CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10598|Reply: 32

Cef Wan lepas tangan! Cef Wan Nafi Kurangkan Gaji, Hentikan Pekerja! - “Bukan Saya Handle …”

Cef Wan Nafi Kurangkan Gaji, Hentikan Pekerja! - “Bukan Saya Handle …”
Umirah Halim
Januari 13, 2024 16:00 MYT

Cef Selebriti, Datuk Redzuawan Ismail atau Cef Wan meluahkan rasa kecewa tentang dakwaan oleh seorang individu yang mengatakan dia tidak membayar dan mengurangkan gaji pekerjanya.

Menerusi hantaran yang dimuatnaik di Instagram miliknya, Cef Wan, 61 menjelaskan bahawa segala dakwaan tersebut adalah tidak benar dan fitnah semata.

“Saya tidak handle operasi untuk restoran ini kerana ia dikendalikan oleh rakan niaga saya, Andre dan team pengurusan kami.

“Bukan saya yang buat keputusan mengenai gaji kakitangan atau memecat kakitangan.

“Jadi, apabila menerima berita viral itu, ia mengejutkan saya kerana saya difitnah kononnya menipu mereka.

“Tanggungjawab saya untuk restoran saya adalah untuk mengendalikan resipi saya dan kualiti makanan saya sahaja,” tulis nya pada caption hantaran tersebut.

Mengulas lebih lanjut lagi tentang konflik ini, Cef Wan turut mengatakan bahawa restorannnya tersebut mementingkan kualiti dan perkhidmatan, jadi mungkin terdapat individu yang tidak berpuas hati apabila ditegur.

“Kata partner saya, pekerja akan diberhentikan kerja atau dipotong gaji disebabkan prestasi mereka atau kekurangan kemahiran yang tidak memenuhi standard kami.

“Jadi, mungkin ada di kalangan kakitangan ini tidak berpuas hati dan meletakkan jawatan, sehingga ada pergaduhan yang menjejaskan kualiti makanan dan perkhidmatan kami.

“Tapi, saya cuba memahami kedua-dua belah pihak kerana kerana tidak mahu nama saya tercalar disebabkan ini,” tambah nya.

Dalam pada itu, Cef Wan turut berkongsi tentang penglibatannya selama ini dalam usaha membantu pertubuhan kebajikan sebagai bukti untuk membidas dakwaan tersebut.

“Tahun lepas saya telah memberikan banyak personal income saya kepada pelbagai pertubuhan kebajikan termasuk kepada semua kakitangan saya di kesemua 9 branch restoran.

“Itu duit saya sendiri, tiada kaitan dengan syarikat.

“Jangan la fitnah saya yg bukan-bukan,” tegasnya.

Bagaimanapun, menurut kenyataan yang dikeluarkan kes ini masih lagi dalam siasatan syarikat.

Trit sebelumnya:

Individu Dakwa Chef Wan Potong Separuh Gaji Pekerja Gred A, Bongkar Restoran De.Wan Tiada Untung?
https://b.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=5299989

Jawaban Cef Wan seolah-olah, posisi Cef Wan sekedar karyawan/pekerja di restoran sendiri yang cuman bisa nurutin apa yang diminta oleh boss!

So childish!

Edited by Friska at 14-1-2024 11:51 AM

Aneh juga ya, nama perusahaan Chef Wan Group Restaurants (CWGR) tapi Chef Wan sekedar karyawan!

Smells like toxic working environment!

_chefwan58's profile picture

I was so surprised to see the viral Tik Tok that accused me of kononnya " CW menipu gaji pekerjanya".

Dah la saya ini tak handle on the day to day the operation and management of my group of restaurants and cafe ( by the way is handled by my business partner Andre and our team of management staff).

Let me be clear on this.

My responsibility for my restaurants is to handle my recipes and quality of my food sahaja pun despite being also a business partner!)

I think from the start of my collobration with this group of restaurants memang dari awal saya dah terang kan secara jujur dan ikhlas.

I dont make decision on the staff salary mau pun hiring and firing of staff and operation!

So semlm i asked my partner and GM to explained to me if this is true as ianya melibat kan nama saya yg tidak berdosa ini.

I was told non of what been said is true!

My partner said apabila ada staff di berhenti kan atau di potong gaji mereka (due to their performances or lack of skills that cannot meet our standard, tak decipline or di dapati menipu syarikat, O.T dan sebagainya. We did an investigation)

So some of these staff were not happy and resigned.

Ada pulak asyik nak bergaduh and also effect the quality of our food and services).

Tak kan mereka sampai tak boleh di tegur?

Tak kan as majikan kita nak tunduk kepada perbuatan2 fitnah or ugutan mereka?

So i try to understand both sides as i wanted to get to the bottom of this supaya nama saya tak tercalar!

So i have asked for clarification as i am suddenly caught inbetween ini semua bunyi pun tak sedap!

Padahal last year i gave alot of my personal income to various charitable organisation termasuk to all my staff at all the 9 food outlets.

Itu duit saya sendiri pun tak ada kene mengena dgn syarikat.

Tengok la air muka saya ini baik2 ada ke saya ini jenis manusia yg suka menipu orang atau pun manusia yg suka bantu orang dan buat kebajikan?

Jangan la fitnah saya yg bukan2!

Just because he is not happy with the Co policy saya pun di borong sekali as menipu mereka?

Gila ke saya nak rosak nama saya sendiri?

Nampak sangat such tuduhan dtg dari hati yang tak baik.

Beli raw ingredients from our chinese suppliers pun di ungkit konon halal ke?

Friska replied at 14-1-2024 10:30 AM
Jawaban Cef Wan seolah-olah, posisi Cef Wan sekedar karyawan/pekerja di restoran sendiri yang cuman  ...

Eh Friska. Kalau tak faham structure dan pengurusan syarikat orang, tak payah nak tabur fitnah.

Follow Us
Friska replied at 14-1-2024 03:40 AM
Aneh juga ya, nama perusahaan Chef Wan Group Restaurants (CWGR) tapi Chef Wan sekedar karyawan!

Dah lama tau ..
Awak je baru tahu ke?

LadyCarefree replied at 14-1-2024 11:50 AM
Eh Friska. Kalau tak faham structure dan pengurusan syarikat orang, tak payah nak tabur fitnah.

Maksud Kakak, Chef Wan hanyalah sekedar mascot di perusahan yang bernama "Chef Wan Group Restaurants (CWGR)"?

Parah juga ya...

Org yg menuduh tu patut bukan sebut nama chef wan tapi nama company.

Logik je kalau chef wan x tau apa2. Dia pandai masak, belum tentu dia pandai handle bisnes.
Biasa la company besar. Dh chef wan bagi nama dan resepi dia untuk restaurant tu, yg JV ngn dia handle bab lain

Friska replied at 14-1-2024 11:23 AM
Trit sebelumnya:

Individu Dakwa Chef Wan Potong Separuh Gaji Pekerja Gred A, Bongkar Restoran De.Wa ...

TRIT bijik ape.
Ngade2 sgt la kau ni.
Makin lama makin jijik pulak aku ngn delulu ko ni.
Kalau dah laki, laki je la.
X yah nk berlakon jadi bini kedua sgt la.
Bijik.

Sekian bebelan iols di hari Ahad.

slyfynx replied at 14-1-2024 01:33 PM
TRIT bijik ape.
Ngade2 sgt la kau ni.

Cara berdamai dengan madu
https://b.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=1239640

Edited by Perils at 14-1-2024 03:17 PM
slyfynx replied at 14-1-2024 01:33 PM
TRIT bijik ape.
Ngade2 sgt la kau ni.

Camsiel kan...dah jantan tu jantan je la...x tau apa motip yg jd trpaling indon...trit embah dia....sesuai dok kwsn pedalaman sana dgn perangai camtu

Utk tak ot, senang ye diorg ni buat keje ...terus mengaku x manage bhgn sekian2 as justification. ...dah la pakai nama org lain pastu busukkan nama org lain....x rasa ke maruah trcalar??kalau x,kemain lantang bersuara

Perils replied at 14-1-2024 02:14 PM
Camsiel kan...dah jantan tu jantan je la...x tau apa motip yg jd trpaling indon...trit embah dia.. ...

Memang dari awal dia dah bagitau terang dan jelas dia ada partner dan nama partner dia Andrew. Bahagian makanan dia handle, bahagian pengurusan serta marketing si Andrew. Bukan benda baru dia tiba2 nak claim sebab nak lepas tangan. Dalam semua company ada structure tertentu. Mcm production director or manager apahal pula nak sibuk2 micromanage hal2 HR yg ada director atau manager sendiri.

LadyCarefree replied at 14-1-2024 11:50 AM

Bapok berangan tu acah2 dah jd msian, gigih la bukak trit msian celeb (trit abah kau!)

Perils replied at 14-1-2024 03:14 PM
Camsiel kan...dah jantan tu jantan je la...x tau apa motip yg jd trpaling indon...trit embah dia.. ...

Jantan bapok delusional tak sedar diri. Pergi kat forum indon sanalah. Inzal kot hari2 kena kutuk.

Mcm st rosham lah ni..

sbb pakai nama chef wan.. tp biznes partner la jugak..
tu ha bosssusu farm fresh tu bukan boss pun... shareholder pun xde nama pakcit tu...

Friska baru keluar gua atau baru keluar dr laut dlm?

12Next
Return to list New