CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Reply  ibnur

so ko ada bukti kukuh ke yg mmg ada civilisation jauhhhhhhhhhhhhhh drpd tanah  ...
muaythaiko Post at 27-1-2011 22:54

kalo aku bole bagi miker nk dak ikot aku (jd hamba aku untuk 5 tahun)...kalo setakat cite kosong ja baik tayah bole blah !!!....

Post Last Edit by ibnur at 28-1-2011 07:35
Reply  ibnur

so ko ada bukti kukuh ke yg mmg ada civilisation jauhhhhhhhhhhhhhh drpd tanah  ...
muaythaiko Post at 27-1-2011 22:54

Apa la...  kau pun sama tak ada bukti kukuh archeology yang tiada prophet bawa ajaran, yang semua kita tahu, mereka dah amalkan ritual ugama.  Bukan spesis Sapien saja.  Neanderthal pun ada ritual agama.  Ikut teori kau, dari promate jadi homo, takkan tetiba jer berangan pasal makhluk jin.  Patut macam biasa ler, dia kacau singa, singa kacau dia balik.  Mana datang ilmu jin makhluk halus kuasa besar bagai?  Kau pun tak ada bukti kukuh andaian kau yang sebut banyaaaaaakkkk tu.  Orang tak sekolah pun boleh buat hy[pothesis tu.

Reply 122# ibnur

factnya ialah skang ni takde mana2 bukti arkeologi atau bertulis atau hearsay pon mengenai wujudnya prophet islam jauh dari tanah arab. mmg takde. malah quran dan hadis pon takde boleh sebutkan dan buktikan. so maka dgn itu setakat ini mmg islam hanya berasal drpd tanah arab.

Reply  ibnur

factnya ialah skang ni takde mana2 bukti arkeologi atau bertulis atau hearsay  ...
muaythaiko Post at 28-1-2011 14:42

dan jugak factnya skang ni pun takde mana2 bukti arkeologi atau bertulis atau hearsay yg menyokong andaian mike tu..kalu ade tunjukkan skang nie gak..jgn nk pakai teori beruk mike tu kat sini..

Reply  ibnur

factnya ialah skang ni takde mana2 bukti arkeologi atau bertulis atau hearsay  ...

tayahlah miker buat teori bagai, ngan akai miker yg bodo tuh...kalo tade tolong buktikan dengan dalil...maen cakap jer miker ingat aku nk percaya sangat ker??

Reply  ibnur

Kau pun masih tak boleh nak buktikan dengan fakta yang boleh diterima (kurang sangat dari kukuh la), macamana spesis Neanderthal, dan bani adam sebelum penulisan sejarah (prehistory) ni boleh ada kepercayaan tentang supreme being, dewa-dewa, dan yang paling sama is kehidupan selepas mati.  Cuba explain secara ilmiah macam mana dia orang boleh berangan sebigini rupa?

Follow Us
Reply  ibnur

so inilah bapak segala andaian. agaknya mungkin sebab terdesak. tak pasal2 aje ...
muaythaiko Post at 26-1-2011 20:56

miker nih bila dah terkantoi mula ler kata yg bukan-bukan sebab nk cover malu...kadang-kadang sedih tgk miker nih...udahlah bodo sombong plak tu...

aku saje jer nk bagi tahu, walopun aku tahu miker bukannya phonah baca kitab nih. Dalam kitab 'Ats- Tsimarul Yani'ah' yang dikarang oleh Sheikh Muhammad Nawaai Al Bantani ada menceritakan tentang 313 nama-nama rasul...dan dihalaman 10 kalo miker pandai baca ler begini bunyinya " barangsiapa menulis nama-nama mrk (rasul-rasul) itu lalu menyimpannya dirumahnya atau membaca atau membawanya sambil membesarkan serta memuliakan kejadian mrk, menghormati kenabian mrk, mengharapkan pertolongan dari ketinggian budi mrk dan juga mengharapkan limpahan kesucian pertolongan ruhaniah mrk adalah memudahkan diatasnya urusan dunia dan akhirat, membukakan pintu-pintu kebaikan, turun rahmat dan berkat-berkat dan ditolak padanya kejahatan-kejahatan"...

cuba miker nih jadi pemikior walopon aku tau miker ala bingong-bingong gitu...cuba try test tengok ada dak nama-nama org Arab yang mcm nih

Nabi lagi Rasul

1. Raisan
2. Lawi
3. Wajan
4. Zain
5. A'isun
6. Sudaif
7. Lutan
8. A'san
9. Ghabir

cukup kot...hok yg syeikh ibnur bagi  tuh danial...uzair tuh pon dh ada 11...agak-agak miker ler deme nih arab ker? tu ler org suh duk ngan org-org alim ulama nih pi duk ngan org mabok dh la mabok pi wat jadi contoh dan tauladan....

Reply 127# salikin

nama2 macam tu berbunyi urdu, afghan dan padang pasir ckit. takde bunyi hispanic, caucasian, chinese atau red indian.

Post Last Edit by muaythaiko at 31-1-2011 22:30

Reply 126# ibnur

mana aku tau kan. macam2 faktor lerr. tidak diketahui pon samada nabi yg hijacked kepercayaan syurga neraka atau sebaliknya.
benda simple jerr. ade atau tidak bukti kukuh yg ada prophet turun jauh dari benua arab. nak bukti kukuh.

Reply  salikin

nama2 macam tu berbunyi urdu, afghan dan padang pasir ckit. takde bunyi hisp ...
muaythaiko Post at 31-1-2011 22:24

aiii....yg aku tulih A'SAN tu hape bukan ker dari benua china tuh...tu sbb aku suh miker pikior....aduyaii.....miker nih ada masalah mentel ker?

Reply 130# salikin

ko yakin ke nama tu hanya dipakai dichina??? skang ni aku nak bukti kukuh. bukan pasal hanya nak kaitkan dan andaikan yg nama sipolan ni ada bunyi ckit2 macam chinese atau indian. kot ye pon nama2 bunyi yg lain takde ke??? yg memang jelas bunyi foreign drpd tanah arab.
   quran takde penah sebut ke pasal lokasi pasal prophet2 ni semua??? camne unbeliever nak percaya dgn islam kalo benda2 gini pon takleh dibuktikan.

takde ke riwayat hidup nabi a'san tu???

Reply  salikin

ko yakin ke nama tu hanya dipakai dichina??? skang ni aku nak bukti kukuh. b ...
muaythaiko Post at 31-1-2011 22:53

cuba miker cite dulu miker bin sape bin sape bin sape bin sape bin sape bin sape bin sape dan berika aku mrk-mrk nih bangsa apa, keja apa, suka makan apa, mati sbb apa dan apa agama deme nih...boleh...pastu baru aku cite bab nabi A'san tuh...perkara yg aku mintak tuh simpel jerr sbb keturunan miker takkan miker tataw kot...

Reply 133# salikin

tu hal peribadi aku. takyah ko nak tau. cuma aku nak bukti dan riwayat aje pasal semua benda ni.

Reply  salikin

tu hal peribadi aku. takyah ko nak tau. cuma aku nak bukti dan riwayat aje p ...
muaythaiko Post at 31-1-2011 23:06

oooowhh camtu yer....yang miker sebok-sebok buruk-burukkan hey Agama aku, Nabi aku dan Tuhan aku tu tak ngape yerr...?

kan aku bagi miker perjanjian kalo aku bole jawab nak dak miker tu jadi hamba aku selama 5 tahun...kalo aku cite pon buat penat jerr wat pe...ada faedah kerr cite ngan org mcm miker nih?

Reply 135# salikin

pulak dah, ni ko nak meneruskan tradisi nabi muhammad yg menegakkan institusi perhambaan ke????
skang ni aku nak bukti jerr. nak berdebat dan tambah ilmu dan bertukar2 pandangan.

Reply  salikin

pulak dah, ni ko nak meneruskan tradisi nabi muhammad yg menegakkan institus ...
muaythaiko Post at 31-1-2011 23:17

kalo setakat nk menambah ilmu sheihk Ibnur dh bagi baikkknya kt miker dan termasuk yg lain-lain tu tapi ada kerr rasanya miker tuh nk beriman? setakat ilmu jerr tak cukup yop mesti disertakan dgn amalan serta keyakinan yg kukuh....

Reply  ibnur

mana aku tau kan. macam2 faktor lerr. tidak diketahui pon samada nabi yg hijac ...
muaythaiko Post at 31-1-2011 22:27

itula masaalah orang macam kau ni.  Mengaku tak tahu tapi bercakap macam nak PhD.  Orang Islam tak ada masaalah ni, sebab agama dah diturunkan sejak Nabi adam lagi.  Yang jadi sembah pokok, sungai, binatang, matahari tu semua akibat tersesat dan disesatkan iblis.  Quran dah terangkan semua ni.  Semua agama prehistory ada ritual pengkebumian bermaknanya semuanya percaya pada hidup lepas lematian.  Bila mereka percaya hidup lepas kematian, dah tentu mereka percaya pada perkara ghaib dan supreme being.  Jadi siapa yang ajar pada asalnya konsep yang complicated tu semua?  Kau ingat ugama boleh tercipta dari khayalan?  kartun boleh ler.

Satu point sebenranya aku balik pada solan asal aku yang kau pun tak ada jawapannya.  Ada kah kau percaya wujudnya Tuhan atau supreme being tak kira version mana-mana?  Ya atau tidak?  kalau atas pagar lagi maknanya kau masih lagi tak ada keyakinan apa-apa.  Kau ni hanya berharap wishfull thinking bahawa Allah versi Islam tak wujud.  Kau belum lagi yakin Tuhan wujud atau tidak.

Moga Sejahtera kepada semua kecuali kafir dan yang murtad.

Weh murtad. Kau pokoknya tak prcaya tuhan, tu je,.

KAU BUKTIKAN TAKDE TUHAN? KALAU BERJAYA BUKTIKAN DNA YAKINKAN AKU, AKU IKUT KAU MURTAD, AMACAM?

Reply 139# jesse_labu

baik ko buktikan dgn benda yg jelas kewujudan Allah SWT kepada aku.