CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

ohhh ko dah silap paham ayat aku. maksud aku bukan tafsir quran. maksud aku takde ke prophe ...
muaythaiko Post at 21-1-2011 18:49

Kitab yang ada kekal hanya satu.  Kitab Injil asal bahasa aramaic dah kojol.  Kitab taurat bahasa Mesir pun dah kojol.  Yang kekal tetap Al-Quran dalam bahasa Arab seperti yang yang diturunkan.  

Sebenarnya, kau banyak tersasul pasal keturunan Arab jadi Nabi.  Yang Arab satu jer iaitu Nabi Muhammad.  Nabi Ismail bukan original Arab sebab Nabi Ibrahim dan Hajar bukan Arab.  Bahasa pun bukan cakap Arab.  Tapi sebab Nabi Ismail dok sama khalifah arab, tu pasal lastnya dia cakap Arab.  Nabi Ishak mana ada cakap Arab, dan keturunan dia pun tak cakap Arab.

sekarang, kau buktikan Luqman Hakim dan Zulkarnain dari Arab.

nabi adam tu hanya kepercayaan org islam sahaja. malah org islam sendiri pon tak dapat bukt ...
muaythaiko Post at 21-1-2011 18:56

Bila kau KO pasal Nabi Adam, cepat jer kau nak tolak ketepi.

Sekarang kau nak cari bekas-bekas archeology tentang nabi-nabi selain Arab pulak dah.....   Lawak la kau ni.  Kebenaran tu bukan bila ada bukti zahir.  Kebenaran tu nampak bila ada hidayah.  Bila hidayah tak ada, cari la apa-apa pun, tak akan nampak punya.

Reply 82# ibnur

first off aku hanya mmg menganggap nabi adam hanyalah mitos atau kepercayaan lain yg dihijack muhammad dan diclaim oleh muhammad kunun adam adalah pesuruh Allah. itu kepercayaan aku dan aku pernah tanya pasal adam ni dekat board lain.
secondly ko kata ibrahim ishak ismail bukan arab kan??? ko yg cakap kan??

so aku nak tanya ko.

ibrahim tu nama org argentina ke?
atau ishak tu nama orang jepun ke?
atau ismail tu ade nama org rusia ke???
luqman hakim tu ada nama indigenous indian dekat canada ke??
zulkarnain tu ada nama org perancis ke???

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pernah ke nabi sebut wujud satu prophet bernama reiko yamaguchi di bumi jepun atau alberto urrejola davanza di argentina???

kebenaran tu bukan dgn bukti zahir kununnnnnn. kebenaran ialah bila dapat hidayah...

tak tau nak kata le aku dgn statement ni.

Reply  ibnur

first off aku hanya mmg menganggap nabi adam hanyalah mitos atau kepercayaan l ...
muaythaiko Post at 22-1-2011 22:52

hg nih penah ada hajat ngan tuhan pastu tuhan tak makbolkan hajat hg lalu hg luahkan marah hg kat cni....memula aku tak caya hg beruk la nih tidak lagi hg memang beruk sahih sesgt....

berapa bilangan nabi? dan berapa bilangan rasul? hg taw semua nama tuh....dan dr negeri mana deme2 tuh...? sbb hg tak baca quran manalah hg taw pasai nabi..."Sesungguhnya telah datang kepada kamu seorang Rasul dari golongan kamu sendiri...."
(Surah At-Taubah 9:128)...berapa duit hg dpt dr puak2 LA tuh...

Follow Us
secondly ko kata ibrahim ishak ismail bukan arab kan??? ko yg cakap kan??

Naper?  baru first time dengar ke?  Ibrahim dan Hajar datang dari mana?  Bani Israel tu Arab ke?

ibrahim tu nama org argentina ke?
atau ishak tu nama orang jepun ke?
atau ismail tu ade nama org rusia ke???
luqman hakim tu ada nama indigenous indian dekat canada ke??
zulkarnain tu ada nama org perancis ke???

cuba kau buktikan nama-nama itu adalah arab?

pernah ke nabi sebut wujud satu prophet bernama reiko yamaguchi di bumi jepun atau alberto urrejola davanza di argentina???

Ada tak wujud negara Jepun masa zaman Nabi-Nabi sebelum Muhammad?  Wujud tak Argentina?  Kau tanya soalan pun macam Raja lawak.

Reply 87# ibnur

aku tau le argentina tu atau negara jepun tu tak wujud lagi. tapi dah ada manusia yg duduk ditanah tu.
tu pasal aku tanya. apsal takde prophet yg nama red indian atau nama german, nama perancis, nama italiano nama russian, nama greek, nama hispanic, nama korea, nama english, nama mandarin atau nama india????

takde ke prophet yg nama ragupoovan atau kumaran atau amitabh baachan, takpon hang tuah, atau buyong atau labu, atau schmidt atau marc cossart, jean, atau xing xiang li atau william???

apsal semua nama2 rasul tu ada bunyi2 padang pasir???? takkan ko nak kata ishak tu nama korea plak atau ibrahim tu nama mandarin atau ismail tu nama german???

jews tu walaupon bukan arab tapi rupa parasnya lebih kurang arab. sebab aku ada kenalan jews yg duduk israel. dia keje meniaga. dia selalu masuk jordan sebab business. dia cakap selagi dia tak ngaku dia yahudi. cakap arab elok2 sape pon tak kacau. sebab rupa muka lebih kurang aje.

kita pon kena ingat. nabi sebelum mengaku rasul. dah berjalan kehulu kehilir dalam tanah arab tu pegi meniaga. so dia akan jumpa benda2 dan sumber maklumat yg org lain tak jumpa. tapi limited le sumber tu sebab zaman dulu punya mobility terhad. agaknya sebab tu cerita yg jauh drpd tanah arab tak masuk dalam quran atau hadis.

Reply  ibnur

aku tau le argentina tu atau negara jepun tu tak wujud lagi. tapi dah ada manu ...
muaythaiko Post at 23-1-2011 10:54

Hang pun baru realise bahawa soalan hang tu tak masuk aqal yang waras.  Sejarah tertulis hanya mula ditulis 4000 sebelum masihi.  
Recorded history (sometimes called record history) is a part of human history that has been written down or recorded by the use of language. It starts in the 4th millennium BC, with the invention of writing. The period before this is known as prehistory.

Recorded history begins with the accounts of the ancient world by antiquity's own historians. Although it is important to take into account the bias of each ancient author, their accounts are the basis for our understanding of the ancient past. The earliest chronologies date back to Mesopotamia and ancient Egypt, though no historical writers in these early civilizations were known by name. Some of the more notable ancient historians include: Herodotus, Thucydides, Polybius, Manetho (Greek historiography), Zuo Qiuming, Sima Qian (Chinese historiography), Livy, Sallust, Plutarch, Tacitus, Suetonius (Roman historiography).

Tu pasal kau hanya dengar pasal firaun, rome, greek, dan tempat dekat-dekat situ.  jadi tok sah harap la kau nak dengar nama-nama nabi di Afrika ke, di Argentina ke, di Alaska ke sebab dia orang tu semua tak gheti menuleh.  Conteng-conteng pandai.

kurun ke 4 SM sampai 0 masehi tu biasa la cerita-cerita Nabi Bani israel.  Ada lagi yang kita tak tau orang apa macam Luqman dan Zulqarnain.  

jadi yang sebelum 4 SM tu lebih kurang time sebelum Nabi Ibrahim.  Maknanya, hang cuma dapat baca sejarah dari zaman nabi Ibrahim sampai waktu ni sahaja.  Itu pun, dari zaman nabi ibrahim samapai nabi Isa bukan semua bangsa menulis.  

Kita ambik la contoh Argentina sebab hang nak sangat.  Bukan bebetul Argentina la, kita ambil atas sikit, iaitu Maya.  Apakah ugama orang Maya?
Mayan religion was characterized by the worship of nature gods (especially the gods of sun, rain and corn), a priestly class, the importance of astronomy and astrology, rituals of human sacrifice, and the building of elaborate pyramidical temples.

Lain lain tempat:
The earlier faiths all thought that there were many gods, each responsible for different things: a god of the sky, a god of water, a god of love, and so forth. Egyptian, Sumerian, Chinese, Indian, African, Greek, Roman, and German religions all had their gods organized this way, even though they had different gods.

Semuanya mengamalkan polytheism sehingga satu masa kembali kepada monotheism di zaman firaun Akhenaten dan di parsi (Zoroasterian).

macamana boleh ada ugama-ugama ni yang macam-macam ni, tapi asasnya macam serupa jer?  Polytheism ke Monotheism, pastu ada trinity pastu Islam kembali ke monotheism.  !!!  

Okay, sampai sini dulu sebab aku rasa dah cukup time aku menulis.  kalau nak kom[plen dan komen boleh tulis jer.  Ini ada sambungan lagi.  Aku biaq pi dulu setakat ni.  Bila aku ada masa inshaAllah Allah beri masa dan ilmu aku sambung tulis.

ohh..  jangan lupa.... sebelum nabi Ibrahim tu prehistory pun aku ada bahan-bahan nak tulis.  Tapi sekarang aku malas.

Reply 89# ibnur

ok so mudah jerr. hang percaya nabi adam manusia pertama kan???so oleh kerana ko sendiri cakap yg zaman manusia mula menulis ialah 4000 sblm masihi. so maknanya zaman nabi adam pon takde tulisan ler. walaupun kununnya mukjizat nabi adam boleh bercakap 10 ribu bahasa.

tapi quran boleh sebut pulak pasal adam. mmg sejarah takleh buktikan kewujudan nabi adam. begitu jugak nabi idris, nuh hud salleh... blablabla. semua tu disebut dlm quran tapi namanya semuanya bunyi padang pasir. takkan takde selit at least satu yg bunyi lain sikit???

kenapa dlm banyak2 cerita nabi dlm quran tu takde satu pon dpt menggambarkan yg ianya berlaku jauh drpd tanah arab???

contoh cerita nabi nuh. bahtera dia diclaim jatuh dekat bukit judd kata quran tapi bible kata bukit ararat. tu semua dekat turkey tak silap aku. so masih berhampiran lagi dgn tanah arab. takde peristiwa langsung ke yg berlaku jauhhhhh drpd tanah arab.

apsal takde pulak turun prophet dekat kaum mayan??? haaaa apsal???? ataupon dekat china???

even kalo depa takde tulisan pon. trace ckit2 takkan langsung takde??

sama jugak kalo aku nak tanya apsal quran takde sebut langsung pasal sesuatu benda yg jauh drpd tanah arab??

Ohh..disini kau ye muaythiko.., haa kalau kau bercakap disini tak ada orang nak marah...lantak kolah.

Nanti ada masa aku pun nak hujjah dgn kau, tapi nantilah....

Reply  ibnur

so ko sendiri yg tolak logik akal kan??? so tu lebih kurang le maknanya dgn jgn ...
muaythaiko Post at 16-1-2011 12:40

mmg beruk tul mike nie..bab semayang pun mike x khatam g..kalu doktor tu wat pembedahan pd mase2 yg mike kate td tu.. leh la wat semayang jamak dan qasar..mike igt semayang jamak dan qasar tu utk org musafir je ke?..ilmu x tinggi mane dah anggap diri tu hebat..mike nie mmg syok sendiri..mike kate sbb mike kuar islam sbb nampak kepincangan dlm islam..yg sebenornye mike yg pincang..x paham pe tu islam..nk wat camane beruk la katekan..kannye paham pe pun..

tak tulis pon tak semestinya confirm ada. aku pon boleh pakai andaian camtu. cuma kita yg d ...
muaythaiko Post at 20-1-2011 21:24

mike nie sekolah tinggi2 tp bodoh bertingkat2..agaknye mase sekolah dulu mike x amik subjek sejarah dunia xpun cikgu mike x dan nk ngajor mike..mike tau x sejarah asal-usul negare jepun..kan ke dia org berasal dari negare china..camane lak dia org leh tukar bangse dan bahase dia org?..skang nie teman suruh mike pikior lak pasai tu..mike nk pikior sgt kan..

Reply  ibnur

ok so mudah jerr. hang percaya nabi adam manusia pertama kan???so oleh kerana  ...
muaythaiko Post at 24-1-2011 23:42

mane mike tau zaman Nabi Adam x de tulisan?mike tau ke berape byk tulisan kat dunia nie?..kan ke byk tulisan yg dah pupus..sebagai contoh tulisan sanskrit..tu tulisan yg kite tau.. dah x de g..dah pupus..yg kite x tau camane lak..tulisan jawa kuno pun mike x pernah tgk g..nk bercerite pasai tulisan lak..oops..teman lupe..mike nie beruk..mane ade tulisan..

Reply  MinyakAngin

so kepercayaan ko Allah yg cipta alam semesta kan??? ada ke diceritakan  ...
muaythaiko Post at 22-1-2011 00:20

kalu ikut kepercayaan mike lak camane?sape yg cipta alam semesta nie?..

Post Last Edit by ibnur at 25-1-2011 16:57
Reply  ibnur

ok so mudah jerr. hang percaya nabi adam manusia pertama kan???so oleh kerana  ...
muaythaiko Post at 24-1-2011 23:42

ooo...  aku belum habis menulis lagi tu.... jadi aku cuba la akan selit selitkan persoalan kau yang banyak banyak tu dan makin banyak ....  aku suka thread ni sebab tak ramai orang masuk sebenarnya.  Tapi malam ni aku tak dapat masuk sebab aku nak pergi Keramat.  Insha Allah aku cuba besok.  

Aku akan gunakan hujah fakta sahaja.  Bukan main logic logic okay.  Kalau aku kata tak ada penulisan sebelum kurun 4SM, aku akan pastekan tulisan yang akui fakta tu.  Untuk mencepatkan perbincangan, apa-apa hujah tak ada fakta atau teori ciptaan akai 2 kupang, aku akan bo layan.

bagi je dia nie sebijik sedare ibnur..

Reply 97# ibnur

baru aje aku teringat. aku ni boleh dikatakan peminat setia jejak rasul jugak le dulu. dari starting tahun 96 dulu aku dh start tengok. semua makam2 nabi dan rasul yg dilawati semuanya ditanah arab dan nearby vicinity. takde pon yg dekat south amerika atau south east asia atau europe. semua main kat arab ajerr.

Reply  ibnur

baru aje aku teringat. aku ni boleh dikatakan peminat setia jejak rasul jugak  ...
muaythaiko Post at 25-1-2011 17:49

ishh...  berapa kali nak ulang daaaa...............