CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2983|Reply: 11

Seram, Ini Kerja 'Dia' Bila Tuan Rumah Balik Kampung - "Malam Jugalah Dia Share Rakaman CCTV Ni!"

Tular perkongsian pengguna Twitter, @deen.md mengenai dua rakaman kamera litar tertutup, CCTV sebuah rumah yang menyeramkan ketika ketiadaan pemiliknya.

Dalam rakaman di rumah seorang penduduk di kawasan perumahannya itu, kelihatan pergerakan sebuah anak patung serta penampakan bayang Lembaga hitam di dapur.

'

Add Image Caption Here

Difahamkan rakaman itu diambil ketika tuan rumah sekeluarga bercuti ke kampung sempena sambutan Raya Haji, baru-baru ini.

“Group whatsapp taman rumah aku tengah kecoh sekarang ni ada orang share video cctv masa dia balik kampung raya haji haritu.

“Korang cuba tengok bapak scary anak patung tu. Sebab tu lah aku tak suka dengan anak patung ni,” ciapnya.

Menerusi ciapan itu dia memuat naik video menunjukkan sebuah anak patung di dalam almari tiba-tiba berpusing dengan sendirinya.

Sebuah lagi rakaman yang dipercayai di rumah yang sama menunjukkan penampakan bayangan lembaga hitam di cermin kabinet dapur rumahnya.

“Oh shitt! Korang cuba perhati dekat cermin kabinet tu. Seriau aku terus tak trauma nak ambil air dekat dapur malam-malam,” ciapnya.

Ciapannya itu mendapat pelbagai reaksi pengguna laman sosial berkenaan.

Sumber: Gempak

Tuaan Rumah belanie atau ex tuan rumah bela...atau tumpang lau..atau...atau...tak kesudah

Kejadian yang sama terjadi kat kawan aku juga. Dia ni saja saja aja pasang CCTV kat ruang tamu rumah dia. Nak dijadikan cerita, mereka balik ke kampung dan bila mereka check rakaman di CCTV, punyalah mereka terkejut sebab ada 'lembaga' yang keluar masuk dari bilik tamu yang jarang digunakan. Bini dia jadi takut la pula nak tinggal seorang kat rumah apabila kawan aku ni terpaksa outstation. Kejadian tahun lepas dan dia pernah share rakaman CCTV tu dulu dengan kami di pejabat sebelum dia delete.

onnabila replied at 25-7-2023 02:51 PM
Kejadian yang sama terjadi kat kawan aku juga. Dia ni saja saja aja pasang CCTV kat ruang tamu rumah ...

mmmm baru nk tarik nafas tny psl video tu

tgk tengah malam mau tak boleh lena sampai siang

Ni lagi seram, selama ni kawan serumah tak pernah cerita, kita org selalu tidur ruang tamu depan  TV je. ada satu bilik ni kita org jadikan bilik simpan barang je. kat pintu ada buai bayi(kawn serumah jaga anak org part time) bila malam je dia tutup rapat bilik ni, aku lak tak pernah tanya.

Skg ni kami dok kat tempat lain tp rumh tu masih kami sewa sb belum pindah. Baru dia cerita sebenarnya dlm bilik tu kdg ada ppuan selalu tengok. Dia bukan melayu, rambut panjang. Dia tak kacau, dia tengok je..aku jd seram lak dengar. kawan ni jenis nampak apa2 yg aku tak nampak

Follow Us
Seriously, brp kali aku tgk tapi still tak nampak patung tu bergerak

nak tanya la org melayu ni kan ada mcm2 jenis ilmu kan... takde ka ilmu2 utk kaya... mcm susuk kan ada susuk suara merdu la susuk kebal la susuk cantik hensem la... susuk kaya ada tak eh?

nono86 replied at 30-8-2023 11:35 AM
Seriously, brp kali aku tgk tapi still tak nampak patung tu bergerak

Kepala dia yg berpusing ke arah cctv patung tu mmg tak gerak

Clan204 replied at 30-8-2023 12:10 PM
nak tanya la org melayu ni kan ada mcm2 jenis ilmu kan... takde ka ilmu2 utk kaya... mcm susuk kan a ...

kak eton katanya sblm eksiden ada guna
susuk suara

dorang balik kampung memang buka lampu ke?..atau sharing video waktu raya tu?

antu pon merayau2 eh