CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Kuna Dihalang Bergambar Bersama VVIP Ketika Majlis Perkahwinan Anak? "Hina Ke Jadi Janda?Malu Ke Dengan Mak Sendiri?"

Edited by eyansss at 4-3-2023 09:32 PM
doubleA replied at 4-3-2023 09:10 PM
Yup betul. Anak laki tu repost posting bini dan buh caption tu. Iols baru perasan. Iols tak kenal  ...

kannn...  kiranya anak jantan dia kata beruntung dapat pak jeneral n isteri sebagai makpak mertua dia...  jadinya, tang mana pula kata menantu cari gaduh?  sorry aku macam blur sebab banyak nau drama lepas adik kuna merempan...  bersahut2...

~ ok, aku dah baca dah...  kat page 2 rupanya...  luahan anak dia tu aku rasa dia lebih pada sound makcik2 laki dia yang merempan tu...

doubleA replied at 4-3-2023 09:12 PM
Betul, video ex laki nama rizalman pun cakap dia jaga hakimi tu dari umur 10 tahun. So sebelum tu  ...

Aah kimi ni sulung tak silap 2 lelaki sorang pompuan

exclusive_vvip replied at 1-3-2023 09:27 AM
Acik2 forum biasa la..manjang nak soh maintain classy ke hulu ke hilir jgn meroyan..ntah kalu kena k ...

aku agree part menantu tu sebab aku nampak dia lebih pada clarify pastu kasi peringat kat makcik2 tok laki dia yang lebih2 tu...

aku baca first few pages

terus skip ke last page

rumusan aku: kuza dan adik batu api.

yg aku nampak mak die yg hadap benor nk amik gmbr ngn vvip. padahal die dah angkut keluarga die gi rombongan belah pompuan bawak satu bas dh. ape lg yg die tk puas hati? ko bukan tkleh bergambar dgn pengantin langsung. isu die skrg ko sentap tk dpt gmbr dgn vvip. tkleh nk upd8 tiktok socmedia. tgk ig mak die pon beria terima kasih siap tag hishamuddin bagai. tkyah nk claim diri as kerabat sgt kalau perangai suku kaum pprt. dahla majlis belah besan. tk malu bethol makcik2 nye pon batu api

Incanto replied at 4-3-2023 10:25 PM
aku baca first few pages

terus skip ke last page

Kalau scroll Tik Tok Dato R, kira dia bapa yg bertanggungjawab. Anak dia grad pun, sama2 raikan dgn ex-wife. Masa nikah & sanding pun ada aja gambar bersama. In fact mak tiri pun tahu kedudukan bergambar dia mana. Elok ja dia bagi laluan ibu kandung bergambar sebelah dgn anak lelaki. Tak nampak pun Datin melebih2.
Kenduri pun, semua adik beradik ex-wife dijemput. Nak apa lagi. Syukur lah.

Follow Us
xAthenax replied at 2-3-2023 08:19 AM
Tak kira lah VVIP mana sekali pun
bergambar nombor tak genap dosa meh?
Ikut budaya mana ni? Seriousl ...

Setuju. Mak tetap mak. Mak mana yg tak terkecil hati diperlakukan begitu.

Cuma nk komen busana pengantin nmpk marhaen sangat. Tak nmpk level vvip.

doubleA replied at 28-2-2023 07:11 PM
Simenantu ni mengata sapa? Kuza ke MIL sendiri? Baru lagi kawen, baru sgt2. Baik ko diam je la, kon ...

Pada aku kan, kita menantu baru masuk keluarga tu baik lah diam…. Laki ko tu pun dr keluarga tu, baik ko sebagai pengantin duk diam2… ni lagi ko tambah perencah… orang tengok buruk tu engkau dik… bukan MIL ko & keluarga dia…

sukamakan75 replied at 5-3-2023 12:52 AM
Kalau scroll Tik Tok Dato R, kira dia bapa yg bertanggungjawab. Anak dia grad pun, sama2 raikan dg ...

Betul tu..tgk gbr nikah ni pun Kuna sebelah pengantn.mak tiri sebelah Kuna. Ada video yg kuza up Kuna nangis tgk pengantin masa nikah kat bawah tu. Biasa la bagi ai mak pak nangis sebak tgk anak dah kawin dah jadi suami org. Takkan nak suruh Kuna naik atas tu . Opkos la mak pengantin kan duk sebelah menantu. Takkan nak duduk sebelah pengantin lelaki masa nikah.  Org biasa pun kalau anak laki nikah duk jauh sikit. Kesimpulannya. Kuza pemula sengketa. Kuna pun dah elok2 tak meroyan kat IG sekarang dah join sekaki.  Siap hbs keturunan nenek moyang diaorg adik beradik up. Yg tukang edit adik dia yg muka macam dia tu..akak2 tukang upload.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

VVIP apanya kalau setakat hisamudin

Tak berbaloi nak meroyan

asfaz replied at 5-3-2023 01:59 AM
Betul tu..tgk gbr nikah ni pun Kuna sebelah pengantn.mak tiri sebelah Kuna. Ada video yg kuza up  ...

kuza tu yg dok api apikan dah kenapa? Gayat sgt perangai

elok saja tgk satu keluarga bergambar

bila majlis sebelah besan...kita ikut  etika tuan rumah.

Majlis dia , hak dia nak tentukan sapa bergambar dgn sapa kat mana.

Sbg ibu mungkin kuna rase diketepikan..lagipun vvip tu hanyalah menteri yg tersakiti..so tak perlu la rase hebat sgt..apapon tu majlis org so kuna n family tak perlu meroyan gitu..

Bab menantu kuna lak, iols rase bdk ni tak beradab..belum apa2 dah byk bunyi..berani dah sound mak sedara sblh somi dia.. Mcm bagus la ko dikkk..perjalanan hidup berumahtangga br je nak bermula.. Ngaku dr keturunan hebat tapi gini ke gayanya? Learn some manners pls..

fazila17 replied at 5-3-2023 10:42 AM
VVIP apanya kalau setakat hisamudin

Tak berbaloi nak meroyan

Ntahpon... Boleh dpt sebidang tanahka atau serelung sawah ka bila dpt bergambar dgn hismudin tu......sakai...hahaha

Nham22 replied at 5-3-2023 12:35 PM
Ntahpon... Boleh dpt sebidang tanahka atau serelung sawah ka bila dpt bergambar dgn hismudin tu... ...

Itulah pasal. Pelik aku ingatkan meroyan pasal apa

Aku rasa mungkin maruah tercalar. Mungkin ada benda yg disebut buat kecil hati.

Tapi kuna aku tgk relax je sbnrnya. Yg kecoh kuza dan adik dia yg sorang tu.

Menantu diam dulu, blh tak. Ko bukan kahwin anak dia je, sefamily ko kena hadap.

Yg pasti, kalo aku jd menantu si kuna ni, esok tu jugak aku pulangkan laki aku kt mak dia.. tak kuasa ade family in law mcm gini.. mls.. ko ank somebody kn, apedehal.. byk lagi laki lain yg less drama..

Kalau kuza bagitau anak sedara dia in private yang kuna sedih, rasanya anak dia akan pujuk or mintak maaf. Tapi dah kau publickan terus, mau orang tu tak melompat. Tak kisah la kau mak sedara suami or siapa. I pernah kenal salah sorang adik beradik ku ni. Berdasarkan pengenalan tu, memang dia jenis yang cakap kasar & pakai lepas je. Jujur la katanya, cakap direct. Tapi for me ada masa dia kena keep quiet je. Kalau kuna tu mengadu, kau pujuk je la.

doubleA replied at 28-2-2023 07:11 PM
Simenantu ni mengata sapa? Kuza ke MIL sendiri? Baru lagi kawen, baru sgt2. Baik ko diam je la, kon ...

Mula conpius siapa yg salah. Bila baca ig story ni i blame menantu dia yg salah. Hahahahaha

Dik kau panjang lebar explain tapi nampak kau yg salah, pakcik makcik jiran semua keluar alih2 nampak kau yg over.

Apapun moga berbahagia ye, itu baru dugaan awal perkhawinan.

Terasa la maknya pun, ngan mak dia xnak selit boh bergambar sekali. Yg vvip vip yg xde partner pun boleh ja sekali bergamba. Boh ja la mak dia berdiri tengah2. Kiri kanan vip apit.