CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1943|Reply: 8

Saya berdiet tapi ramai tak senang hati

Post time 30-1-2023 09:14 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Baru2 ni saya buat ujian kesihatan kerana keperluan penjawatan saya skrg ni. So hempedu function saya dalam paras warning dan overwork. Doktor ckp kalau saya tak diet makanan berminyak saya akan dapat penyakit hempedu seperti batu hempedu atau hempedu rosak. Jadi saya skrg ni nak buang habit makan makanan bergoreng. Namun parents saya tak senang dgn kelakuan saya yg menolak makanan berminyak. Lagipun saya tak ckp pun saya tolak, cuma diorg perasan saya tak sentuh karipap /pisang goreng /kuih2 bergoreng yg diorg beli kat luar. Jadi family saya mula tak senang tgk saya makan byk sayur dan makanan bersup sahaja. Selama ni diorg dah pelik minum kopi dan teh tak letak gula. Diorg panggil saya org pelik

Saya risau kalau next year saringan kesihatan saya tak lepas. Saya boleh hilang elaun khas RM1450 yg saya nikmati setiap bulan skrg ni. Byk tu siapa nak bagi? .

Skrg family saya paksa saya makan suplemen olive oil, fish oil, sacha inci oil. Bukan konsepnya kena kurangkan minyak? Kenapa saya kena telan minyak lagi. Sedangkan sayur goreng tadi dah dimasak dgn minyak. Saya tak beli oun supplements yt diorg suruh beli tu. Takut jadi minyak bertambah dan juga sambung sakit buah pinggang lagi makan supplement or jamu

Diorg yg nasihat pun, bukan dari background medical. Diorg ckp doktor byk menipu je skrg ni. Diorg tak diet pun hidup sampai skrg

Skrg ni diet pun salah, tak diet pun salah

Member office, buat keto diet, dia stop carbo terus.
Kurus memang kurus. Sekarang ulang alik hospital, sebab masalah hempedu,

Dia cakap, sakit sangat bila kena attact, sekarang tunggu masa untuk operate buang hempedu

Hmmm...

[AceHand SPECTaceLAR]

Perkara paleng mudah boleh mula amal... Cuba dalang tempoh sebulang jer dan tengok kesangnya...

1. Makang dalang kadar kurang siket dari biasa...
2. Makang ikot masa yang betol...
3. Makang suplemeng pil bawang puteh...

Jizzz... Klong! Klong!

Rate

1

vanilla_vell replied at 30-1-2023 10:53 PM
Member office, buat keto diet, dia stop carbo terus.
Kurus memang kurus. Sekarang ulang alik hospita ...

Dengar juga pakcik dan makcik saya yg pernah kena batu hempedu. Sakit weh diorg ckp. Itu pun aku ngeri juga

keje ape ni
siap ada elaun khas rm1450..byk tuuu

tt  explain la apa masalah tt kt family dan apa meal plan/lifestyle tt yg baru..hrp² drg boleh support la

airmineral replied at 31-1-2023 12:01 PM
keje ape ni
siap ada elaun khas rm1450..byk tuuu

anggap je lah, kerja yg perlukan physically fit. No diabetes, No blood pressure, Cholestrol takleh tinggi utk tak boleh mati sakit jantung tiba2. Kerana ia melibatkan nyawa orang lain.

Dah explain, diorg gelak je. Alhamdulilah, both my parents are 70+ tapi takde kencing manis, kolestrol atau darah tinggi. Mereka minum air manis sehari 4 5 kali. My dad smoker pulak tu. My mom hari2 masak kari. Tapi tu la, mereka diberi rezeki takde penyakit apatah lagi penyakit berkaitan hempedu. Beza saya dan mereka cuma saya ni byk makan fastfood, Mekdi, Marrybrown, Texas ciken. Setiap kali mesyuarat ada je kuih2 deep fried yg dijamukan. Sbb tu saya dpt warning ttg level hempedu saya.

Itula, parents tak kena segala penyakit tu, diorg tak percaya bila saya ckp ttg medical result saya baru2 ni. Terus diorg ckp doktor byk membohong propaganda utk org ambil ubat . mcm propaganda iluminati antivaksin gitu.

Adoila, bila kita tgk karipap yg dibeli tak disentuh oleh aku mula lah drama ketidakpercayaan berlaku.

P/S: skrg ni saya masuk meeting tak berani dah sentuh kuih2 yg dihidangkan. huhu

Follow Us
Edited by adila39 at 1-2-2023 06:48 AM

Typical family ni, mak sy pun hari hari masak lauk berlemak dan sebagainya tapi dia xlah pelik bila sy xmakan ke apa .

Kurangkan portion, also less worries about other people punya opinion. Fokus pd ur aim.

Its good la makan less oily.

Suppliments is good jika sesuai dgn keperluan
Drink plenty of water and ur life akan ok je

Selalu risau nnt end up otak celaru so stop. Live ur life to d fullest and improve self and be happy.

Parents xleh watpe dah mmg gitulah forever. How nak dealing  with them so i just let it be je..so occasionally nnt depa pun biar je also x salah pun klu setakat seketul karipap and so on, cuma jgnla hari hari benda sama..bawak bekal on ur own so u xlah lapar

Buang je hempedu tu.  No worries takkan affect apa2 pun lps tu.

mayakaren replied at 1-2-2023 10:07 PM
Buang je hempedu tu.  No worries takkan affect apa2 pun lps tu.

hahahah aah eh