CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tiramissu

Kota Puteri, Ijok

soppiajen posted on 29-8-2012 01:05 PM
Rumah Abifirhan yg mana?... Sofia ke?
Takutnye...

5/18A macam rumah rania aje..
takut jugak camtu ye.. dah la baru je pindah..mujur tak buka pintu terus

soppiajen posted on 29-8-2012 01:05 PM
Rumah Abifirhan yg mana?... Sofia ke?
Takutnye...

soppiajen, sy rumah rania...Alhamdulillah xde ape2 cuma kurang tido je la

abifirhan posted on 29-8-2012 03:00 PM
soppiajen, sy rumah rania...Alhamdulillah xde ape2 cuma kurang tido je la

OIC..
Saya pon baru je join forum ni.. . kitorang baru je beli rumah Ariel.. 5/12
Tapi belum buat ape-ape lagi... baru plan-plan nak reno rumah..
Dgr-dgr lane saya rumah yg ujung skali tu kena samun.. itu yg takut jugak dgr lately ni Kota Puteri jadik sasaran penyamun. takut betul..

Selamat pagi semua warga KP!

Smlm pas balik keje mar dpt undangan ke rumah terbuka..alamak nama tuan rumah tu dah xingat la pulak..tp no umah ingat umah no.3 jln kp5/13 umah puteri sofea tu..tuan umah tu siap bg jemputan dari satu umah ke satu umah lg kebetulan mar dan suami ada kat luar tu yg anak lelaki dia direct bg undangan..tuan umah tu naik keta dia jln slow2 lah..ni first time org jemput satu kp kat umah dia he3... selalunya org buat hebahan kat gerup kota puteri atau kat forum ni je...mesti meriah umah tuan umah ni sbb satu kp dia jemput!
Apa2 pun kpd tuan umah terima kasih byk2 insyallah kami sekeluarga akan datang ke rumah awk..

p/s: adakah tuan umah tersebut pun ahli forum ni jugak ye? kalau ye perkenalkanlah diri ye..leh kenal2 b4 g umah awk..mana tahu leh tolong2 apa2 yg patut ke?

Assalam warga KP!

Kami dengan rendah hati ingin menjemput rakan2 ke majlis kesyukuiran cum rumah terbuka kami seperti berikut:

No 11, Jalan Kota Puteri 5/18B
Seksyen 5 (Puteri Rania)

Pada 8 September 2012 dari jam 1.00pm - 6.00pm

Doa selamat (after solat zohor anggaran dalan 2.00 pm)

Harap rakan2 dapat sama memeriahkan majlis kami.

Ikhlas,

Azam, anem , awal & nawra

abifirhan posted on 29-8-2012 12:03 PM
Assalamualaikum dan selamat hari raya semua warga KP!  Da lama tgok forum ni sbb cuti.  Sy baru pind ...

hi abifirhan...actually rumah abifirhan belakang umah anem..( 5/18B). Hari isnin saya n hubby masih cuti..masa duk kemas2 umah tu ada dengar org baca yaasin kat rumah awak maybe baru masuk la tu. kami dah nak masuk 3 bulan pindah alhamdulillah xpernah ada kejadian pelik2..so far yang dah betul2 pindah row saya ada 3 buah rumah. yang ketuk pintu tu belakang ke depan? seram gak saya bace hehehehe...

Follow Us
Mar rasa yg ketuk2 pintu tu org buat renovate atau tgh bertukang kot? sbb umah kite ni masih lg sunyi jd bila dengar bunyi2 tu kita rasa mcm dekat..mcm mar pun tgh duduk2 dengar org grill..ingatkan jiran baru kat jln mar rupa2nya org grill tu kat jalan depan umah mar tp bunyi mmg rasa cam dekat tp sbnrnya jauh...

hanim1703 posted on 30-8-2012 10:55 AM
hi abifirhan...actually rumah abifirhan belakang umah anem..( 5/18B). Hari isnin saya n hubby masi ...

Hanim, yg baca surah Al-baqarah tu mak sy kat bilik bawah.. mak sy da tbiasa suara kuat ckit sbb dolu2 dok rmh kampung belakang sungai.  Ermmm... org tu ketuk pintu kol 11pm depan rumah saya, sy dari bilik master.  Bila saya turun dia masih ketuk sbb sy sebelah pintu tapi xberani bukak.   

hanim1703 posted on 30-8-2012 10:55 AM
hi abifirhan...actually rumah abifirhan belakang umah anem..( 5/18B). Hari isnin saya n hubby masi ...

Rumah Hanim yg da extend sampai kebelakang tu ke?  Sy cuma nampak blkng rumah yg blum extend tu.. mlm2 family tu pasang lampu dapur n toilet.. hehe.. lega gak ckit sbb lampu putih belakang rumah saya cam xberapa terang..

SALAM AIDILFITRI SEMUA ...

Tak de lg ke penghuni JALAN 5/14A yg dah duduk umah baru ... rase terkilan sbb kontraktor yg buat renovation rumah jiran main terjah je pecah tembok, cabut pagar, abis sumer simen melekat kat grill ngan sliding door...  ni yg nak kena sembur kontraktor ni ... kepada tuan rumah yg berkenaan sila maklumkan kpd saya dulu sebarang kerja-kerja ubahsuai yg melibatkan sempadan....

p/s: sesape yg berhajat nak naik tembok tinggi2 ke, nak ubahsuai umah jd banglo ke please inform jiran dulu... :@

hanim1703 posted on 30-8-2012 10:45 AM
Assalam warga KP!

Anem,
Saya dan family masih belum secara rasmi lagi jadi warga KP.. baru plan-plan nak buat reno so perjalanan utk berpindah tu masih jauh lagi... maybe next year baru pindah.... boleh ke join your open house invitation tu?.. segan plak rasa..

narosuki posted on 30-8-2012 02:15 PM

Narosuki, yela kan sy simpati dgn awak.  xkan rumah kita je yg nak cantik rumah jiran kita cacatkan...  Hati jiran pon kena jaga baru la sebelah menyebelah xbermasam muka.  

Sy lupa nak bgtau.. smlm jiran gtau yg rumah india (5/18A) tengah renovate xsudah2 tu kena masuk pencuri.  Dia masuk ikut tingkap  belakang rumah  yg contractor tampal ngan playwood  sementara tingkap baru nak siap.  Dengar cerita abis wire2 yg dah wat plaster ceiling tu dicabut.  Maknanya kena wat balik la wiring ngan plaster ceiling.. kesian owner tu.  Tp saya mmg xberapa gemar ngan contractor ni (abg ipar jiran yg wat renovation nikatanya).. masa sy suruh org cat rumah hari tu, tukang cat tu mengadu kata contractor tu main masuk je rumah xminta permission siap pakai kasut lagi naik keatas!  Cam xde adat pon ade, rumah tu da berbasuh dan setiap kali datang sy mop dia bleh wat camtu sbb org xpindah lg?.  Mintak2la contractor tu yg kena ganti sbb dia yg lembab sangat wat keje!

narosuki posted on 30-8-2012 02:15 PM

Ni lah antara sebab2 sy ngn suami takut sgt masa nk naik kan tembok sampai kan tak berani nk design ape pun tembok sbb takut...bnda libat perkongsian kita tak boleh pk diri kita jea, jiran pun berhak...kita nk cantek umah kita jiran pun sama gak...sy pun tgh risau sgt ni jiran tak tau sape lg tak tau ape tindakan dia tgk sy dh naik kan tembok, fist time jmpa nanti nk kena mnta maaf dulu sbb dh buat dulu tnpa perbncgn...nk tggu2 kita tak tau bila dia nk masuk tp sbg jiran kita kena pk hak jiran sama... kena ingat kita nk tggl situ bkn utk sehari dua maka jaga lah hak jiran sama....susah senang kita nk harap kan jiran kan....

abifirhan posted on 30-8-2012 03:22 PM
Sy lupa nak bgtau.. smlm jiran gtau yg rumah india (5/18A) tengah renovate xsudah2 tu kena masuk pen ...

Adohai ni lagi satu buat susah hati ni, rumah ku.....hohohoho....

stryder85 posted on 30-8-2012 04:34 PM
Adohai ni lagi satu buat susah hati ni, rumah ku.....hohohoho....

Eh nape lak Stryder? rumah awak da siapkan?

stryder85 posted on 30-8-2012 04:32 PM
Ni lah antara sebab2 sy ngn suami takut sgt masa nk naik kan tembok sampai kan tak berani nk desig ...

Stryder, awak da bebulan2 carik jiran sebelah menyebelah tp xdtg2 gak kan?  cam jejak kasih pon ade gak.. kesian awak susah hati.  Tp sy rasa jiran awak tu faham.  Ni yg jiran terasa hati ni pasal rumah dia terpalit2 simen kat sliding door la.. etc. etc.  Awak xusah risau la nnt jiran baru dtg ringan2 mulut la sape dia musti cair hati kan?  Yela sape nak bmasam2 muka tambahan tempat kita sekeluarga nak tinggal.

abifirhan posted on 30-8-2012 04:56 PM
Eh nape lak Stryder? rumah awak da siapkan?

Dah siap awk tu yg risau sbb barang ada jugak sikit sy dh masuk kan smtara nk pindah betul2...rumah tgh reno pun dia masuk gak mmg jahat sungguh lah pencuri nie....:@.......eiiii kalau dapat tangkap kan rase nk pukul bg separuh hampir mati baru kasi polis kan...geram  sungguh lah...

abifirhan posted on 30-8-2012 05:06 PM
Stryder, awak da bebulan2 carik jiran sebelah menyebelah tp xdtg2 gak kan?  cam jejak kasih pon  ...

Ahaaa sian sy .........mslhnye kira kanan tak de jiran...nk jiran.....sy tak nk berjiran ngn hantu....hahahaha....tu lah agaknye tepakse gak lah sy tanya pkns status umah kiri kanan tu tak de la sy jadi tertnya lg....

salam aidilfitri kpd semua forumer Kota Puteri, dijemput datang ke majlis rumah terbuka sy dan suami pada Ahad ini 02 Sept 2012 dr jam 11.30pg - 4.30 ptg...di alamat no 21, jalan 5/18. dijemput datang yea...

*p/s : sorry dah lama x aktif berforum...semoga majlis nnt dapat mengeratkan silaturrahim antara kita...