CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4310|Reply: 2

Suami bagi duit belanja kepada anak buah dia yg dah kahwin setiap bulan,normal ke?

Anonymous
Anonymous  Post time 29-11-2023 09:47 AM |Read mode
Assalamualaikum semua.
saya nak tanya pendapat korang semua..adakah wajar seorang suami memberi duit belanja kepada ank buah dia yang dah berkahwin setiap bulan.Adakah ini normal bgi korang.

Sedangkan anak buah suami saya ini telah berkahwin dan mempunyai anak seorang dan tinggal bersama2 dengan keluarga.Saya sebagai seorang isteri mempunyai perasaan tidak senang dengan keadaan ini sebab saya tengok elok je anak buah suami saya setiap tahun beli emas perhiasan.

Tapi jika ada sebarang kesulitan kewangan mesti whatsapp suami saya minta duit.

Kalau i ok je asalkan keperluan rumah dan kehendak sy dipenuhi dan cukup hahaha. Sbb dlm keluarga ni kita ada hubungan rapat dgn keluarga lain, jd biar je la. Entah kita tak tahu akan ada musim kita susah pulak nanti. Ayah i mcm bank kpd sepupu2 i, sbb pakcik2 i ramai meninggal muda. Sampai ada yg ayah sponsor sampai habis u dan skrg ada sepupu i yg bg tiap2 bulan kat my parent. Tp sampai skrg pun masih ada yg kalau susah masih call ayah tambah2 sepupu yg meniaga. Bantu je la selagi boleh, asalkan kita dh lebih cukup dan tak terbeban

Amboi smpai dia boleh independent beli emas tu kira dh lebih dri mmpu. Dia xlyk utk minx wang dr ur hb lg dh. Aku bkn apa.klo biar lama2 depa byk emas, ko yg xda emas lgsg. Adalah lbih baik jika duit lebih hb ko tu, jgn bg kt depa tp beli emas utk ko sbulan 1 gram. Lama2 jd coins dirham/ dinar.

Ko mulai skrg ko main trict la sikit. Ckp kt hb u, u nk join kutu emas. Sbulan rm30 lebih je lama2 dpt emas byk gram kak. Klu hb ko stuju, nnt dia dh xda duit lebih utk diberi pd mereka..... ko kena bijak.. hal kcik je ni aku rasa.  Ko ejas la cemana pun buat bg hb ko xda duit lbih. Sbb aku ni, klu bebudak tu btul2 b40 aku kesian la jugak, wajar la laki ko buat pahala sedeqah. Tp dgr depa siap mmpu beli emas..  lama2 ko yg kering. Klu xnk emas ko bukak acc asb nnt lki kot ada komitmen bulanan dgn asb. Ko pegang smua duit laki ko la pendek cakap.