CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Perkahwinan Tidak Dapat Diselamatkan Lagi, Jika Dua Talak Sudah Dijatuhkan Perceraian Terkini Syamsul Dan Puteri Sarah Bertalak Tiga

Lavender_Violet replied at 26-5-2023 10:18 AM
PS ni pun satu...sebelum ni lgsg dia x komen pasal dua lafaz sebelum ni
Bila time kat mahkamah bila  ...

betul
tu sebab pentingnya bertenang sebelum berkicau
set all priority straight
kalo cerai kali kedua tu in sep 2020 belum disahkan (lps tu dorg masih dok serumah lagi, nauzubillah)
camna lar mahkamah (hakam) nak tentukan ni penceraian kali ke berapa
tak faham ada yg masih kurang arif tentang perjalanan syariah ni
dorg ingat lafaz cerai tu dah habis cerita, padahal hidup kita bukan utk hari ni saja
Islam amat menitik beratkan akan hal cerai rujuk ni bersebab
kalo ada anak lagi nanti (utk kes2 lain bkn kes ni) nasab anak tu amat2 lar penting

and kat sini pun kita nmpk loyer PS dah made a huge mistake
by not doing his homework fully before dia take up this case
memalukan utk his legal firm practice as this case is all about technicality in the end
not so much as PS nak cerai dan Samdol refuse
if JKP dah kata mmg tak boleh diselamatkan, makanya mmg akan bercerai jua
tapi mahkamah perlu recordkan penceraian dah talak berapa

Rate

1

JiEunTak replied at 26-5-2023 12:20 AM
Td baca makhamah cakap perkahwinan xleh diselamatkan kerana syiqaq berpanjangan.

So why x jatuhkan  ...

maybe sbb nk sahkan jumlah talak kot sbb sblm ni samdol tak dtg kan. tapi kan skrg ujong jari je. mmg takleh ek bincang dan dan tu psl ni mase sume pihak dh ade kt situ?

mahap la iols tak tau prosedur mahkamah sume ni.

OsHiN_hOnEy replied at 26-5-2023 10:52 AM
betul
tu sebab pentingnya bertenang sebelum berkicau
set all priority straight

Loyer dia pun terkejut hari tu.. dia kata..dia x tahu cerita yg lafaz cerai 2 kali tu.. dia tahu pun from med sos..

Haru sungguh PS pun... x cerita terang2

twins replied at 26-5-2023 10:09 AM
betul... kalau berlakon ucap talak pun tak boleh...
kalau dulu aku perhatikan dlm drama2 kalau cer ...

Lorrr....dah namanya pun 'BERLAKON' ...dialog ikut skrip, mood pun ikut jalan cerita dan watak, berlakon dgn org yg tak ada pertalian darah, tak kan macam ni pun dikira jatuh talak pada isteri dirumah kalau sebut "aku ceraikan kau"
Kalau pasangan suami isteri, bila lafaz talak luar mahkamah kena check niat, keadaan masa si suami tu lafaz baru boleh confirmkan talak tu
Ni dah terang2 berlakon, niatnya cuma berlakon, lafaz pada seseorang yg bukan wife dia tak kan boleh terkena tempias cerai tu pada bini dia??
Ntah lah aku kadang2 macam pelik2 je hukum yg agamawan jatuhkan
Bila suami isteri, punya susah lah nak sahkan benda tu, macam2 kena verified tup2 bila berlakon, ada dialog yg sebegitu, talak boleh jatuh pada isteri
Mana logiknya entah

matjerk replied at 26-5-2023 10:57 AM
Loyer dia pun terkejut hari tu.. dia kata..dia x tahu cerita yg lafaz cerai 2 kali tu.. dia tahu p ...

tu lar mat
sapa yg memperlekehkan hal cerai rujuk ni
kalo bkn both of them, dgn family masing2 pun terpalit sama
kan aib besar tu? tak fikir panjang sarah ni
tu sebab shin kata kurangkan merempan, sebab lagi byk kita bercakap dlm keadaan kita marah, setan suka sgt2
kita akan tanpa sedar buat kesilapan, tapi ramai kata takpa takpaa biar dia luahkan
pentingnya ilmu agama ni didada, bkn utk show di sosmed

Lavender_Violet replied at 26-5-2023 11:00 AM
Lorrr....dah namanya pun 'BERLAKON' ...dialog ikut skrip, mood pun ikut jalan cerita dan watak, be ...

memang betul dah begitu hukumnya.... sbb tu skrg diubah cara skrip dengan menyebut nama istri dlm drama tu..
selain dari ustaz yg aku ckp tu, ko try la dengar lain2 ceramah ustaz dalam youtube, DUKE, UAI, Samsul Debat, Ustaz Don.... semua
akan beri penjelasan yang sama.

Rate

1

Follow Us
Afie13 replied at 26-5-2023 10:18 AM
Kalau x rujuk masa kali ke 2 tu mesti lah PS failkan kes pengesahan talak tapi skrg dia mintak cer ...

kan...sama la pemahaman kita

Manusiabesa replied at 25-5-2023 06:38 PM
Kan u? Jgn ingt bila cerai, hidup u gelap.pdhal baru nk start. Dpt kenal llki baru..tgok indon san ...

Rasanya untuk kes dgn ik yg mil dia akan masuk campur...jadi pencelah katanya..

Utk kes puteri Sarah ni, bukan sebab cerai & rujuk. Yang Hakim hendak tahu adalah kuantiti talak. Kalau dah 3 kali, hukum dia lain.  Dlm kes ni, si suami yg bersalah sbb Sarah ada pergi Majlis Islam utk buat rujukan. Sepatutnya Yang disalahkan si suami. Mana dtg lafaz talak bukan dari mulut suami.

OsHiN_hOnEy replied at 26-5-2023 11:01 AM
tu lar mat
kalo bkn both of them, dgn family masing2 pun ...

Ramai yg x peka isu2 ni. Betul lah rujuk mereka sah dlm agama, tp documentation pntg utk tentukan betul2 cerai dan jg utk rujukan. Kira Allah bg sarah "terkucil" tulis dlm komen psl cerai 2x...pihak sarah dn sol pn x maklum kn kpd peguam psl ni.
Dlm hal ni bukn salah sarah shj, dua2 salah. Of course sol tahu dia pernh lafaz talak, dn bila dipanggil utk buat pengesahan x hadir mahkamah. Mgkin bg dia, cukup "aku, isteri dan Allah yg tahu" (sambil angkt jari telunjuk).
Baca kes2 rumahtangga skrg, mgkn ramai lg kt luar sana cerai rujuk ikut mazhab sendiri dn yg x lapor pn rsnya ramai. Mcm kes penyanyi budak flat, 4x cerai, mcm mana tu?

OsHiN_hOnEy replied at 26-5-2023 11:01 AM
tu lar mat
kalo bkn both of them, dgn family masing2 pun ...

I rasa kes lafaz cerai di luar mahkamah tu mmg ada cuma x pasti sekali atau 2x sebab PS mmg ada buat report dekat pejabat agama untuk pengesahan lafaz tu tapi bila mahkamah panggil si sol x datang pun so kes tu kira diaorg rujuk sendiri je

Cuma yg i pelik x kan PS x bagitahu peguam dia pasal kes lafaz cerai 2x tu i rasa xde sebab pun utk PS sembunyikan fakta pasal cerai n rujuk semula tu. I x rasa PS buat cerita cuma mungkin dia nak jaga aib sol atau saja buat2 lupa nak bagitahu. Skrg ni sol pulak cakap dia x pernah lafaz cerai kat luar mahkamah tapi knowing perangai sol x mustahil dia tipu

Ada yg komen ckp lafaz taklik pun ada jugak sol guna. So kemungkinan 2x cerai tu termasuk yg taklik tu lah. Kalau kata PS langgar lafaz taklik tu kira jatuh talak

I rasa sekarang baik kita tunggu je la sampai mahkamah sah kan lafaz cerai 2x tu wujud atau tak. Yg pasti diaorg tetap akan bercerai n mahkamah cuma nak tentukan talak yg betul sama ada talak 1, 2 atau 3 itu saja

makcik_d replied at 26-5-2023 12:47 PM
Utk kes puteri Sarah ni, bukan sebab cerai & rujuk. Yang Hakim hendak tahu adalah kuantiti talak. Ka ...

Betul tu i dah komen kat atas tu. PS dgn sol tetap akan bercerai cuma skrg yg penting pengesahan lafaz talak 2x yg didakwa PS tu benar2 terjadi atau tak. Kalau kata mmg dah pernah jatuh talak n sah bercerai 2x sblum ni kiranya yg kali ni dah jadi talak 3

Edited by JiEunTak at 26-5-2023 05:30 AM
twins replied at 26-5-2023 03:06 AM
memang betul dah begitu hukumnya.... sbb tu skrg diubah cara skrip dengan menyebut nama istri dlm  ...

Ustazah kat skolah aku penah cakap, bab2 lafaz akad ka cerai ni jangan dibuat main, walaupun dalam drama lakonan....
masa tu dia amik contoh Ahmad B....
dia kata, kata lah ahmad B ni pegang watak bapa, Ainina Ahmad B (anak btoi dia) pegang watak anak...
dalam drama...pastu ada scene akad nikah....
kalau dia sebut nikah kan anak aku mmg jatuh sah laa akad nikah...
berkawen laaa anak dia tu ngan pelakon laki dalam drama

ni yg aku ingat...
kalau salah fakta maka salah lahh contoh ustazah aku

Rate

1

cik.panda replied at 26-5-2023 02:32 AM
Eh ni movie apa ye?

Tajuk movie:
UNTUK 3 HARI

Tahun terbit:
2012

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Dah cerai 2x sebelum ni tp xde pi court utk pengesahan talak.

2x tau PS. Bukan skali mamat tu talakkan kau.

Kali ni dah half way kes baru nak bukak cerita psl talak 2x ni. Aduh. Dah terjejas perjalanan kes. Benda patut dah mudah dah.

Kenapa laaaa x bgtau awal2.
And kenapa laaaa loyer kau x tanya.

Spekuan I ols si Samdol ni nak lengah2 pasal benda ni la. Kalau lepaskan PS kali ni, x boleh rujuk dah sampai bebila. Unless PS berkahwin dan bercerai dgn suami kedua she ols. Semeluat masa i ols dgn PS becok ni, I harap she wont go through another similar journey la. Boleh mental!

Ni lah akibat cinta buta.
Pasni kau bercinta jgn jadi bodoh dah. Celik mata.
Kita ada undang-undang. Ikut saluran yg betul.

I have a friend yg laki dia gaduh dgn dia, laki nya tampar dan ketuk kepala kawan I. Kawan I pi report polis. Polis panggil dan ckp kat laki dia gaduh jgn naik tangan. Bini tu has all the rights to sue and send u to jail. Walaupun bg sesetengah pasangan toxic bnda tu "sikit" tp ini isu undang-undang dan kesihatan tubuh badan.

Sol pukul kau - patut report polis
Sol ceraikan kau 1x - patut report mahkamah
Sol ceraikan kau 2x - patut report dan bawa haluan sendiri.

Jantan kalau dh syg bini, jahat mana pun bini, takkan dia talakkan.

Semoga kau dapat apa yg kau impikan PS. Semoga hidup kau berubah lebih baik. Belajar drpd ksilapan. Lagi 1, mertua tu mertua. Jgn dik sayangkan mertua, gadaikan masa depan. Tu semua toxic!

Hidup utk diri sendiri.

In fact kalau kapal terbang nak terhempas pun, kau pakai O2 mask tu dulu kat muka kau sebelum pakaikan kat anak kau atau mak ayah kandung kau. Sayang diri sendiri!

Sophialoca100 replied at 26-5-2023 08:33 AM
bila pulak Sol delete post post ig yg dia upload sehari sebelum raya tu? dgn video ustzh asmak pas ...

Bukan Sol lah aku ckp IRA ...ig IRA pun dh xde ..

likilu replied at 26-5-2023 09:58 AM
Pandai dia lah dari semua orang macam tu je selesaikan misteri nusantara ek. Abedin dah mengaku ta ...

mungkin PS pun kurang pasti jatuh ke tak? sbb si samdol tak hadir ke mahkamah utk pengesahan jatuhnya talaq, samdol yg kau backup ni mmg suka menyusahkan orang...tapi orang lain yg kena tuduh macam2.

mawardia replied at 26-5-2023 03:00 PM
Dah cerai 2x sebelum ni tp xde pi court utk pengesahan talak.

2x tau PS. Bukan skali mamat tu talak ...

tk baca ke artikel yg forumer kasi link? kan ps ada gi mahkamah utk pengesahan cerai tapi si samdol tak turun mahkamah sejak 2020 sampai sekarang.

oklatu85 replied at 26-5-2023 09:42 AM
Diaowg X takut yg.. kalau confirm cerai boleh jadi zina tau

Lagi x takut anak kuar berderet sume anak luar nikah ...aritu pun aku ada terbaca satu kes ... Kwen dh 40 tahun beranak cucu habis rupanya selama 40 tahun tu x sah pun dorang punya nikah ...... Menangis berhabis sume anak beranak .. aku x pasti kenapa x sah

twins replied at 26-5-2023 10:09 AM
betul... kalau berlakon ucap talak pun tak boleh...
kalau dulu aku perhatikan dlm drama2 kalau cer ...

Betul ... Kalau lelaki berlakon elak kan lah dialog .. " AKU NAK CERAI KAN ISTERI AKU " atau Aku ceraikan isteri aku dah ... Mmg meraung lah isteri kt rumah.... Walau berlakon tp dia x ckp ceraikan isteri aku bernama (watak lakonan wanita tu) dia just ckp isteri ...kebetulan ada isteri mmg habis lah