CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Reply 520# jesse_labu

tak hingin pon aku nak tau sejarah ko. cuma kalau nak menulis dlm ni biarlah menulis secara dewasa dan bukannya guna modal ustazah darjah 3 yg dah tak terpakai utk manusia yg sudah matang.

Reply 509# muaythaiko

Dari kajian sians, oleh kerna patung2 zaman dulu tiada foundation yang kukuh, maka dinasihat supaya patung2 baru diwajib di reka atau dibentuk dalam keadaan duduk atau baring. Keadaan tongeng maseh dalam kajian.  Ini mengurangkan tekanan berat yang dipikul oleh foundation asas. Ciri ciri ini adalah panduan untuk patung2 baru.

tak hingin pon aku nak tau sejarah ko. cuma kalau nak menulis dlm ni biarlah menulis secara dewasa dan bukannya guna modal ustazah darjah 3 yg dah tak terpakai utk manusia yg sudah matang.

Matang kerr org yg tak kenai penciptanya? matang kerr org yg tak tahu yang hidup pasti mati?matang ker org yg tak tau yg sihat akan sakit? matang ker org yg tak tau yg muda pasti tua?matang ker org yg tak tau setiap benda yg ada dibumi ini ada penciptanya?

Reply 523# jesse_labu

kalau camtu gaya pemahaman ko. baik takyah le berhujah ngan aku. cari le orang pandai2 ckit. takde ke manusia bijak2 yg masuk forum agama ni??? semua jenis yg bengap aje aku tengok. kalau ada pon ibnur. itu pon dah cabut.

Reply  jesse_labu

kalau camtu gaya pemahaman ko. baik takyah le berhujah ngan aku. cari le orang pandai2 ckit. takde ke manusia bijak2 yg masuk forum agama ni??? semua jenis yg bengap aje aku tengok. kalau ada pon ibnur. itu pon dah cabut.
muaythaiko Post at 25-4-2011 22:36

ha..ha..ha..mike cam nk lari dr menjawab soalan je???... ..reti ke idak nk jawab soalan dr sedare jesse_labu tu???...

Reply 524# muaythaiko

semua jenis yg bengap aje aku tengok.

Jangan silap, sebenar mereka dah cuba upaya nak fahamkan kamu, tapi apakan daya . mereka dengan berat hati, terpaksa dan paksakan diri , menurunkan tahap mereka keparas bengap saperti kamu, supaya bolih berinteraksi dengan kamu…..itu pun mereka kena control, risau terpengaruh kebengapan kamu….

Follow Us
Reply 523# j ...
muaythaiko Post at 25-4-2011 14:36

Bila masa aku cabut? Aku hari-hari ada ni. Insha Allah.  Nampak dah typical style forum debate.  Kau kira siapa post last reply kira jaguh.  Apa nak layan reply kau.  Asyik repeat benda sama jer.  Baik dia orang layan buat lawak kat kau, lagi boleh happy happy baca posting.  

Aku bagi satu contoh jer la kau asyik ulang benda sama yang entah hujah akal otak kau atau kau kutip dari google.  Pasal Nabi s.a.w. kawin, yang kau kata dia orang tu Nabi buat hamba.  Hujah kau dikutip dari akai sekupang kau yang kutip entah dari mana.  Padahal rujukan hadith clear sebut Nabi kawin.  Ada pulak yang siap jumpa pak mertua lagi.  Lepas tu lagi sekampung masuk Islam.  Ini cerita sahoh.  Yang kau kutip dari sampah ajer.

(posted by mobile)

Reply 508# A ...
muaythaiko Post at 24-4-2011 03:03

Patung Buddha tu pon kau nak pertahan.  Kalau aku memang aku bom pakai neuclear jer patung tu.  Dah ler nak cari orang Buddha kat Afghan macam cari sekupang dalam tong beras.  Buat menyemak ajer patung syirik khurafat.

(posted by mobile)

Reply 528# ibnur

aku kagum dgn sifat orang buddha yg takde nak buat riot pon sebab hal tu. tapi baru quran kena bakar dah sampai orang yg tak berdosa kena pancung. ni kes tiru perangai nabi muhammad le ni. itulah ajaran nabi muhammad.
    sama jugak di US pon pernah berlaku kes muslim lempar tahi dekat patung mary. tapi takde pon muslim tu kena bunuh.

BTW aku pon sokong terry jones bakar quran. sebab quran mengajar manusia jadi kejam dan bencikan kemanusiaan. bagi aku selagi quran tu dia beli sendiri pakai duit dia. maka aku sokong atas 2 sebab.

1. quran ialah kitab yg mengajar manusia bencikan manusia yg lain dan mengajar manusia benda2 bodoh. ianya jugak penuh kesalahan saintifik. kerana quran dunia huru hara pada hari ini.

2. sebab quran tu milik dia. samada pemberian orang atau dia beli, maka itu hak dia.

berbanding dgn patung buddha tu ianya warisan sejarah dan kewujudannya tak menganggu kehidupan sape2 pon kecuali retarded muslim.

Reply 527# ibnur

pasal kes rayhana ke???? ada ke aku stress gila2 pasal status rayhana sebagai hamba atau bukan???
samada dia hamba nabi atau isteri. itu tak penting. yg penting utk aku stresskan disitu ialah tindakan nabi ko culik seorang perempuan muda dari satu kaum yg dia sendiri serang dan bunuh.  maka itu bukan sifat seorang yg mulia. itu sebenarnya sifat seorang yg diktator, kejam dan tamak.

anyway kenapa hujah tu terpaksa diulang balik ialah kerana jawapan yg aku terima tak betul dan tak memuaskan langsung.

Reply  ibnur

aku kagum dgn sifat orang buddha yg takde nak buat riot pon sebab hal tu. tapi baru quran kena bakar dah sampai orang yg tak berdosa kena pancung. ni kes tiru perangai nabi muhammad le ni. itulah ajaran nabi muhammad.
    sama jugak di US pon pernah berlaku kes muslim lempar tahi dekat patung mary. tapi takde pon muslim tu kena bunuh.

BTW aku pon sokong terry jones bakar quran. sebab quran mengajar manusia jadi kejam dan bencikan kemanusiaan. bagi aku selagi quran tu dia beli sendiri pakai duit dia. maka aku sokong atas 2 sebab.

1. quran ialah kitab yg mengajar manusia bencikan manusia yg lain dan mengajar manusia benda2 bodoh. ianya jugak penuh kesalahan saintifik. kerana quran dunia huru hara pada hari ini.

2. sebab quran tu milik dia. samada pemberian orang atau dia beli, maka itu hak dia.

berbanding dgn patung buddha tu ianya warisan sejarah dan kewujudannya tak menganggu kehidupan sape2 pon kecuali retarded muslim.

muaythaiko Post at 27-4-2011 22:36

ha..ha..ha..mmg mike nie peminat fanatik buddha...ape kate mike menganut aje ajaran buddha tu...leh potong kepale bawah tu sbb lepas nie mike x leh gune dah...kan betul teman kate mike mmg dah jadikan buddha tu idola mike...mane bukti yg mengatekan org kene pancung nie???..
  betul ke org muslim lempar taik kat patung Mary nie???...ntah2 org atheis cam mike yg menyamar org muslim kot yg baling taik tu???...

elok le mike sokong terry jones tu...mike nie mmg macam lalang...kejap sokong sana...kejap sokong sini...ntah2 terry jones tu pun menyampah tgk mike...udah macam beruk...terlompat-lompat... teman x kisah pun si terry tu nk bakor kitab Al-Quran tu...berape byk pon dia leh bakor...dia bakor satu...sepuluh kite org cetak balik...bior dia beli kitab Al-Quran tu byk2...yg untung kite org sbb masyuuk...Teman yakin ngan janji Tuhan teman yg Al-Quran akan terperihara sampai bile2..sbb Al-Quran ialah kitab yg mengajar manusia mengasihi manusia dan sekelian makhluk..yang mengajar manusia benda2 hebat dan ianya terbukti dr sudut saintifik...kerana Al-Quran dunia jd aman...

assalamualaikum...

dari awal aku baca tread ni...mmg hangat...terima kasih naruto dan ibnur yang berusaha mempertahan kan islam..

wahai muaythaiko..

kalau ko nak mengenal tuhan dan nak tahu kewujudan tuhan...ko perlu bagi ruang kat dalam hati ko tu untuk mengenali tuhan..dengan itu, mudah bagi ko untuk tahu kewujudan tuhan/Allah...jgn asyik bangkang je...

sebelum ko istihar diri ko mudtad sebelum ni..boleh aku tahu..mcm mana ko punye pengangan dan kepercayaan ko terhadap Islam?

Adakah ko mengamalkan ajaran Islam  selama 27 tahun ko menganut Islam?

Kalau jawapan nya ya...sepatutnya ko dah kenal apa itu ISLAM dan juga ALLAH...

Tapi kalau jawapan nya TAK...maknyanya ko sendiri tak kenal ISLAM tetapi masih nak pertikaikan Islam..

Kalau betul laa Nabi S.A.W dulu tu seorang yang "memutar belit " agama..saya rasa Islam tak akan berkembang sampai ke serata dunia..

Lagi satu...kalau ada mereka yang memeluk Islam tu melakukan jenayah..jgn laa ko kata itu ajaran ISLAM..Islam tak ajar umatnye melakukan keganasan..ko baca laa setiap satu ayat quran tu...jgn tinggal sepatah pon...bagai mana pulak kalau penganut agama lain yang lakukan jenayah?? contoh terdekat..yahudi sekarang ni...yang rampas tanah palestien...??????

sekali lagi..bukak pintu hati tu untuk cari tentang kewujudan Allah...

Reply 532# mohazamer

tak habis2 kononnya islam tak ajar keganasan. islam ada ajar keganasan. aku tau le, tu sebab aku berani tulis dekat sini.
mengenai sejarah hidup aku, cukup aku katakan yg aku pernah jadi devout muslim utk satu jangkamasa yg lama.

islam ajar keganasan tang mana?detail kan sikit saudara...sejak kecik ada tak mak ayah ko perkara yang jahat2 dan ganas2?...

so kalau aku baca dari awal tadi...seperti ko yakin tuhan tu wujud...persoalan nye sekarang ni ko tak tahu tuhan mana yang betul....betulkan aku kalau aku silap......

kalau mcm tu..ko rasa agama mana yang paling betul...ko tak habis2 mengutuk islam...tapi aku nak tau agama mana yang ko rasa betul........

Reply 534# mohazamer

Mamat ni budak mentah lagi. Asik bandingkan kes luar Negara yang panyak kes perang. Padahal dia relax depan computer dengan aman dinegara ini, tak ada dengar bom meletup, bunyi peluruke.  Sedap dengan kutuk mengkutuk, dia tak sedar, yang dia dah bercinta berahi dengan nafsu dia sendiri. Itu lah tuhan dan agama dia yang sebenar tuan.

Post Last Edit by mohazamer at 6-5-2011 16:04

Reply 535# Al-Patih

ape la yang buat sampai pemikiran ko pon dah terpesong...
boleh ke sains terangkan macam mana bayi dalam rahim hidup...boleh sains terang kan apa terangkan apa tu roh...boleh ke sains terang kan kenapa manusia mati?????????

jgn pakai akal je bro...jgn taksub sgt pemikiran dengan agenda barat....!!!!!!!kajian sains banyak dilakukan oleh saintis barat...ko yakin ke depa tak menipu ko???????

ckp jgn tinggi sagt hudung tu........

Reply  Al-Patih

emm ko masak sgt dah ke.....sampai pemikiran ko pon dah terpesong...
boleh ...
mohazamer Post at 6-5-2011 12:33

Aku rasa al-patih cerita pasal orang lain tu.

Reply 537# akunitengah

Ya tak ya akunitengah, saudara kita tengah hot dengan muaythaiko, aku pun kena tempias….

betul2..aku mintak maaf Al Patih...hehe..

aku tadi igt nak edit balik lepas jumaat..tapi lupe..by the way..dah edit pon...

maunye tak hot...siap2 yang baca mesti hot...hot bukan sebab dia tak terima islam..tapi sebab dia banyak belit....hehe

Reply 539# mohazamer

Tak ada hal….blasah tetap blasah dia…kali ni kena sebut nama muaythaiko ….takut tersasar sasaran…