied at 23-1-2024 08:34 AM
gigih kopiket idea siti khadijah guna nama mak ayah nak lariskan barang
sbb kita ni mudah cair kal ...

siti khadijah yg copycat sis..ayat menunggang nama mak ayah ni dr zmn dulu geng MLM dah guna.. awal  2000 dulu dah..

Aku ari tu ad yg ajk msuk. Tp x berminat. Aku menyimpan Public Gold je.

opis QM ni dekat dengan opis iols... mujur takde yang datang menyebar dakyah MLM. Tp iols pun sejenis x suka MLM... takde siapa suka nak approach nnt kena basuh.

dulu2 opis iols orang siap buat loan HSBC lagi, kepalanya masa tu asst finance manager. lagi la bebudak percaya, loan 10-30k... nak cepat kaya punya pasal. hujung2 menanggung hutang bank.

aciksenah replied at 23-1-2024 09:55 AM
Hari tu sepeupu ajak join QM ni. Dia tunjuk la komisyen yang dia dapat setiap kali berjaya recruit o ...

qm ni kilang emas dia kat penang kan?(hasil tgk kwn2 dok ups status)
siap buka kedai emas perhiasan gigih iols tgk org dari jb naik penang semata nak beli emas situ. iols tnya gak murah ke emas situ???idok la dijawabnya.
pakat2 tnya iols tang mana kilangnya..mana la iols tau kot kedai emas anuar tu aku tau la

aciksenah replied at 23-1-2024 12:32 PM
Masa tu dia baru start...masa tu dah belas2 orang dah join under dia..termasuk kawan2 satu ofis. D ...

Tersontot tak apa, tak sengaja, dimaafkan di sisi syarak, selagi ada ter memang tak apa

syamzana replied at 23-1-2024 01:04 PM
siap buka kedai emas perhiasa ...

Rasanya QM ni tak de emas fizikal..semua atas kertas je..

kakikuDibibirmu replied at 23-1-2024 01:07 PM
Tersontot tak apa, tak sengaja, dimaafkan di sisi syarak, selagi ada ter memang tak apa{:mls ...

Ha..ha..tak payah susah2 nak fikir ye..asalkan ada ter...dimaafkan..

syamzana replied at 23-1-2024 01:04 PM
siap buka kedai emas perhiasa ...

kilang ke HQ? ada vending machine bagai kan, utk beli emas QM ni

Nak sontot orang melayu ni senang je.. tak payah kerja, tak payah keluar modal (kalau keluar pun minimum), janjikan pulangan kemewahan, tak semestinya duit.. tunjuk kereta mewah, rumah besau, percutian luar negara (terutama umrah).  Sebab tu on top of the chain tak pernah orang melayu, mana maunya keluar duit untuk startup... yang makan duit atas angin.. subcon projek pun orang kita juga, kasi sewa lesen meniaga pada foreigners kita juga - ni bukan setakat business jual sayur kat pasar, multimillion dollar companies pun sama..