CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2921|Reply: 11

susahnya nak cari kawan

allo beb...

aku ni dah beberapa kali tukar tempat keje..keje dulu2 aku nak cari xperince je..now,aku rsa nak stick ngan keje aku la..letih la asyik nak tukar2 je..tapi prob nye..keje ni bukan jiwa aku plak..aku aku gagahi jugak la..ikhlas dan hope rezeki diberkati

bila aku keje kat sini lebh kurang 2 thn, aku memang x boleh blah betul ngan environment kat sni..ofismate,entah la no komen..ada sorang tu senior la (tapi level aku lg tinggi)..bajet bagus je...mulut laser..the rasa keje dia perfect..aku ni try to bring the positive menner from my former ofis..tapi kat tempat keje aku ni..tak boleh la..then kat sni kengkawan keje memang berkira..aku rsa diaorang tak rasa enjoy working..tak macam ofis aku dulu..we were really enjoyed..

so,aku menjadi lone ranger..entahla..aku cuba nk stick ngan depa,tapi tak boleh la..dulu2 ye..semakin lama aku stay sini aku semakin mendiamkan diri..aku hanya meluahkan perasaan pd partner aku je..so dia nasihatkan aku 'sabar'..

kalu korang cam ne ek?..baik kah aku terus begini dripada aku sakit hati ngan mereka2..

bukak hati untuk tidak melihat kekurangan orang lain..nanti kita pon lebih selesa untuk menerima orang sekeliling kita seadanya..

xde rezki ko nak dpt environment yg best dgn keje yg skng...kalo nak compare ngn tmpt keje ko yg lama..since skng ko kata ko nk terus je keje sini, pandai2 la bwk diri...amek je sikap baik derang...yg buruk ko ignore je..smbil2 tu ko cuba la nasib cari keje lain..mana tau berezeki dpt yg lg bgs environmentnya..xpe..kite usaha..DIA tau hati kita..

bukak hati untuk tidak melihat kekurangan orang lain..nanti kita pon lebih selesa untuk menerima ora ...
worm Post at 17-12-2010 10:19

cik.worm - aku memang membuka hati..tapi kadang2 keciwa tu ada gak..entahla..aku sbr jela

Reply 3# seroja23

cik.seroja - aku akan adapt yg baik saja..yg buruk aku ignore..(harap2 bos nampak le aku wat keje - tapi kalu kawan2 aku ni dengki cam ne?)

lone ranger pon ok apa tp jgn lah smpi xmo bertegur langsung dgn depa..sembang skit2 perkara yg ringan2 pon ok dah..pastu ko buat lah keje ko blk..ada lah nmpk skit ko ada bertegur dgn org lain..nti time ko susah or sakit,depa gak nak dtg lawat ko..

ttng busuk hati n hasad dengki tuh ko xusah pikir la..redha jela kalo ada org nak buat mcm tuh pd ko..tu semua keje Tuhan utk menilai n kasi pbalasan..keje ko solat n bdoa jela supaya di jauhkan drpd org2 macam tuh..janji ko buat keje ko dgn amanah..

Follow Us
lone ranger pon ok apa tp jgn lah smpi xmo bertegur langsung dgn depa..sembang skit2 perka ...
zuhaili_14 Post at 17-12-2010 12:11

sekarang ni aku yg tegur depa..depa tak mau pun tegur aku..rsa sakit hati..tapi lantak la..aku tegur jawb cm tak nak jawb..cm le aku ambik duit depa

hang wat taktau je dgn org camtu..jauhkan diri...
aku nak hidup kat mana2..aku banyak wat hal sendiri je..hohoho...
kalau orang tu tak bes.. mmg jarang borak la..hehehe...
klau hang pk sngt perangai org...hang yang sakit hati..
dia takde rasa apepun..huhu
tiap kali rasa cam tu..hang istighfar...
tu setan hasut tu..hahaha...
diam tu lebih baik...dari banyak cakap nnt tersakitkan hati orang..dan sebagainya..
alaaa semua orang rasa lbh kurang camtu la...

mslh kite same...ak pun bru bertukar tmpt kje 2 mggu lepas..mslhnye ak xbleh nk mnyesuaikn dri dgn ofismate...ak jenis yg xbpe pndi nk bkwn..diorg pn cam xnk bkwn dgn aku....sedihkan...

kesian sgt dgn ko..kalau nak senang berkawan ko bagi jer diorg seluar dalam sorang satu.

Reply 7# isabella08

tak pa lah bebeh..janji jgn kite cari pasal dgn org lain sudah..truskan lah keje ko mcm biasa n xyah ar pikir ttng benda nih sgt,,..insyaAllah lembut lah nti hati depa semua tuh..

Lone Ranger Lagi Bagus....Kawan Ni semua buat serabut otak ja....Kalau kita baik ..ada ja..Nak Pinjam duit la,Keta la..Pinjam maid la..Ni belum lagi Asik dok bercerita hal Bf/Gf memasing..Ada plak..Hal hal rumahtangga semua nak di cerita...SAQ sesangat...Berhubung bila ada hal...