CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 853|Reply: 12

Minta Pendapat

Post time 13-5-2023 08:03 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum. Harap anyone sudi beri pendapat.

Aku kerja di satu tempat ni almost 5 bulan. Pekerja disini 3 orang termasuk aku. Sepanjang kerja di sini takde masalah apa2 melainkan kadang2 rasa dibully oleh seorang senior Kat sini. Tapi aku tahan jela.

Tapi baru2 ni boss aku cakap dia tak perlukan aku lagi. Katanya sebab tak nak pakai ramai pekerja. So, aku cakap aku okay la. Pastu, dia nak buang aku tapi suruh aku hantar notis berhenti kerja. Aku ikut jelah, malas nak pertikaikan.

Seminggu aku nak berhenti, dia minta aku stay. At first Aku Tak nak tapi dia keep Tanya. At last Aku setuju.

Aku Ada Tanya pendapat , Ada yang cakap supaya Tak teruskan disebabkan tindakan boss aku tu.

Jujurnya Aku tak nak stay tapi tulah, minta pendapat former lain. Terima kasih.

Rate

1

- sepatutnya bos tu yang berhentikan awak instead dia suruh awak yg bagi notis supaya dia tak boleh didakwa di pejabat buruh

- awak dah hantar notis, bos mesti setuju dan tak boleh halang pekerja nak berenti

- make sure gaji bos bayar..kalau tak, awak sebut pasal bejabat buruh..sure gelabah bontot bos tu

Wah sedap je. Bila taknak suruh berenti. Pastu kalau rasa nak pakai lagi, suruh stay pulak. Syok je die gula-gulakan kita. Langsung tak hormat kita. Blah je dik. Usaha kan tempat baru yang lebih aman dan harmoni. (tapi kalau gaji lebat kau stay je laaaaa )

Kalau menyampah bos dan wang no problem stop jah

Patutnya kau jgn bg surat resign, biar company yg bg surat berhentikan kau.
Kalau aku, quit je. Main2 pulak kan bos ko tu. Tapi kalau kau perlukan duit dan belum dpt keje, stay je.
Mintak contract baru, ko mintak increment gaji

At the same time cari keje baru

Setuju beno dgn pendapat yang surat pemberhentian patutnya bior keluor dari company.  Sbb deme tu yg memandai nyuruh kome berenti. Kalau kome yg hanto surat berhenti koje, kome yg xndak koje dah kiranye.

Ate, dia suruh kome nyambung tu ada kate idak berape lame nyuruh kome koje? Kalau xde, kome suggest le buat kontrak siap2.. sekian2 lama kome koje jgn disuruh berenti atau kome nak berenti xboleh selagi tak cukup tempoh kontrak.

Kalau kome ndak sambung, kena mikior blk sbb dia buat mcm bola pulak yek... Kalau gaji lebat and dengan ekonomi skrg ni kome stay le.. tapi sambil2 tu cari le koje lain jugak, dpt yg stabil buat elok berenti nye yek.. bior aman2 aje kome keluor dari situ idak timbul isu belakang hari.

Follow Us
ruginya hantar notis. kalau boss keluarkan notis kata company tak ada kewangan yg kukuh. awak eligible dpt socso untuk 6 bulan. socso bgantung brp banyak gaji. plg byk tak silap 4k sbulan. dia pgl sistem insurans pkerjaan. kiranya lepas kena buang akan dpt elaun selama 6 bulan.

kalau awak yg mintak bhenti. awak dah tak eligible untuk dpt elaun 6 bulan tu. rugi betul

Waalaikumussalam. Bro, honestly, kalau aku jadi ko, aku takkan teruskan kerja tu. Boss ko tu macam main-main je, buat ko stay lepas tu buang ko balik. Dahlah buat ko kena bully lagi. Cari kerja lain yang lebih baik, bro. Jangan stress dengan boss macam tu.

Kalau aku jadi ko, aku pun takkan sambung kerja dengan boss yang macam tu. Dah buang, pastu suruh stay balik? Tak betul lah tu. Cari kerja lain yang lebih bagus. Eh, tapi bro, kalau ko nak dapat side income, boleh la check out bk8 affiliate program. Boleh jadi peluang untuk dapatkan duit sampingan.

Sis, kalau aku jadi ko, aku akan fikirkan betul-betul. Kalau boss nak buang tapi suruh stay balik, maybe ada sebab tertentu. Tapi kalau sis rasa tak selesa dengan tindakan boss tu, better cari kerja baru.

setuju. Kalau sis rasa tak selesa dengan tindakan boss tu, lebih baik cari kerja baru. Jangan biarkan diri diperas dan dibuli.

Kalau ko nak stay... stay aje la... layankan aje dulu..
As long as working environment semua ok...
Aku expect everything is ok sebab ko pun nak stay..
Dan ko pun jenis mcm layan aje la.. sukati ko.. so memang senang ah.. takyah nak pening2..
At the same time aku suggest look for better opportunity.. keje yang ada potential sikit.. boleh jadik career..
Once ko dah accept to kerja balik... surat resignation tu dah tak valid dah.. so work as usual.. cuma next time kalau dia nak suruh berhenti, jangan bagi surat resign, suruh boss bayar watever compensation yang ko entitled... aku rasa ade yang sebulan gaji, ada yang 3 bulan gaji.. biasanye ikut length of notice ko kena serve..