CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4932|Reply: 29

Dah Lama Tak Berhubung, Aznil Hj Nawawi Sedih Ahmad Kassan Meninggal

Ahmad Kassan dilaporkan meninggal dunia di Singapura pada pagi Jumaat.

Berita tersebut dikongsi oleh pengacara Datuk Aznil Nawawi yang juga merupakan sahabat Allahyarham menerusi hantaran video di Instagram miliknya.

Foto: Awani

Aznil memberitahu sebagai sahabat dia terkejut dengan perkhabaran tersebut apatah lagi sudah lama tidak berhubung dengan koreografer terkenal itu.

"Saya baru dapat berita perkhabaran duka tentang pemergian sahabat saya, Ahmad Kassan yang merupakan nadi kuat program Macam-Macam Aznil suatu ketika dahulu.

"Saya cuma dapat khabar tersebut melalui hantaran di media sosialnya dan baru sebentar tadi saya terima berita pemergiannya.

"Dia dikhabarkan telah meninggal dunia di Singapura, tapi saya tak tahu jam berapa. Saya sudah lama tidak berhubung dengan dia," katanya.

Dalam kesempatan itu, Aznil juga mengakui kehilangan rakan karibnya itu memandangkan mereka banyak meluangkan masa bersama semasa menjalani rancangan Macam Macam Aznil suatu ketika dahulu.

"Saya sangat terasa dengan kehilangan dia, semoga kita semua sama-sama dapat sedekah bacaan surah al-Fatihah kepada arwah.

"Semoga dia ditempatkan bersama orang-orang yang soleh," luahnya. -CARI

Sumber: mStar

Takziah...

Budak2 masa program MMA pun dah beso panjang. Lama tul..

takziah..semoga roh arwah ditempatkan bersama dgn orang2 yg beriman.

..sebagai sahabat dia terkejut dengan perkhabaran tersebut apatah lagi sudah lama tidak berhubung dengan koreografer terkenal itu..
... knowing Fakenilll....simpan je lah propa tu nok.. kau jenis select kan..takyah nak terkejut sangat. Kalau rapat betul selalu je berhubung & tau keadaan kekawan masing2.

Btw, takziah kepada family allahyarham.

imagine punya lah lejen arwah as a dancer/koreografer sampai mak aku pun kenal ahmad kassan ni..
Slm takziah buat family arwah..
takkan dah habis MMA terus lost contact dgn paknil..at least bertanya khabar la kan..slh satu sebab rating show tu naik pun sbb org tertunggu tunggu outfit arwah utk program tu..

Arwah tiap2 hari up status gambar cucu2 dia dan aktiviti dia..boleh je kalau nak menyapa..dah meninggal baru ngaku kawan baik...phhuuiiiiiii!!!

Follow Us
Dulu aku suka tgk mcam2 aznil tu .kelakar.salam takziah.semoga roh dicucuri rahmat

Ahmad kassan is my long lost friend, boleh tanya meninggal sbb apa ya? Innallillah, semoga roh nya di limpahi rahmat dan  bersama org2 yg beriman, aaminn. Its a shock to me, deeply saddened.

Innalillah…salam takziah buat keluarga…
kaka satu family suka tgk arwah dan penari2 beliau masa MMA…

Tak silap masa Amy Mastura masuk AJL dgn lagu Shanana pun arwah yg jadi penari pengiring…lincah wpun berisi…

Aznil skrg punca pendapatan ape ye?
Duta Eskayvie, duta membaca, or maybe ade pengacara sana sini

prince_marhaen replied at 1-9-2023 03:45 PM
... knowing Fakenilll....simpan je lah propa tu nok.. kau jenis select kan..takyah nak terkejut sang ...

Ya aku pun rs bende yg sama..fakenil ni hanya pandang org2 kaya je walaupun kaya tapi bodohhhh pekat mcm alipsokri,tok bidahhhh tu dia jilat laa
Kalo org biasa yg sederhana, highly educated, drive keter biasa2, naik flight kelas ekonomi, dia x pandang pun.
Mmg fakenil ni penjilat org kaya dr dulu lg.

best dulu MMA

innalillah...
suka tengok MMA dolu2... ulang byk kali pun kelakar...

Rakan karib tapi lama tak contact. Howw?

Dulu masa ai dan mak rajin layan astro, ai perasan arwah selalu diusik2 esp bab rupa fizikal dan so called bff nih kemain lagi ya membahan dgn ketawa terbahak2. Budak2 kecik pun dibiarkan join sekaki. Memang arwah sporting nampak tak kesah... sekali dua bole la tahan lagi kot, tp kalau dah selalu sangat mustahil ko tak kecik ati.

Salam takziah buat ahli keluarga dan orang tersayang beliau. Semoga arwah Ahmad Kassan tenang dan aman damai di sana.

Tak payah nak terkesan sgt lah. Masa hidup xde plak usaha nak berhubung..ye la..sibuk kan..nak drop "hi" kat Komen ig or wasap pun xsempat kan. Dah mati, baru la terkesan bagai. Mengaku rapat la bagai..

prince_marhaen replied at 1-9-2023 07:45 AM
... knowing Fakenilll....simpan je lah propa tu nok.. kau jenis select kan..takyah nak terkejut sang ...

Kan.. pelik betul tak tahu apa2 kalau rapat. Hello2 tanya khabar patut adala. Ni negara sebelah je, kalau rapat ko pergilah ziarah.

Teringat fakerul dulu ada org dlm industri meninggal dipost oleh ramai artis, dia buat keluar gambar berkurun lama claim dia rapat. Sedangkan org lain siap pergi melawat dh sbb org tu dh sakit lama kat hspital

Dia ni yg jadi lead dancer masa lagu intro Karoot Komedia X kan. Yg pakai ala ala kepak rerama or pari2 smbil joget. Rasanya gang ponen gak dia ni

Salam takziah
Ahmad Kassan punya baju yg buat meols tertunggu MMA setiap minggu.

Ada jer klise ulangan...sahabat baik,tapi lama tak berhubung...lanjiooooo

12Next
Return to list New