CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tatod

Lelaki Cari Rumah Sewa Kecewa Ejen Hartanah Tanya Bangsa

Mmg lah ada yg nk tanya bangsa ape, sbbnya tak nak lah kot sewa dengan non muslim sbb dorang ltak tokong ape semua.. i sewa kan rumah pun cari yg Islam saja.. lpas tu pernah sewakan kt perempuan bujang jahanam trus rumah.. sewakan kt bujang laki, lega tgk rumah terjaga elok rapi.. bapak kwn i pernah sewakan rumah kt family ni, lgsung tak bayar sewa.. dh potong air & letrik dorang smbung scara haram.. i pi teman tgk.. adoii mmg masa paksa halau dorang keluar mkan masa gak.. pening kpala..

tanya race tu mungkin sebab owner taknak bercampur dengan melayu kot sebab selalunya non malay akan sewa campur2 lelaki perempuan

kalau india yg kristian tu ok lagi..mgkn owner nk elak tenant hindu yg kuat sembahyang

suka hati dia la nak tanya,
dan suka hati dia la nak sewakan pada siapa,
dah dia memang landlord.

india memang ramai org reject ler,
karang rumah jadi kuil, ada yang bunuh diri,
pi mabuk todi dalam rumah, suka buat bising,
dan kacau jiran sekeliling.

I pernah la tolong my mum sewakan rumah sheols ada pasangan cina ni message laki bini accountant high level i pun jadik excited. Sekali bila they ols view rumah dorang reject katanya rumah tu ada unsur feng shui yang negatif.
Gituu . Kena ingat, malaysia masyarakat majmuk, berlainan agama budaya . Kalau orang reject kita atau kita kena reject ada la tu sebab  dia.

Bukan mereka nak racist tp mmg certain race ni mmg suka buat masalah bila menyewa. Ramai dikalangan mereka niat awal nak duduk percuma x payah bayar sewa.

Ingat di Malaysia je certain race ni buat malah di Singapura pun famous suka buat masalah bila menyewa rumah.

Follow Us
drebar grab pun sama..
siap kol tanya cina ka
bila jawab melayu, dia suruh cancel booking sbb tak sehat
ketahikan apakah
ingat aku hadap sangat ke naik grab dgn kiasu tak basuh berak tu

figurae replied at 19-12-2022 12:03 AM
tapi me ols jawab kerja gomen, terus kena reject..

Mungkin ada faktor lain yg tuan umah amek kira kot ni sis, sbb kawan2 sy yg keje gomen bese senang je dorang nak dpt umah sewa...

Aku bg sewa rumah baru2 ni.. Datang penuh agent2 harem nk 'tolong' sewakan... Aku ckp tkyah aku deal sendiri...

Ada melayu, cina, india nak..
Rumah aku partial furnish..
Cina suami isteri dia mintak nego lagi, konon rate aku mahal..
India suami isteri minta nego sikit, tp memang nak.. Siap bg profil lg kerja apa umur berapa...
Melayu datang couple nak kahwin.. Terus setuju rate sewa..

Penyudahnya aku pilih india sbb kesian dorang gamble datang jauh (wife dia baru nk start kerja kt hospital area tu).. N dorang kristian.. Tkde la perasap rumah kuil ke apa..

Melayu aku x pilih sebab dorang terlepas cakap nk sewa kejap je sbb dah beli rumah cuma tggu rumah siap..

Pengalaman I sendiri mmg Chinese owner byk xnak Indian..ni agents sendiri cakap time I view rumah sewa. And so far pempuan melayu bujang paling senang nak dpt rumah

Aku pon prefer keluarga melayu atau taska (untuk long term rental). Sebab xnak la ada yg bawak masuk anjing & babi, nanti aku jugak nak kena spend duit buat pembersihan. Yg penting sewa kena bayar , no pets, no babi & jangan bakar colok/perasap rumah. Kalau x agree dengan syarat2, boleh cari rumah lain

i sewa rumah dulu dia tanya apa race i.tapi dia justify kenapa dia tanya.sebab dia takut muslim tak begitu selesa.kerana lorong rumah yang i nak sewa tu ada mix zone. ada cina,india.moslty cina..dia takut we all tak selesa especially bab-bab anjing etc.

biasa sentap ni K

gigahertz replied at 17-12-2022 02:23 AM
rumah i jiran India. depan rumah masjid.setiap kali lepas asar . rumah sebelah pun sembahyang juga ...

Biasanya time maghrib, dorang dok main loceng dan sembahyang. Lama gak kadang2 masuk isyak baru abis. Ni jenis kuat sembahyang kot. Aku tengok yg lain dok santai melepak.

ezacbee replied at 20-1-2023 01:49 PM
Biasanya time maghrib, dorang dok main loceng dan sembahyang. Lama gak kadang2 masuk isyak baru ab ...

I berjiran dengan cina berpuluh tahun.
Kalau cina aktiviti dia pagi siram kereta. Pastu taici
Pastu malam joging.
Time CNY baru nampak diorang sembahyanyg.

biar la mungkin dia ada alasan knp buat mcm tu

Ok je tnya mcm tu..dh rumah dia.ni bkn racist..ni utk memudahkan owner kot...

kalau aku pon tanya as owner..ada isu ke racist bagai? sesetengah iklan cari tenant siap nyatakan jelas "chinese only" bagai ok pulak

gigahertz replied at 17-12-2022 02:25 AM
Owner indian ni agak demand.
i nak apply kat rumah subang jaya
owner India. dia tanya i bangsa ap ...

I owner pun mmg tak nak tenant yang kerja tak menentu income.. But i okay pasal bangsa, asalkan dia muslim.
Tipikal Malaysian lebih suka beza2kan bangsa dari agama... Klu owner melayu nak tenanr melayu sbb muslim tapi tak fikir ke bangsa lain pun ada yang muslim juga walaupun bangsa india or cina or iban or kadazan or whatever la...

Kesimpulannya korang memang racist walaupun alasannya nak muslim sbb tak nk org bela anjing dan makan babi dlm rumah korang.. Lucu pulak.

sbnrnye sbgai pemilik rumah kita berhak utk
memilih siapa penyewa kita .. Bkn maksud rasis. Terutama org Islam . Cuma dr cara tanya tu kena ada cara.. Mgkin boleh tanya boleh sy tau siapa sy sedang bercakap? Melalui nama kita boleh tau bangsa / agama seseorang. cth nama Abu, oh hi Abu, bagi sy sedikit masa utk bertanya dgn tuan rumah adakah masih ada kekosongan.. kalau bkn preference nnti
boleh ckp balik maaf ye Abu tuan rumah kata sudah ada penyewa ke mcm tu. Pengalaman rumah sewa dpn rumah pasangan India sewa bertahun . Bila dia pindah semua yg sewa mesti sekejap x smpi sebulan . pernah sekali nmpk pinta terbukak tapi brg2 ada berhari2.. mcm terkejut lari keluar x balik2. Ada yg sewa pun mcm sehari 2 nmpk meriah tiba2 mcm xde org duduk tapi masih nmpk kasut org tggl. x lama tgh hari nmpk dorg keluarkan brg2 pindh. smpi satu hari penyewa suami isteri melayu sewa . jenis balik utk tido je sbb sbuk keje. Tanya dia , dia bagi tau rumah tu selalu dgr org campak pggan pecah kat dapur tapi xde apa. makhluk hitam merangkak kat dinding dapur. ntah apa lagi x ingat dia cerita .. so faham dan boleh relate la.. huhu