CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 14336|Reply: 39

Interview jpj n17...

Aku baru lepas ujian fizikal untuk pembantu penguatkuasa gred N17 awal tahun ni. So skarang ni tgh menanti surat dari spa plak untuk next interview... Ermmm ade xsape2 kat sini ada pgalaman seumpama aku..ape la soalan2 wajib yg akan diutarakan utk aku agaknya....gentarrrr la weyyy.... Skarang ni pun tgh gagah memegang title calon simpanan utk pembantu penguasa kastam w17.. Apekah nasib aku lpas ni...

Reply 1# Elisliana

depa tya serba sedikit ttng jpj n menteri berkaitan..pastu ko kne ingat rukun negara,rukun iman dan rukun tetangga..eh,silap tulis..sampai takat rukun iman jer..thehehe..weh,ko lepas ka fizikal aritu?ko interview dkt ner?

Muak dah nak ngapal rukun negara..nama2 menteri ni....thehehe...aku cuma nak tau je ape la soalan2 yg related dgn jpj yg akan ditanya...heeee... Ak wat ujian fzkal kat akademi jpj tiang 2 mlaka..

Apa jawatan awak isi dlm SPA? pernah lulus peperiksaan? Jika tidak lulus, takyah buang masaa penemuduga menyoal pasal isu negara sbb soalan peperiksaan merangkumi pasal negara.

depa akan tya apa kerja2 yg jpj dok buat hari2..pastu depa create soalan sendiri dan ko kne jawap ikut logik..cth mcm aku kne dl,depa tya 'apa aku nak buat jika pi sesuatu majlis,tetiba org lain pki bj kot,hang sorg ja pki baju batik'..aku pon jawap lah,'sy pakai je n buat tak reti pd org lain'..hehehe..pastu dia tya lg,kalo seseorg ada melakukan kesalahan lalulintas,org tu sepatutnya di saman..tp kalo penyelia kata xyah saman,apa tindakan ko..aku pon jawap,terpulang pd sy pulak samada nak saman or tidak..mcm2 soalan yg depa create sendiri..ko jwp je ikut mulut ko..hahaha..sat jer interview tuh..dlm 35minit..

Reply 5# zuhaili_14

Wahh..itu macam ka dia punya soalan..hehe...aku ni plak jenis terkial2 kalu nak jawab bab2 logik ni..  Kena amek masa nak mjawabnya..  so ko pnye intvw pn sukses la ek...

Follow Us
Reply 4# matrik02

Pembantu penguatkuasa N17 jer... Xde plak penah amek ape2 peperiksaan sblum ni..stakat isi borang,dpt surat intervw,pergi intervw,dan tggu jwapan...Sbb itukah xpnah lulus mana2 intvw?

sya dh pegi interview jpj di mergong alor setar...dan sekarang sdg menunggu surat dari SPA untuk next interview..harap2 tu berjaya lahhh..pada sapa2 yg senasib dgn saya..bleh lah kita kongsi2 maklumat.... liana...nk g sorg kerr...?

sya dh pegi interview jpj di mergong alor setar...dan sekarang sdg menunggu surat dari SPA untuk next interview..harap2 tu berjaya lahhh..pada sapa2 yg senasib dgn saya..bleh lah kita kongsi2 maklumat.... liana...nk g sorg kerr...?

Reply 9# naufal74

naufal?bile ko interview?ujian fizikal ok ka?umur ko bape ek?skrg keje or belaja?

Reply 9# naufal74

Skang ni ak xtaw ape tugas utama seorg pembantu pguatkuasa jpj.ape yg dibuatnya hari2... Dok kat kaunter je ke...dok wat rodblok ke....serius dah cari kat internet..tapi semuanya citer pasal undang2 jln raya je. Ak paling takut kalu dia soh bezakann antara jabatan.cth mcm jpj ngan SPAD.. Jpj ngan jkjr.... Sbb ak dah pnah terkena sblom ni.... Terkial2 la jgk....  

Selalunya mmg akan pergi sorang pun. .ermm ramai tak prempuan yg lpas masa ujian aritu kat alor star?yg saing2 ngn ak itu aripun 7 org je yg lpas.dan aku adlh org yg ke2 terakhir sampai ke grisan pnamat

Reply 10# zuhaili_14

aku interview pd 3 jan 2011 di mergong alor star kat STAR ..aku kira masih golongan belia..nape ? ari tu ujian fizikal n kecergasan aku alhamdullilah lulus dgn jayanya... skrg ni sdg menunggu surat dari SPA.. agak2 bila dpa nk habaq erkkk

Reply 11# Elisliana

tugas2 tu kita akan tahu kemudian...tapi yg pasti undang-undang adalah antara subjek pelajaran kita termasuk latihan kawat,automotif,pentadbiran..selalunya gitulah.... gurl ramai yg kantoi..dr 3++ tinggal dlm 40 org jerr...yg lepas ujian fizikal...Bila dh tamat kita lebih kp penguatkuasaan pengangkutan di msia

Reply 12# naufal74

aku dgr depa nak amek kemasukan dlm bln 6 thn nih gak..bln 9 depa nak stat bekerja..kira training 3bln jer dr bln 6 smpi bln 9...maybe depa akan panggil interview akhir bln 2 n awl bln 3 nti..weh,kalo ada cerita terbaru,roger2 la ek..

Reply 13# naufal74

Tpi slalunya kita kan akan di tnya serba sedikit ttg kerja yg kita mintak tu masa tmuduga.. Sbb tu nak gak tau ape kerja seharian dorang.. Nak tunjuk yg kita ni mmg minat la kan..hee.. 40org gurl lpas dlm 1 hari? Ramai nya..Kat tmpat aku cuma 7 org je yg lepas dlm ramai2 yg datang dlm 1 hri tu...tang lelaki lak ade la dlm 15 org..ekekeke..Alhamdullilah la pegawai2 kat mlaka tu sporting habis.. Xbanyak cekadak.. Tp kalu ad rezeki...kat mlaka ni la korang akan dok training... 'ibarat neraka dunia'..mereka yg kata...aku xkata...hehe

Reply 14# zuhaili_14

Aritu ak dgr ade pgawai tu ckp nak guna dalam 300 org pgawai baru.tp xtau la kan...hrp2 lebey la... Tinggi sket harapan nak dapat

Reply 16# Elisliana

xrmi lah kalo 300 lbh jer..depa kata,maybe hjng bln 2 nak buat interview n bln 3 da masuk training..la ni training 1 bln dkt kem wataniah n 2 bln lg dkt akademik jpj..mampus lah kalo askar yg buat training tuh..habis lunyai bdk baru dlm sebulan tuh..

Reply 14# zuhaili_14

ya ... aku pon ade dgr2 diorg nk panggil interview dlm bulan 2 or 3...aku pon tgh tertunggu2..nie sbb aku nk resign kerja swasta dah.. harap2 berjaya laaa nnt. klu hang dh dpt..roger2 lah aku jgak.. mana tau bleh jumpa.....

Reply 17# zuhaili_14

hihihi yer ker.. wataniah nk abik traning..ermmm..training utk kecergasan jerr...releks laahh..hihi..aku dh lama x ambik kawat hihihi...nk kena study latihan kawat gaya nyer ...hihihi..kita bukan training utk berperang kena ingat tuuu.. klu training utk berperang lain...so jgn risau k...(pengalaman mengajar kita)

Reply 16# Elisliana

harap2 lebih lah...spa abik...kita sama2 lah doa...moga sama2 dapat...so klu dapat panggilan dari SPA jgn lupa maklum kat cni..so sng nk tau ..mana tau jumpa masa interview nnt...

12Next
Return to list New