CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akula203

Susah tak nak jaga kalau pasangan kita mmg cantik...??

ye betul la tu....weh, ko laki ke pompuan??
Sagoo Post at 16-11-2011 08:07

aku xkisah ko nak pk aku laki or pompuan...
jnji ko xtau sape aku...

Thread pertanyaan dan minta pendapat telah bertukar menjadi thread luahan perasaan.... kesian TT....

kalo pasangan cantik.....jenuh lelaki nak jaga.

cuba kalo tak berapa cantik......tak kisah pun na ...
ruffleen Post at 16-11-2011 08:32

haah...betul2...bila awek lawa la nk jaga betul2...bila dh terlepas, mulalah xleh lupa...cuba klu awek tu xlawa...kejar ke tidak ye???aku ada kwn sorg, lawa n jd tumpuan lelaki...smua duk pakat nk tackle...tp perempuan ni matarealistik gile...color rambut pun nk claim jugak dgn bf dia...xmau kuar duit dia lgsg...klu kuar duit skalipun, mst dia claim blk dgn bf dia...bf dia lak, syg awek punye psl, turut je...aku pun xfhm dgn laki ni...dia bahagia ke tidak sbnrnye???or dia xkisah jnji dpt awek lawa....

Thread pertanyaan dan minta pendapat telah bertukar menjadi thread luahan perasaan....  kesian TT. ...
AbukRokok Post at 16-11-2011 09:24

jgn salah fhm bro...smua yg dibincangkan tu ada kaitan dgn awek lawa...sbb awek lawa la byk mende berlaku...

Reply 303# sya_syah

muahahhahhahhaa...merana jiwa + poket dapat awek gituhhhhh...tapi dah yg tu yg dia NAKKKK SANGATTTTT KHENNNNNN...

makanya, HADAP AJELAH TANPA SEBARANG RUNGUTAN....ye dak??

Reply  sya_syah

muahahhahhahhaa...merana jiwa + poket dapat awek gituhhhhh...tapi dah yg tu yg d ...
ruffleen Post at 16-11-2011 09:54

tu ar psl...yg terbaru ni bezday dia, yg laki tu wat party...tp yg gegirl je join...bf dia dtg bayar je smua perbelanjaan lps party tu. dh byk dh laki tu berhbs utk party tu, dia leh mintak gelang emas dgn laki tu...hadiah bezday katanye...tp sampai skrg laki tu xbg lagi...yg laki tu ckp nnt2...aku rs laki tu duk pening pale nk cr mn duit nk bl gelang emas tu. ..sengsara btl aku tgk...

nak sangat awek mcm tu kan...so PADAN MUKA

Follow Us
Reply 306# sya_syah

memang padan muka pun
jangan dia gi pinjam kat along sudah...harus ada yg kena 'kenduri' beramai-ramai nanti

kdg2 aku terfikir jugak betapa beruntungnya sesetgh lelaki yg ada awek/bini yg biasa2 je, tak perlu berhabis mcm awek lawa ni. bagi setakat mampu, yg biasa2 ni redha je sbb dia sedar dia bukan lawa nak minta mcm2.

bila tak meminta2, hutang tak bertimbun, hati pun senang. kaki buat hutang ni lama mana hidup dia senang.....bohonglah kalo kata tiap2 malam boleh tido lena dgn timbunan hutang.

Reply 296# Sagoo

sbb abg sagoo..semalaman mood tak bagus... teringat kisah lama...

Reply  sya_syah

memang padan muka pun
jangan dia gi pinjam kat along sudah...harus ada yg ...
ruffleen Post at 16-11-2011 10:16

hrp2 dia xpinjam dgn along ar...pinjam dgn angah xpe bg aku pun sama...biar xdpt awek lawa asal perangai xmenyakitkan hati...nk watpe klu ht xbahagia n selalu ada mslh klu ada awek mcm ni kan...aku xde ar ckp smua awek lawa mcm ni...sikit2 ar...

kwn aku pernah ckp, dia nk bf kaya sbb dia nk merasa hidup senang sbb dia membesar dlm family yg porak peranda n hidup susah...so cara yg dia guna skrg, tackle laki kaya dgn rupa dia...mmg ramai yg cuba pikat dia...tp lps dia knl2 laki tu, klu dia tgk laki tu jenis kedekut, terus xkwn lagi dh...xde kepentingan katanye...siot btl ayat dia...

Reply 309# sya_syah

haha lelaki kedekot aku pun tanak weyhh aku ada sorang pakcik yg kedekot....time raya sejak aku kecik sampai la skrg ni bagi RM 1 je padahal pencen beribu tu...aku tanak le laki aku nanti mcm tu....dan tanak juga pemurah terlebih sampai dipergunakan orang....biar bersederhana je.....

lagi satu, pasal mentenen ni, biarlah kita high mentenen dgn DUIT SENDIRI instead of minta2 kat lelaki. (tapi kalo tadek duit sendiri terpaksalah minta juga kan? tapi jgn melampaula   ) aku dah terbiasa menten dgn duit sendiri...kalo pinjam kat abah aku pun, dapat gaji aku akan bayar balik. dah terbiasaaaaa

Reply  sya_syah

haha lelaki kedekot aku pun tanak weyhh  aku ada sorang pakcik yg kedekot.. ...
ruffleen Post at 16-11-2011 10:41

hahaha...soal kedekut tu pun satu...jiran kwn aku lg kedekut tau...sampai skrg sapa2 g raya umah dia bg duit 50sen je...ingat g rumah besar, dpt duit raya lebih...tp xseperti yg disangka dpt ...zaman skrg pun ada gak bg 50sen...

aku sokong ko ckp...xmengharap duit laki utk kepentingan diri sendiri...klu laki nk bg pun xpe, xbg pun xpe...tp klu dh nk bg aku tadah je tp xkan mintak ar melainkan dh terdesak sgt nk guna duit.

tp bg aku selagi xde ikatan pe2, xyah la duk control sgt laki tu...yg laki lak if dh syg sgt awek yg lawa2 or xlawa skalipun, jgn la duk mewahkan awek tu dgn kekayaan...jgn duk turut je hok awek tu nk...nnt merana diri.

kena waspada la...klu dh xkaya lg nnt, rs2 awek tu nk lg xye???

tp bg aku selagi xde ikatan pe2, xyah la duk control sgt laki tu...yg laki lak if dh syg sgt awek yg lawa2 or xlawa skalipun, jgn la duk mewahkan awek tu dgn kekayaan...jgn duk turut je hok awek tu nk...nnt merana diri.

kena waspada la...klu dh xkaya lg nnt, rs2 awek tu nk lg xye???
sya_syah Post at 16-11-2011 10:56

aku rasa besar kemungkinan TAK.

nak tekel awek lawa kne la dgn caranya...xsemua awek lawa high maintenance. masih ada yang lawa dan ekhlos

yg penting masa awal tu jgn memanjang memanja kan awek secara materialistik  tu sbb sayang dia lawa.\ dan pastikan dia mampu independanceserba sedikit...

tp memang awek lawa ni susah skit sbb kita ada mentaliti 'kemungkinan perang dgn laki lain'

aku rasa besar kemungkinan TAK.
ruffleen Post at 16-11-2011 10:58

aku pun rs mcm tu jugak...

aku pun rs mcm tu jugak...
sya_syah Post at 16-11-2011 11:53

ngeh3 pompuan yg suka mintak tajaan ni, selalunyalahkan, memang jenis yg takde harga diri la. sbb kalo pikir logik, lelaki takkan nak taja buta2 tanpa SOMETHING IN RETURN.....mesti lelaki mintak 'sesuatu' khen......paham2 ajelah nokssss

nak tekel awek lawa kne la dgn caranya...xsemua awek lawa high maintenance. masih ada yang lawa dan  ...
AbukRokok Post at 16-11-2011 11:01

klu awek lawa tu tol2 ikhlas nk kat ko, ko xyah risau la pesaing yg lain lg...bila dh btol2 ikhlas, dia xkan cr bf lain melainkan ko ada awek keliling pinggang.dia tumpu kat ko sorg pastu ko lak layan hok lain...berbaloi ke dia setia dgn ko????

ngeh3  pompuan yg suka mintak tajaan ni, selalunyalahkan, memang jenis yg takde harga diri la ...
ruffleen Post at 16-11-2011 11:55

faham je maksud ko....tp klu asyik duk layan n turut je ckp pompuan tu n last2 apa pun yg laki tu xdpt, mmg kesian ar...

Post Last Edit by ruffleen at 16-11-2011 12:11
faham je maksud ko....tp klu asyik duk layan n turut je ckp pompuan tu n last2 apa pun yg laki tu xdpt, mmg kesian ar...
sya_syah Post at 16-11-2011 12:00

maknanya pompuan tu sangat licik la. cukur sampai licin. bila dah habis, tinggalkan dan cari yg lain pula. cukur lagi sampai licin dan begitulah seterusnya.

Reply 316# sya_syah

klu awek lawa tu tol2 ikhlas nk kat ko, ko xyah risau la pesaing yg lain lg...bila dh btol2 ikhlas, dia xkan cr bf lain melainkan ko ada awek keliling pinggang.dia tumpu kat ko sorg pastu ko lak layan hok lain...berbaloi ke dia setia dgn ko????

\
apahal lak i yg kene?.....
i setia u.... dpt yg lawa haruslah setia

Reply  sya_syah

\
apahal lak i yg kene?.....  
i setia u.... dpt yg lawa haruslah setia :l ...
AbukRokok Post at 16-11-2011 12:02

hahaha...leh caye ke... aku bagi contoh ko je la senang...bukan aku btl2 ckp ko mcm tu
aku tau forumer kat cni baik2 kan