CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: silica_SiO2

bakal2 bapak or yg dah jadi bapak

kalau i, my hubby akan cuti bila nk temankan i pegi antanatal check-up...sama gak bila nak jab baby. Kalau bersalin, dia akan cuti sebulan utk jaga i masa pantang..Alhamdulillah, bertuah i dpt hubby mcm ni

My hubby temankan to every single ante-natal check-ups and masa vaccination.   Our babies kan, mestilah he wants to be involved.   Rugi lah if he misses out on the important milestones (pregnancy period) and the hospital visits.  Speaking for my hubby, he wants to be there with his kids when they get the jabs.  You never know how the kid is going to react to the different vaccines.  

And of course, he would stay up the night also if they run a fever.  For our first born, memang le banyak ambik cuti sebab our eldest ni ada health issues.  Masa tu kerja dengan private firms.  

For our second (also the youngest),  kita orang dah self-employed.  So, taking leaves is not an issue anymore.

huhu aku harap laki aku amik cuti jugak time aku termengandung nanti..

nak bermanja2 kekdahnya.....

salam......

masa peknen -- 3 bulan pertama, alahan dia kureng, so, x perlu risau even dlm ati riso gak, tp dia kata, "xpelah, sy ok", so, let it be je la...

lepas bersalin -- coti seminggu, 2 hari company bagi, lagi 5 hari coti sendiri....(kebetulan jugak off day aku direct minggu dia bersalin 2, so, senangla sket...)

kalo ko nak amek coti, tgkla keadaan dia cemane, baru amek, kalo x, rugi je cuti (tp kalo company ko x kesah, ko pong amekla coti ikot suka ati..) sbb lepas bersalin lagi byk cuti kena amek (anak sakit contohnya) sekian.....

Reply 24# Sh@rk_iR

kalo ko nak amek coti, tgkla keadaan dia cemane, baru amek, kalo x, rugi je cuti (tp kalo company ko x kesah, ko pong amekla coti ikot suka ati..) sbb lepas bersalin lagi byk cuti kena amek (anak sakit contohnya) sekian.....

aku rasa camneh jgk.pas je kuar baby tuh..lagi la byk coti bersusun. x de org jg bini la, takde org jaga baby la, nk bwk baby gi cek up la dan memacam lg...baby sakit lah..mak baby sakit la..

tapi aku penah sembang ngn colleague aku.die ckp, jgn di layan sgt bini yg byk ragam time pegnen, mcm sakit sikit2 tuh, or pening2 tuh, jgn laa manja sgt sampai coti2 sume, krg kuar anak, jadi manja...betoi ke??

Reply  Sh@rk_iR     

aku rasa camneh jgk.pas je kuar baby tuh..lagi la byk coti bersusun. x ...

tapi aku penah sembang ngn colleague aku.die ckp, jgn di layan sgt bini yg byk ragam time pegnen, mcm sakit sikit2 tuh, or pening2 tuh, jgn laa manja sgt sampai coti2 sume, krg kuar anak, jadi manja...betoi ke??
silica_SiO2 Post at 11-12-2010 09:35 AM

siyes beb, baik ko simpan cuti tu (in case kalo xde apa2 yg buruk jadikla), psl baru2 ni anak aku demam, terpaksa ambek EL satu mlm....nsb baekla company aku x kesah psl cuti (A/L aku dah abes, terpaksa amek U/L..)

errrrrrrr....xtau plak aku psl tu, better tanya org lagi experience psl bini aku x mcm tu (kecuali masa aku off day..), maybe dia paham kot laki dia ni keje mlm, FYI anak aku baru masuk 4 bulan...

Follow Us
Reply 26# Sh@rk_iR

siyes beb, baik ko simpan cuti tu

er..haku pompuan beb..hoho.. .tapi haku tau...krg kalo time haku, kalo nampak dari gaya somi haku..kalo terlantar ke, sakit pening ke...sah2 aku sendiri yg melayan diriku ini...die bese bz ngan keje nye aja...unless aku betoi2 takleh bgn, die pi keje gak, tp time tghri balik umah jgk, pasaal aku mintak die masak.

aku tanya ni..pasal budak2 haku selalu coti2 time bini nye pegnen.
jadi haku pon pelik..pasal bebudak lain, budak aku jgk la...tak jgk penah coti..bese coti byk pas bini nye beranak.bese alasan nye nak bawak bini gi klinik dan bese nye haku tadak hal punya laa..pasal budak ni mmg takde byk masalah...

bini aku br pas ngandung..kat stgh bln gak aku cuti..

Reply 28# tagas
ha?
pas mengandung maksud nye dah bersalin la?
pada aku la..nk cuti stgh bln ke, sebulan ke..mesti ikot aturan dan adab org nak bercoti..
kena ade yg ganti tugas2 keje ko..
kalo main suke2 nak cuti, takde plan nak cuti..ini yg jd masalah kat org lain

Reply  tagas
ha?
pas mengandung maksud nye dah bersalin la?
pada aku la..nk cuti stgh bln ke, se ...
silica_SiO2 Post at 11-12-2010 11:50

x pe..aku bos..

Reply 6# aw76

yes!!! good PAPA!

Post Last Edit by lizaliza at 11-12-2010 17:09

entah  ler, aku nie mak orang, tolong jawab je la ye! aku alahan teruk, nak bagi baby stabil, 2 bln pertama selalu kena inject, lepas dr tengok aku alahan teruk, baru berhenti inject, maksud nyer badan dah response padakandungan. alahan! adoi! mane supermarket aku tak muntah, jusco, tesco, giant, parking lot, semua boleh keluar. tapi semangat  aku nak berjalan tinggi, aku berjalan jugak! ubat menahan alahan berlambak. setiap check up hubby mesti pegi sekali, kalo harap aku, alamat nyer aku tak pegi kot, tak larat makan ubat, tu pon banyak gak ubat aku buang kat opis, tapi Dr dgn hubby mcm tau-tau je, selalu kena soalan perangkap. hubby tak leh cuti sesuka ati so check up memalam. jangan lah di marah isteri yang alah, kesian, sebab korang jugak kan dia alahan!

Salam..Aku baru jadi ayah sebulan lebih.Aku ni 2 week husband, off day baru balik.Bukan kerja offshore.
Beruntung la laki bini duk skali,cuma kena adjust cuti,aku kena fikir masa,cuti kerja dan kos berulang.Tapi Alhamdulillah setakat ni boleh manage lagi.Mungkin kalau dah dapat kerja skali area bini aku ok la dah satu bumbung.
Cuti masa bersalin, pg check up dsbnya.Cuti mmg banyak habis terutama masa wife sakit.Duk jauh2 ni terpaksa cari doktor bagi MC,bukan nak menipu tapi bila cuti dah habis kena gak balik kalau anak atau bini sakit.

salam semua...

masa aku pregnant tahun 2009 yg lepas, laki aku x pernah kot amik cuti. lagi pulak masa tu kami dok jauh2 sbb aku kerja putrajaya, dia di penang. hjg minggu je dia balik kl by bus jenguk aku. aku pulak mmg jenis manja yg paling seksa nk pegi check up sendiri, so terpaksalah laki aku balik hjg minggu, tiap2 bulan sabtu pegi check up bersama2, siap temankan masuk bilik doctor lagi... hehe...

lepas beranak la aku rasa paling byk amik cuti, sbb kdg2 anak x berapa sihat...

tapi pada aku yg dh pernah merasa pregnant ni, ikut je la pe'el org pregnant tu, if not, nnt buatnya mati beranak ke (mintak dijauhkan), suami2 jugak yg terkilan,  ye tak? sekadar ingatan sayang bini sendiri kan... apa salahnya.. bukan lama pun dia pregnant tu... ;)

pada aku ar..
layan pon berpada-pada..
jgn sampai effect kpd keje..
even worse kalo rekod disiplin dah tak bgs,
pastu bile dah betol2 emergency ala2 time bini pegnen n nak bersalin, lg byk coti bersusun..
lagi laa tambah rekod tak bagus...

Reply 35# silica_SiO2

x leh gitu. kerja no yg ke 999 keutamaan, famili no 1.

kalu carreer #1 nanti nyesal x berkesudahan bila something bad happened. ni kisah benar aku sendiri, bukan buat2 atau dgr cerita orang.

sbg bakal bapa aku pernah mcm tu, terlalu ptgkan meetings & kerja, akibatnya 2 kali wife aku miscarriage.

kali pertama, dia drive sendiri gi kerja, nyaris accident, dia terperanjat. aku x sangka kalu pregnant woman terperanjat boleh menyebabkan baby mati, coz 1 minggu kemudian masa kami buat monthly scan, heartbeat 7 bln baby kami dah tak ada. doktor kata, ada possibility sbb blood pressure ibu berubah terlalu sudden menybbkan effect pd heart baby.

kali kedua 5 months pregnancy, dia pengsan kat rumah. aku balik kerja, baru jumpa kat lantai bilik. dah berapa lama pengsan, kenapa pengsan dia x tahu, mengikut diagnosis pakar low blood pressure masa admit.

kali ketiga aku x sanggup, terus ubah attitude. hantar/ambil dr kerja, selalu tanya kesihatan terutamanya pening/nak pitam coz semua tu bp ibu. sbb dah masuk ke tiga pregnancy, terpaksa checkup kat pakar.

lain individu, lain ketahanan.

nyawa baby/isteri bukan untuk diperjudikan... oleh majikan/boss & bukan pakai nasib.

nasib baik tak apa2, nasib tak baik something bad happens.

kalau sape ada boss mcm tu, mmg sux la to know a human being like that exists.. :@

Reply 36# krongkrong

kali pertama, dia drive sendiri gi kerja, nyaris accident, dia terperanjat. aku x sangka kalu pregnant woman terperanjat boleh menyebabkan baby mati, coz 1 minggu kemudian masa kami buat monthly scan, heartbeat 7 bln baby kami dah tak ada. doktor kata, ada possibility sbb blood pressure ibu berubah terlalu sudden menybbkan effect pd heart baby.

kali kedua 5 months pregnancy, dia pengsan kat rumah. aku balik kerja, baru jumpa kat lantai bilik. dah berapa lama pengsan, kenapa pengsan dia x tahu, mengikut diagnosis pakar low blood pressure masa admit.

aku rasa mcm aku la plk..
aku mmg dah lama dah mmg low blood pressure..
kalo gi cek klinik je, org klinik cam geleng kepala je tgk reading tu..
tapi nak wak cemana..aku mmg perasan, kalo aku duduk n nak bgn balik, kepala mmg ade weng2 skit..kalo nak bgn duduk tu mesti selow2 n berhemah.

dan bab nyaris accident tu, aku byk kali dah, kdg2, aku terleka tgk org kat tepi jln, tak sedo org dpn brek, jadi aku terpaksa brek mengejut..dan selalu2, kalo somi yg drive..die sellau gak break mengejut kalo nak elak mende2, pong aku rasa camnak luruh je jantung...kepala pon start weng2...

betol la famili first..tp aku pikir, syg famili jgk laa sbb tu ken acari mkn n jaga periuk nasi tuu, jgn plk disebabkan bini pegnen sampai buleh buang keje...itu saja/pendapat seposen aku jer..jgn plk, mentang2 keje, tak ingat plk bini sakit ke, berslain ke, mabuk alahan pegenen ke..so kena seimbang.

Reply 37# silica_SiO2
tapi. bile aku kenang2 n tgk gaya somi aku,
aku tak rasa die akan cuti utk aku. jd drebar utk cek up etc.

sbb die selalu compare ngn akak2 die.
die selalu ckp, akak2 die dulu ok jer..alahan2 ni, kalo dilayan, mmg la menjadi2...
cube jgn dilayan...
(aku rasa nk marah pon ade, sbb aku dgr dr cerita kawan2 aku yg pegnen, fuhh...mcm2 n kalo yg muntah sepanjang mlm pon ade sampai takleh bgn..cemana laa tanak layan)

jd, kesimpulan nye, aku rasa kalo la aku pegnen sok2, harapan aku utk nakbergantung harap ngn somi tu mcm tipis je..
mcm skrg pon,aku selalu tak sehat, g jupe doktor etc aku g sorang je, kalo demam takleh bgn pon, pon aku sorang je kat umah.

Post Last Edit by aw76 at 13-12-2010 18:20

Semalam wife inform arini kene bawak baby pegi clinic. Jab 1 bulan. Alamak last minute. Tp xpe. Sms boss, explain. Boss bagi green light. Tq boss.

Alih2 pegi clinik arini. Xleh jab sbb arini untuk org peknen sahaja. walhal dh suruh wife call clinic confirmkan. kene dtg next week after nurse bagi appointment. wasted 1/2 day. tp xleh marah. Sbb dpt spend time with baby n wife walaupun dalam keta aje. Bagi baby sun skit. MIL kat rumah laa.

next week cuti 1/2 day lagik. Balance cuti this year: 7 days.

12
Return to list New