CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mutalib

Kenapa Wanita Lambat Nak Kahwin??

tunggu sesiapa ynag sudi menjadikan suri di hati nya

Reply 61# nur82

samala kita

dlu ada my fren becinte dgn sorg askar bgai nk  rak bru nk bwa jmpe parenz die.tp parenz die xnk,ali ...
jello Post at 4-3-2011 11:39

dulu i tot i akan lambat kawen or tak kahwen langsung..sebab my bapak sgt garang n ada high expectation..i dua beradik je perempuan.and my sis kawen awal.lepas my sis kawen,bapak frust. dan i yg jadi mangsa ketidakadilan itu..bercinta pun x pernah kawan lelaki boleh bilang dgn jari..kalo diorang call ke rumah,si azmi jadi azmira..si firdaus jadi fitrah..hanya utk kaburkan pendengaran bapak ku itu..

by 22years old,ada yg datang rumah merisik i untuk anak beliau.tapi bapak reject buta2 kata anaknya baru 12tahun bukan 22 tahun  sampai sekarang i tak tau sapa anak makcik tu yg nak dijodohkan dgn i..masa tu mak mmg marah gila sebab my mom takut sgt i tak kawen sbb dah dilangkah bendul..i tak pressure pun x dpt bercinta.in fact i rasa ada hikmahnya bapak garang sbb i x berani nak buat ape2 yg muda mudi buat...10tahun i kat kl,i still budak kampung walau dikelilingi oleh mereka2 yg liar.

tapi yg surprise nya,bila my hubby datang rumah mula2 dulu,bapak i ramah gila dgn dia.xde banyak soal terus suruh i kawen ngn my hubby walaupun masa tu kami hubby tah nak tah tidak kawen ngn i..   so kami kawen masa umo i 25tahun.

sekarang kalo dgr kawan2 yg x kawen lagi sbb parents high expectation or demand,i akan suruh diorang sabar..maybe belum ada lagi orang yg boleh buka hati parents tu utk diterima seadanya..

edited........

aku nak tambah, macam kes aku bukan aku taknak kawen tapi lani aku tgh stabil dr segi kewangan n emosi jadi takmau la aku tanggung risiko ngn kawen (bukan tkmau kawen tapi bia la dulu)
aku asik kene tekel ngn laki org je, jd aku macam da jauh ati nak pecaya laki lagi..bia la aku lambat kawen pun,tu kan hak individu..
even mak aku hari2 bising umo da up..tapi mmg aku bt derk je..

Reply 65# shaykays

kes aku pon same....family kat kg da tanye2 gak...aku wat bodo jer...aku pon tatau aku da ready ker blom....kawan2 tu ramai jer....takut pon ade gak bile tgk mcm2 kes zaman  skang nih.....tp kalo jodoh x kemane....opinion aku laaa kan...laki skang jenis tggu pompuan yg start dulu....depa takut pompuan demand mcm2...tu apa yg member aku ckp laaa

Follow Us
ai punye alasan, no 6 sampai 10

Reply 66# CincinKristal

cincin, aku pun sama..aku ni rasa tergolong dlm ketegori berani amek risiko dlm idup, tp bab kawen tak mau la..mungkin aku terlalu berhati2 til nak masuk 3siries stil single..tp so far hepi juz ada time sunyi la..juz nak tanya, adakah putaran hidup kita perkahwinan adalah kemestian?(even aku tau hukum islam).ini pentanyaan peribadi sekadar berkongsi, bukan unsur2 provokasi ok..

Reply 68# shaykays

herm...bagi pemikiran aku laa....ianya bukan satu kemestian lg utk zaman sekarang since kebanyakan wanita pon indipendent kan....kalo zaman dulu2 tu mgkn satu benda yg wajib kot....berkahwin dpt menambahkn zuriat keluarga dan lg meriah laa kan....ntah laaa...pendpt aku ni kdg2 kaum veteran x leh trima sket ...yelah bg aku zaman skang ni ape yg penting adalah kualiti bukan kuantiti....kalo x nnt silap skit jer leh kucar kacir hidop...pastu kat mane2 pegi jer...akan2 ade gak story pasal cerai-berai....kuarge 69 laa....anak2 mcm tu mcm ni....tp aku pon sambil2 tu carik gak.....sape x nak ade family sendiri wei....nak ade ank yg soleh/solehahutk kirimkan kebaikn amalan bile kite dah x der nnt.....tp still terima pd ketentuan tuhan

Reply 69# CincinKristal

hang tau mak aku penah bising2 sal kawen kat aku, aku jawab rilek mak, org jenis slow but steady, lagi la panjang mak aku bersyarah...betul la, kadang2 tgk anak org yg baby2 aku pun tingin nak ada anak..cume aku nak cr bapak budak yang boleh sehidup semati ngn aku n anak2 aku (laki org sori ye-No!)
tp buat masa ni aku lepak je...malas pk

...sebab tak pandai nak ngorat lelaki.... atau pemalu ya amatssss......

hrp2 aku x lambat sgt kawen nti.. rase cm xde jodoh je.. hakhak

aku selalu kena tipu dek jantan tak guna

maybe sbb jumlah laki sikit dr wanita? jd mmg akan ada lebihan wanita bujang la

Reply 73# ruffleen

org cun mcm ko pun asyk kene tipu gak ker? tak appreciate sungguh jantan tu.. aku dlu asyk kene tipu laki olang berlagak bujang.. memg hamsap.

Reply  ruffleen
org cun mcm ko pun asyk kene tipu gak ker? tak appreciate sungguh jantan tu.. aku dlu asyk kene tipu laki olang berlagak bujang.. memg hamsap.
plainjane Post at 22-8-2011 22:06

diorang ingat aku ni jenis 'senang dapat' agaknya. Tak tau aku ni jinak2 merpati, aku teliti banyak aspek seblom decide nak berkawan lebih rapat, tapi kalo aku dah DUMP seseorang tu, aku memang takkan jilat balik aku punya ludah. gi m*mp*s la.

ada seseorang yg aku pernah berkawan, pastu dia main tarik tali ngan aku (layan aku dgn ala2 spesel tapi kat orang lain dia kata aku perasan) aku dump dia terus, pastu dia macam meroyan, tapi kalo skrg dia melutut kat kaki aku, memang i'll say NO la, aku dah memang takde hati kat dia. aku memang jenis yg boleh kompromi dgn kekurangan tapi JANGAN HARAP AKU NAK KUTIP BARANG REJECT.

maybe sbb jumlah laki sikit dr wanita? jd mmg akan ada lebihan wanita bujang la
manehnya Post at 22-8-2011 15:22

laki tak sikit...yg sikit ialah laki yg berkualiti

aku pilih ...
takut dengan pelbagai isu rumahtangga
aku memang penakut hal2 nih

lagi satu aku cepat bosan dgn org..

ada takde jodoh aku serah kepada yg maha Esa..

Post Last Edit by Hana at 23-8-2011 15:23
Salam..topik ini dibuka bagi membincangkan isu kenapa wanita lambat nak kahwin.

Pelbagai faktor d ...
Mutalib Post at 6-12-2010 21:34

aku nombot 9. cerewet & memilih. aku tahu ler aku tak selawa mcm marion counter.
tapi, suka hati aku lah aku nak cerewet & memilih. ape ko sebok? :@

bila dah kawen nie, penat tau.
tido tak cukup. keje umah lagi byk dari keje ofis. kalau duk ofis, boleh relex2 & marathon porem.
kalau penat sgt2 tu, aku selalu pikir positif - "takperla. muda2 dah byk tdo & rest"

kalau aku di datangi fairy god mother pastu dia tanya - nak kawen awal ke kawen lewat?
aku rasa, aku tetap nak kawen lewat. umur 30thn gitu2. tapi, tanak lewat sgt 40thn.

muda2 nie aku nak enjoy la. tdo byk2. tgk tv sampai tv tgk aku. tgk wayang. pergi travel sana sini. shopping gila tak ingat duit.
orang ckp, dah kawen lagi enjoy, tipula.
Dah kawen, penuh dgn keje2 umah ajek. basuh pinggan tak penah stop. penat tangan & bahu aku.
tgk wayang pun dah takder sejak dpt anak. walhal aku kaki wayang taww.
dulu2 tangan aku lembut & gebu tau. skrg, dah mcm tangan mak2 orang. err..mmg ler aku mak orang.
nasib baik aku takder masalah dgn mak mertua, ipar duai. masalah balik kg pun takder sebab kitaorg segeneri (salah satu faktor memilih jugak. tak kuasa ler aku pilih orang jauh2 nie. wat penat aku ajekk)

kawen lewat nie oklah..
~ lambat sket kena buat keje2 umah yang membosankan tu.
~ lambat sket kena berlakon rajin basuh pinggan
~ lambat sket nak ada sifat sabarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
~ lambat sket start engine gear kena kurang tido. ingat tak pening ke kalau kurang tido? pening jugak tauu mula2 tu.. ingat dunia dah berputar2 dah. rupanya kepala aku yang berputar sebenarnya.
~ lambat sket buat budget keluarga - buat kira2 lah. belanja umahtangga..belanja anak..bla..bla..bla.
~ lambat sket nak kena pikir 10000x seblum beli apa2.
(tapi, 2 faktor bawah ini, abaikan kalau dpt kawen dgn laki yang kaya raya mcm keluarga Naza tu)
~ lambat sket lepaskan "ruang privasi" tu. mcm aku, tak sangka ler pulokk aku kena stay dgn keluarga mertua. cuba kalau aku kawen umur 25thn? uihh..awalnyaaa aku kena stay dgn orang2an. tanak aku. tinggal dgn mertua nie, unplanned tau. kalau laki aku ckp awal2, sumpah aku tanak kawen dgn dia. masih andartua lagi kot.
~ lambat sket kena tido atas toto. dah ada anak, tinggal dgn mertua, toto ler jawabnya. kesian tak? kesian tau.

orang2 sebok tanya tu sebenarnya derang jeles tu. alahh..cakap ajer la..nak suruh jagakan anak korang sementara korang nak gi dating dgn laki korang tu.. nak gi tgk wayang berdua2 dgn laki korang..
ini, cakap pusing2 pulakk.. bila nak kawen la.. kenapa tak kawen2 la..

kalo dulu ai akan kata no.3 ai jenis commitment phobic... ai nak timer dgn jodoh skang ni bukan senang banyak ai kene pikirkan, tp kan luckily laaaa Incik Serambi tegar dengan keputusan dia nak buat ai sangkut ngan dia dan frankly speaking ai bukan jenis senang nak timer :re: tp sebab kepandaian dia memberikan logik dan rasional dan dgn pantas dia buat sumer keputusan supaya ai x leh tarik diri alhamdulillah berjaya gak melepasi status err fobia komitmen ni...