CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tiramissu

Kota Puteri, Ijok

Terima kasih byk2 kpd semua rakan2 yg mluangkn masa dtg open house sy smlm. Minta maaf dr sy sekeluarga kalo de kekurangan di mana-mana.

Psstt : sonoknye dpt kenal kwn2 yg dtg :-)

rexpin posted on 1-9-2012 02:36 PM
Terima kasih byk2 kpd semua rakan2 yg mluangkn masa dtg open house sy smlm. Minta maaf dr sy sekelua ...

Time kasih ye rexpin jemput semalam..sedap sy mkn lemang semalam..eh seronok dpt kenal member2 ESP forumers...hehe..senang sy panggil Faizah la kan..sy Nora..Kang xigt pulak sbb id ni pakai hubby punya..cantik umh awak...hehe..
Kwn KP kalo ade buat open house jemputla..insyaallah kalo ade kelapangan kami hadirkn diri..nk dtg umah sy jemputla kt Lorong 5/12,xsmpat wat open house thn ni sbb tgh sarat,Tunggu masa jek ni..hehehe
Rasa xlambat ag nk wish selamat hari raya sume forumers!

rynashimy21 posted on 1-9-2012 11:07 AM
salam aidilfitri kpd semua forumer Kota Puteri, dijemput datang ke majlis rumah terbuka sy dan suami ...

Insyaallah ryna..sonok dpt kenal ryna Dan husband...;)

soppiajen posted on 28-8-2012 02:44 PM
Mar.. ha'ah.. jiran belakang la kite.. mmg rumah ujung skali di lane saya tu cantik... saya intai  ...

Hai mar n soppiajen..saya lah Nora yg disebut2 tu...hehe..lame da xonline..line slow sikit kt umah kita kan..aah sy duk Lorong 5/12 tu..ade kete Putih..soppiajen ni yg sebelah umh sy tu ke?sbb ade jiran yg sll dtg tgk umh sebelah umh sy tu...hehehe..klo betul awak syokla sy da ade jiran..hehe
Aahla mar, WLpn duk blkg umh tp jrg Jupe kan...kalo ade masa jemputla dtg berapa umh saya..hehe..boleh borak2..sy pun ruang ataS umh still Blum abes Kemas ag..dulu smpt buat doa selamat ngn org2 surah SLBM puasa..kbtln mak ayah sy dtg dr perak...
Xsngka jugak ye rumah corner lot tu kne pecah masuk...cantik umh tu,siap ade perggola n ponder ag kn..nmpaknya kne hati2 pasni..umh kami pun husband psg alarm...so far Alhamdulillah xde kejadian xdiingini berlaku...harap2nya selamat la...kita da usaha mcm2 kan...

Hai Kawan2 forumers..sori la Lana Nora menyepi...bz sikit lately..hehe..ramai da Pindah ye ke KP...jomla mesra akin ko units KP ni...ag ramai ag merah hehe..sonok jugak duk sini..WLpn br 3 bulan...nk g kje pun xjem..hihi..so ape ag cepat Pindah ye kwn2!

dmalayneum posted on 1-9-2012 04:55 PM
Time kasih ye rexpin jemput semalam..sedap sy mkn lemang semalam..eh seronok dpt kenal member2 ESP ...

Tengkiu nora dtg smlm.  sori la xdpt nk lpak borak byk2 kn. huhu.

Follow Us
kpd rexpin & rynashimy,
maaf tak dapat datang open house. weekend lepas raya ni banyak betul sedara kawin/kenduri.. nak juga berkenal2 dengan jiran2..

utk minggu2 akan datang kalau ada kelapangan insyaAllah akan cuba diusahakan utk datang kalau berdekatan..

Terima kasih pada kwn2 KP yg menjemput.  Sempat beraya di rumah Fatah, Rynashimy & Anuar.  Da jumpa da dengan Rohani (isteri Fatah), Rynashimy & Hanim.. kecil2 comel orgnye..ni yg buat semangat nak diet nih

dmalayneum posted on 1-9-2012 05:18 PM
Hai mar n soppiajen..saya lah Nora yg disebut2 tu...hehe..lame da xonline..line slow sikit kt umah ...

Hai Nora,
Rumah saya yg tengah-tengah tu.. No 32... Mmg blm buat ape ape lagi.. Rumah Nora yg tepi sekali belah kiri tu ek?.. Saya perasan keta warna putih tu bersebelahan dgn rumah cantik corner lot...

soppiajen posted on 4-9-2012 01:17 PM
Hai Nora,
Rumah saya yg tengah-tengah tu.. No 32... Mmg blm buat ape ape lagi.. Rumah Nora yg tep ...

Eh bulan..rumah saya Ariel wane hijau...dekat d,gn umah yg ade security tu,n bedepan skit ngan Lorong masuk umah puteri sofea 5/13 tu...Ada masa jemputla datang berayaKat rumah kalo singgah Kota puteri...

Mar posted on 29-8-2012 08:32 AM
Eh2 jgn2 yg jiran mar nmpk smlm baru dtg tu sophea x? mmg umah nora tu kat belakang umah mar tp bk ...

Seronok dapat kenal2 mar haritu..insyaallah Nnt ade masa boleh borak2..rumah pun xjauh,jemputla datang if Ada kelapangan ye..selagi belum   Cuti bersalin insyaallah Nora Ada Kat rumah..hehehe...

Kota Puteri xda official punya forum ye? So boleh la discuss anyting dgn lebih proper pd thread2 tertentu.

Actually sy baru join FB KP tp mcm x berapa aktif jew tgk, xda pun yg reply komen saya tu, huhuhu.....

Hai.... Assalamualaikum semua warga KP

Harap dapat keizinan semua untuk saya join menjadi warga KP. Saya ada beli rumah Puteri Sofea jln 5/13 dan bercadang untuk pindah hujung tahun ini. Harap kepada warga KP yang dah dan akan tinggal di sana kita akan menjadi jiran.

Membaca posting yang warga KP hantar amat seronok rasanya. Insya Allah mulai cuti sekolah ni makin keraplah kami datang ke KP. Buat masa ini seminggu atau 2 minggu sekali kami singgah ke KP ni.

hi semua. saya penghuni baru KP. jalan 5/14A puteri sofea intermediate house. baru dapat kunci.
plan nak bat grill n tiles bulan ini.
ada contact tak untuk tiles? nak buat fully heavy duty tiles kat luar and belakang rumah.
grills dgn en suhaimi. any comments?

salam berkenalan.

Welcome kpd semua forumer2 baru dan bakal penduduk Sek.5 Kota Puteri!

Untuk pengetahuan semua, di kp ni ada rumah Kapten Bola sepak Selangor Safiq Rahim dia beli umah Puteri Nadia corner lot tu..umah yg paling hujung dan belakang sekali tulah..hari Ahad lepas (2/9/12) dia buat open house..mar sekeluarga serta jiran2 pergilah umah dia wah bukan main ramai lg org yg dtg..mmg happening la..mar dptlah bersalam dan berkenalan dengan ibu Safiq Rahim ni..suami dan anak2 lak dpt bersalam dgn Safiq siap anak2 dpt duit raya sampul Harimau Malaya ada gmbr Safiq Rahim dan Safee Sali..selalunya sampul raya ni buang je kalau dah koyak ke apa kan..tp sampul raya yg ni mar simpan..susah nk dpt tu he3...berapa jumlah duit raya yg Safiq bagi xyah ler mar bgtahu ye...biarlah rahisa....

Perkembangan terkini kat KP ni mar tgk sejak minggu ni la dah ada org jual nasi lemak/kuih-muih kat jalan keluar/masuk KP ni..kiranya org pertama la yg meniaga...tp mar belum sempat lg nk beli sbb selalu mkn kat kantin opis je...
Manalah forumer kat sini nama dia Rosli dah lama xnmpk..kalau xsilap umah Rosli ni depan padang katanya..nak jual grg pisang hrp2 jadilah ye..best sikit dah ada org jual2 ni senang..pasal kat tmpt kite ni kedai mkn jauhlah hrpkan kakak kedai mkn yg satu tu jelah kat depan tu...kdg2 mar g jugak bdr tasik puteri tu dekat je...kat situ banyak pilihan sikit he3...

Sape yg rajin kat sini angkat tangan?

Bukan apa kalaulah kite boleh buat satu senarai nama setiap penduduk kat KP ni kan best..maksud mar kite boleh tahu kat jalan umah kite tu sape yg dah pindah sape yg dah dpt kunci..sape yg xnak pindah lg..ntah2 kat forum ni selalu sembang2 rupa2nya jran satu jln kan? kan forum bukan main ramah lg tp bila jumpa bertentang mata pandang pun senyum2 je kan?
Buat mcm statistik la...tp tulah mar xpandai lak nak membuatnya...

pennville posted on 5-9-2012 11:29 AM
Kota Puteri xda official punya forum ye? So boleh la discuss anyting dgn lebih proper pd thread2 ter ...

Iyelah kan..kalaulah kite ni ada forum khas utk penduduk kota puteri kan best..kite boleh cerita apa sahaja ttg rumah kite apa aktiviti yg ada kat kp mcm kawasan perumahan lain ada tau..tp tulah kat fb tu mar kalau boleh malas nak tulis2 kat situ sbb fb ni semua org baca apa yg kite komen mcm xbestlah..kalau mcm kat forum ni ok cth thread kp ni sendiri kite bebas utk ckp apa sahaja dan yg membacanya jugak mestilah org yg nak tahu pasal kp ni kan? kalau fb tu org xtahu pun jd tahu gak...

Bagus la klau dah ada org jual kuihmuih. Kami kalau kesana husband biasanya beli bekalan kuih dari Paya Jaras gerai depan masjid tu. Kalau dah ada kat KP boleh la makan yang panas lagi.

Last week ada gak pi KP. Ramai gak yang dah pindah masuk kat 5/13 tu tp saya tak dpt jumpa jiran2 coz masa tu tghari maybe semua jiran yg dah stay kat KP tgh sibuk siapkan sajian lunch agaknya. Kanan kiri pulak tak tau siapa coz tak pernah jumpa setiapkali dtg KP.

gov posted on 5-9-2012 01:24 PM
hi semua. saya penghuni baru KP. jalan 5/14A puteri sofea intermediate house. baru dapat kunci.
...

Kalau nk buat dgn En. Suhaimi tu mmg bagus! kat sini pun ramai yg ambik dgn dia..cuma sayalah aritu gatal leh ambik hamka pulak padahal dah jumpa dah dgn En. Suhaimi tu...

p/s: nape kain rentang CRD Contruction (Hamka tulah) dah ditanggalkan ye? mar tgk umah Puteri Sofea tu xsiap lg tembok dia.. si hamka ni lari lg ke? erm..entahlah...