CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 4242|Reply: 15

Tiada Jalan Pintas Untuk Kurus, Emma Maembong Bersenam Demi Berat Badan Ideal

Pelakon Emma Maembong mengakui bukan mudah untuk menurunkan berat badan selepas melahirkan dua cahaya mata.

Tidak menggunakan jalan pintas, Emma atau pemilik nama penuh, Fatimah Rohani Ismail berkata, selain mengamalkan senaman dia turut mengawal pemakanan.

"Saya sudah lebih kurang tiga bulan bersalin cahaya mata kedua dan bukan sesuatu yang mudah sebenarnya untuk kembali mendapatkan berat badan ideal.

"Malah, pada peringkat awal saya langsung tidak menyentuh nasi. Tidak dinafikan menganggu mood sehinggakan saya menjadi 'cranky' kerana menahan lapar.

"Jadi apabila ada yang kata, jalan itu lebih mudah buat saya tidak benar sama sekali. Selain bersenam saya juga menahan lapar. Mungkin dulu saya tidak bersenam namun metabolisma kini tidak lagi sama.

"Seandainya tidak bersenam, lemak selepas bersalin itu menjadi tepu dan sukar untuk dikurangkan. Jadi, ambil masa juga sebenarnya," kata Emma.

Tegas Emma, langkah menurunkan berat badan diambil bukan saja kerana mahu kembali bekerja semata-mata sebaliknya atas faktor kesihatan juga.

"Saya berdiet dan bersenam bukan kerana tawaran berlakon semata-mata, sebaliknya atas faktor kesihatan juga.

"Bukan apa, semakin meningkat usia, pelbagai perkara perlu dipertimbangkan. Jadi tiada jalan pintas untuk kurus," katanya.

Sumber: Harian Metro

Betul. Setuju dgn emma

cmne dia dpt nm maembong........??????????

Laaa..ko muda la mudah je nk turun berat badan...akak yg tua ni pun berat hanya 53kg sekarang ni..hari tu aku melantak x hengat lepas raya naik 55kg...sb sebelum tidur aku mkn..sekarang ni turun 2 kg sb aku mlm dah kurang mkn...bukan x mkn langsung tp kurang..tp aku suka pulak berat mcm ni...sebelum puasa dan raya aku 49kg...ye la bila aku bawah 50kg org kata aku kurus sgt...laki pun asyik komplen aku kurus dia suruh berisi..

sangbara2020 replied at 10-8-2023 02:16 PM
cmne dia dpt nm maembong........??????????

Tu nama ayah she. Nama ayah she ismail embong. Sebut laju laju jadi la maembong. Memang orang panggil ayah sheols maembong

Tapi bukan ke sbb consume veryyfull tu? dah tak jadi duta ke?

Follow Us
Jahtek pun nak kurus kena bersenam...Jangan tau nak gesek laki je macam kucing betina birah yang nak mengawan

prizadane replied at 10-8-2023 02:30 PM
Tu nama ayah she. Nama ayah she ismail embong. Sebut laju laju jadi la maembong. Memang orang pang ...

ok tq info....

Emma lama2 hampir seiras dgn mak sheols…

Hoshhi replied at 10-8-2023 03:03 PM
Jahtek pun nak kurus kena bersenam...Jangan tau nak gesek laki je macam kucing betina birah yang nak ...

Hehe terselit jua kisah jah. Btw tak caya la aku benda yg depa telan tu boleh kuruskan badan. Silap2 bawak penyakit.

Hoshhi replied at 10-8-2023 07:03 AM
Jahtek pun nak kurus kena bersenam...Jangan tau nak gesek laki je macam kucing betina birah yang nak ...

hahaha...itu lembaga susah nk kulush...tgk kuturunan la...

mcmmana la mak2 dolu beranak 8-10 orang... dah jd nenek menten pinggang kerengga

Cantik Emma nie & setuju apa yg dia cakap tu.  Tak de lah dia suruh makan supplemen ke benda2 yg mengarut tu..

I see,, iollz klau nk reduce weight iollz akan puasa makanan/minuman manis 3-4 bulan
.. langsung takde manis...minum pun air kosong je siang malam... fokus utama iollz ialah gula, baru lemak dan minyak... sbb iollz rsa gula yg paling bahaya... at the same time lemak dan minyak pun iollz minimize kan...klau mkan ayam iollz mkan isi breast putih je tak mkan wings or drumstick..nk manis2 mkan buah je...

Bagus jugak minah ni. Ckp yg agak betul lah kan.
Taklah sugar coat, ckp eh taklah, saya makan je semua, tapi mmg keturunan badan gini.
Cam siyel je.
Mmg cranky nak mampos lah kan, kalau tak dpt nasik. Lagi hangin lagi kalau lapo. Kena bersusah payah nk kurus, bukan senang. Bagus budak ni.
Tak suruh telan isap2 apa tah, yg si NadKangkang makan tu. Meluat tgk muka dia. Skrg tgh bunting muka dah mcm kena sengat tebuan. Yihhhh. Meluat

X cayalah la semata jaga makan..mesti ada buat cucuk2 mcm trend artis skrg ni nak.kurus... tgk la ramai artis skrg kurus mengejut..paling ketara fasha dgn rozita ibrahim tu..makin pelik kurus di tu