CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sobsob

Aku Nak Bersalin C-Sect, Somi Lak Suh Bersalin Normal.. Uang Menjadi Puncanya..

Close [Copy link]
Reply  Hana

yup..aku setuju ngn ko hana..aku bsalin kt HUKM thn 2007..amik epidural & bs ...
annorr_maira Post at 17-1-2011 11:55

errr..ko setuju apa dgn aku nie? janganla.
aku setuju beranak kat private.

Kes beranak kat hospital private against beranak kat hospital gomen lagik?

kalo bole bersalin normal lagi bagus cpt sembuh dlm 1 week dah sihat. operation susah nk jaga lambat sembuh operation cost mahal lagik kalo baby ada problem eg. jaundis(btl ke ejaan) bertambah lg cost. org ckp kalo bersalin C-zer ne x rasa camna sakit nk bersalin, tp kalo bersalin normal br ko rasa camna bila sakit ya amat...tp bila baby dah kuar rasa sakit terus hilang. lgpn senang nk jaga C-zer lak mmg ko x rasa sakit masa tu tp sakitnya till ko dah nk abis pantang pn blm pulih jahitan tu.

Reply 20# cmf_iddine

hehe tulah psl kn..kalo blh, yg second ni nk try normal dulu..tp doc dulu ckp, tulang pinggul aii kecik, so mcm susah jek nk bsalin normal..lg pulak, aii ni ada diabetis..lg la susah nk normal..huhu...

tp aii tk bgthu pun doc yg checkup skang ni, tulang pinggul aii kecik..kalo blh, nk try normal dulu..kuikui

kalo bole bersalin normal lagi bagus cpt sembuh dlm 1 week dah sihat. operation susah nk jaga lambat ...
mixed Post at 17-1-2011 12:58

err..tuan umah,
hal bersalin ini, betul2 bergantung atas nasib seseorg itu.
ada orang, sakit kejap, tup2 dah bersalin.
ada orang, sakit lamaaa..baru boleh bersalin.
ada orang, rasa nak berak ajer tup2 bersalin.
ada orang beranak kat gomen, dilayan superstar.
ada orang beranak kat gomen, dilayan sampahstar.

sama jugak dgn hal pantang.
kalau baca kat porem, ramai orang ckp, cepat sembuh..dlm 1 weekla..dlm 2 weeklah.

utk diri aku, aku rasa, betul2 aku rasa OK..takder rasa apa2 kat bawah, 44hari. haa..lamaaa gitukk.
itu pasal ler aku rasa bosannya masa dlm pantang. takleh nak gi jalan2.
nak angkat baldi berisi air pun rasa something nak jatuh (area bawah)

so, hal2 begini, jangan dengar cakap pengalaman & cakap2 orang..
badan masing2..tak sama dgn badan lain. ada badan jenis lembik. ada badan, tegar. beranak 10 pun, 3hari dah sembuh & boleh berlari marathon.

tapi, masa pantang, dengar la ckp orang tua2. kalau orang tua suh pakai bengkung, pakai ler. nanti perut buncit.

Reply 25# Hana

yup mmg ikut badan masing2 tp kola bole bersalin normal. bkn apa kalo dah pernah bersalin c-zer & 2nd baby pn tiba2 x bole bersalin normal mmg doktor suh c-zer hingga anak 3. setau aku c-zer ne 3x beranak jer x tau ler skunk bole lbh. di buatnya hb TT nk anak ramai kan susah. setau aku pompan cina jer yg nk bersalin cara c-zer dorang x nk yg kt bwh 'lari aligment' ntn laki cari cina girl.

p/s : time pantang plng bosan aku pn x sabar nk pg jalan2 & bw kereta. aku abis pantang terus bw kereta pg jln2 soping jusco cuci mata walo xda duit .

Follow Us
Reply 21# Hana

haha..psl epidural tu la..kt HUKM pun, blh mintak rasanye..sbb ms aku bsalin dulu, aku tk mintak pun nk epidural, tp doc tu yg sibuk2 tya aku..suh amik..hahaha aku pun, takut nk rasa sakit..aku setuju kan ajek..memg npk ms contraction tu..tgk kt screen komputer tu, memg doc tunjuk, kalo time ni, aku tgh sakit, tp sbb pkai epidural, tkde rasa ape pun...ahhaha

Reply 27# annorr_maira

epidural ne ada kesan sampingan drg ckp ada yg sakit belakang, lenguh badan pas amik suntikan ni. xtau btl idak aku x pernah amik pn.

sebelum ni kitorang pjj. alhamdulillah skang dah dapat idup sama2. pastu mmg ada plan untuk expand family insyaAllah taun depan sebab aku target nak ade baby sebelum umur aku 30. pastu aku menyuarakan hasrat nak gi spital private sebab aku nak selesa sket la dan aku opt for c-sect. (sila jangan cadangkan aku beranak normal sebab aku penakut ya amat bab2 nih) jadi kalau aku sendiri dah gatal nak gi private c-sect lak tu of kos la aku pandai2 simpan duit sendiri. plan 2011 mmg aku nak save RM1k sebulan untuk part yg ni je. xganggu saving tetap pun. laki aku mati2 xsetuju suh aku gi hukm dan deliver secara normal. membazir katanye. haihhh...
sobsob Post at 16-1-2011 09:52 PM

bab spital private ni, kalo niat nak jaga aurat & dapatkan gynae muslimah, bleh pilih paed mane utk anak kita.....me sokong 100%.......

nak komen bab c-sect, me dah 3 kali c-sect, 2 kali try for normal (1 GA ,2 Spinal).....punya la nak beranak normal, tak diizinkan Allah gaks..c-sect ni high risk compared to normal delivery, my gynae mmg tak suke planned c-sect, dia kalau boleh nak kita beranak normal..padahal she can make lots of money with c-sect......

ade kawan baru c-sect coz baby songsang - selama ni die gi GH, ade ke diorg nak urut bagi kedudukan baby normal, dah le plasenta previa....terus dia gi private & have c-sect @ 38weeks......
pas tu, lepas c-sect ...die cakap kat me, duh baru tau siksenya beranak c-sect ni, beranak normal lagi senang, cepat je baik....(1st baby beranak normal)....

Pengalaman saya yg pertama beranak normal tapi yg lain2 operate. Nak sembuh cepat , beranak normal lah . Saya beranak operate pun sbb terpaksa ( ada sakit lain yg lb kritikal dr bersalin ) wal hal tak de problem pun kalu normal.
Masa anak pertama senang amat beranak , sakit tak sampai sejam dan baby senang keluar. Pada saya petua mudah aje , bykkan ngaji dan bersedekah , insyaallah lancar.

terima kasih kepada yg bagi pandangan. tapi nape parinamat tukar subjek dah semua org dok diskas pasal beranak. aku bagi beranak tu sebagai contoh.. :@

Reply 2# ajinomotonosuga

nape awal2 pilih c-sect sebab aku ni penakut. aku dengar citer kawan2 aku ade yg fobia nak beranak lagi sebab pengalaman lahirkan 1st baby..takut...tapi aku akan pertimbangkan kata2 ko thanks

Reply 3# maizana

bestnye berjaya bersalin normal untuk 4 anak. ala nape lak doc xkasi..lemah aku dengar

erk..laki tt pun mungkin tak paham jgk dgn tt bab nak beranak cara c-sect tu
daun_hijau Post at 17-1-2011 00:49

xmungkin laki aku xpaham sebab aku dah eksplen berjuta kali..buat2 xpaham tu ye..

errr my wife pun opt c-sect cos die takut kene seluk2,takut bawah die koyak.. aku ok je..janji die h ...
katak_ensem Post at 17-1-2011 01:50

suami yg sporting n memahami

Reply 6# pingger

laki aku xdela tahap kedekut nak mampus nak makan sedap xleh..tapi tu la certain2 benda ni die xsetuju ngan aku la pulak

Reply 11# ibuiqah

isk laki aku ni xdela jimat sgt pun..nak beli tv led la, printer canggih2, barang2 yg die minat aku ok je bagi support. baek btolla aku ni bini yg supportive ok..

bersalin normal ini, part pantang mmg terukla. itu mmg tak dapat lari.
takut nak kencing. takut nak berak. takut luka bernanah. takut jahitan terbukak. seribu ketakutan.
Hana Post at 17-1-2011 09:22

cis ayat ko ni langsung xmenenangkan aku ok..spital private paling dekat gleneagles. perbelanjaan selepas beranak aku dah amik kira of kos..

Reply 14# Jaza2008

camne nak kompemkan laki jeles sebab bini banyak duit eh?

Reply 17# ParinAmat

aku ni xdela boros melampau2 membazir xtentu hala. aku pun agak meluat kalau org bazir2 nih..sesekali je aku soping tu pun setelah berpenat lelah aku keje nak la jugak merewardkan diri aku dgn baju2 baru ke..aku xnampak pun kat mane salahnye..