CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 2777|Reply: 33

Mental Shuib Terganggu, Anak-Anak Tanya Tuduhan Rancang Bunuh Siti Sarah

Shuib nekad untuk mengambil tindakan terhadap individu yang menyebarkan fitnah terhadap dirinya dan keluarga selepas anak-anak tanya.

Pada awalnya dia enggan melayan fitnah kononnya dia terlibat dengan organisasi Freemason, namun mentalnya terganggu apabila nama arwah isteri iaitu Siti Sarah Raisuddin turut dikaitkan dalam perkara itu.

Foto: IG

"Anak saya mula bertanya mengenai kematian ibu mereka, itu yang saya rasa melampau. Saya tak tahu nak jawab apa dekat mereka.

"Mereka lurus... apa yang mereka nampak dan dengar itulah yang akan mereka cakap.

"Dituduh ahli Freemason saya tak layan tapi bila saya baca lagi ada sebut nama arwah Siti Sarah buatkan saya tak boleh diamkan diri lagi. Dia tuduh saya bunuh isteri saya," katanya kepad mStar.

Shuib bagaimanapun telah bertentang mata dengan salah seorang daripada dua individu penyebar fitnah iaitu Zuhairi Othman yang menuduhnya sebagai ahli organisasi Freemason.

Mengulas mengenai foto tular memaparkan dirinya bersama isteri, Watie menutup sebelah mata semasa mempromosikan barang kemas, Shuib menjelaskan aksi tersebut dilakukan secara spontan dan tidak menyedari akan menghangatkan lagi fitnah terhadap dirinya.

"Gambar tutup sebelah mata itu memang khilaf saya, masa itu photoshoot dan jurugambar minta saya tunjuk cincin. Saya tutup tanpa prejudis.

"Saya tak fikir pun, simbol apa saya tak tahu sebab saya bukan ahli Freemason," ujarnya.

Pada Isnin lalu, Shuib meluahkan rasa bengang susulan dua individu membuat hantaran dan komen palsu kononnya dia ialah pengikut kumpulan Freemason.

Dua individu itu juga menyebut, Shuib sengaja membuat perancangan dengan pihak hospital sehingga menyebabkan kematian Sarah.

"erkara ini boleh menimbulkan keraguan. Sebab saya sendiri yang melihat arwah meninggal dunia, saya yang mengangkat jenazah. Jadi penyebaran berita ini boleh timbulkan salah faham.

"Kalau ada bukti jom kita ke hospital untuk bercakap," tegasnya.

Untuk rekod, Sarah meninggal dunia akibat jangkitan Covid-19 di Hospital Canselor Tuanku Mukhriz UKM (HCTMUKM) pada 9 Ogos 2021. -CARI

Sumber: mStar

ikut teori konspirasi mmg pengikut mereka kena bersedia dgn nyawa....cuma layak ke mamat nie nak jadi ahli

Edited by Suchi at 4-7-2023 02:42 PM

Iols tak paham kenapa tiba2 netizen sibuk ungkit balik pasal kematian arwah tu?

Iols ni dah hampir lupa pasal covid bagai tu semua seolah2 tahun 2020 tak wujud.
Kenapa kalian masih tak move on?

Dah takda sapa paksa kita amik vaksin dah weh, so toksahla duk sibuk2 lagi pasal nih.

Iols pun tak peduli kalau org tuduh ahli F ke apa tp bila tuduh bunuh tu berat.
Sbb ni melibatkan pihak hospital juga. Bukan sorang yg meninggal sbb covid. Ramai org yg iols kena meninggal disebabkna covid masa arwah ninggal tu semuanya org2 biasa takde apa kepentingan pun.

Ahli F geng-geng cendekiawan, researcher, konglomerat, penyumbang dana biliunnnnn biliunnnnn..
Tengok muka pon tak semangat dah level soeb ni. Level buat casting gelandangan je selayaknya.

sape yg dok bawak dakyah F plak nih...
tibah jer...
tak de ribut takde angin...
tibahhh sajoh...
time ss meninggal dlu takde plak kecoh pasal rancangan bunuh la ape...

level freemason ni bukan calang2x tau.

tak layak si soeb ni dituduh tergolong dalam golongan freemason.

Follow Us
Freemason pun tak nak jantan rhoper katak puru beracun ni... Bukan boleh bawa apa faedah pun pada theyolsss....

anti vaksin kan dorg memula. pkp pon kuhulu kehilir, bawak virus kat family, xrasa bersalah ke.

ternyata dapat bini baru tetek terulung pun tak mampu tepis nama arwah di mata netijen.
nasib la si tetek, sampai bila bila pun dihantui yang dah tiada di dunia

Lapar perhatian

Laki sape la si zulhairi ni, tau pulak kau pakai face mask bagai nak sorok muka. Mak harap bini dia ceraikan dia ni. Bodoh dia pekat nau. Tak elok utk keturunan

Dah Tau netizen selalu kecam, kurang2 kan la update private life. Ni semua nak update. Main bola tepi pantai berpeluk2 dgn Bini baru yg pakai mcm sarung nangka pun nak update. Sendiri Cari pasal mengundang kecaman. Sendiri yg mental. Dah dah la tu share private life. Senyap je netizen tu nnti. Jaga la mental anak2 tu. Usah semua benda nak rakam. Pebenda ntah

makneng replied at 4-7-2023 10:24 PM
Laki sape la si zulhairi ni, tau pulak kau pakai face mask bagai nak sorok muka. Mak harap bini dia  ...

Nampak kacak kan?. Badan besar tegap. Macam apatah pelakon apa nama tu, selalu berlakon drama, last dia berlakon dgn Aida Aris.

Iols rasa at one point watek mesti sentap jgk.. segala2nya dibayangi sarah..lm2 bosan pnt2 jd bibik segera sarah jgk yg meniti dibibir

Poyo la mat. Ko melebih lebih..
Mmg tak akan habis psl ko sampai watitek beranak 7 org..  Sampai doc emel pn support
Suka latu

lazim replied at 4-7-2023 10:46 PM
Iols rasa at one point watek mesti sentap jgk.. segala2nya dibayangi sarah..lm2 bosan pnt2 jd bibik  ...

Tak jugak. Aku skeptl dgn kapel ni
Demi nk nama terus kena petik
Apa pn boleh terjadi

fotographer teruk betul skill..satu gambar pun tak menarik...

dudaberhias replied at 4-7-2023 03:50 PM
Freemason pun tak nak jantan rhoper katak puru beracun ni... Bukan boleh bawa apa faedah pun pada th ...

Kaka aku jrg nk bersetuju dgn kau bila kau masuk  mengata retis lelebih
Ada kala retis tu mmg elok di mata aku
Cth laki jana ko beruk2 saljikan dia..
Appo mata ko kero ke apa..
Dn hanpir semua hodoh di mata kau.. Pelik aku dgn taste kau

NAMUN. aku sgt setuju 500% bila ko kecam mamat ni sbb aku mmg takleh tgk rupa dia tu.. Tkde aura retis mahupun pelawak... Yg ni ko nk ratib beruk salji ribu riban kaka restu noks

Yang gambar ni watitek tutup sebelah mata dia tu apehal? Buruk benor pose dia!

makadek replied at 4-7-2023 11:07 PM
Kaka aku jrg nk bersetuju dgn kau bila kau masuk  mengata retis lelebih
Ada kala retis tu mmg elok ...

Kaka yang laki si yenna tu bukan buruk la di mata iols...
Maksud beruk salji tu keturunan mix hahahaha bukannya buruk...

12Next
Return to list New