CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5973|Reply: 33

isteri sukar mengandung

jika korang punye isteri yg sukar mengandung,
korang buleh terima atau x?
sanggup menunggu x?
brp lama buleh terima ketiadaan cahaya mata?
atau cari bini lain shj?

sesape yg pernah ade experience ttg ini, minta share..

Rate

1

setia hingga ke akhir hayat~~~ (sebab aku ni pompuan sob sob sob)

kalau bini x mandung..sile check kejantanan uolss dulu.. huhu jangan dok senang2 kate minik mandul...

kalau sampai 4 pon belom tentu mandung kalau tukang tembak nye gune peluru kapor...

larikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

bagi je la kawen lain..hahaha...

pergi treatment dulu
= dah chck ke masalah nipada dia atau saudara

cuba pi medical check up

dari pembacaan saya dan kuliah sayalah definisi
kesuburan tu  dia macam ni

my prof dulu bagi dalam ayat macam ni - 80% daripada pasangan  yang nak dapat anak akan dapat anak dalam tahun pertama hubungan suami isteri  dan 20% lagi tahun kedua  dengan tidak menggunakan / atau mempratikkan kaedah cegah hamil

faham tak ayat di atas ni lecture notes  saya cakap lah tahun 1998.

anyway

soal fertility/fecindity/ kesuburan ni sensitive

so apa apa pun masalah akan ada pada si isteri  hubbu dan satu lagi may e mechanical aspects of it

so kan saya  nasihatkan pi LPPKN ka jumpa pakar perbidanan dan skit puan
tolonglah

sukar does not mean tak boleh

sukar kerana apa

atau saudara dah tahu ?
sebabnya

tapi kalau saya wife  yang - a) ada penyakit buah pinggang ka, ada dapat kemoterapi ka atauapa ubatan yang saya ketahuoi menjejaskan kesuburan saya , saya akan bagi tahua wal awal kepada bakal suami saya ( ni saya bagi contohlah bukan i tauuu isk takutpulak )

so u know...i dunno

you kena check u and your wife  juga ya

so ...

i wish you well

bebenda cam ni kena sabaq.

Rate

1

di sekolah as ada cikgu dia kawin kalau tak silap selepas 11 tahun baru dapat anak dan terus berderet dpt 3... dia dah berusia tapi anak masih kecil.. itu tak kisahlah tapi moralnya... mereka suami isteri bersabar.... tidak saling salah menyalahi.. berusaha dan tawakal serta berdoa... hasilnya Allah bagi sekali 3!

Follow Us
kenapa xboleh terima??kdg2 aku dgr org2 ni cakap xda anak nanti mati xda org nak doakan..tp dah tentu ke kalo kita mati anak tu doakan sedangkan ilmu dan amal jariah tu lagi bermakna..

bg yang xda anak,anggap jelah bukan rezeki..sebab tuhan tau kenap dan sebab ape dia xbg kita anak..kdg2 kita nak sangat..kita pikir kita dah bsedia,tp sebenarnya x..aku sendiri tgok ipar aku..dah lama kawin,nak sangat anak,buat macam2..bila dah dapat anak,senang je hidup..letak anak dekat umah sedara,sminggu sekali baru tgok..anak pun jd xrapat..bila anak demam bwk jumpa doktor,tp doktor tentukan appointment suruh dtg lagi esok,tp masing2 xnak datang,psl keje..xsanggup amik cuti..ada sebab Allah xbg anak dulu,psl sbenarnya dia belum bersedia..yang kesianya anak tu nanti.contoh lain,mcm aku tgk ada sesetengah pmpuan yg busia xkawin,aku tgk perangainya pemarah,kaki hangin..tp merungut nak kawin..knp jodoh xada..mgkin Allah tahu..takut dgn perangai dan sikap yang ada pada dia rumah tangga xkan bkekalan..Allah xnak bagi bukan sebab ape..tp sebab Allah tahu yang tbaik buat kita dan yang penting sebab dia sayang kita.

Post Last Edit by mbhcsf at 18-12-2010 03:30

tapikan ....believe you me...
bila kahwin kan setelah beberapa lama ni seorang consultant cakap kat saya, yg many married couple ni yang tak ada anak akan  , apa yang dia kata kat sata : you will do anything to get a child, even one....

sebabnya saya rasa kaum ibu tentu dah tahu kan...

ini fitrah manusia , especially lady ...ni  bila tengok muka , mata budak  and the hug you saja , ye , actually  you dah boleh rasa ..it is allright with the world nothing else matters...yes that kind of feeling a child could make you feel, you know..everything else put aside seketika ...though selebihnya they could drive you crazy  hahahaahah

well...tulah tu  cute lovely beings...their smile my father said not even a million dollar notes could replace...tawww....

ade member, kawin almost 7 yrs, tak de anak, bermacam-macam usaha,kampung, moden tak juga dapat, sampai Dr check bila ovum boleh matang then bersama dgn hubby, boleh memasing ambik cuti just tok proses! at last dapat jugak, 3 orang sekali gus 2 pompuan 1 lelaki.

pi amek khidmat nasihat dari doc..tak pon ajukan masalah nih pd LPPKN cwng berdekatan..ada byk lg sumber yg leh mbantu..

hmmm.. tq kpd yg sudi reply..........
mmg dah mcm2 usaha kami buat moden + tradisi tp hasil x nampak lg..
yg plg bengkek tu pulak doc yg merawat tu x nak berterus terang ttg ape maslah kami yg sebenarnye.. bile dah usaha 1 tahun ++ after consultation dgn die, baru la die ckp hal yg sebenarnye.......
masyarakat sekeliling terutama INLAW yg makin menekan2, bukan nak tlg bantu atau tlg ringankan beban .....

bersabar dan redhalah dengan ujian Allah... ada hikmah disebaliknya itu....

bersabar dan redhalah dengan ujian Allah... ada hikmah disebaliknya itu....
kenesep Post at 21-12-2010 09:55

yelah. at the end mmg kene sabar pun..........
    sabar...sabar...sabar ... dtglah pdku.......hmmmm... redha je sbnrnye ni...............
    tp dlm sabar & redha pun, kdg2 x leh nk tahan kalu ade ckp2 sumbing kat blakang kan..........

cuba la dulu rawatan kesuburan, hormon, IVF atau apa yang doktor cadangkan dan tunggu dulu...worst comes to worst adopt pun boleh kan...of cuz tak sama anak sendiri...tapi anak angkat ni ada juga yang baik dan leh jaga orang tua dia masa diaorg dah tua...

sabar ok. benda ni semua keja tuhan. doktor hanya bagi nasihat.. kalau tuhan nak bagi , tuhan akan bagi.. pedulikan kata orang. sila jaga HATI ISTERI awak tu dari hati orang lain

jika korang punye isteri yg sukar mengandung,
korang buleh terima atau x?
sanggup menunggu x?
b ...
haitt Post at 17-12-2010 16:45

ko pk mcm ni jer lah..dia dh pun jadi wife ko..
sekirannya dh kahwin then dpt tau..ko pulak yang mati pucuk..mcmmana?..ko agak2 ko sarankan wife ko cari suami baru tak?..
KO pk lah sendiri.

hmmm.. tq kpd yg sudi reply..........
mmg dah mcm2 usaha kami buat moden + tradisi tp hasil x nampa ...
haitt Post at 21-12-2010 09:51 AM

hasil pemeriksaan doktor apa puncanya?

sabar ok. benda ni semua keja tuhan. doktor hanya bagi nasihat.. kalau tuhan nak bagi , tuhan akan b ...
nuryakmal Post at 21-12-2010 11:12

errr aku ni pempuan....

amik anak angkat

sorry tak tau u perempuan (rasa semua orang yang reply ingat ko lelaki)..btw, anak tu keja tuhan.. tapi kalau ko redha n paham consequences untuk izinkan seorang perempuan jadi madu ko sebab anak, ikut ko la.. sbb ramai lagi pasangan yang berbelas tahun mencuba, ada yang berhasil ada yang tak.. kalau tak berhasil adoption is the best way but if keluarga nak darah daging sendiri, ko izinkanla asben ko kawen lain. tapi hati mesti mau bersih naa...jangan esok dia da kawen lain, ko masam2 muka plk...

12Next
Return to list New