CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dlayla

tak leh amik gambar bertiga?

karut dan sangat terpesong

karut, mengarut, lagi terkarut... try la amik gambar bertiga... xde ape2 ponggggggg
pokok pangkalnya xyah percaya... sekian, terima kasih

ibu mertua ku merupakan seorang yg amat..amat...amat... percayakan bab ni. pantang tgk kami anak beranak bergambar ber3.  bising le mulutnya

so kalau ada dia mmg kami tak amik gambar ber3 ni sbb malas nak dengar dia pok...pek..pok...pek...

komplan KRU ngan Jonas Brothers selalu je amik gambar bertiga, rilek je diorg
ruffleen Post at 8-2-2011 13:06

haha....terbaekkk..

korang..nk tnye la..tul ker org ckp tak baik amik gmber bertige...aku salu dgr cmtuh...nth nk caye n ...
dlayla Post at 7-2-2011 14:21

Ambik gambar sorang, ber2, ramai-ramai, ....orang mati jugak!!!

bagi aku ler..aku ikut semua pantang larang orang tua..katanya tkleh pic bertiga nanti salah sorang mati dulu..aku mmg tak percya alasan itew tapi aku ikut jugak sbb aku pasti ade sebb lain yg tak terpikir dek akal kita....sbb belum lagi bertemu jawapannya...

contoh lain mcm jgn makan leher ayam kan...sekrg kita tau knp, byk hormon pompuan di situ kan..pantang larang org tua nie hanya menunggu masa jer utk bertemu jawapannya..sama gak mcm halal haram dlm Islam..slow2 dah bertemu jawapnnya knp itu ini tak boleh..

Follow Us
korang..nk tnye la..tul ker org ckp tak baik amik gmber bertige...aku salu dgr cmtuh...nth nk caye n ...
dlayla Post at 7-2-2011 14:21
sapa la yg cakap xleh ambik gambar bertiga ni...
masih ader lagi pemikiran camni kat zaman satu malaysia ni...

mcmn lh org zaman dulu2 bole bg petua mcm tu...
ako rs dulu2 maner ader camera bagai....

ibu mertua ku merupakan seorang yg amat..amat...amat... percayakan bab ni. pantang tgk kami anak ber ...
norzyy Post at 8-2-2011 22:42

slalu org tua pcaya benda nie..nenek aku pun sama..bising kalau ktorg ambik gamba be3..solution nyer kena la tarik sapa2 yg x berkenaan msk dalam gamba tu..

slalu org tua pcaya benda nie..nenek aku pun sama..bising kalau ktorg ambik gamba be3..solutio ...
luve Post at 9-2-2011 10:35

tapi kalau nak amik gambar famili camna? tak kan nak tarik org yg tak berkenaan kot....

ingat lagi masa mula2 dpt anak. so nak tangkap gambar le sefamili. saya, hubby + anak. huh... tahan telinga gak la kena pok..pek..pok..pek...

bila dpt 2 anak...ok la tangkap gambar berempat. datang lagi sorang anak jadi haru balik sebab dah BERLIMA.  pantang mak mertua gak...tak boleh tangkap gambar kalau bilangan ganjil. hu..hu..

yg heran nya tangkap gambar sorang boleh plak.... bukan ke satu tu pun nombor ganjil

Reply 30# norzyy

mcm nenek aku ni x blh tgkp gamba be3 je..be4,5,6,7 boleh plak bg die..ms kakak aku(anak sulung) kecik dulu mn ade gamba die skali ngan mak ngan ayah aku...agaknyer mak aku pun caya benda nie kot..

alah baru jer ritu aku nk begambor ngn pengatin secara betiga..derang tak kasik....ermm masih caya bender2 cenggini...

ada suku sakat aku macam nilah...angin betul aku dengan benda yang boleh pesongkan akidah ni. dah lah aku minat fotografi.

kau bayangkan kalau melancong/melawat...asyik kena cari orang keempat. Pernah kat Zoo,aku terkena orang macam ni...aku cakap...tak apa,kita pergi kandang monyet, suruh dia enter frame, muka dia pun dekat iras-iras kau jugak.

bukan KRU aje, banyak kumpulan lain khasnya tahun 80an macam NICO, Skyfire, A to Z etc...tunjukkan mana2 kumpulan yang dah ambil beribu-ribu gambar bertiga yang dah mati.....

kau bayangkan kalau melancong/melawat...asyik kena cari orang keempat. Pernah kat Zoo,aku terkena orang macam ni...aku cakap...tak apa,kita pergi kandang monyet, suruh dia enter frame, muka dia pun dekat iras-iras kau jugak.

monyet enter frame????

hubby masa memula kawin percaya gak... ye lah dah mak dia mcm tu. tp lama2 ok...dah terbuka da minda sikit

karut je, jgn cye sgt, tp klau ambik gmbr b'dua, bila cuci jd b'tiga, tu hairan bin ajaib..

ntah..dulu pon dok slalu dengaq..depa kata islam kata xboleh tangkap gambaq bertiga. aku kata ja zaman dulu ada kamera ka? haha

Reply 28# Projek_Luar

hehehe..gaknyer dulu takder kamere..kne lukis kot..tu yg tukang lukis tak bg bertige..sbb t ramai dier nk kne lukis..penat jari dier...leh wt dier mati sbb penat..hahaha...ok x aku speku?..keh3

karut je benda ni..aku pon takcaya...mak aku slalu bising kalau amik ber3.konon yg duk tgh msti pegi dlu..huhu....
tapi ada sekali masa bestfren aku meninggal n aku still tak blh terima yg dia dh xde,aku blh t'pikir kalaulah ktorg tak amik gmbr b'tiga dulu mesti dia ada lagi...:cry: sblm tu xpenah amik gmbr b3 sbb ktorg  4org tp plg rapat ngan arwah nie...nyesallah kononnya..ala2 suratan atau kebetulan..masa tu otak tgh tak btul kan...smoga roh arwah tenang disana..Amin...

kehkehkehh..tegelak ak bace y KRU tu..hahahaa..karut jah sume  ni..