CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mutalib

Kenapa Wanita Lambat Nak Kahwin??

My answer: who's asking?
darwisharwen Post at 24-10-2011 23:39

yg menyibuk bertanya ni, biasanya:

1-orang yg dah kawen tapi life dia sama mcm orang tak kawen. ada laki ke tak, sama je.

2-orang yg pernah kawen tapi tersalah pilih laki. so, dia seronok la bila tengok orang tak kawen. at least dia boleh berkata "at least aku pernah merasa berlaki".

3-orang yg menyesal sbb terkawen dan masih terikat dgn laki yg salah. nak tutup ketersalahpilihan tu, dia alih la perhatian kat orang yg belom kawen.

4-orang yg kehilangan kebebasan setelah berkawen. JEALOUS la kan??

kalau jumpa jodoh yg sesuai cepat2 la kawin....
penat la nk usung pewot yg boyot ni bila dah tak berapa muda ni.....

dari aku yg kawin lambat gak..huhuhu....

Reply 111# melinda_kerr

dulu aku dalam group ni....takut laki kikis aku.....wp aku tak bergaji besaq, aku ni jenis jimat cermat...
seawal umo 23 tahun aku dh ada umah sendiri...
wp kete aku comel..tp kete sendiri...

dan yg dok masuk risik semua laki2 yg aku rasa cam nk kikis aku..tu yg terlambat kawin tuh...huhuhu..

Reply  melinda_kerr
seawal umo 23 tahun aku dh ada umah sendiri...
Mas916 Post at 1-11-2011 11:55

wah...hebat!!

Reply  melinda_kerr
dan yg dok masuk risik semua laki2 yg aku rasa cam nk kikis aku..tu yg terlambat kawin tuh...huhuhu..
Mas916 Post at 1-11-2011 11:55
tu la kena berjaga2...ni pun ada jantan yg dah attempt nak himpit aku bila dapat tau aku dah beli kereta dan dlm proses nak beli rumah!! shilaker khennn??:@

Reply 124# ruffleen

tu la....semua jenis yg nk usung spender masuk umah jer...
tu blom lg yg minta nk share wang hantaran.......

Reply  ruffleen
    tu la....semua jenis yg nk usung spender masuk umah jer...
tu blom lg yg minta nk share wang hantaran.......
Mas916 Post at 1-11-2011 14:03

ingat kita despret sgt ke...heeeee

Follow Us
tahun depan umo aku dah masuk 30-an....memang dah kene cari jodoh....sebelum ni aku belum bersedia untuk berumahtangga lagi....harap harap usaha aku nak mencari jodoh tahun depan kesampaian....amin....

tahun depan umo aku dah masuk 30-an....memang dah kene cari jodoh....sebelum ni aku belum bersedia u ...
selasih Post at 7-11-2011 22:47

INSYAALLAH.... aku doakan yg terbaik untuk hang.... aku pun lebih kurang sama mcm hang gak...

Lambat kawin sebab kena sara :
-mak bapak
-adik beradik
-sepupu sapapat
-makcik pakcik
-datuk nenek
-dan orang2 yg bila kita keje bagus sikit, mulutnya cuma tahu menganga tunggu disuap, tak tahu nak berusaha sendiri, mengungkit segala 'jasa dan pengorbanan'.

Dan tu, bila kita lambat kawin, ada di antara senarai di atas, sesedap mulut takde insuran kata kita ni:
-memilih
-tak cantik
-orang lelaki takut sebab tegas dan gaji lebih sikit dari diorg

Dan tu, bila kita lambat kawin, ada di antara senarai di atas, sesedap mulut takde insuran kata kita ni:
-memilih
-tak cantik
-orang lelaki takut sebab tegas dan gaji lebih sikit dari diorg
Liliput Post at 8-11-2011 18:24

tak cantik??? Nasha Aziz tu tak cantik ke? Single lagik kan?.................

dulu i tot i akan lambat kawen or tak kahwen langsung..sebab my bapak sgt garang n ada hig ...
freshoren Post at 10-3-2011 14:18

yer ke chengitu.. sbb i der masalah famili i tak mo terima laki yg i kenal nie.. i der stori dengan my mom pasal laki nie.. my mom cam tak kesah sgt kalu i nak berkawan.. may be dia worried kot yg i nie belum kawen so dia tak kesah sgt.. n umo i dah 26 tahun nie.. tapi after my mom stori mori ngan my brother pasal dia... after that my brother trus marah2 tak bagi.. erm sedey sgt

xdop ore nok kt kite..nok buat guana... sob2

org slalu ckp, perkahwinan tu ibarat 1 perjudian. klu kita dpt suami yg baik & bertanggungjwab, insyaallah bahagialah hidup berumahtgga. suami kan ketua keluarga, klu dia sendiri tak betul, mcmana nak didik anak isteri kan...

1 perkara yg kdg2 buat sy risau, sy takut klu suami tak dpt jalankan tggungjwb. hal ni sy tgk sendiri dlm keluarga sepupu sy. suami dia lebih pentingkan kwn, malas keje, tak bg nafkah, isteri kena tggung sara hidup keluarga, panas baran plak tu.. bila tak dgr ckp dia, dia mengamuk smpai rosakkan harta benda dlm rumah. mmg menakutkan. sdgkan dulu sblum kawen punyelah bahagia..loving couple.

bila tgk masalah org mcm ni, buat sy lagi takut nak kawen. mcm skrg ni, sy selesa dgn life sy, ada duit sendiri hasil titik peluh keje siang mlm, nak beli pape pun bebas, cuma fikir diri sendiri & keluarga je. sy takut klu lps kawen nti, kehadiran suami buat hidup sy susah. erm...teruk sgt bunyi ayat sy ni kan. bknlah maksud sy tak nak susah senang bersama, tapi sy takut klu dpt suami yg tak brtggungjwb.

sy tertarik dgn kata2 Dr HM Tuah...
""Andainya jodoh terus tak kesampaian sehingga penghujung usia, itu bukanlah lambang kekurangan, yang jelas beban yang tidak perlu digalas. Tanggungjawab dan kewajipan perkahwinan bukanlah mudah, andainya gagal dipenuhi ia mendatangkan dosa. Pada mereka yang tidak berkahwin hingga ke sudah, mereka bebas dari sebarang persoalan berkaitan hak-hak pasangan di akhirat kelak. Memang betul perkahwinan adalah laluan mudah untuk ke syurga, tetapi andainya gagal menjalankan tanggungjawab yang membawa dosa adalah lebih baik hidup tanpa perkahwinan pun.
Sepatutnya kita tidak perlu terlalu risau oleh jodoh yang lambat tetapi risaulah kalau jodoh itu nanti hanya memberi kesusahan pada kita."

Mmg sesgt takut kalu terjumpe laki yg tak bertanggung jawab ... tapi nak buat cam ne.. org kata itu satu dugaan tuk kita lagi tabah... tapi tabahkah kite nak menempuhinye

i kalu ikutkan malas nak pk mende camnie.. planning punya planning tak menjadi..

tapi bile i tengok bb yang comel2 or my fren dengan anak2 dorg.. i tetibe bergenang.. tak tau ngapa.. setiap kali tgk baby kot i sedey n bergenang... huhuhu... tapi my mom kata kalu dah tak kawen sampai 35.. amik jer anak angkat.. huhuh

bkn sengaja nk lambat kawen.. jodoh tk jumpa2 lagi..

x dok org nak.. .............

Reply 1# Mutalib

saya pilih no 5. tapi reason yang betulnye takder dalam list..calon lelaki yang berkualiti cket susah nak dapat..kalo ada mesti dah jadi laki orang..

Reply 136# lonso

Yeker takder orang nak? nak aku kenenkan ker? ramai je forumer laki dalam ni yang bujang..

Reply  lonso

Yeker takder orang nak? nak aku kenenkan ker? ramai je forumer laki dalam ni y ...
surayasukri Post at 15-11-2011 21:58

mana tau kat cni ramai laki.. jgn tertipu dgn nama serta gambar/avvy................ramai pompan dlm nih lah

Pompuan kawen lambat sebab x jumpak lagi lelaki hat yang bejenih...kebanyakkannya (bukan sume ya) x bejenih...